Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
296 odpowiedzi w tym temacie

#1 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

Reputacja: 374
  • Napisano 02 June 2015 - 17:14

Intel Extreme Masters 2016 Katowice, oficjalnie dziś został potwierdzony!
    Choć informacja gdzie miał się znajdować finał 10 już sezony IEMa w 2016 roku były znane....  od IEM2015Kato :).
    Na jednym z zamkniętych paneli, organizatorzy zapowiedzieli, że finały pojawią się ponownie w Katowicach... Oczywiście minęło kilka dni i już zaczęły się przecieki... Najpierw TVN się wygadał, potem CD-action napisało, aż do dziś... Kiedy to oficjalnie został podany cały harmonogram przystanków 10 sezonu:

• IEM Shenzhen, Chiny (16 - 20 lipca podczas Shenzhen Cartoon Animation Festival)
    • IEM Kolonia, Niemcy (5 - 9 sierpnia podczas targów Gamescom)
    • IEM San Jose, USA (21 - 22 listopada w SAP Center)
    • IEM Kolonia, Niemcy (grudzień 2015 w ESL Arena)
    • IEM Azja – więcej szczegółów niedługo.
    • IEM Katowice World Championship, Polska (marzec 2016 w „Spodku”)

Oficjalna zapowiedź wideo

Myślałem, że w tym roku władze ESL będą się z nami bawić z zapowiedziami, tak jak wcześniej... Chciałem w lipcu oficjalnie zebrać wszystko i samemu zapowiedzieć IEM Kato... :D Widać, ESL tym razem było szybsze...

No nic! Czas się szykować na ponowne 3 dni w raju! :)

Trzeba też zarazem dodać, że do głównych gier (już IEMowskich!) dochodzi CS GO... Czyli? Czyli można spodziewać się go w spodku! Tak! W spodku przez wszystkie 3 dni... Zobaczymy niedługo, co ESL napiszę :).
    Mnie coraz bardziej wydaje się podział spodka, na dwie sceny... Ale o tym będę jeszcze pisał soon.

Dla tych którzy czekają całe życie:

• Django lubi to

#2 QuickCygan

• QuickCygan

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 175
  • Napisano 02 June 2015 - 18:12

Jeszcze "tylko" 9 miesięcy. To jak czekanie dziecko. :kappa:

#3 Liranna

• Liranna

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 39
  • Napisano 02 June 2015 - 20:03

shieeeet, a myślałam, że to będzie ogłoszone dopiero ok. września. :D Co ten esl robi  :OverlyDisgusted:

#4 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 02 June 2015 - 21:09

Tym razem ESL stawia na 100% kwalifikacje do finału. O co chodzi?

O to, że chcą aby każdy przystanek był już pewniakiem. Pewniakiem, gdzie dana osoba wie gdzie się kwalifikuje i na co :).

Co rok IEM w Kato staje się coraz lepszy... Rok 2016 będzie przełomowy :).

To będą jeszcze piękniejsze 3 dni. Taki raj w raju :).

#5 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 295
  • Napisano 02 June 2015 - 23:20

Ale mam ciary *.*

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#6 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

Reputacja: 416
  • Napisano 05 June 2015 - 9:36

Znowu Himi będzie spamował, a potem się żalił, że się skończyło. ;x

• DarkAnvil lubi to

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#7 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 05 June 2015 - 10:46

Dokładnie tak będzie :kappa:

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#8 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 22 June 2015 - 20:20

IEM to IEM! :P

Spróbuję do dwóch tygodni napisać tutaj, jak przewiduje w tym roku rozmieszczenie głównych gier ;).

Jest duża szansa, że rzeczy które napiszę, sprawdzą się... Jak IEM2015 :P.

#9 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 343
  • Napisano 22 June 2015 - 20:39

Będę tam :D

OS: Windows 10 Pro x64 / BUDA: Corsair Graphite 780T / MOBO: MSI X99S GAMING 7 / PSU: Corsair RM850, 80 PLUS Gold / CPU: Intel Core i7-5930K @4.5 GHz / RAM: G.Skill Ripjaws4 32GB DDR4 2133 Mhz / GPU: MSI GeForce GTX Titan X 12GB / SSD: Kingston SSDNow V300 120 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 240 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 480 GB / HDD: ST1000DM003-1CH162 1TB / MIC: Blue Yeti USB / SŁUCHAWKI: SteelSeries Siberia V2 MSI Dragon Army Limited Edition / REC: Action! & nVidia ShadowPlay / MYSZ: Logitech T400 / CAM: Logitech HD Pro Webcam C920 / PAD: Xbox One Controller for Windows PC / NET: LTE 150/40 Mb/s

#10 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 23 June 2015 - 6:28

Przyjezdzasz do Polski na IEM :D ?

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#11 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 343
  • Napisano 23 June 2015 - 6:30

Przyjezdzasz do Polski na IEM :D ?

Wypadałoby być na IRM, jak przystało na gamingowego jutubera :P

OS: Windows 10 Pro x64 / BUDA: Corsair Graphite 780T / MOBO: MSI X99S GAMING 7 / PSU: Corsair RM850, 80 PLUS Gold / CPU: Intel Core i7-5930K @4.5 GHz / RAM: G.Skill Ripjaws4 32GB DDR4 2133 Mhz / GPU: MSI GeForce GTX Titan X 12GB / SSD: Kingston SSDNow V300 120 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 240 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 480 GB / HDD: ST1000DM003-1CH162 1TB / MIC: Blue Yeti USB / SŁUCHAWKI: SteelSeries Siberia V2 MSI Dragon Army Limited Edition / REC: Action! & nVidia ShadowPlay / MYSZ: Logitech T400 / CAM: Logitech HD Pro Webcam C920 / PAD: Xbox One Controller for Windows PC / NET: LTE 150/40 Mb/s

#12 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 27 August 2015 - 15:36

Zdziwiło mnie to, że już kilka osób wysłało mi wiadomości na twitchu z pytaniem, kiedy będzie to soon z moim "info" odnośnie rozmieszczenia głównych gier na IEM :).

Po pewnym czasie dałem sobie czas niby 2 tygodnie na napisanie tej odpowiedzi, lecz wolałem trochę poczekać na jakiś przejaw potwierdzenia plotek które już chodzą od dłuższego czasu dla osób bardziej wtajemniczonych w organizacje IEMa :P.

Jednak zgodnie z prośbami, zamiast czekać, już dziś przedstawię informacje które ostatnio krążą :).

Otóż zacznijmy od tego, że jak już chyba każdy wie, CS GO oficjalnie wszedł w skład IEM :).

Dotąd CS GO zawsze był imprezą oddzielną, która była jedynie łączona u nas w Kato z IEM.

Zmiana może wydawać się małą.... Lecz dla rozmieszczenia widowni CS GO może robić ogromną różnicę.

(Pomijam fakt, że finały każdej gry były zawsze na scenie głównej -oprócz CS GO w 2013r. + w 2013roku Katowice były tylko przystankiem-)

Od IEM 2013 do IEM 2014 scena główna (tak nazywana jest scena w spodku) wyglądała tak, że scena LOLa i scena SC2 były razem tak jakby połączone - strona lewa LOL, scena prawo SC2.

W 2014 postanowiono CS GO przenieś bardziej na widownię (krzesełka) spodka. Scena D (w 2013 była to malutka scena WOTa, gdzie był też turniej CS GO) została przeniesiona na kawałek wyciętej strony widowni spodka - dużo bardziej na prawo od sceny lola (CS GO nie był połączony z nim), tak jakby "na widok stref" (zdjęcia jak to wyglądało, wrzucałem też po IEM 2014 --->Kilk<---).

W 2015 postanowiono SC2 i CS GO przenieść do nowo wybudowanej międzynarodowego centrum kongresowego, a scenę główną (która była piękna, dotąd nigdzie takiego cuda nie było) zostawiono w spodku gdzie odbywały się mecze LOLa.

Pominiemy lekko kwestię ogólnego miejsca w danych strefach  gry... Lecz musimy pamiętać o słowach Carmaca, gdzie obiecał każdemu, że na następnym turnieju CS GO będzie więcej miejsca.

