Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Tablet Nvidia Shield (Kilka pytań)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kosmaty

• Kosmaty
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 26 January 2015 - 13:40

Witam, mam zamiar zakupić Tablet Nvidia Shield i mam odnośnie tego tabletu kilka pytań.

1. Kupić tablet z LTE czy bez? Planuję grać głównie w gry online, nawet poza domem pewnie się zdarzy. 
    2. Jeżeli kupie bez LTE to będę mógł jakoś korzystać z internetu poza domem? 
    3. Jeżeli kupie bez LTE będę mógł w późniejszym czasie kupić LTE do tego tabletu? 
    4. Wersja z LTE różni się czymś poza tym, że mam na niej więcej pamięci na początku?
    5. Jeżeli kupie wersje z LTE to będzie ona w jakiś sposób opłacona na jakiś okres? 
    6. Kontroler dodają do zestawu czy jest do zakupienia oddzielnie? 
    7. Gdzie polecacie zakupić? 
    Przepraszam za tyle pytań ale muszę się zastanowić mocno przed zakupem. 

Użytkownik Kosmaty edytował ten post 26 January 2015 - 15:32

#2 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 26 January 2015 - 15:15

1. LTE nie jest wszędzie dostępny. To zależy czy będziesz mógł u siebie grać.

2. Pewnie po Wi-Fi

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#3 Kubox

• Kubox

Weteran

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 351
  • Napisano 26 January 2015 - 15:38

Kolego - mylisz pojęcia ;)
    1- jeśli masz możliwość to kup opcję z LTE (4g). W gry online można grać nawet przy 3g. By mieć dostęp do LTE musisz kupić pakiet lub brać ze sobą router. Inaczej nie da rady.
    2- z internetu możesz korzystać zawsze. Masz pakiet internetu i posiadasz mobilny internet. Bez problemu zagrasz poza domem. Jednak lepiej jest podłączyć się pod wifi, bo nie zjada pakietu.
    3- LTE to wbudowany moduł 4g. Jeśli kupisz tablet bez tego bajeru to aby móc z tego korzystać musisz kupić wersję, która dany moduł posiada. Tego nie da się wybudować ;)
    4- w jakim sensie masz więcej pamięci na początku ? LTE to Internet i z tego co wiem nie ma różnicy czy to jest czy nie. LTE raczej nie wpływa na pamięć tabletu . Jeżeli kupisz wersję 32 gb to zostaje tobie jakieś 28,9 do dyspozycji. Nie ma różnicy czy masz lte czy nie.
    5- lte musisz sam kupić. To jest po prostu "szybki internet". Prościej mówiąc, producent daje ci możliwość korzystania z szybkopasmowego internetu. Ta opcja jest i możesz jej użyć lub nie. Jeśli masz w domu urządzenie, które obsługuje LTE to będziesz widział różnicę w szybkości pobierania, wczytywania stron itd.

Mam nadzieję, że zaczaiłeś o co chodzi. Opcja ta pozwala na połączenie się z szybkim internetem. Raczej nic więcej. ;)

ertbbb

#4 Kosmaty

• Kosmaty
    • Użytkownik

• Napisano 26 January 2015 - 16:05

Kolego - mylisz pojęcia ;)
    1- jeśli masz możliwość to kup opcję z LTE (4g). W gry online można grać nawet przy 3g. By mieć dostęp do LTE musisz kupić pakiet lub brać ze sobą router. Inaczej nie da rady.
    2- z internetu możesz korzystać zawsze. Masz pakiet internetu i posiadasz mobilny internet. Bez problemu zagrasz poza domem. Jednak lepiej jest podłączyć się pod wifi, bo nie zjada pakietu.
    3- LTE to wbudowany moduł 4g. Jeśli kupisz tablet bez tego bajeru to aby móc z tego korzystać musisz kupić wersję, która dany moduł posiada. Tego nie da się wybudować ;)
    4- w jakim sensie masz więcej pamięci na początku ? LTE to Internet i z tego co wiem nie ma różnicy czy to jest czy nie. LTE raczej nie wpływa na pamięć tabletu . Jeżeli kupisz wersję 32 gb to zostaje tobie jakieś 28,9 do dyspozycji. Nie ma różnicy czy masz lte czy nie.
    5- lte musisz sam kupić. To jest po prostu "szybki internet". Prościej mówiąc, producent daje ci możliwość korzystania z szybkopasmowego internetu. Ta opcja jest i możesz jej użyć lub nie. Jeśli masz w domu urządzenie, które obsługuje LTE to będziesz widział różnicę w szybkości pobierania, wczytywania stron itd.

Mam nadzieję, że zaczaiłeś o co chodzi. Opcja ta pozwala na połączenie się z szybkim internetem. Raczej nic więcej. ;)

dodałem jeszcze 2 pytania jeżeli można.

6. Kontroler dodają do zestawu czy jest do zakupienia oddzielnie? 
    7. Gdzie polecacie zakupić? 

Odnośnie odpowiedzi na pytanie drugie, bez LTE mogę swobodnie grać poza domem korzystając z moblinego internetu, gdzie owy mogę zakupić? 

#5 Kubox

• Kubox

Weteran

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 26 January 2015 - 16:49

6- to zależy. Sa pakiety, które zawierają tablet wraz z kontrolerem. Można też kupić wszystko osobno. Musisz poszperać w internecie i zobaczyć jakie ludzie mają oferty.
    7- Tak jak napisałem linijkę wyżej. Musisz poszukać. Jest trochę sklepów, które mają ten tablet w swojej ofercie. Zarówno sklepy typu Media czy Saturn jak również sklepy internetowe. Ogólnie trzeba patrzeć czy sprzedawca jest wiarygodny i czy dostaniesz wiarygodną gwarancję. Jeśli kupisz w znanych sklepach to nie będzie problemu. Jednak jeśli chcesz kupić w necie u jakiegoś prywaciarza to lepiej podaj nam link. Zobaczę co to za jeden. Nie chcę byś wywalił kapustę w błoto.

Co do internetu - ludzie mają zazwyczaj internet w abonamencie. Są też tacy, którzy kupują osobną kartę sim z jakąś ofertą internetu. Czasami idzie też dokupić taką opcję do obecnie posiadanej karty. Musisz napisać co w twoim przypadku wchodzi w grę.

ertbbb

#6 Kosmaty

• Kosmaty
    • Użytkownik

• Napisano 26 January 2015 - 16:54

6- to zależy. Sa pakiety, które zawierają tablet wraz z kontrolerem. Można też kupić wszystko osobno. Musisz poszperać w internecie i zobaczyć jakie ludzie mają oferty.
    7- Tak jak napisałem linijkę wyżej. Musisz poszukać. Jest trochę sklepów, które mają ten tablet w swojej ofercie. Zarówno sklepy typu Media czy Saturn jak również sklepy internetowe. Ogólnie trzeba patrzeć czy sprzedawca jest wiarygodny i czy dostaniesz wiarygodną gwarancję. Jeśli kupisz w znanych sklepach to nie będzie problemu. Jednak jeśli chcesz kupić w necie u jakiegoś prywaciarza to lepiej podaj nam link. Zobaczę co to za jeden. Nie chcę byś wywalił kapustę w błoto.

Co do internetu - ludzie mają zazwyczaj internet w abonamencie. Są też tacy, którzy kupują osobną kartę sim z jakąś ofertą internetu. Czasami idzie też dokupić taką opcję do obecnie posiadanej karty. Musisz napisać co w twoim przypadku wchodzi w grę.

Mam telefon z internetem LTE 4G. 
    No i Wi-Fi w domu. 

Mam pytanie jeszcze odnośnie gier, widziałem ludzi którzy odpalają Watch Dogs ale rozumiem, że to jest odpalane z komputera i leci strumyk na tablet który umożliwia grę. 

Gdzieś znajdę liste gier które odpalę tylko i wyłącznie za pomocą tableta? http://shield.nvidia.pl/pc-game-list/ taką stronę znalazłem jednak to są strumienie, więc wszystko idzie za pomocą PC. 

Użytkownik Kosmaty edytował ten post 26 January 2015 - 16:55

#7 Kubox

• Kubox

Weteran

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 26 January 2015 - 16:57

Akurat siedzę na telefonie i ciężko mi to wszystko dokładnie sprawdzić. Jak będę miał pod ręką pc to odpiszę i odpowiem na twoje pytania ;)

ertbbb

#8 Kosmaty

• Kosmaty
    • Użytkownik

• Napisano 26 January 2015 - 17:18

Ogólnie jestem ciekawy jakie gry będę mógł odpalić na tablecie poza Hearstone, Trine 2 (które jest zainstalowane) 

#9 Kubox

• Kubox

Weteran

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 28 January 2015 - 0:09

Ty, bardzo przepraszam. Miałem dać info, ale tyle na głowie, że kompletnie wyleciało. Obiecuję, że dam znać. Jak nie tutaj to na pw.

ertbbb

#10 Kosmaty

• Kosmaty
    • Użytkownik

• Napisano 28 January 2015 - 23:33

Ty, bardzo przepraszam. Miałem dać info, ale tyle na głowie, że kompletnie wyleciało. Obiecuję, że dam znać. Jak nie tutaj to na pw.

Nie ma sprawy, zakup planuję dopiero na początku lutego ~5. 

Zależałoby mi gdyby ktoś z użytkowników podał link gdzie warto zakupić tablet, w którym sklepie + pad. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych