Skocz do zawartości

SoldierPL

Technik Sprzętowiec
 • Zawartość

  4,633
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  97

SoldierPL ostatnio wygrał w dniu 5 Sierpień 2018

SoldierPL ma najbardziej lubianą zawartość!

O SoldierPL

 • Ranga
  Pan Snajper
 • Urodziny 07/16/1996

Informacje podstawowe

 • Gra w jaką grasz najczęściej?
  Battlefield 3
 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

2,463 wyświetleń profilu
 1. Na jaki dysk nagrywasz? Jakie dyski posiadasz?
 2. Jak masz prawa autorskie udzielone przez podmiot posiadający prawa do danej zawartości, to proszę bardzo, możesz puszczać. Jak chcesz zarabiać na takim streamie, to wypadałoby mieć prawa komercyjne. Tak to albo ban, albo i nie, ale wtedy cały dochód idzie dla osoby posiadającej te prawa, a nie do ciebie. Ponadto opinia o kanale ci spadnie. Tak w znacznym uproszczeniu
 3. Ustawienie OBS

  Podaj specyfikację PC oraz parametry łącza używanego do streamu.
 4. W jaki dokładnie sposób ogarnąłeś te lagi? Może komuś się przyda info.
 5. To już zależy od ustawień. Im wyższy bitrate, tym większą prędkość zapisu musi mieć dysk tak naprawdę. Możesz zrobić benchmark dysku programem HD Tune, to zobaczymy z czym mamy do czynienia.
 6. Nie chodzi o wolne miejsce, tylko o prędkość zapisu dysku. Dwie zupełnie różne sprawy Inaczej. Wolny/powolny dysk.
 7. Lagi mogą być spowodowane głównie dwiema rzeczami: wydajnością enkodera (gra może być płynna, ale enkoder przeciążony) lub wolnym dyskiem.
 8. Przykro mi to mówić, ale w tym laptopie ciężko będzie wyciągnąć jakąkolwiek moc na same gry, a co dopiero na nagrywanie. Karta graficzna nie posiada enkodera NVENC, zaś procesor z narzuconym nagrywaniem będzie się zwyczajnie dławić. Jedyna opcja, jaka przychodzi mi do głowy to coś typu 720p 30 FPS i bitrate (dla nagrań) rzędu 6000 wraz z presetem na poziomie superfast lub nawet ultrafast. Czyli tzw. jakość potato Więcej raczej bym nie próbował. Lekka poprawa może być w przypadku streamu, ale wtedy bitrate musisz dać na poziomie 3500-3800 dla 720p30. W razie co to pisz posty, będę się starał pomóc. Zakładam, że to mój poradnik oglądałeś. Co prawda, jest nieco stary, ale nadal aktualny wedle tego, co jestem w stanie wyciągnąć z OBS i jakiejkolwiek gry na detalach ultra. Tak to aktualnie używam NVENC, ale po to zmieniłem kartę graficzną. Wracając. W twoim przypadku nie ma możliwości użycia enkodera karty graficznej (jak wyżej), więc trzeba się zadowolić x264 (procesor).
 9. OBS błąd

  Najprostsze pytania: robiłeś reinstall? Próbowałeś innych wersji (Studio, Streamlabs)? Masz miejsce na dysku? To tak na wstępie
 10. World War 3

  Dostaliście wcześniejszy dostęp do testu technicznego WW3? Jak wrażenia? Streamowałem tą grę przez ponad 7 godzin i widzę potencjał. Nie chce mi się rozpisywać zbytnio xD Możecie dawać pod spodem swoje uwagi. Ja wrzucę po prostu wideo potem.
 11. I jak? Problem rozwiązany? Jeżeli tak, to napisz co pomogło, aby ktoś w przyszłości mógł skorzystać z rozwiązania.
 12. No tak, zużycie będzie niższe, bo używasz głównie układu karty graficznej, a procesor podtrzymuje program, podgląd itp. Możesz spróbować przestawić NVENC na x264 i zostawić bitrate na poziomie ~10k i zobaczyć wtedy. Testowałeś program dostarczany wraz z kartą Avermedia?
 13. Czyli wszystko w normie. Niski - w porównaniu do nagrywania (zakładam, że masz bitrate rzędu 20 000) - bitrate i enkoder karty graficznej dają spory ubytek jakości. Możesz to przeskoczyć trochę poprzez ustawienie 720p60 i zwiększenie przepływności lub samo zwiększenie przepływności, jeśli komp wyrobi. Najlepszą jakość uzyskuje się poprzez stream procesorem (x264), ale niestety i5 się do tego nie nadaje na dłuższą metę. Ustaw bitrate na 12 000 i zobacz czy będzie warto tyle zostawić. Chodzi o stosunek jakości do wydajności. Edit: SL OBS jest okej.
 14. Problem z OBS Studio

  Spróbujmy najprościej. Nie masz włączenia/wyłączenia nagrywania zbinowanych na jakiś przycisk, który potem naciskasz specjalnie lub przypadkowo podczas grania? Masz wystarczająco miejsca na dysku, aby OBS mógł spokojnie zapisać duży plik?

Legenda grup:

 • Administrator IT
 • Administrator
 • Ekipa Ja, Rock!
 • Streamer
 • Moderator
 • Moderator Działu
 • Moderator Techniczny
 • Technik Sprzętowiec
 • Grafik
×