Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Gra o JaRock ? Potrzebna grafika.

gra jarock gra jarock jarock tyccon amatorska gra flash

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 frytas

• frytas

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 3
  • Napisano 24 August 2015 - 15:19

Witam,

Mam 2 tyg urlopu i planuje napisać prostą, ale fajną grę.

Wszystko by było napisane w flashu(as2), gra by była w stylu game dev tyccon.

Pomysł padł aby gra była o tematyce JaRock.

Problem jest w tym, że nie jestem najlepszym grafikiem i bym potrzebował różnej grafiki.

cały projket będzie robiony pod rozdzielczość 1024x768.

Co o tym sądzicie ?

CPU: Intel Xeon E3-1231v3 + Be Quiet! Dark Rock 3 || GPU: Gigabyte GTX 970 G1 || MOBO: MSI B85-G43 Sc || RAM: Crucial Ballistix 8GB || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 630W || CASE:  ZALMAN Z1|| SSD: Kingston V300 128GB || Kingston Hyperx Cloud

#2 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 24 August 2015 - 15:33

Nic co związane z JaRock nie ma sensu. Nie licz na jakiekolwiek wsparcie, nie licz na to, że ktoś poza kilkoma osobami na forum się tym zainteresuje - góra ma to gdzieś. Jak chcesz robić to rób, ale to raczej dla siebie.

Jak chcesz pomysł to zrób to o jakiejś korupcyjnej mafii, na której szczycie będzie Adam albo Rock. :)

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#3 frytas

• frytas

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 24 August 2015 - 15:39

Wiem, że nie znajdę tu jakiegoś wsparcia :D Dobry grafik nie zrobi nic za free, a większosc amatorskich grafików albo to oleje albo się zgodzi - ale zapewne po zrobieniu 2-3 grafik im się znudzi.

O górze to nawet nie mówie - wiadomo jakie ona ma podejście.

Prawdopodobnie będę musiał skorzystać z jakiś biblotek z darmową grafiką - coś się wymyśli :P

Myślę czy wykorzystać w tej grze prawdziwe nicki z jarocka ? czy może je zmienić(aby nie było płaczu i straszenia) np. JaZbok, Wrrk, Sraba itp ?

Jak chcesz pomysł to zrób to o jakiejś korupcyjnej mafii, na której szczycie będzie Adam albo Rock. :)

Tzw? Możeszrozwinąć ? Bo wątek mogę wykorzystać jak będzie ciekawy :P

Użytkownik frytas edytował ten post 24 August 2015 - 15:42

CPU: Intel Xeon E3-1231v3 + Be Quiet! Dark Rock 3 || GPU: Gigabyte GTX 970 G1 || MOBO: MSI B85-G43 Sc || RAM: Crucial Ballistix 8GB || PSU: Thermaltake Smart SE Modular 630W || CASE:  ZALMAN Z1|| SSD: Kingston V300 128GB || Kingston Hyperx Cloud

#4 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 24 August 2015 - 15:56

Easter-eggi, to najważniejsze. Zrób coś, gdzie JaRock to mafia, a np. forum to jakaś zdradzona rodzina, którą szefowie porzucili. Możesz dodać jakieś questy w stylu Mafii, chociaż biorąc pod uwagę silnik i pomysł to musisz chyba robić bardziej grę przygodówkową. A z pomocą to chodziło mi o to, że w przyszłości, jakbyś chciał np. wypromować to miałbyś problem. Grafika pewnie byś jakiegoś znalazł, polecam napisać np. do tego pana. :)

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#5 frytas

• frytas

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 24 August 2015 - 16:06

Mogę dodać jakiś wątek mafijny :D Tzw. losowe zdarzenia typu "JaRock Cię shejtował na swoim kanale - tracisz xxx widzów".

Bo tak jak mówiłem gra będzie typowym tycoonem  - więc będzie mało animacji - silnik będzie musiał być w miarę inteligenty - będzie sporo losowych zdarzeń, profil psychologiczny postaci itp.

Jeśli chodzi o grafikę to chyba dziś posiedzę i zrobię pewny zarys - tzw. kawałek gry na sucho - bez grafiki i pod to będzie robiona grafika - tak aby grafik wiedział co ma robić a ja abym nie pusiał programować pod grafika.

Użytkownik frytas edytował ten post 24 August 2015 - 16:07

#6 frytas

• frytas

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 07 September 2015 - 21:48

Sorry, że się nie odzywałem w tym temacie, ale kupiłem nowego kompa i miałem mały wyjazd :P Ale już jestem i biorę się za projekt :D

Obecnie jestem na etapie "tworzenia postaci"  w sumie cały silnik tworzenia mpostaci jest prawie gotowy - niżej podgląd.

Ps. Nie zwracajcie uwagi na grafikę bo w sumie jej jeszcze nie ma - a to co widać to taka "grafika robocza" - tak aby mi się łatwiej pracowało.

