Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
miko252

Czy zmiana karty graficznej jest opłacalna w laptopie?

Polecane posty

Otóż chodzi o to że nie znam się zbyt na sprzęcie a chcę zmienić kartę graficzną poniewaz mi nie wyrabia w grach sandboxowych takich jak np. Saints Row 3 (na low) a w fps-ach takich jak battlefield 3 (na ultra) wyrabia.

Oto moje specyfikacje w tej chwili:

Intel Core i7 - 2670QM 2,20 GHz

Grafika: nVidia GeForce GT 540m

Ram: 8GB (nie mam pojęcia jaka firma)

Karta dźwiękowa: creative sound blaster x-fi go (na usb ponieważ ta integra w laptopie wyłączała mi bf-a)

Nazwa Laptopa: Asus X53SV

I mam takie 3 pytania:

1. Mam zintegrowaną kartę graficzną oraz tego GeForce'a ale jak np. odpalilem flatouta 2 to pisało mi że używam integry ( wiem że komp sam ją powinien zmieniać ale coś nie działa) i czy dałoby się tak zrobić, że mogę sobie wybrać kartę graficzną którą chcę(chodzi o zmianę w danym momencie na bardziej wydajniejszą z integry)?

2. Planuje kupić nową kartę graficzną do niego mianowicie: nVidia GeForce GTX 670M. I pytanie czy mi się opłaca bo ta karta co mam teraz jest jak każda inna w laptopie przylutowana do płyty głównej i musiałbym go oddać do serwisu co przekłada się na większe koszty. Kolejną rzeczą która mnie przejmuje jest to, że prawdopodobnie mój laptop nie zmieni używanej karty z integry na GeForce'a i po kij mam to robić.

3. Czy ta karta zmieści się w moim laptopie?

Podsumowując: Czy mi się opłaca, czy zmiany karty graficznej to po prostu wyrzutek pieniędzy w błoto?

Z tego co się orientuję to nie można zmienić karty graficzne w laptopie. Chyba, że się coś zmieniło. :mellow: Przeinstaluj/zainstaluj nowe sterowniki do karty graficznej Nvidia. Wielu ludziom to pomaga i sprzęt przełącza kartę graficzną na właściwą. 

Zmieniło się, można ale muszą być spełnione pewne rzeczy trzeba sprawdzić czy zasilacz w lapku da radę z gtx670m , laptop musi mieć specjalne wejście nie pamiętam jak sie nazywa , poszukaj na google o wymianie karty na twoim lapku jednak osobicie uważam że to nie opłacalne lepiej kupić pc'ta

Nie mogę kupić pc-ta taka sytuacja potrzebuje mobilnego i lekkiego (niestety). Więc właśnie chciałbym z tego laptopa zrobić coś do gier, ponieważ bardziej opłaca mi się zmienić tą kartę aniżeli kupować nowego laptopa (przynajmniej ja tak sądze a się za dobrze nie znam (mam też tego laptopa od stycznia więc nie chce mi się go tak szybko zmieniać)). A i właśnie zbyt się na tym nie znam więc jak i gdzie sprawdzić czy zasilacz da radę z gtx'em 670m?

Podczepiam się do pytania otóż mam laptopa z tej samej rodziny tylko z gorszymi komponentami otóż:

Tak samo bym chciał wymienić na gtx670m i czy jest taka możliwość?

Asus K73SV

Procesor: Intel Core i5 2410M 2.30GHz Turbo Boost 2.0 2.90GHz 

Pamięć Ram: 4gb
Karta Graficzna: Nvidia GT540M 
Druga Karta: Intel HD Graphics 3000 
Dysk: 640GB 

Kartę graficzną można wymienić w laptopie ale nie w każdym. Nawet po zmianie grafiki to ten procesor by nie dał rady funkcjonować stabilnie ponieważ by jej nie dorównywał co by powodowało problemy z laptopem i gwałtowne spadki FPS w grach. Jeżeli chcesz laptopa do gier do mogę ci polecić na przykład AlienWare MX17.

Sądzę że procesor dał by sobie rade... Tylko czy wymiana jest możliwa ? A i gdyby mógł ktoś zajrzeć na mój temat "Bardzo proszę o pomoc" gdyż potrzebuję pomocy dotyczącej tego laptopa.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Achik_2137
      Witam,
      Możecie mi polecić jakiegoś niedrogiego lapka, który idealnie nada się na uczelnie a do tego pójdą stare gry typu heroes III czy AOE II tak mniej więcej do 1000/1200zł
    • Przez Baran
      Siemanko ja jestem BARAN z ksywy oraz zachowania ! ;D

To mój pierwszy filmik. Nagrywane sceny zostały Telefonem ;D (tak w kilku momentach auto focus dał się we znaki)
      Obraz nie jest Ostry, ostry ale wystarczający jak na start. 

Dobra... nie umiem pisać wstępów wiec... Konkret 
      Co myślicie o filmie pod względem technicznym ?

• Przez KaroleczeQ
      Witam mam problem z nową kartą graficzną Palit 1070 8gb (256bit). Otóż gdy podłączam kartę do płyty głównej (starej z Gigabyte) obraz zatrzymuje się na  obrazie z płyty głównej, po chwili wyłączają się wiatraki karty i gaśnie obraz z monitora i wyświetla się komunikat No SignalDetected. BIOS nie chce się otworzyć ( prawdopodobnie potrzebuje przejsciówkę z usb na ps2 do klawiatury) Dodam że na starej karcie wyświetla się BIOS ale jak napisalem klawa nie dziala  Co z tym zrobić?
    • Przez xkubvix
      Witam wszystkich, otóż mam taki problem że posiadam od około 2 tygodni laptopa asus rog gl553 vd (i 5, gtx 1050). Wczoraj normalnie użytkowałem laptopa i klawiatura była podświetlona. Dzisiaj włączyłem laptopa i podświetlenie nie działa, oprócz przycisku on/off który świeci się na czerwono. Jakieś porady co mogę zrobić?
    • Przez AdamXD
      Witam. Mam problem. Kupiłem dziś r9 290 od asusa używaną, ale widziałem, że działała, więc u mnie też powinna. Podłączyłem wszystko tak jak być powinno (akurat to umiem xD) i nie wykrywa mi karty graficznej, tylko integrę, mimo, że kabel HDMI jest podpięty pod kartę. Pomocy! Dodam: Procesor i5 4690, płyta msi81m-p33, 8gb ram, windows 7 home premium    (ROZWIĄZANE)

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik