Skocz do zawartości

PoznanskaPyra

Administrator IT
 • Zawartość

  3,150
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  114

Wszystko napisane przez PoznanskaPyra

 1. Niby jedna literka w tytule, a jak dużo zmienia. Postanowiłem iść za ciosem i zapraszam wszystkich do sprawdzenia surowej mocy obliczeniowej swoich kart graficznych, może potem rozszerzymy to na FPS w grach. Dlaczego na start suche liczby? Dlatego, że moc obliczeniowa karty jest niezależna od optymalizacji, "utrudniaczy" dla konkurencji przygotowanych przez jednego czy drugiego producenta. Ten wskaźnik jest najbardziej obiektywny i niezależny. Jak wykonać test? 1. Pobieramy trail programu Aida Extreme zip http://www.aida64.com/downloads 2. Wypakowujemy 3. Uruchamiamy aplikacje 4. W zakładce narzędzia wybieramy opcje "Test wydajności GPGPU" 5. Screen z wynikami wrzucamy do tego wątku. 5.1. Proszę o dokładne podawanie modelu swojej karty graficznej. 6. Wątek tylko do screenów, dyskutujemy tutaj: http://forum.jarock.pl/index.php?/topic/1316-ciekawostki-od-pyrki/page-197 Standardowo wasze wyniki przeniosę do exelowego arkusza na dysku google, który każdy będzie mógł zobaczyć. https://docs.google.com/spreadsheets/d/10D7A4mYiniY--qktbxIgyN8w0v4DuXyZLEGU2-DvXbY/edit?usp=sharing
 2. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  A składanie tego zestawu zostawiłem sobie na koniec
 3. Ostatnio mam okazje naprawiać zasilacz koolance 1700W chłodzony wodą, jego konstrukcja i działanie jest o tyle ciekawe że postanowiłem się tym z wami podzielić. No właśnie, jak zasilacz może być chłodzony wodą? Otóż działa to w ten sposób że cała elektronika jest zalana olejem mineralnym. Olej ten dobrze odbiera ciepło, znacznie lepiej od powietrza. Budowa takiego zasilacza jest w większości podobna do zwykłych zasilaczy chłodzonych powietrzem. Tranzystory umieszczone są na mniejszych radiatorach z dość gęstym ożebrowaniem. Części zasilacza są bardzo ciasno upakowane. Mostki Gretza mają zamiast radiatora kawałek metalu, co przy pełnym obciążeniu z pewnością będzie za mało, by skutecznie odprowadzić ciepło. A pro po ciepła. Olej w którym są umieszczone wszystkie części, jest poprzez pompkę transportowany do wymiennika ciepła. Wymiennik ciepła przekazuje ciepło z oleju na wodę(tu nastąpiła awaria, woda dostała się do zasilacza). Udało mi się osuszyć zasilacz, w tej chwili pracuje nad tym aby przywrócić mu sprawność, oraz zmienić chłodzenie wodą, na chłodzenie powietrzem, wymaga to wymiany kilku radiatorów i dodania wiatraków.
 4. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Monitor roboczy, lepsze przyjdą dopiero. Mamy niezłą zagwostkę logistyczną, bo monitory zazwyczaj mają gigantycznych rozmiarów pudła. Do nas przyjdzie tego od ch*%^& bo screenwall- a budujemy, do tego zwykłe monitorki 24 cale. Ze dwie palety tego będą jak nic.
 5. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Kolejny dzień. Wydaje się, że przedostatni. Na jutro zostały tylko dwa kompy. W tym jeden 1950x Jako ciekawostkę dodam coś, co miało szansę zobaczyć niewiele osób . Oryginalne pudełko z Windows 10 i pendrive-em od microsoftu ;p
 6. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Dzisiejsza rzeczywistość. Dyżur emisyjny, dyżur studyjny i składanie kompów. Z płytami Asrock-a musiałem się trochę napałować. Morele miały jakieś mega stare wersje i musiałem robić każdej podwójny (5 płyt) update biosu do wersji 3.30 i potem 4.70. Bez tego nie było opcji uruchomienia Ryzen 7-2700x. Ale żeby ten update biosu zrobić, trzeba było mieć chociaż jeden procek ze starszej generacji. Całe szczęście po kosztach zamawialiśmy do dziennikarskich Ryzen 5-1600.
 7. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Najlepszy jest outlet jak na szybko coś trzeba coś kupić, tyle że trzeba jechać pod miasto.
 8. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  W TV to taki standard, jak potrzebujesz lampki do jakiś prac to bierzesz najbiedniejszego sangana i się nim wspomagasz. Bardzo wygodne rozwiązanie.
 9. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Tak wygląda moja tymczasowa linia montażowa Kończę sprzęty dla dziennikarzy. Jutro grubsze maszyny.
 10. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Bo przy takich zamówieniach są inne. I o ile suma nie ma znaczenia, tak ceny poszczególnych podzespołów już tak. W każdym razie, dziś przyjechało. Jadę zaraz do firmy ogarnąć cały ten bajzel. Jest tego cała paleta
 11. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Trochę składania mnie czeka w przyszłym tygodniu
 12. Laptop jako drugi monitor

