Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RDWN5

Problem z FPS w Fallout 3

Polecane posty

Witam :)

Otóż mój problem jest dość specyficzny, a polega na tym że zainstalowałem sobie ostatnio Fallouta 3 i niestety gra jest niegrywalna przez ogromne spadki fpsów (nawet od 80 do 20 !). Spadki występują np gdy jestem odwrócony do ściany fps = 80, jednak gdy skieruję kamerą na środek pomieszczenia fpsy spadają nawet o połowę. Próbowałem już grać na najniższych możliwych ustawieniach - spadki dalej występują choć różnice między nimi są trochę mniejsze. Co ważne - jeśli mnie pamięć nie myli na Windowsie 7 nie miałem takich problemów (teraz mam Win 10). Moim zdaniem jest to wina systemu lub ustawień karty graficznej. Innym problemem jest mniej drażniące (lecz występujące w większości grach! - głównie fps) zacinanie się kamery podczas ruchu, tak jakby kamera nie przechodziła płynnie tylko przeskakiwała. Problem ten zauważyłem po przesiadce na Win 10.

Moja specyfikacja:

CPU: Athlon II x2 2.9 GHz

GPU: GF 9400 GT 512 MB

RAM : 2GB

Wiem że sprzęt nie powala ale przypominam że problem wcześniej nie występował

Proszę o pomoc.​ Dziękuję :)

1. 2GB RAM to bardzo mało, może warto zainwestować jeśli masz miejsce na płycie głównej

2. zobacz sobie czy możesz odblokować dodatkowe rdzenie w tym Athlonie. W GTA 4 było widać różnice między 2 a nawet 3 rdzenie.

3. weź pędzla i wyczyść komputer:) plus najlepiej nasmarować procesor pastą termoprzewodzącą.

Przyczyną może być równie dobrze kurz co Windows:) edit. ostatnie zdanie przeczytałem;p więc Windows jeśli z dnia na dzień

Edytowano przez Cortep

To może być wina Windows 10, ten Windows jakoś nie wspiera wszystkich gier co mają 4 - 5 lat i więcej. Battlefield Bad Company 2 na Windows'ie 8.1 działał mi bez problemu. Zainstalowałem Windowsa 10 i w BFBC2 mam z 10 - 15 FPS, Max Payne 3 mi od razu po uruchomieniu gry wywala do pulpitu, z GTA 4 jest podobnie :(.

Edytowano przez KoldyTheZ11Pro

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez Trypekk
      Ostatnio zakupiłem mikrofon novox nc-1 wraz z zestawem do przymocowania i pop filtrem. Niestety gdy podłączam mikrofon do komputera z najnowszym windowsem i procesorem intel core i5 nie działa komputer albo go nie wykrywa albo jest jakiś problem z kablem nie wiem pomóżcie (o pomoc prosze z niewykrywaniem mikrofonu na komputerze ;0 ) Z góry dzięki
    • Przez KaroleczeQ
      Witam mam problem z nową kartą graficzną Palit 1070 8gb (256bit). Otóż gdy podłączam kartę do płyty głównej (starej z Gigabyte) obraz zatrzymuje się na  obrazie z płyty głównej, po chwili wyłączają się wiatraki karty i gaśnie obraz z monitora i wyświetla się komunikat No SignalDetected. BIOS nie chce się otworzyć ( prawdopodobnie potrzebuje przejsciówkę z usb na ps2 do klawiatury) Dodam że na starej karcie wyświetla się BIOS ale jak napisalem klawa nie dziala  Co z tym zrobić?
    • Przez Arcyk_Gaming
      Witajcie
      Jestem ArcyK i mam 30 lat. Regularnie nagrywam na YT od listopada zeszłego roku choć kanał mam tam od bardzo dawna! Nagrywam gameplaye z gier, poradniki do nich, sporadycznie uboxingi sprzętu i gier, a także bije rekordy w grach bądź wykonuje wyzwania zaproponowane przez widzów. Staram się by mój kanał był różnorodny i by każdy znalazł coś dla siebie. Staram się robić live'y, ale nie zawsze mogę sobie na to pozwolić, więc po prostu nagrywam i wrzucam filmy gdy wiem, że nie dam rady streamować. Czasem rzucam troszkę mięsem w filmach, aczkolwiek staram się by pozostało to w granicach zdrowego rozsądku i nie korzystania z nich jako przecinki. Po prostu gdy gram to jestem sobą i od razu pokazuje swoje emocje. Zaskoczenie, śmiech związany z daną sceną czy też po prostu frustracje i wkur.... Nie robię nic pod publiczkę (pewnie dlatego mam tyle widzów ile mam ^^), po prostu jestem sobą. Najlepiej zobacz i oceń sam . Dzięki za możliwość zareklamowania kanału!
      Pozdrawiam, Artur
      AKTUALNIE NAGRYWANE SERIE GIER: FAR CRY 5 i ASSASSIN'S CREED ROGUE i KONIEC GTA V + pojedyncze filmy z innych gier np. BATTLEFIELD 4 MP
      LINKI:
      Subskrybcja kanału - https://tinyurl.com/y8c6rccq
      Strona na Facebooku - https://tinyurl.com/ydh8p7t4
      Strone na Twitterze - https://tinyurl.com/y84y5y2z
      LINK DO KANAŁU: https://www.youtube.com/user/ARCYK
      ZWIASTUN KANAŁU: 

• Przez Kapitan Frost
      Witam mam problem z grą Rust gra nie włącza się ale od razu jest brak odpowiedzi 
      -Spełniam wymagania sprzętowe
      -robiłem spujność plików gry 
      -reinstalowałem gre 
      -reinstalowałem steama

Tak to wygląda

https://www.youtube.com/watch?v=6_kk33YDXO0
    • Przez NyuGaming
      Witam,
      Moi drodzy, ja nazywam się Igor
      I chciałbym wam przedstawić kanał NyuGaming.

Przede wszystkim kanał ten oparty w założeniu jest na dobrej zabawie,
      Także chcę dostarczać rozrywkę dla Was poprzez różne filmy.

Na początku trochę gier, a w przyszłości może i vlogi...
      Zacząłem przygodę z Youtube poprzez streamowanie, także pierwszym "filmem" który jest
      u mnie na kanale, jest to archiwum z live. Stwierdziłem że samo streamowanie mi nie wystarcza.
      A to doprowadziło do nagrywania filmów, let's play'ów. 

Uwielbiam grać a jeżeli mogę się tym podzielić z ludźmi to czemu nie?
      Obecnie na kanale można spotkać serie Fallout 4, natomiast chciałbym zrobić Back in Time serie, gdzie będę ogrywał nieco starsze gierki

Na początek zapraszam was na nowy odcinek z Fallout 4.

https://www.youtube.com/watch?v=CIhMyrAwwB4

Legenda grup:

• Administrator IT
  • Administrator
  • Ekipa Ja, Rock!
  • Streamer
  • Moderator
  • Moderator Działu
  • Moderator Techniczny
  • Technik Sprzętowiec
  • Grafik