Skocz do zawartości

TheWajper

Użytkownik
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O TheWajper

 • Ranga
  Nowy

Informacje podstawowe

 • Gra w jaką grasz najczęściej?
  Counter Strike
 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Twitch.tv / OBS - problem z jakością.

  Ok, a ostatnie pytanko. Ile ustawić bitrate'u jeśli gram w grę multiplayer? Np. w CS:GO? Bo przy streamie zdarzają mi się tam lagi (internetowe, cofki mam). W takim razie zamiast 3700 (czasami upload się zmniejszy więc trochę mniej ustawiam) to ile? Pozdrawiam.
 2. Twitch.tv / OBS - problem z jakością.

  Czyli co mogę wywnioskować? Obraz nie skacze tylko i wyłącznie co tu jest podejrzane to buforowanie tego zapisu, wszystko inne jest w porządku, audio, jakość, etc. A dlaczego w takim razie zapisy innych streamerów nie są takie "zlaggowane" jak u mnie? Znaczy są, ale niektóre mniej i niektóre bardziej, to normalne u każdego?
 3. Twitch.tv / OBS - problem z jakością.

  Okej a teraz mam kolejne pytanie. Kolega podczas stream'a nie widzi żadnych lagów stream'a, a gdy go kończę to archiwizuję i go sprawdzam już po LIVE to buforuje mi się co jakiś czas ten zapis lajwa. Dojedzie np. do 30 sekund, ładuje.. później do 44 sekund, ładuje.. I tak pewnie do godziny. Zawsze tak się buforuje jak patrzę na wideo po lajwie? Nie rozumiem, przecież nic już nie kręcę, nic nie mam odpalone, a mi ciągle buforuje ten zapis ze stream'a jakbym miał nagle internet z Gawex'a czy radiówkę.. :/
 4. Twitch.tv / OBS - problem z jakością.

  Dzięki, spróbuję z rana, a jak ogólnie mogę to zapisać? W jakie ustawienia muszę wejść aby zapisać do archiwum?
 5. Twitch.tv / OBS - problem z jakością.

  @update Poprosiłem kolegę aby to sprawdził i u niego nie zauważono żadnych lagów stream'a i przyzwoitą jakość. To pytanie kolejne kieruje - jak ja odtwarzam na komputerze lub komórce mojego stream'a to normalne będzie gdy zauważę lagi stream'a? Bo w sumie korzystam z tego samego łącza co streamuje, a kolega ze swojego wiadomo. Dobrze myślę?
 6. Twitch.tv / OBS - problem z jakością.

  Wielkie dzięki. Ale to jeszcze nie wszystko bo sama gra chodzi już dobrze (w tym wypadku CS:GO) ale nadal mam lagi stream'a.. Wchodzę na speedtest'a i patrzę upload 7 mega to dałem na 3300 (trochę mniej niż mi poleciłeś) i kodek AAC. No i problem w tym, że i tak mam lagi stream'a przy takim łączu.. Dałem nawet na 1300 i jest to samo, o co tu chodzi? Może speedtest oszukuje czy cokolwiek? Dodam, że nie pobiera nikt z rodziny żadnych rzeczy, więc powinno być okej. O co tu chodzi, przecież to jest nielogiczne raczej.. :/ Pozdrawiam.
 7. Witam forumowiczów. Otóż piszę w sprawie niemałego problemu. Gdyż chciałem pobawić się w streamowanie, tym bardziej, że dysponuję szybkim łączem, o czym zaraz. Tak więc pobrałem OBS (open broadcaster software) i skonfigurowałem go tak, jak na filmie SouShibo w poradniku jak streamować, oczywiście wzorowałem się na moim sprzęcie. A więc tak, to mój sprzęt: Intel Core 2 Quad Q6600 2,4GHz 2,39 GHz MSI Radeon R7 260x Dysk twardy 750GB ATA 4GB RAM Internet mój jest szybki, liczy się w tym wypadku upload, na przykładzie sprawdzałem jakość stream'a na 7,5 mega upload'u, to chyba bardzo dobry wynik. Przedstawiam screeny z moich ustawień OBS, przy których (i nie tylko przy tych) jakość mojego live'a była słaba, rozpikselowana oraz zdarzały się lagi stream'a. To są moje problemy, nawet pomimo dobrego upload'u. Warto wspomnieć, że mam monitor o max. 1440x900, więc znajdują się paski np. po bokach. Nie wiem czy da się to naprawić, wątpię ale jeśli ktoś zna rozwiązanie to bardzo proszę o pomoc, nie tylko z monitorem ale z głównym problemem, czyli jakością streama. Tyle już próbowałem i nic nie wychodziło.

Legenda grup:

 • Administrator IT
 • Administrator
 • Ekipa Ja, Rock!
 • Streamer
 • Moderator
 • Moderator Działu
 • Moderator Techniczny
 • Technik Sprzętowiec
 • Grafik
×