Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hardkor

Dysk SSD- Do 300 zl

Polecane posty

Witajcie.
Aktualnie jestem w UK i za tydzień wracam. Planuje wtedy kupić sobie dysk SSD, bądź też już teraz zamówić. Na dysku byłby trzymany system (7/8/10 będę przeinstalowywał) oraz pojedynczna gra czy coś. Mam nadzieję, że jest możliwość, aby Steam był zainstalowany na D (dysk twardy) wraz z grami z Steam, zaś sam CS z Steam'a był zainstalowany na C, czyli SSD. Jest taka możliwość? Mam taka nadzieję. Dysk przeczuwam 64 lub 128 GB. Z doświadczenia co polecacie? Do 300 zł chciałbym.

Promocja na morele http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-530-120gb-sata3-ssdsc2bw120a4k5-612121/ . Opłaca się ?

Edit: Jak czytam po necie to bardzo się opłaca brać 256 GB, gdyż są o wiele bardziej wydajniejsze niż te mniejsze. Jak czytam, to polecane są Crucial'e Bx100. 

Np  http://allegro.pl/crucial-bx100-ssd-120gb-2-5-ct120bx100ssd1-i5805359952.html, lub http://www.x-kom.pl/p/223285-dysk-ssd-crucial-250gb-25-sata-ssd-bx100-7mm.html.

:grammarcup: //Fuzzik

Edytowano przez Fuzzik
Link repaired.

Tak, jest tak możliwość żeby Steam był zainstalowny na dysku twardym, a CS GO na dysku SSD. A jeżeli chodzi o dysk SSD, to ja polecam HyperX Fury. Dwa tygodnie temu kupiłem HyperX Fury 120 GB i jestem z niego bardzo zadowolony.

Panowie mozna linki dokladnie :) A i Fuzzik co do gramatyki jestem w UK, wiec jak pisze to angielska klawiatura i nie mam polskich znakow. Przynajmniej od 9-16, potem tylko telefon, bo nie mam kompa w domu :)

Edit:Plextor strasznie drogi, zad Fury wyglada ok za 120 GB. 240 drogie :/

Edytowano przez Hardkor

Choćby dlatego, że ten Szajsung to górna półka :D 

@3UP: nie uwzględnia się wartości podanych przez producenta, tylko rzeczywiste wartości, które osiągnięto w danym teście.

Osobiście posiadam Plextor 128GB M6S, działa fajnie.

Też polecam dysk Plextor solidne wykonanie dobry kontroler.

Edit:Plextor strasznie drogi

Niekoniecznie drogi jak dalej szukasz dyski SSD 128GB to polecam Plextor M6 Pro 128GB

Choćby dlatego, że ten Szajsung to górna półka :D

Ty tak serio? :D

Szajsung dlatego, że jest tani, wydajnościowo +/- to samo co BX100, a ma 5 lat gwarancji zamiast 3 u Cruciala.

No pomiędzy tymi co tu podano to fakt, ten Samsung wygląda dość dobrze. Z drugiej strony jednak nie róbmy z niego jakiegoś bóstwa. To zwykła półka co najwyżej średnia jeśli chodzi o SSD ;)

No to który w końcu dysk brac, bo bym jutro lub dziś zamówił? Jaka różnica między Plextorem M6 a M6S (bo miedzy nimi mysle) :) BO już kurde mam mętlik w głowie jak o tym myśle.

Jaka różnica między Plextorem M6 a M6S

Są dwie znaczące różnice między M6 Pro a M6S pierwsza to wyposażenie kupując M6S dostajesz kartonowe opakowanie a w nim tylko dysk SSD natomiast kupując M6 Pro dostajesz całe wyposażenie czyli: sanki, kabel SATA, śrubki montażowe, sterowniki.

plextor_m6s_m6pro_m6sbox_ndtv_125314_145

vs

plextor_m6s_m6pro_m6pbox_ndtv_125314_145

Druga różnica to gwarancja M6S (3 lata), M6 Pro (5 lat).

Jeśli chodzi o sekwencje odczytu i zapisu to są one zbliżone do siebie chodz wersja Pro wypada trochę lepiej.

Popatrzylem za dyskami i plextory stradznie drogie. Znalazlem 2 fajne ssd i ktory lepszy wg wad, bo mnie ciagnie do samsunga

Crusial:http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5815152453

Samsung:http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5831107471

Zaraz poczytam o reckach ich w necie. Ew moze inna propozycja? Dzis chce kupic, a i tak 350 zl to wiecej niz chcialem dac :/ wciaz mysle czy nie zejsc to tych 128 GB, skoro i tak bede moal na dane duzy dysk a ssd tylko do systemu.

Oba dyski są dobre, opinie też mają dobrą. 850 EVO jest nieco szybszy i tańszy, więc ja bym go wybrał.

Co do zejścia na ~128GB, niestety, ale wraz z mniejszą przestrzenią przeważnie zmniejsza się także prędkość zapisu/odczytu, pazerność producentów nie zna granic ;]

Wiem, ze sie zmniejsza, ale jak duza jest to roznica? Do czrgo moglbys przyrownac, bo jak mi sie ma system czy przegladarka otwierac z 5 sekund dluzej lub plik pare gifa kopiowac z 10 s dluzej to tam lajt.

"Jak mało kasy to plexor M6s 128GB 275zł ( kupowanie czegokolwiek poniżej nie jest dobrym pomysłem )

Jak możesz dozbierać to crucial BX100 250GB 355zł ( najlepszy cena/wydajność )

Tu się akurat wtrącił A-DATA Premier Pro SP920 256GB 359zł ( kontroler ten sam co M550 i kostki MLC 20nm od microna, chyba najbardziej opłacalny, przynajmniej według mnie )

Jak możesz jeszcze dozbierać to crucial MX200 250GB 399zł"

Post z innego forum. Juz sie ryje co kupic... Czytalem po ang forach to kazdy poleca Samsunga zamiast tego Cruciala. Typek odwrotnie, a patrzac po profilu ogarniety. Zas Samsunga odradza po TLC (wytlumaczy ktos w sumie co to znaczy, bo poczytalem, ale nie rozumiem)

Myślę, że już to czytał i prosił o wyjaśnienie takie ogólne :kappa:

Ale w skrócie dyski oparte o SLC wytrzymają dłużej, a o MLC (i pochodne) krócej, ale za to są szybsze (przynajmniej teoretycznie). Koszta ect. cię nie obchodzą, więc w sumie taka wiedza ci wystarczy.

Tak czytalem. Czytalem tez, ze jesli chodzi o testy to i tak zanim dysku padaly czy cos to takie dane przelatywaly przez nie, ze ja takiej ilosci nie osiagne. Na benchmarku mi ostro odradzaja tego samsunga :x

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik