Skocz do zawartości

Glock

Moderator
 • Zawartość

  2,094
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  32

Aktywność reputacji

 1. Podziękowanie
  Glock zareagował na Wilkokłak w Propozycje związane z technicznymi aspektami forum   
  Coś tam wykombinowałem, ale no nie mam jak tego osobiście sprawdzić, więc czekam na Twoją odpowiedź
 2. Podziękowanie
  Glock zareagował na Himiodzio w Zmiany #lipiec 2018   
  Witajcie

  Nadszedł czas upałów i wraz z nim kilka zmian na forum :).

  Dnia dzisiejszego wprowadzona została opcjonalna weryfikacja dwuetapowa, odbywa się ona za pomocą Google Authenticatora.
  Jest to opcja dająca Wam większą ochronę konta i zgodnie ze wcześniejszymi planami, dziś jesteśmy w stanie Wam ją udostępnić.
  Zabezpieczenie to można włączyć w ustawieniach konta (ustawienia konta -> Ochrona Konta, później postępować zgodnie z komunikatami jakie zostaną wyświetlone).


  ----------------------------------------
  Dzisiejszego dnia została również dodana opcja szybkiego logowania i założenia konta za pomocą facebooka.
  Jeśli ktoś nie lubi bawienia się z potwierdzeniami konta poprzez użycie emaila, dziś może proces przyspieszyć rejestrację logując się za pomocą swojego konta FB.
  Obecni użytkownicy również mogą sparować swoje konto z facebookiem i mieć możliwość szybkiego logowania - całość znajdziecie w ustawieniach konta (ustawienia konta -> Facebook, dalej postępować zgodnie z komunikatami).

  ----------------------------------------
  Dział związany z serwerami przeszedł aktualizację, pomału też zaczęliśmy pracę nad systemem serwerowym (o tym również na dole).
  Obecnie strefa serwerowa jest otwarta dla każdego użytkownika, od dziś każdy będzie mógł reklamować swój serwer - cały dział obejmuje regulamin forum i specjalnie stworzony regulamin działu związanego z serwerami.
  ----------------------------------------
  Zaszło też dziś parę małych zmian na forum w działach:
  Giełda została połączona w jeden poddział w którym od dziś będzie można tworzyć tematy z możliwością sprzedaży, wymiany i oddawania rzeczy (regulamin giełdy został również ujednolicony do całości). Do działu giełdy został przeniesiony poddział związany z promocjami na dane rzeczy. Do działów "Umówmy się na wspólną grę!" i "Biblioteka gier" został dodany nowy poddział związany z Fortnitem. Zmieniła się kolejność rozmieszczenia poddziałów w strefie IzakTV i Strefie Technicznej ----------------------------------------
  Jeśli chodzi o struktury ekipy forum nadeszła mała zmiana.

  Z ekipy moderatorów "zwolniony" został Kubox z powodu braku aktywności. W tym miejscu również chciałem bardzo podziękować mu za cały dotychczasowy wkład we wcześniejszej wersji forum. Liczę, że cała nasza współpraca będzie miło wspominana przez każdego z nas.

  Do obecnej ekipy moderatorów przechodzi Glock, który zostaje awansowany z funkcji moderatora działu. Glock od ostatniego czasu jest bardzo aktywny i wypełniał swoje obowiązki moderatora działu w 100%. Gratulację i liczę dalej na Twój wielki wkład w pomoc :).

  ----------------------------------------

  W tej chwili również powstał temat w którym każdy z Was może dopisać swój pomysł/przemyślenia odnośnie technicznych aspektów na forum. Wiele rzeczy możemy nie widzieć i liczymy, że wspólnymi siłami, uda nam się rozwinąć technicznie forum na jak najwyższy poziom.
  --->Link_do_tematu<---

  ----------------------------------------

  Obecnie planowanych jest kilka rzeczy, poniżej możecie zapoznać się z rzeczami nad którymi zaczynamy pracę:
  System streamów
  Planujemy w najbliższym czasie przemienić temat odnośnie reklamy streamów na ten związany z YouTube. Całość ma być rozwinięta na podobnych zasadach jakie zostały przyjęte w poddziale YT z jedną małą różnicą. Chcemy dać możliwość aktywnym użytkownikom na małe wybicie się poza ramy działu - dodamy opcję z widniejącymi aktywnymi streamami.
  Każdy użytkownik będzie miał możliwość wejść na jeden z aktywnych streamów widniejący w okolicach prawej strony forum. Całościowo system oparty będzie na systemie nagród, tylko aktywny użytkownik będzie miał możliwość zostać dopisanym do listy streamów możliwych do zobaczenia jako odnośnik do danej platformy.

  Przykład rozmieszczenia ze strony hltv.org
    System aktywnych serwerów
  System będzie podobny do tego ze starej wersji forum. Aktywni użytkownicy, serwery współpracujące będą miały możliwość zostania dopisania do specjalnej listy serwerów. Użytkownicy będą mieli możliwość sprawdzić i zarazem dołączyć do jednego z wybranych przez nas serwerów.
  Obecnie całościowe działanie tego systemu jest jeszcze w fazie planowanie, bardzo możliwe, że zastaniecie go w trochę innej formie - jesteśmy też cały czas otwarci na dyskusję.
    Współprace
  Myślimy nad nawiązaniem współpracy z osobami związanymi z danymi działamy, przykładowo z kimś zajmującym się działem mobilnym, tak, aby mógł działać na udostępnionym dla niego dziale. Całość jest obecnie w fazie planowania, więc wszelakie sugestie, pomysły będą przydatne.
    Integracje
  Chcemy udostępnić Wam możliwość większej integracji na forum, myślimy obecnie nad możliwością połączenia swoich kont gier, stworzenia specjalnych stref użytkownika i czegoś w rodzaju chatboxa z kanałami.
    Działy na forum
  Obecnie mogę napisać, że będzie parę zmian, o całości będzie trochę szerzej w przyszłym newsie.  
  Obecnie to tyle, cały czas żyjemy i cały czas staramy się działać :).
  Himiodzio
 3. Like
  Glock otrzymał reakcję od SoldierPL w Nie wiem co zrobic ???   
  Masz 24h na edycję tematu, inaczej kosz. Przeniosłem temat do odpowiedniego działu.  Powinieneś dostać za to ostrzeżenie, ale jesteś nowy, więc liczę, że zapoznasz się z regulaminem i to się nie powtórzy.   Zmień nazwę na taką, która opisze Twój problem oraz wrzuć screeny OBS'a i parametry zarówno Twojego komputera jak i internetu.  
  // Edit: No więc nie poprawiłeś tematu. Zamykam i ląduje w koszu. W razie czego załóż nowy.
 4. Like
  Glock zareagował na Himiodzio w 2017   
  Witajcie
  Już od jutra powitamy Nowy Rok, dlatego też dzisiaj podsumujemy prawdopodobnie najważniejszy rok dla tego forum.
  Jak już dobrze wiecie, forum jarock przeszło największą zmianę od czasu jego funkcjonowania (2013).
  Połączyliśmy swoje siły z IzakTV, zyskaliśmy pewną niezależność, udało nam się dogadać wreszcie z JaRockiem itd... Jednak to nie jest ten moment w których chce się chwalić "osiągnięciami", bo to nie są osiągnięcia.

  Wszelakie to przemianowanie na forum 2.0 było impulsem zbieranym od końca 2015 roku.
  Każda z aktywnych osób na forum zdawał sobie sprawę, że to forum umiera, nikt nie mógł już w tym wypadku za bardzo pomóc.
  Osoby z jarocka nie dawały nadziei na powrót forum - olały wszystko związane z jej działaniem, administracja w większości była to funkcja dla picu, nie miała zbytnio większego pola do popisu.
  Cała sytuacja z forum od początku 2017 roku miała nakierować na jedną rzecz - prawdopodobne zamknięcie forum (nie była to jednak informacja nigdzie ogłaszana, jednak po co komu forum, na którym siedzi może z 20 osób?).

  Na początku października wpadł nam pomysł na próbę odbudowy forum, na powrócenie chociaż do 1/3 aktywności z dawnych lat.
  Udało nam się "dostać pozwolenie", uaktualnić forum, zrobić małe porządki wśród ekipy i dołączyć kawałek dawnego forum Izaka.

  Dotąd mogę spotkać się z opiniami na forum (nawet pisane przez ekipę moderującą - co boli), że to nic nie dało i forum dalej jest prawie martwe.
  Muszę tutaj jednak wrócić do słów kilku osób, które odradzały mi bawienie się w powroty i zgodzić się z jedną rzeczą którą mówiły...
  "Uważają, że w kilka dni coś stanie się mega aktywne i popularne..."
  Uważam, że kilka osób troszkę zapomina, że do wielu rzeczy dochodzi się czasem kilkuletnią pracą.
  Staramy się, żeby forum wreszcie wróciło w fajnym stylu, jak dotąd statystyki i w sumie liczba tematów pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku.
  Nie ma tutaj możliwości, że w ciągu 3 miesięcy nagle przybędzie tu tysiąc aktywnych osób i forum będzie już żyło wiecznie...
  Same rozmowy o wszelakich współpracach, prośbach o info, to nie są sprawy na 5 minut - sami musimy ze swojej strony udowodnić, że inni mają po co działać na forum.
  Przed nami wszystkimi kolejne lata ciężkiej pracy, jednak samo to, że od czasu forum 2.0 przybyło kilkanaście osób w miarę aktywnych, pojawiło się prawie 250 nowych kont, liczba odwiedzin skoczyła mocno, motywuje nas to jednak do dalszej ciężkiej roboty.

  Był to dla forum prawdopodobnie najważniejszy rok.
  Chciałbym prosić każdego z Was o zrozumienie, staramy się wszystko rozwijać, jednak najważniejszą rzeczą na tym forum jesteście Wy - musimy rozumieć się wszyscy.

  Liczę, że w pewnym sensie zrozumiecie, że nie siedzimy i się obijamy, a staramy się za wszelką cenę rozwijać to forum.
  Forum to ma szanse na rozwój, potężny rozwój, jednak do tego potrzebne są nasze wspólne siły.

  Korzystając z okazji, chciałem też życzyć każdemu z Was, aby Nowy Rok był udany i żeby spełniły się Wasze niektóre marzenia (wszystkich nie będę życzył, bo jednak warto mieć kilka marzeń na zapas ;)).
  Chciałem również życzyć, aby całe forum po tak ciężkim 2017 roku, w 2018 wreszcie zaznało spokoju (w pozytywnym znaczeniu :)).

  Dziękujemy za wsparcie i liczmy na każdego z Was już od jutra do końca świata i jeden dzień dłużej :)!
   
  PS: Pamiętajcie, że alkohol to zło ;).
 5. Like
  Glock otrzymał reakcję od Wilkokłak w Company of Heroes 2 za darmo w Humble Store   
  W Humble Store pojawiła się nowa promocja od studia Relic Entertainment. Z okazji nadchodzącej zapowiedzi Company of Heroes 3 poprzedniczka oznaczona numerem 2 została udostępniona za darmo do pobrania. Śpieszcie się, bo promocja trwa jeszcze tylko dwie doby.
  https://www.humblebundle.com/store/company-of-heroes-2?hmb_source=search_bar
 6. Like
  Glock otrzymał reakcję od SoldierPL w Ustawienie OBS   
  Dasz radę streamować, ale małe/stare gry jak indyki np. Undertale, Faster Than Light lub emulatory np. Project 64.
 7. Like
  Glock zareagował na Wilkokłak w Kilka drobnych propozycji i uwag   
  Wiele da się zrobić, tylko nie w tym tygodniu roboczym. Przez weekend ogarnę coś z tego co Glock wspominał. Trochę nie wiem co tak do końca się stało z tymi nazwami dni tygodnia, bo wydaje mi się, że wcześniej były po polsku, w paczce tłumaczenia też wydaje się być wszystko ok. Możliwe, że przy aktualizacji silnika forum do nowej wersji coś się zmieniło i trzeba też zaktualizować paczkę z tłumaczeniem (tutaj jestem zdany na łaskę osób z JaRocka, które mają konto na invisioncommunity).
  Jak za te pieniądze, to nowa wersja IP.Board ssie :v
 8. Like
  Glock otrzymał reakcję od SoldierPL w Dzwiek   
  Pokaż też filtry mikrofonu.
 9. Like
  Glock otrzymał reakcję od Wilkokłak w Regulamin działu Biblioteka gier   
  Dział Biblioteka gier służy do dyskutowania o konkretnych grach. Poddział ten podlega regulaminowi forum, a poza tym posiada również kilka własnych zasad:
  Jeśli istnieje już temat o danej grze to nie twórz kolejnego, tylko napisz post w już stworzonym. Wyjątek stanowią gry posiadające odrębne działy. Do reklamowania swojej twórczości z gier służy dział "Twórczość fanów" Jeśli szukasz kogoś do gry to odwiedź dział "Umówmy się na wspólną grę!" Dział ten służy jedynie do dyskusji na temat gier. Jeśli masz problem z daną grą to odwiedź dział "Problemy z daną grą" Przy tworzeniu tematu należy pamiętać, że każdą grę należy opisać. Nie musi być to jakiś szczegółowy opis, ale żeby nie skończyło się na "Co sądzisz o grze X". Zakazane jest umieszczanie reflinków oraz innych rzeczy mających na celu generowanie zysków przez użytkowników.  
 10. Like
  Glock zareagował na PoznanskaPyra w Forum - Nowa nadzieja   
  Czy mógłby ktoś stworzyć taką listę jak Fuzzik na początku tego wątku? Co zrobiono, co zostało do zrobienia.
   
  Byłbym bardzo wdzięczny, gdyż zaoszczędzi mi to czasu w nadrabianiu zaległości, a nadrabiam je nie tylko na jarocku
 11. Like
  Glock otrzymał reakcję od DarkGraphic w Forum - Nowa nadzieja   
  Patron Rocka Bronz. BRONZ. Co to jest?! Ani to po naszemu, ani po angielsku. 
   
  Proponowałbym zmianę rang na: Złoty Patron Rocka, Srebrny Patron Rocka, Brązowy Patron Rocka.
 12. Like
  Glock otrzymał reakcję od DarkGraphic w Forum - Nowa nadzieja   
  Patron Rocka Bronz. BRONZ. Co to jest?! Ani to po naszemu, ani po angielsku. 
   
  Proponowałbym zmianę rang na: Złoty Patron Rocka, Srebrny Patron Rocka, Brązowy Patron Rocka.
 13. Like
  Glock otrzymał reakcję od Androjus w Zaznajomieni z grami - potrzebuję Was!   
  Za całkowitą ignorancję Nintendo należy Wam się ogromny minus. I za brak bardzo wielu popularnych gier.
 14. Like
  Glock zareagował na Fracha w Pokémon GO!   
  Jak zobaczyłem pokemon go to włączyła mi się nostalgia i... zainstalowałem! U mnie jeden skubany siedział na dachu
   

 15. Like
  Glock zareagował na SoldierPL w [BF3/4] Zadanie Finałowe – Pointstreak!   
  Ciężki kawałek chleba
 16. Like
  Glock zareagował na BOZZOn w [BF3/4] Zadanie Finałowe – Pointstreak!   
  Mi się właśnie udało w little birdzie wykręcić 905. Nie wiem czemu nie weźmiecie wsparciucha 200 sztuk pestek i jedziesz, że co? że fo pa czy co?! To jest finał, wszystko czym idzie zabić to trzeba przerobić na maszynkę do kręcenia punktów. BTW drugi filmik mam właśnie z MG4.
 17. Like
  Glock otrzymał reakcję od strzeSiu w Playlisty   
  Pewnie każdy z Was ma jakąś playlistę, której słucha. Niektórzy zapewne mają takich więcej. Może dzielmy się nimi w tym temacie? Piszcie tylko jaką konkretną muzykę macie wrzuconą. 
   
  Let's Play (Spotify) - głównie rock, chociaż znajdą się tutaj w sumie utwory metalowe, instrumentalne czy alternatywne.
   
  60's/70's/80's/90's (Spotify) - klasyka i tyle. Dawny pop, czasem rock.
   
  Wczoraj znalazłem coś takiego, też fajne:
   
  https://www.youtube.com/watch?v=TGm_vWuzlig
 18. Like
  Glock otrzymał reakcję od muniek777 w Mikrofon ZALMAN ZM MIC1   
  Troszkę większy od Zalmana, ale za dużo miejsca nie zajmuje - Samson Go Mic.
 19. Like
  Glock zareagował na 24ddebski w [BF3/4] Zadanie #3 – Spostrzegawczy Myszołów   
  https://youtu.be/GVHt2kbaxU8
 20. Like
  Glock zareagował na Xylar7 w [BF3/4] Zadanie #2 – Angel with a Shotgun   
  https://www.youtube.com/watch?v=b7Zm1z_pDVc
 21. Like
  Glock zareagował na SoldierPL w [BF3/4] Zadanie #2 – Angel with a Shotgun   
  A to ode mnie. Miniatura gratis.
   
  https://www.youtube.com/watch?v=E4qiHOqkqbw
 22. Like
  Glock zareagował na 24ddebski w [BF3/4] Zadanie #2 – Angel with a Shotgun   
  Tutaj jest moje Wiem zginąłem dwa razy :/
  https://youtu.be/ZVk4FC2_C0E
 23. Like
  Glock zareagował na oceanusadam w [BF3/4] Zadanie #2 – Angel with a Shotgun   
  Glock tutaj masz moje zadanie https://youtu.be/-EXgEkBmz5o . Mam nadzieję, że teraz będą 3 punkciki i pierwsze miejsce
 24. Like
  Glock zareagował na Xylar7 w Wyniki - Grupa BF3/4 zadanie 1 I'm a Rocketman! [Głosowanie użytkowników!]   
  Ja powiem tak, jedną rzeczą jest zgodność-czy-nie z regulaminem, inną taktowne-lub-nie zagranie i ewentualne szukanie w tym regulaminie dziur.  
 25. Like
  Glock otrzymał reakcję od gaga2503 w szydełkowi bohaterowie   
  Świetne. To teraz zrób misia z Unravel.

Legenda grup:

 • Administrator IT
 • Administrator
 • Ekipa Ja, Rock!
 • Streamer
 • Moderator
 • Moderator Działu
 • Moderator Techniczny
 • Technik Sprzętowiec
 • Grafik
×