Jakieś sugestie ? dodać coś jeszcze ? czy takie tworzenie postaci może być ?

Ogólnie te wszystkie cechy charaktery i wygląd postaci będą miały jakieś zastosowanie - od nich będzie zależało jak się będzie toczyła nasza gra.

screenjpg_spehwqh.jpg

#7 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 07 September 2015 - 22:01

Ogólnie staty ok, ale co oznacza "Twarz" i "Sylwetka" nikt poza tobą nie wie.

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#8 frytas

• frytas

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 07 September 2015 - 22:10

Ogólnie będziemy się wcielać w początkującego "jutubera/strimera", te cechy będą dla nas kluczowe na początku - jeśli będziemy dobrze wyglądać to łatwiej będziemy zdobywali widzów/fanów z pewnego grona  - tych gron będzie wiele.

Na początku będziemy mieli pewną kwotę za którą będziemy musieli kupić sprzęt do grania + gry(będzie opcja piracenia). Jeśli np. będziemy mieli 18lat, ładną japę itp i zaczniemy grać w minecrafta to zyskami spore grono odbiorców do 14roku życia, ale za to znienawidzi nas trochę grono we wieku +14-20lat.

To tak w skrócę, bo ten system będzie trochę rozwinięty.

Użytkownik frytas edytował ten post 07 September 2015 - 22:12

#9 frytas

• frytas

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 30 September 2015 - 20:14

Ostatnio trochę posiedziałem przy grze - obecnie robię "komputer" - tzw. będzie się w nim robiło filmiki oraz kupowało gry itp.

Tu można zobaczyć mniej więcej jak będzie wyglądał ten komputer https://www.youtube....eature=youtu.be

Oczywiście sporo tam takiej wstępnej grafiki lub jej brak :P Na filmiku też widać program w którym bedzie się tworzyło filmiki - na razie on jest goły - mam już sporo kodu napisanego, teraz bęę montował przyciski itp :P

#10 Androjus

• Androjus

Znawca

• Technik Sprzętowiec
    • PipPip

Reputacja: 47
  • Napisano 07 October 2015 - 14:45

Jako twórca gier czekam na zrealizowanie tego projektu. Powodzenia :D

Meine maszin:

CPU AMD Athlon x4 631 2,6GHz @ up 4.2GHz GPU: Gigabyte R7 370 2GB Zasilacz: CHIEFTEC GPA-500S8 HDD: WD 1TB Płyta: GIGABYTE GA-A75M-S2V RAM: KINGSTON KVR1333D3N9 4GB Buda: stary i poczciwy CoolerMaster - ELITE 333

#11 frytas

• frytas

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 08 October 2015 - 16:39

Dzięki :D Prace ciągle trwają.

Początkowo miałem inny plan, ale w trakcie stwierdziłem, że bardziej rozbuduje tą grę.

Chcę wprowadzić masę "randomów" tak aby każdemu graczowi gra się w inny sposób toczyła - była mało przewidywalna.

Obecnie ciągle tworze "komputer" - narzędzie pracy w grze, będzie też świat po za kompem, ale jeszcze nie wiem jak go zrobić tzw. czy zrobić jakieś mieszkanie + jak się z niego wyjdzie to jakieś miasto ? czy rozbudować mocno "internet" przez który będziemy załatwiać większość spraw  ?

#12 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 08 October 2015 - 16:46

Może oba? Wpływało by to na coś w stylu stopnia uzależnienia, na to czy mamy jakieś życie osobiste poza kanałem. Czy wolelibyśmy zrobić spotkanie z fanami przy browarze, czy może spotkanie na jakimś serwerze.

#13 frytas

• frytas

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 08 October 2015 - 18:08

W sumie chyba tak zrobię.

Myślę nad czymś takim jak "energia" - czyli punkty takie które by się regenerowały każdego dnia + można by było je uzupełnić jakimś jedzeniem(energetyk, kawa itp.).

Punkty energii by były potrzebne do wykonywania różnych czynności, ale wtedy bym też wprowadził takie coś jak "głód" - trzeba by było w ciągu dnia zjeść np. 2000 kalorii - do wyboru by były różne posiłki - jeśli byśmy jedli ciągle fasfoody to byśmy tyli, wysypywało by nas pryszczami + byłby taki współczynnik randomowy jak "choroba"  - czyli różne choroby spowodowane złym żywieniem - gdybyśmy zachorowali to np. byśmy mogli trafić do szpital;a i w taki sposób zmarnować 1-2 tygodnie przez które byśmy nie zarabiali i tracili widzów.

Oczywiście wszystko by było randomowo - moglibyśmy jeść syf i nie chorować - tak jak to w życiu bywa :P

#14 Androjus

• Androjus

Znawca

• Technik Sprzętowiec
    • PipPip

Reputacja: 47
  • Napisano 09 October 2015 - 15:30

Hmm to może jak będziesz robił drugą część to załatwi się silnik graficzny i zrobimy drugie simsy z naciskiem na owe nagrywanie na yt XDDDD

Meine maszin:

CPU AMD Athlon x4 631 2,6GHz @ up 4.2GHz GPU: Gigabyte R7 370 2GB Zasilacz: CHIEFTEC GPA-500S8 HDD: WD 1TB Płyta: GIGABYTE GA-A75M-S2V RAM: KINGSTON KVR1333D3N9 4GB Buda: stary i poczciwy CoolerMaster - ELITE 333

#15 frytas

• frytas

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 09 October 2015 - 19:31

W mojej grze nie będzie żadnej postaci którą będzie można się poruszać jak w simsach :P

Grę chcę zrobić tak aby nie było 1 schematu jak w niektórych grach tycoon - że gra się 1 schematem i tylko podnosi się poprzeczkę.

#16 frytas

• frytas

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 08 April 2016 - 22:40

Sorry, ale trochę się poddałem, tzw. stwierdziłem, że takie gry nie mają bytu, znalazłem juz tez podobny projekt i dlatego się nie odzywałem, ale od kilku dni wracam jednak, mam nadzieje, że dokończę tą grę i chociaż z 10 osób zagra bo masę pracy trzeba włożyć w ten projekt :D

https://www.youtube....h?v=9kOLihXBRAc

Co myślicie o takim tworzeniu filmików ? oczywiście ten "program" będzie bardziej rozbudowany, jest też na razie masa "grafiki zastępczej" więc na nią nie zwracajcie uwagi.

Jakieś sugestie ?

Użytkownik frytas edytował ten post 08 April 2016 - 22:40

#17 DarkGraphic.pl

• DarkGraphic.pl

Gaduła

• Grafik
    • PipPip

Reputacja: 16
  • Napisano 09 April 2016 - 0:02

Masz już może jakieś konkrety jeśli chodzi o tą grę? :) grywalny początek np? :)

baner.png

Moje Portfolio znajdziesz na DarkGraphic.pl

Zajrzyj również na mojego Facebooka :)

Serdecznie zapraszam do współpracy :)

#18 frytas

• frytas

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 09 April 2016 - 0:18

To zależy, bo dla mnie jest grywalne w jakimś stopniu, ale gdybym udostępnił tą wersje obecną to by nie była grywalna dla osób bez dostępu do kodu, ale na razie mi nie zależy aby inni teraz to testowali, nie ma co jeszcze. Ostatnio widziałem podobny projekt który już był udostępniony do testowania, jednocześnie była robiona jakaś wersje na telefony, zbierane donejty chodź tak naprawdę prawie nic nie było zrobione - oczywiście nie chcę hejtować, ale wole najpierw coś zrobić co będzie grywalne na kilka godzin i dopiero to dawać do testów.

Obecnie się skupiam na "komputerze" w którym to będzie się toczyła gra, ale nie tylko - chodź nie ukrywam, że ten komputer będzie najbardziej skomplikowanym i rozbudowanym urządzeniem w grze.

Tak jak pisałem wcześniej - nie chcę aby gra była taka przewidywalna i aby klikać w zapętleniu kilka rzeczy jak to bywa w tego typu grach, dlatego czeka mnie wiele pracy aby to wszystko w miarę działało :P Nie ukrywam, że najbardziej mnie podnosi na duchu jak ktoś jest "zainteresowany" moim projektem, wtedy mam energie do tworzenia, bo wiem że ktoś na to czeka :P

Użytkownik frytas edytował ten post 09 April 2016 - 0:20

#19 DarkGraphic.pl

• DarkGraphic.pl

Gaduła

• Grafik
    • PipPip

Reputacja: 16
  • Napisano 09 April 2016 - 0:48

Gra nie musi być bardzo rozbudowana :) wystarczy by cieszyła gracza który zna jarock :) a jeśli będzie fajna to o reklama się nie martw :) z pewnością wielu streamerów z jarocka w to zagra :)

Użytkownik DarkGraphic.pl edytował ten post 09 April 2016 - 0:48

baner.png

Moje Portfolio znajdziesz na DarkGraphic.pl

Zajrzyj również na mojego Facebooka :)

Serdecznie zapraszam do współpracy :)

#20 frytas

• frytas

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 10 April 2016 - 23:01

Właśnie ja za bardzo się rozpędzam tzw. już mi w głowie aby zrobić "antywirusa" w tym komputerze w grze - tzw. będzie można złapać wirusa jak się nie będzie miało antywirusa itp :D

Obecnie robię sklep internetowy w którym będzie się kupowało gry, później się biorę za sklep z podzespołami/kompami.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gra, jarock, gra jarock, jarock tyccon, amatorska gra, flash

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych