Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Defiance - z czym, z kim, jak, dlaczego, po co - czyli FAQ!

FAQ Defiance

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 417
  • Napisano 06 April 2013 - 9:24

Cześć, z tej strony Broda ty, a to jest FAQ gry Defiance. Znajdziecie tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz krótki spis najważniejszych zalet oraz wad tej gry. Oczywiście jeżeli coś Was interesuje, a pytania nie ma w spisie - zawsze możecie napisać je w poście :)

• Czym jest Defiance? To postapokaliptyczne MMoTPP (gra sieciowa z widokiem "zza pleców") utrzymane w realiach opisywanych przez serial o tym samym tytule. Akcja toczy się nieopodal San Francisco w nieodległej przyszłości. Gra głównie bazuje na modelu znanym z Borderlands - eksploracja świata, strzelanie, duża rozpierducha oraz ulepszanie swojego ekwipunku.

• Czy gra jest Free to Play? Nie, przynajmniej nie po premierze. Gra może wydawać się droga, jednak w sklepach w sieci, czy na Allegro można dostać ją znacznie taniej niż w oficjalnym sklepie. Kupujesz i grasz do woli, nie ma abonamentu.

• Gdzie mogę pobrać grę i co ustawić po zakupie? Tytuł można kupić w formie klucza, który podajemy na oficjalnej stronie gry lub na Steam. Jeżeli posiadamy na Steam, możemy kliknąć na napis "Numer seryjny" i skopiować sobie klucze na oficjalną stronę. Warto zwrócić uwagę - przed pobieraniem gry lub przed logowaniem - by zmienić w Settings świat na Europę.

• Co powinienem zrobić na początku w grze? Oczywiście zapoznać się z mechaniką. Oglądnij klipy Rocka o tej grze, poszukaj recenzji czy poradników. Pierwsze, co powinno cię zainteresować to ogarnięcie systemu gry. Wykonuj misje wątku fabularnego (oznaczonego wykrzyknikiem na mapie) oraz misje poboczne. Zdecyduj się, które bronie najlepiej ci leżą w walce. Świat jest w pełni otwarty, nic cię nie ogranicza. No może poza tym, że silniejsze moby spuszczą ci łomot :P

• Jakie są waluty w grze, co to te zielone pierdoły i ikonki w kształcie klucza? Standardową walutą jest scrip, otrzymywany za praktycznie wszystko co robisz, za handel, minigry, misje. Kolejna waluta to reputacja w frakcjach - za wykonywanie specjalnych misji, map w COOPie, map PVP otrzymujesz też walutę oznaczaną symbolem frakcji, za nią możesz kupować dużo potężniejsze rzeczy u specjalnych handlarzy. Zielone "pierdółki" to surowce, je zdobywasz za walkę, ale przede wszystkim za rozmontowywanie broni i itemów (zakładka Salvege Matrix). Te surowce zaś wykorzystujesz na kupno kluczy do skrzyneczek czy ulepszanie swoich broni (np. dodawanie slotów na modyfikacje). Klucze zaś otrzymuje się za wymianę 1000 surowców lub za wykonywanie zadań - one służą do kupowania skrzynek z losowymi itemami.

• Trzy największe zalety w podsumowaniu. Przede wszystkim wielki świat posiadający wiele minizadań, wiele eventów losowych, bossów, lokacji czy różnorodnych przeciwników wymagających różnej taktyki. Po drugie, ogromna ilość broni i modyfikacji do nich, prawie nigdy nie da się spotkać kogoś z takim samym buildem postaci. Po trzecie wielka rozpierducha na masową skalę, zabawa jest doprawdy przednia, czy to w PVP (od paru do parudziesięciu graczy!), w PVE, na świecie otwartym czy na instancjach.

• Trzy największe wady w podsumowaniu. Po pierwsze - Trion Worlds (twórcy gry) nie kryją się z tym, że ich jedynym celem przy tworzeniu tej gry jest wypatroszenie portfela gracza, sporo DLC, małe mikropłatności, spora cena gry. Po drugie - po zakończeniu wątku głównego nie ma w tej grze, co robić. Po trzecie - brak poczucia, że nasz ekwipunek jest cenny, a my jesteśmy pro graczem, brak rynku, poczucia cenności przedmiotów.

• Kubox, damson i Alfiencons lubią to

#2 Kubox

• Kubox

Weteran

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 351
  • Napisano 06 April 2013 - 9:32

Bardzo ciekawe. Czytałem z przyjemnością. Fajnie opisana gra oraz podane najważniejsze szczegóły tej produkcji. Może ktoś się przyczepi, jednak jak dla kogoś szukającego info o tej grze , te informacje spokojnie wystarczą.

ertbbb

#3 Smuggler

• Smuggler

Pasjonat

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 59
  • Napisano 06 April 2013 - 9:40

Mnie się także podobało. Warto przeczytać, nawet tak, tylko dla przyjemności.

#4 Guest_Bramble_*

• Guest_Bramble_*
    • Goście

Reputacja: 0
  • Napisano 06 April 2013 - 11:11

Bardzo fajne info :) Thumbs up

#5 oskarlolo

• oskarlolo
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 09 May 2013 - 14:11

Cześć , FAQ mi pomógł. Ale w niektórych sprawach jestem kompletnie zielony nie wiem gdzie kupować zbroje ( W Defiance store nie kupie za żadne skarby świata ) również nie wiem jak dodawac modyfikacje do broni albo jak zamontowac lepszy celownik. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi :-)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: FAQ, Defiance

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych