Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Ciekawe książki - jakie polecacie?

książki ciekawe fantasy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 dymolpc

• dymolpc

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 3
  • Napisano 06 May 2013 - 19:34

Jakie tytuły polecacie? Nie mam ulubionego gatunku, ponieważ nie wiele czytałem do tej pory. Głownie spowodowane jest to nudnymi lekturami w gimnazjum. Może to być fantasy, coś wojennego (przeczytałem połowę Battlefield 3: Rosjanin, lecz jest strasznie słaba) nie pogardzę też jakąś ciekawą książką przygodową. Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

#2 dymolpc

• dymolpc

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 07 May 2013 - 13:02

@ref

#3 Xardas212

• Xardas212

Gaduła

• Stały Bywalec
    • PipPip

Reputacja: 26
  • Napisano 07 May 2013 - 16:52

Polecam całą sagę Eragona naprawdę świetnie się czyta, autorstwa młodego pisarza  Christophera Paolini no to masz Eragon, Najstarszy, Brisingr i Dziedzictwo 2 tomy. Jest też film o Eragonie i nie polecam tego filmu gdyż sam film jest jednym wielki szajsem.

• dymolpc lubi to

#4 Kamorati

• Kamorati

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 5
  • Napisano 07 May 2013 - 19:42

Cykl Dziedzictwo, na pewno jest miły i przyjemnie się go czyta aczkolwiek mnie zawiódł. dlaczego? Ponieważ bohater wyrósł na pół boga którego nic nie zabije, a sam machnięciem ręki ubija 30 przeciwników. Koniec książki był tak długo wyczekiwany, że aż zbyt przewidywalny. Byłoby fajnie gdyby autor skorzystał z jakiegoś oryginalnego pomysłu, niestety nie. Podsumowując początek fajny potem coraz słabiej, mimo to warto przeczytać choćby dla doświadczenia, kto wie może tobie podejdzie?

• dymolpc lubi to

#5 dymolpc

• dymolpc

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 08 May 2013 - 18:11

Ok, dzięki za propozycje. Pewnie zacznę czytać którąś z tych książek.

@ref

#6 Belleos

• Belleos

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 21
  • Napisano 10 May 2013 - 0:00

To i ja polecę coś od siebie :) 

A. Sapkowski - "Wiedźmin" - Inspiracja CD Projektu do stworzenia gry o tym samym tytule ;) Dla mnie osobisty nr. 1 mam jednak świadomość, że zdania na temat książek wchodzących w skład sagi wiedźmińskiej są podzielone i ma ona tyleż samo zwolenników co przeciwników. Co mogę zagwarantować? Mnóstwo śmiechu, sporo zwrotów akcji, ciekawą nieliniową fabułę. Jeżeli podobał Ci się scenariusz drugiej gry to książka spodoba Ci się tym bardziej :) Prequel do 5-cio tomowej sagi stanowią dwa tomy opowiadań - "Ostatnie Życzenie", "Miecz Przeznaczenia" Łącznie saga ma 7 tomów (często wydawana w 6 książkach) 
    Patrick Rothfuss - "Kroniki Królobójcy" - ciągle powstająca seria książek (aktualnie chyba 3 książki wydane) jako zajawkę podkleję Ci co sam Kvothe (główny bohater) powiedział o sobie: "Wykradałem królom księżniczki. Spaliłem miasto. Spędziłem noc u Felurian i uszedłem z życiem i przy zdrowych zmysłach. Gdy wyrzucono mnie z Uniwersytetu, byłem młodszy niż ci, którzy próbowali się tam dopiero dostać. Włóczyłem się nocą po ścieżkach, o których boicie się nawet mówić w świetle dnia. Rozmawiałem z bogami, kochałem kobiety i tworzyłem pieśni, przy których minstrele płakali. 
    Mogliście o mnie słyszeć." Jest co czytać, autor w interesujący sposób buduje napięcie i sprawia, że z coraz większą niecierpliwością czekasz na kolejny tom. 
    Brent Weeks - "Czarny Pryzmat" - nowa pozycja autora świetnej "Drogi CIenia", którą również śmiało mogę polecić. Najnowsza książka w mojej biblioteczce. Aktualnie dwa tomy wydane - oba świetnie się czyta :) Specyficzna, nieszablonowa produkcja z wyróżniającym się z natłoku książek fantasy światem przedstawionym. Gorąco polecam :P 

• dymolpc lubi to

#7 Kamorati

• Kamorati

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 5
  • Napisano 10 May 2013 - 18:21

Wiedźmin jak najbardziej warto przeczytać, co do tych kronik nie czytałem ale słyszałem, podobno ciekawe, "Czarny Pryzmat" nie czytałem , dodam jeszcze Pieśń Lodu i Ognia na pewno słyszałeś, bardzo wciąga. Oprócz tego Malowany Człowiek i Pan Lodowego Ogrodu.

• Bobrysking i dymolpc lubią to

#8 dymolpc

• dymolpc

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 10 May 2013 - 18:28

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Teraz mam co poczytać :]

#9 Fight

• Fight

Uzależniony

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 41
  • Napisano 10 May 2013 - 18:40

Kurde a tak chciałem polecić wiedźmina :/ a od siebie polecę :

Tajemniczy ogród ( moja lektura dzieciństwa to ona jako pierwsza mnie wciągneła )

Harry Potter bardzo fajna książka jak i film 

Metro 2033/2034

Oskar i Róża ( dziewczyna mi ją poleciła i szczerze to razem z nią beczałem :P )

nioch nioch może jeszcze coś mi do głowy wleci :)

• dymolpc lubi to

#10 desome

• desome
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 11 May 2013 - 21:57

Polecam CELSNAJPERA Chris Kyle. Sam jeszcze nie przeczytałem całej książki ale jak na razie jest świetna.

#11 Smuggler

• Smuggler

Pasjonat

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 59
  • Napisano 12 May 2013 - 13:26

Kurde a tak chciałem polecić wiedźmina :/ a od siebie polecę :
    Tajemniczy ogród ( moja lektura dzieciństwa to ona jako pierwsza mnie wciągneła )
    Harry Potter bardzo fajna książka jak i film 
    Metro 2033/2034
    Oskar i Róża ( dziewczyna mi ją poleciła i szczerze to razem z nią beczałem :P )[/size]
    nioch nioch może jeszcze coś mi do głowy wleci :)[/size]

Dobrze tutaj kolega podpowiada, Metro 2033 i 2034! Wspaniałe książki a szczególnie 2033. Jak się usiądzie to nie idzie się oderwać, tak strasznie wciągająca swoim klimatem.
    • Crazyy_Lazyy lubi to

#12 dymolpc

• dymolpc

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 12 May 2013 - 17:01

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;]

#13 Roku14

• Roku14
    • Użytkownik

• Napisano 22 May 2013 - 16:54

Ja polecam Prawdziwy Gangster E.Wright'a. Ksiazka jest wciagajaca i co najciekawsze jest oparta na faktach.

#14 Echutor

• Echutor
    • Użytkownik

• Napisano 23 May 2013 - 14:01

Ja z kolei polecę cykl "Pieśń lodu i ognia" Georga R R Martina i serię "Zwiadowcy" Johna Flanagana.

#15 Haerka

• Haerka
    • Użytkownik

• Napisano 23 May 2013 - 22:35

Peter Brett - cykl demoniczny. Nawet ,jest temat w tym dziale, o drugim tomie tego pisarza =)

#16 RastaBan

• RastaBan
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 24 May 2013 - 15:58

Polecam A.Sapkowski-Narrenturm

#17 Dillleerrr

• Dillleerrr
    • Użytkownik

• Napisano 24 May 2013 - 17:20

Witam, jestem nowy na forum, ale co nieco przeczytałem. Oto pozycje, które według mnie są warte polecenia:

- sagę "Kroniki królobójcy" Patricka Rothfussa. Nazwa 1 tomu to "Imię wiatru". Bardzo wciągająca książka, którą czyta się jednym tchem.

- mało znaną książkę "Honor złodzieja" Douglasa Hulicka. Książka jest pełna zagadek i nieoczekiwanych zwrotów akcji.

- trylogia "Czarnego maga" Trudi Canavan (Komentarz chyba zbędny).

Wszystkie książki wymienione powyżej są z gatunku fantasy.

#18 Ottiu

• Ottiu
    • Użytkownik

• Napisano 25 May 2013 - 11:10

,,Jeśli ktoś nie zna tej pratchettowskiej niezwykłej mieszanki filozoficznych żartów przeplatanych slapstickową komedią, właśnie zyskał wyjątkową okazje poszerzenia horyzontów." ~ Financial Times

Co tu dodać? Mogę polecić prawie całą twórczość T.Pratchetta, ale na początek sugeruję "Straż! Straż!".

#19 PIROTECHNIK11

• PIROTECHNIK11
    • Użytkownik

• Napisano 27 May 2013 - 16:35

Cykl o Jakubie Wędrowyczu Andrzeja Pilipiuka, wszystko od Kuby Ćwieka - jeśli chcesz coś z lżejszej fantastyki. 

Pan Lodowego Ogrodu J. Grzędowicza - klasa sama w sobie. 

#20 Szuta

• Szuta
    • Użytkownik

• Napisano 28 May 2013 - 18:45

Ja tam najchętniej wszystkim bym podsunął Gombrowicza, ale wiem, że nie każdy to lubi.

Jak ktoś ma godzinę wolnego to polecam opowiadanie Andrzeja Ziemiańskiego "A jeśli to ja jestem Bogiem?". Najlepsze opowiadanie jakie czytałem od lat. 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: książki, ciekawe, fantasy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych