Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Wiedźmińska saga

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jakon13

• Jakon13

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 0
  • Napisano 14 July 2015 - 12:48

Witam was. Ostatnio naszła mnie ochota zgłębienia świata Wiedźmina z książek Sapkowskiego, gdyż przeszedłem wszystkie 3 części Wiedźmina (obecnie 2 raz przechodzę 3 część na najwyższym poziomie) i chcę poznać inne aspekty tego świata.

I tu zaczyna się moja prośba do was. Czy mogli byście podpowiedzieć w jakiej kolejności należy czytać książki o Wiedźminie.

Z góry dzięki za pomoc.

#2 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 295
  • Napisano 14 July 2015 - 13:51

Wikipedia i masz chronologicznie ksiazki wypisane...

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#3 QuickCygan

• QuickCygan

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 175
  • Napisano 14 July 2015 - 22:24

Zaczynasz od Ostatniego Życzenia. Dwa pierwsze tomy to opowiadania, jednak niektóre z nich mają w miarę ścisły związek z fabułą sagi. Osobiście jestem pod wrażeniem jak dobra jest ta opowieść. Jestem teraz na początku ostatniej części (Pani Jeziora) i nie mogę przestać czytać. W żadną z części gier nie grałem i bardzo, ale to bardzo chciałem zagrać w W3, zwłaszcza po tym jak książka mnie na to nahajpowała. Niestety mój PC < Wiedźmin. :D

#4 Jakon13

• Jakon13

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 15 July 2015 - 8:42

Udało mi się znaleźć chronologię książek (dzięki Qbaakr) podaję link:

http://sapkowski.pl/...php?f=14&t=3507 oraz

http://wiedzmin.wiki...ykl_wiedźmiński

Na allegro udało mi się znaleźć w komplecie zestaw 8 tomów:

1. OSTATNIE ŻYCZENIE

2. MIECZ PRZEZNACZENIA

3. KREW ELFÓW

4. CZAS POGARDY

5. CHRZEST OGNIA

6. WIEŻA JASKÓŁKI

7. PANI JEZIORA

8.  SEZON BURZ

I teraz tak, na liście zrobionej na forum Sapkowskiego jak i Wiedźmińskiej wiki jest jeszcze 10 pozycji. Wiecie może gdzie można kupić resztę, w sensie czy są zebrane w jakiś zbiór czy coś w tym stylu?

#5 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 636
  • Napisano 15 July 2015 - 8:57

Gwoli ścisłości - "Sezon Burz" nie ma większego związku z sagą, tę książkę wydano bodajże 2 lata temu. 

• Liranna lubi to

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#6 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 15 July 2015 - 21:41

Prawdopodobnie te 10 to opowiadania. Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia to ich zbiory.

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#7 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 25
  • Napisano 23 July 2015 - 23:20

Sama saga to pięć tomów ("Krew elfów", "Czas pogardy", "Chrzest ognia", "Wieża jaskółki" i "Pani jeziora" - w tej kolejności), przy czym "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" to dwa tomy opowiadań, które dotyczą wydarzeń sprzed tych z sagi i opisują wiele wątków, które tam się pojawiają (zaczynając od opowieści o strzydze, poprzez historię znajomości z Yennefer, skończywszy na historii z Ciri). Natomiast "Sezon burz" został napisany niedawno,  w zasadzie jest spin-offem, a historia z tego tomu nie ma większego znaczenia dla znajomości sagi (gwoli ścisłości ten tom jest rozwinięciem historii, która lakonicznie była wspomniana w którejś z poprzednich książek).

Polecam Ci czytać od początku chronologii, czyli
    1. Ostatnie życzenie

2. Miecz przeznaczenia

3. Krew elfów

4. Czas pogardy

5. Chrzest ognia

6. Wieża jaskółki

7. Pani jeziora

+ ewentualnie Sezon burz, który równie dobrze możesz przeczytać na początku, jak i w ogóle pominąć.

#8 thinkpad

• thinkpad
    • Użytkownik

• Napisano 06 September 2015 - 1:11

Można dostać wersje w audiobooku z jakimś dobrym lektorem? Fajnei byłoby posłuchać jadąc autem.

#9 isdn

• isdn

Gaduła

• Administrator IT
    • PipPip

Reputacja: 45
  • Napisano 06 September 2015 - 1:16

http://lmgtfy.com/?q...iobook wiedźmin :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych