Jump to content


Pobierz z Google Play
Photo
* * * * * 2 votes

Regulamin Ja, Rock!


 • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1 Webber

 • Webber

   Szczery agnostyk

  • Użytkownik
  • PipPipPip

   
  Reputacja: 370
 • Posted 20 April 2013 - 15:50

  Zarówno blog jak i forum dyskusyjne zostały stworzone z myślą o wymianie informacji związanych przede wszystkim z działalnością Remigiusza Maciaszka znanego pod pseudonimem Rock (bądź RockAlone2k) oraz tematami powiązanymi. Aby jednak serwis oraz forum mogło sprawnie działać, wymaganym jest spisanie kilku podstawowych zasad, jakich wszyscy (bez wyjątku) muszą przestrzegać.
   
  Na forum panuje przyjazna atmosfera, wszelkie kłótnie na temat wyższości jednej osoby nad inną, bądź zniechęcanie początkujących użytkowników swoją postawą - nie są tutaj mile widziane.

   

  _____________________________

  _______________

  ________

  __

   
  1. Postanowienia wstępne

  • Rejestracja na forum oraz możliwość komentowania/tworzenia serwisu jest przywilejem, nie obowiązkiem. Pamiętaj jednak, że może on zostać odebrany w każdej chwili i stosuj się do zasad na nim panujących. Zależy nam, by Wasze wizyty na blogu oraz forum były dla każdego przyjemnością, a kontakt z innymi graczami i administracją opierał się na wzajemnym szacunku. Forum i blog zostało stworzone z myślą o graczach i dla graczy, którzy potrafią docenić wysiłek i pracę innych. Większość kwestii reguluje ten właśnie spis zasad i od niego zacznij korzystanie z bloga i forum, czytając wszystko dokładnie.
  • W regulaminie pojawia się termin "administracja". Na administrację składają się administrator oraz moderatorzy strony wraz z gronem redaktorskim. W przypadku użycia terminu "administrator" chodzi o konkretną osobę, a nie dowolnego członka administracji.
  • Każdy użytkownik forum ponosi pełną odpowiedzialność cywilną i karną za zamieszczane na nim opinie, poglądy i komentarze. Właściciel nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treści zamieszczane przez użytkowników na forum.
  • Zabrania się umieszczania przez użytkowników na łamach forum jakichkolwiek treści sprzecznych z przepisami obowiązującego w Polsce prawa oraz przepisami spisanymi w regulaminie.
  • Obowiązującym językiem na forum jest język polski. Używanie innych języków jest dozwolone tylko w postaci pojedynczych zwrotów/zdań itp. Należy starać się pisać zgodnie z zasadami polskiej ortografii i nie używać żargonu kaleczącego język polski. Niezachowanie należytej staranności w tej dziedzinie może być ukarane ostrzeżeniem.
  • Decyzje administracjiostateczne. W przypadku odwołań od owych decyzji należy skontaktować się z danym członkiem administracji i złożyć wyjaśnienia z odpowiednim uzasadnieniem. Jeśli jego zdanie jest niezmienne, dalsza dyskusja i odwołania na temat decyzji są zabronione.
  • Administracja forum zastrzega sobie prawo do ewentualnych korekt regulaminu podczas działania forum.
  • Nie ma kodeksu postępowania ani taryfikatora kar dla użytkowników za ich przewinienia lub występki. Moderator podejmuje decyzję o karze w zależności od stopnia przewinienia, użytkownik zaś ma prawo do kontaktu z administratorem gdy uzna karę za nieadekwatnie dużą. Decyzja administratora forum jest niepodważalna.

  2. Zasady korzystania z forum

  • należy dbać o poprawność językową, unikać wulgaryzmów, również w postaci skrótów i ilustracji,
  • nie wolno promować i propagować, jak również jakiekolwiek formie nawiązywać do środków odurzających lub do ich używania,
  • nie wolno formułować postów oszczerczych, napastliwych i obraźliwych,
  • nie wolno publikować postów poruszających w dowolnej formie tematykę orientacji seksualnej oraz używających określeń związanych z czynnościami seksualnymi,
  • nie wolno publikować postów naruszających dobra osobiste lub wolność obywatelską, godzące w dobre obyczaje, normy moralne, poczucie estetyki i dobrego smaku, propagujących, popierających i głoszących nietolerancję, przemoc, nienawiść czy dyskryminację na tle rasy, wyznania, orientacji seksualnej, płci i tym podobne. 
  • nie wolno publikować ilustracji i tekstów obscenicznych, o treści pornograficznej ani podawać linków do takich materiałów,
  • nie wolno atakować, grozić, ośmieszać, poniżać innych czytelników tego forum,
  • nie wolno "spamować" - czyli publikować na forum nadmiernej ilości zbędnych informacji. Pisanie postów bezpośrednio pod sobą również traktowane jest jako "spam". W przypadku, gdy chcemy coś dodać do swojej poprzedniej wypowiedzi, używamy opcji "Edytuj",
  • nie wolno nadużywać guzika "Zgłoś". Rozumie się przez to, klikanie przycisku pomimo tego, że nie zostały złamane zasady forum,
  • nie wolno publikować postów, które są uważane powszechnie jako reklama,
  • nie wolno podawać linków do stron propagujących piractwo komputerowe, w tym linków do cracków, warezów oraz stron je oferujących.
  • nie wolno podawać linków, które mają generować zysk lub profit osobie, która je publikuje (dotyczy przykładowo linków adf.ly, reflinków do portali typu G2A, czy prośby o zagłosowanie na pracę w konkursie)
  • nie wolno publikować treści zbliżonych do hazardu (np. bety, obstawienie meczy, dyskusje o kasynach, dotyczy to też rozgrywek e-sportowych i obstawiania wyników)

  3. Spis ciekawych i przydatnych tematów na forum

  1. Rangi - co, jak, gdzie?
  2. Jak zostać moderatorem na forum Ja, Rock! ...?
  3. Forum 2.0
  4. Jak zagrać w Battlefield 3 z Rockiem?
  5. Defiance - kilka ważnych informacji
  6. Oficjalna aplikacja Rocka na Androida

   

  4. Postanowienia końcowe

  • Wymagając szacunku na forum, okaż szacunek innym jego użytkownikom.
  • Staraj się nie pisać pod wpływem emocji, szczególnie tych negatywnych.
  • Zanim zatwierdzisz swój post, przeczytaj go jeszcze raz, sprawdź błędy i zastanów się, czy Twoja wypowiedz zawiera przekaz, który wyraża Twoje poglądy lub zdanie na jakiś temat i z którym chcesz być identyfikowany przez czytelników.
  • Pamiętaj, że wbrew powszechnej opinii nie jesteś anonimową postacią w internecie!
  • Bardzo często na forum można zauważyć osoby, dla których znajomość ortografii i gramatyki, to czarna magia. W związku z tym, aby zachować poziom forum, moderatorzy mogą, a w skrajnych przypadkach nawet muszą, dać ostrzeżenie/zablokować użytkownika za brak znajomości zasad poprawnego pisania. Jesteśmy wyrozumiali i wiemy, że niektórzy naprawdę mają problemy z pisaniem, jednak technologia rozwinęła się tak dobrze, że nawet przeglądarki podkreślają błędy. Nie wspominając już o wszelkiego rodzaju słownikach. Wystarczy tylko chwila, by zajrzeć i być pewnym, że nie zrobiło się błędu. Zależy nam, byście czuli się tu dobrze i przeglądanie forum Rocka sprawiało Wam przyjemność. Jeśli widzicie rażące błędy - skorzystajcie z opcji "Zgłoś".

   

   

  Dodając materiał do naszego serwisu wyrażasz zgodę na jego publikację w obrębie projektów bloga oraz forum dyskusyjnego. Publikowany materiał powinien być Twojego autorstwa i nie powielać pracy innej osoby.
  W niektórych przypadkach publikując materiał zgadzasz się również na jego wykorzystanie w obrębie projektów REMMAC głównie w celach promocyjnych.

  Administracja informuje, że jest w stanie analizować i zbierać informacje o użytkownikach forum. Należy rozumieć przez to, że istnieją metody sprawdzenia i zapisania IP komputera użytkownika forum. Takie informacje mogą być przekazane odpowiednim organom ścigania w przypadku popełniania przestępstwa przez użytkownika lub w przypadku prośby owych organów o udostępnienie takich danych. Nie udostępniamy żadnych danych naszych użytkowników firmom oraz organizacjom prywatnym.
  Dane użytkownika również nie są udostępniane na prośbę innych użytkowników forum.
  Z przyczyn bezpieczeństwa, wszelkie prośby o usunięcie konta z naszego forum należy składać drogą pisemną, a administracja ma 30 dni na ustosunkowanie się do złożonej prośby.


  • dawid5252, kamillo0207, Alfiencons and 18 others like this
  Jedzą, piją, lulki palą...
  0 user(s) are reading this topic

  0 members, 0 guests, 0 anonymous users