2yjxxl0.jpg

Dochodzimy więc do kwestii  rozmieszczenia wszystkiego w spodku :).

Coraz bardziej możliwą opcją jest powrót rozwiązania z 2013-2014 roku. SC2 niestety przeżywa kryzys i strefa jaką miała w 2015r. w MCKu jest optymalna (zapewne zostanie jeszcze lekko tam powiększona w 2016r.).

Podział CS GO i LOLa na dwie strefy?

• Przecież CS GO jest większy!

Z jednej strony tak, z drugiej nie... CS GO staje się wielką potęgą, lecz musimy pamiętać, że cały czas masę ludzi przychodzi na IEM oglądać tylko LOLa i zrobienie z niego sceny CS GO w MCKu zaboli każdego i może zrobić ogromną burzę oburzeń w świecie esportu.

• Przecież LOL jest większy!

Z jednej strony tak, z drugiej nie... LOL jak dotąd był potęgą IEMu, lecz musimy jednak pamiętać, że czas leci... A CS GO rośnie w potwornie mocną siłę. Nie można CS GO zrzucić na drugi plan, tym bardziej, że stał się oficjalną grą IEM i bije obecnie większość rekordów jakie LOL sobie ustalił we wcześniejszych latach.

Dochodzimy więc do kwestii, że podział spodka na dwa półokręgi jest całkiem dobrym rozwiązaniem.

Oczywiście jest kilka minusów, przykładowo w postaci, że sam środek (czyli sceny) będą musiały być bardzo ściśnięte, bo jednak pomieszczenie dwóch (wyśmienitych w budowie) scen będzie nie lada wyzwaniem.

Obecnie wszystko rozchodzi się właśnie o to, czy będzie się to wszystko dało pomieścić... Ale jeśli się uda, to liczba osób uczestniczących w IEM Katowice, spokojnie wzrośnie o jakieś 70% (obecnej liczby z 2015r.).

Trzeba też zawsze mieć na uwadze, że jeśli taki zabieg się nie uda, to zawsze zostaje MCK, który zostanie oddzielony jakimś prostokątem, gdzie będzie też całkiem spora (zapewne o jakieś 1,5 razy większa) widownia CS GO.

Dla plujących się, że wywalić LOLa do MCKu - taka szansa jest bardzo niska, trzeba pamiętać, że jednak tego LOLa, czasem ktoś ogląda.

Myślę, że ze wstępnego info odnośnie rozmieszczenie, tyle tymczasowo wystarczy.

Już niedługo zaczną pojawiać się już oficjalne informacje od ESL :).

Tak więc ja dziękuje za przeczytanie, każdą nową plotkę/oficjalne info, oczywiście będę wrzucał jak najszybciej.

IEM!

wide2.jpg

• michi0987 lubi to

#13 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 28 August 2015 - 1:46

Nie pierdziel tylko cene biletow podaj, najlepiej zalatw by mozna bulo kupic latwo i od razu i szukaj baru, w ktorym bedziemy "odpoczywac" po iemie :D

graphic.png

#14 michi0987

• michi0987

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 2
  • Napisano 15 September 2015 - 18:59

Organizatorzy mogliby również pomyśleć o ustawieniu sceny na środku spodka, tak żeby cały spodek mógł zostać zapełniony przez ludzi tak jak to było podczas TI 5 w Docie. Wtedy byśmy mieli finały jakich jeszcze nie było ;)

#15 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 15 September 2015 - 20:07

Organizatorzy mogliby również pomyśleć o ustawieniu sceny na środku spodka, tak żeby cały spodek mógł zostać zapełniony przez ludzi tak jak to było podczas TI 5 w Docie. Wtedy byśmy mieli finały jakich jeszcze nie było ;)

Jeśli mamy mówić o podziale na dwie sceny, to ten pomysł odpada - wtedy sceny muszą być bardzo blisko sektorów.

Jeśli jednak zostanie wszystko przy jednej scenie, wtedy sama scena zostaje jak najdalej oddalona, tak aby na płycie można było zrobić jeszcze jakieś sektory :).

#16 michi0987

• michi0987

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 16 September 2015 - 9:07

https://www.flickr.c...ti/20231665809/ Mam na myśli o coś takiego :) Wtedy wszyscy mogliby oglądać i wszyscy widzieliby zawodników. Taki sposób ma troche wad ale w sumie to sam nie wiem jakby to wyszło.

#17 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 16 September 2015 - 13:59

https://www.flickr.c...ti/20231665809/ Mam na myśli o coś takiego :) Wtedy wszyscy mogliby oglądać i wszyscy widzieliby zawodników. Taki sposób ma troche wad ale w sumie to sam nie wiem jakby to wyszło.

Z jednej ciekawa sprawa, z drugiej jest wiele rzeczy na nie.

Jeśli mamy mówić o dwóch scenach, sprawa już odpada.

Jeśli mamy mówić o jednej scenie, to już nie możemy zrobić sceny takiej jak w tym roku - scena "okrągła" jest trudna do zrobienia i jeśli chcemy mieć poziom zbliżony do 2015, to robota jest niemożliwa prawie (no chyba, że miesiąc będą pracować).

• michi0987 lubi to

#18 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 12 October 2015 - 18:21

Chodzą słuchy, że wszystko się zbliża.... ; )

Polecam dla pewności przejrzeć wszelakie informacje wrzucone wyżej i porównać je później :D

#19 michi0987

• michi0987

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 25 October 2015 - 17:53

Coś widze że ESL wszystko ogłosi wszystko w ostatniej chwili. Już od miesiąca słyszymy że "niedługo" będzie info a tu już za tydzień listopad będzie :D Mam nadzieje że teraz naprawde to "soon" będzie soon.

#20 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 25 October 2015 - 18:07

Coś widze że ESL wszystko ogłosi wszystko w ostatniej chwili. Już od miesiąca słyszymy że "niedługo" będzie info a tu już za tydzień listopad będzie :D Mam nadzieje że teraz naprawde to "soon" będzie soon.

Nie mogą zrobić tak.

Już było tak, że w 2014 info było strasznie zaplątane i dostało im się.

Esl jest na tyle "fajny", że jednego dnia potrafi zmienić zdanie ok. 10 razy.

Same informacje powinny pojawić się bardzo szybko (czas minął już 2 razy :P)... Choć jest też druga kwestie, są jeszcze 3 przystanki: San Jose, Cologne i Asia. Oficjalnie nie można hypować ostatniego wydarzenia, przed wcześniejszymi, więc informacje są podawane bardzo ostrożnie.

Co do kilku szczegółów odnośnie Kato - myślę, że jeszcze przed San Jose spokojnie się pojawią :).

Jeśli mowa o "poważnych informacja", można się ich dopiero spodziewać właśnie po San Jose (choć informacje o biletach powinny już przed/w czasie San Jose, się pojawić).

Pamiętajmy, że jeśli pomysł który jeszcze obecnie jest w fazie namysłów, czyli znowu tury kupna biletów (choć jest pomysł, aby zrobić jedną a porządną pule), potrzebuje ok. 3-4 miesięcy na całkowite sprzedanie wszystkich biletów (tury miesięczne).

Został nam przystanek w Azji, który był fajnym pomysłem, ale jednak zbyt pochopnie postąpiono dając go prawie na końcu - czasowo będzie cholernie trudno.

ESL obecnie ma największy problem właśnie z tą nieszczęsną Azją, bo trzeba go jakoś ciekawie wpasować, najlepszym terminem jest luty... Chyba, że Cologne wywalamy na koniec grudnia i Azje dajemy na styczeń.

Jest kilka kwestii które są do ustalenia... Lecz dla nas najważniejsze są Katowice! A one się zbliżają i mają się bardzo dobrze ;).

Mogę obiecać, że jednak informacja każde zadziwi, obiecuję ;)

• michi0987 lubi to

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: IEM 2016 Katowice, To jest to!, ZłożyszSięZeMnąNaRedbulla, PrzepraszamCzyTuWolne?, GdzieMożnaKupićPiny?, KiedyFinał?, #IEM

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych