Skocz do zawartości

3rs

Użytkownik
 • Zawartość

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

3rs ostatnio wygrał w dniu 15 Czerwiec 2013

3rs ma najbardziej lubianą zawartość!

O 3rs

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Zrób sobie z pleksy tunel na cooler i ramy, graficznej zostaw wolną przestrzeń, całość jakoś ładnie zabuduj i już masz cłodno i cicho- Co najwyżej po obudowaniu można obłożyć to matami wytłumiającymi a w tym "tunelu" zrobić mały korytarz (proste wstawki prawa-lewa-prawa-lewa co np. 5cm).
 2. Dlaczego Intel jest lepszy od AMD?

  Nikt nie powiedział że Intel jest lepszy od AMD. To jest bardzo nietrafne określenie, bo zależy czego wymagasz od procesora. AMD jest o wiele tańsze, ma dobrą wielowątkowość i dobrze sprawuje się w obliczeniach zmiennoprzecinkowych, tak więc filmy, gry, prosta obróbka zdjęć, renderowanie prostych filmów- To czego wymaga bardziej zaawansowany gracz który lubi powrzucać filmiki ze swojej rozgrywki czy zrobić dobry filmik z gry. Intel jest droższy, wydajniejszy, ma dobrą wielozadaniowość i dobrze sprawuje się w obliczeniach stałoprzecinkowych, czyli rendering, obróbka graficzna, zaawansowane obliczenia itd itp- Tutaj już profesjonalistom się przydaje potencjał Intela.
 3. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Może być tylko taki problem że będą fabryczne ustawienia biosu i domyślny czas (np. 12 grudnia 2006)
 4. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  A co to za problem śrubokrętem zewrzeć styki?
 5. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  No tak, ale co z pamięciami, co z sekcją zasilania?
 6. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Ostatnie zdjęcie- Cóż to za wymysł? Ten 4850 musiał się ładnie smażyć
 7. OC-co i jak?

  Jak to się robi- Podwyższasz taktowanie makistrali (tzw. FSB) lub zwiększasz mnożnik procesora, za każdym razem sprawdzasz stabilność, jeżeli procesor działa niestabilnie, zwiększasz napięcie jednak zalezy zachować bezpieczną granicę napięcia (podana przez producenta w specyfikacji) oraz temperatury (tak jak poprzednio)- Dodatkowo trzeba zadbać o dobrą sekcję zasilania, bo inaczej procesor mimo zwiększania napięć będzie niestabilny. Jakie jest ryzyko- Gorąc w pokoju, duże rachunki za prąd, uszkodzenie sekcji zasilania i w ekstremalnych przypadkach uszkodzenie procesora. Czy skraca żywotność- Jeżeli zwiększasz napięcie to tak, jeżeli samą częstotliwość również, ale w bardzo małym stopniu. ABC chłodzenia- Przewiew w obudowie, porządne chłodzenie z dobrą pastą zwykle wystarcza. Przewiewem nie jest jeden czy dwa wentylatory, a tym bardziej brak obudowy!
 8. Rozmazujący się ekran

  Jeżeli głośniki nie wpływają jego pracę to podejrzewałbym sam monitor o takie zachowanie. Sprawdź go na innym komputerze dla 100% pewności.
 9. Mój komp a BF3 - prośba o pomoc.

  Grafika jeszcze uciągnie, ale procesor zniszczy całą rozgrywkę. Jest sens dokładanie pamięci, ale jak masz 64 bit system
 10. Rozmazujący się ekran

  Monitor na wejście analogowe? Nie masz jakiś urządzeń elektromagnetycznych w okolicy?
 11. BF3 Ultra - Zmiana procesora

  Oj nie łatwo jest spalić procesor, prędzej spalisz płytę główną niż układ procesora
 12. Głośna Praca Karty Graficznej

  Wyczyść radiator, wymień pastę- To jedyne co można poradzić...
 13. Głośna Praca Karty Graficznej

  W głównym ekranie wchodzisz w ustawienia, zakładka wentylator, zaznaczasz "Włącz automatyczną kontrolę wentylatora zdefiniowaną przez użytkownika" następnie rysujesz krzywą Prędkość(Temperatura). Jeżeli nie chce ci się eksperymentować to poszukaj w internecie SSa gotowego wykresu. Po tym upewnij się że na głównym ekranie przy prędkości wentylatora jego ramka jest zielona (jeżeli nie ma to po prawej masz przycisk "User define") i upewnij się że tryb utomatyczny jest włączony (Zielona kropka obok napisu "Auto"). Możesz podać jakie masz temperatury maksymalne podczas gry?
 14. Głośna Praca Karty Graficznej

  Czyli miałeś cichą kartę, a teraz masz wydajną która niestety marnuje sporo energii na rezystancję (ciepło). Seria GTX 5X0 była dosyć gorąca więc suszyć musi. Jeżeli masz dosyć niskie temperatury, to proponuję stworzenie profilu pracy wentylatora/-ów w programie MSI Afterburner
 15. Ocena zestawu

  Już zestaw od niesamowitego jest lepszy

Legenda grup:

 • Administrator IT
 • Administrator
 • Ekipa Ja, Rock!
 • Streamer
 • Moderator
 • Moderator Działu
 • Moderator Techniczny
 • Technik Sprzętowiec
 • Grafik
×