  Autor nic o linuksie nie pisał i wyraźnie zaznaczył że "Opcja z dzieleniem ekranu przez internet odpada jako, że dysk z laptopa został wmontowany do nowej stacjonarki".
 13. Laptop jako drugi monitor

  Gra niewarta świeczki. Przez te wszystkie rzeczy jakie byś musiał dokupić do laptopa taniej wyjdzie Ci kupić nowy monitor. Jest jedno tańsze rozwiązanie, wybebeszasz laptopa i zostawiasz samą matrycę, następnie sprawdzasz jej model i szukasz sterownika u czingczongów. Na alliexpress takie sprzedają.
 14. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  \ Intel Xeon Phi. Niedawno udało mi się dorwać to cudeńko, jest to mały rarytas i ciekawostka. Dlaczego? Otóż pierwsze Xeony PHI wywodzą się bezpośrednio z projektu Larrabee, który to był Intelowskim podejściem do tematu samodzielnego GPU. Układy te miały zadebiutować w 2010 roku jako sprzęt dla graczy. Ciekawostką jest podejście Intela do tematu, które znacznie odróżnia się od AMD czy NV. Niebiescy postanowili stworzyć kartę graficzną w oparciu o standardowe rdzenie procesorów x86. Zdecydowano na zmodyfikowaną architekturę P54C wywodzącą się jeszcze z procesorów Pentium. Takie podejście miało pozwolić karcie na renderowanie grafiki, ale też obliczanie fizyki oraz renderowanie strumieni audio i wideo. Dodatkowo dzięki zastosowaniu architektury opartej o rdzenie x86, karta była bardzo łatwa w programowaniu. Można powiedzieć, że karta w 2010 oferowała wszystko to, do czego całkiem niedawno doszła NV i AMD. Tyle, że w obecnych kartach renderowaniem audio i wideo zajmują się wyspecjalizowane układy wbudowane w rdzeń karty graficznej. Intel stawiał na przetwarzanie wszystkiego jednym uniwersalnym układem. Kolejną ciekawostką jest też fakt, że układ ten obsługiwał już w 2010 roku tak skomplikowane efekty jak Real-Time RayTracing. Efekt, który NV szumnie reklamowała 3 miesiące temu! Niezwykłe w tej karcie jest również to, że mogła być zgodna z każdym graficznym API, nawet jeżeli owe API jeszcze nie pojawiło się na rynku. Wystarczyło odpowiednio napisać kod i karta była wstanie wszystko policzyć. Pamiętacie jaja z serią 900 NV, którą dławiły niektóre obliczenia DX12? Ten układ nie miałby takich problemów. Domyślnie projekt Larrabee posiadał 48 rdzeni z obsługą 4 wątków każdy, posiadał dedykowany układ teksturujący oraz układy umożliwiające wyświetlanie obrazu na monitorze. Moja wersja posiada 60 rdzeni, 8GB pamięci 16 kanałowej pamięci ECC o przepustowości 320GB/s. Taktowanie układu to 1GHz, a pobór energii ok 230W. Xeon PHI oczywiście nie posiada układu teksturującego ani wyjść na monitory. Jednak jego główny rdzeń wywodzi się w prostej linii od planowanych kart graficznych intela. Sam projekt Larrabee został zarzucony ze względu na opóźnienia oraz wydajność niższą od oczekiwanej.
 15. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Można powiedzieć, że główne prace zostały zakończone. Pozostały drobiazgi, które są jednocześnie ogromnymi wydatkami. 96GB pamięci ram, cztery dyski SSD czy karty rozszerzeń HDMI/SDI 6G. Myślę, też nad przykryciem od góry, z czego je wykonać. Czy przejrzysta pleksa czy może jednak jakiś inny materiał.
 16. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Tak się zastanawiam ile jeszcze będzie żył ten dysk Nie ma już na nim żadnych ważnych danych, trzymam go bardziej jako ciekawostkę, aczkolwiek cały czas używam jako dropzone dla OBS-a.
 17. RAM - nie działa dual-channel

  Też niby kupiłem nową płytę, a bios był jednym z pierwszych. Upgrade biosu przyniósł mi 600pkt w cinebenchu.
 18. RAM - nie działa dual-channel

  Wsadzaliśmy razem, więc dual był Machnijcie jeszcze upgrade biosu.
 19. RAM - nie działa dual-channel

  Zadam bardziej prozaiczne pytanie. Wsadziłeś kości w odpowiednie sloty?
 20. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Windowsy są tak skonstruowane, że aby w pełni wykorzystać potencjał podzespołów jestem skazany na windows 10. Niestety.
 21. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Przez czas trwania prac nad forum, nie mogłem dodawać aktualizacji, więc czas to nadrobić. Maszyna była już uruchamiana i obecnie czeka na następny miesiąc oraz zakończenie prac konstrukcyjnych. Będzie to montaż karty graficznej oraz zamknięcie od góry wnętrza. Pozostaną jedynie "drobiazgi" 4 dyski SSD (ałć), 4 dyski hdd, 96GB ram (ałćććć) i 5 kart przechwytujących obraz(AŁCĆĆĆĆĆĆĆ). Tak wyglądało pierwsze uruchomienie, jeszcze bez dysku systemowego: Robiłem też testy pod obciążeniem i temperatury były bardzo niskie. Jedynie 37*C na rdzeniu przy 100% obciążeniu obu procesorów. Przy maksymalnym możliwym obciążeniu procesorów (AVX) i karty graficznej (karta w trybie OC) zużycie energii dobijało do 700W. Pełne obciążenie bez OC i AVX ok 550W. Pulpit, chrome itp. 150W Praca bez obciążenia 80W
 22. Test wydajności naszych GPU

  No i kolejne podsumowanie FP32 FP64 (R9-280x dalej niepokonany xD )
 23. Test wydajności naszych GPU

  AMD Radeon Vega64
 24. [Temat ogólny] Ciekawostki od pyrki

  Bardzo proste. GTX jest wydajny w grach, a Vega jest wydajna we wszystkim co dasz tej karcie do przetwarzania. Nie jest dedykowana jednemu rozwiązaniu stąd taki pobór mocy i średnio 5% mniejsza wydajność w grach.

Legenda grup:

 • Administrator IT
 • Administrator
 • Ekipa Ja, Rock!
 • Streamer
 • Moderator
 • Moderator Działu
 • Moderator Techniczny
 • Technik Sprzętowiec
 • Grafik
×