Skocz do zawartości

YTM

Nowicjusz
 • Zawartość

  3
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Informacje podstawowe

 • Gra w jaką grasz najczęściej?
  Counter Strike
 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Cześć, zapraszam do śledzenia serii z dodatku Platinum. Zaczynam od zera bez wspomagaczy. Używam podstawowych modów z reguły wydanych przez Giants. Rozwijam farmę stopniowo, aż do osiągnięcia najlepszych maszyn. Pod każdym filmem zamieszam małe wskazówki i plany, dzięki, którym możesz znaleźć jakiś pomysł na usprawnienie własnej farmy. Zapraszam!
 2. Dzięki za odpowiedź Panowie. W kwestii roszczeń to na innym kanale wiszą jakieś roszczenia chyba już ze 2-3 lata i jakoś nie usunęli mi nic ani też nie zablokowali. Ostatnio podłożyłem fragment utworu Avici bo akurat idealnie pasował i nie mogłem oprzeć się tej pokusie ^^. Oczywiście pojawiło się dopasowanie i potwierdziłem spór. Teraz gdy filmik się rozkręcił do prawie 20k wyświetleń zaczęli przed nim puszczać pełnowymiarowe reklamy. Oczywiście spór zniknął a filmik ma się dobrze. Obecnie nie mam już żadnego sporu na tym kanale. Tak z ciekawości, czy ze względu na nierozstrzygnięte spory YT może zablokować lub całkowicie usunąć dany film a nawet kanał ? Generalnie ja nie nastawiam się na zarabianie lecz mam frajdę z tego, że ktoś da lajka, skomentuje itp. Do tego trzymam na wszelki wypadek filmiki na dysku. Tak czy siak szkoda byłoby stracić ponad 100 subów i iluś tam wyświetleń. Czy jeżeli podłoże dłuższy niż 30 sec utwór komercyjny a potem zaakceptuję spór i wszelkie korzyści przejdą na autora, to sprawę można uznać za zamkniętą ? Tzn chodzi mi o to że ja nie chce na tym zarabiać a jak komuś to da jakieś profity w zamian za to że pozostanie dana ścieżka dźwiękowa, to mnie taki deal odpowiada
 3. Jako nowy użytkownik forum chciałbym się na wstępie serdecznie przywitać To może teraz do sedna sprawy. Posiadam na YT mały kameralny kanał (123 subów i około 52 tysiące wyświetleń) , na którym umieszczone są gameplay'e z gier opatrzone podkładem muzycznym ( w większości). Po wprowadzeniu Content ID pojawiło się dopasowanie do innych podmiotów. Dopasowanie zasadne, bo w tle pojawiały się różne utwory, remixy mniej lub bardziej znane itp. Jeżeli nie mam włączonego zarabiania na YT, to czy mam wykonać jakieś działania ? Do wyboru jest "Potwierdzenie" lub "Spór". Co daje spór to wiem, natomiast jak to jest z potwierdzeniem ? Jeżeli film ma zablokowane wyświetlanie np. w Niemczech (ze względu na dopasowanie) to czy po potwierdzeniu te ograniczenia znikną ? Dodatkowo analogiczna sprawa z blokadą wyświetlania na urządzeniach mobilnych ? Generalnie co daje potwierdzenie ? Czy po potwierdzeniu nie nastąpi jakaś blokada funkcji itp.? Czy należy potwierdzać dany film czy po prostu nie robić nic i tak to zostawić ? Jeżeli potwierdzę dopasowanie treści, to na filmie zarabiał będzie właściciel praw. W moim przypadku przy braku monetaryzacji jest, to dla mnie wygodne. Czy pod gameplay mogę podłożyć jakiś znany utwór, po czy YT go dopasuje a ja potwierdzając dopasowanie przeniosę wszelkie korzyści i zarobki na właściciela praw ? Czy w ten sposób podkład muzyczny będzie mógł bez konsekwencji występować pod filmikiem a wszelkie korzyści z tym związane otrzyma właściciel praw ? Przekopałem trochę internetu, ale większość odpowiedzi jest mało klarowna i z racji Content ID trochę nieaktualna. Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Legenda grup:

 • Administrator IT
 • Administrator
 • Ekipa Ja, Rock!
 • Streamer
 • Moderator
 • Moderator Działu
 • Moderator Techniczny
 • Technik Sprzętowiec
 • Grafik
×