Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

SWTOR - Star Wars The Old Republic

SWTOR

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
145 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robert

• Robert

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 10
  • Napisano 02 January 2013 - 20:01

Star Wars: The Old Republic to gra MMO, osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen. Została ona stworzona przez studio odpowiedzialne m.in. za Baldur's Gate, Mass Effect i Dragon Age: Początek. Nową grę można uznać za duchową następczynię serii Star Wars: Knights of the Old Republic, aczkolwiek mechanika zabawy jest w niej typowa dla gatunku MMO.

Star Wars: The Old Republic rozgrywa się około 300 lat po drugiej części Knights of the Old Republic. Historia toczy się więc mniej więcej 3-4 tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z sześciu popularnych filmów, lecz mimo tego skupia się także na walce dwóch przeciwstawnych frakcji: rycerzy Jedi, reprezentujących Galaktyczną Republikę oraz wyznawców ciemnej strony mocy, znanych jako Imperium Sithów. Po długim starciu pomiędzy dwiema stronami doszło do zawarcia tymczasowego sojuszu i w galaktyce zapanował pokój. Niestety, porozumienie jest niezwykle kruche.

swtor.jpg

Firma BioWare postanowiła kontynuować tradycję charakterystycznej dla siebie narracji i tworzenia rozbudowanych historii, aby tym samym przełamać tendencję do pozbawiania gier MMO rozbudowanych wątków fabularnych. The Old Republic naświetla nieodkryty wcześniej epizod w rozrastającym się fikcyjnym świecie Gwiezdnych Wojen i prezentuje skomplikowane historie. Podczas zabawy prowadzimy też wiele dynamicznych, „wieloosobowych” dialogów, w których o wyborze odpowiedzi decydują wszyscy członkowie grupy. Od decyzji graczy zależy nieraz przebieg misji a nawet jej zakończenie.

W samej grze możemy stanąć po jednej z dwóch stron oraz zostać zarówno wymachującym mieczem świetlnym rycerzem Jedi (Jedi Knight, Jedi Consular), jak i odzianym w ciemne szaty Sithem (Sith Warrior, Sith Inquisitor). Prócz tych najbardziej charakterystycznych klas, zaoferowano nam także kilka innych. Oprócz członków zakonu Jedi, Republikę reprezentują również: Przemytnik (Smuggler) oraz Żołnierz (Trooper). Przeciwne szeregi zasilają natomiast Łowcy Nagród (Bounty Hunter) oraz wojownicy Sith (Sith Warrior). Poszczególni bohaterowie cechują się różnymi stylami walki. Przykładowo Przemytnik może korzystać z systemu osłon i prowadzić ostrzał z ukrycia.

Sednem rozgrywki, poza wspomnianą rozbudowaną opowieścią, jest eksploracja, walka i rozwijanie własnych umiejętności (tzn. postaci). Ciekawym patentem jest możliwość zaprzyjaźnienia się z towarzyszami (NPC), którzy ruszą z nami do boju. Przykładem może być Dashade, przedstawiciel rasy polującej na Jedi – chętnie sprzymierzy się z Sithami. Relacje z kompanami zależą od naszych poczynań – jeśli postąpimy nie po ich myśli możemy spodziewać się z ich strony stosownego komentarza, a nawet zdrady. Budowanie silnej drużyny jest bardzo ważne, gdyż podwładni pomagają w zbieraniu surowców, tworzeniu przedmiotów i wykonywaniu pobocznych zadań. Rozkazy załodze wydajemy z poziomu statku, który stanowi jednocześnie środek transportu i bazę każdego z graczy.

Większość zadań jakie oferuje gra można wykonać bez pomocy innych graczy. Oczywiście dużo zabawniejsza jest jednak zabawa ze znajomymi, tym bardziej, że niektóre misje wymagają uczestnictwa w grupie. Oprócz rozbudowanej rozgrywki PvE twórcy przygotowali wiele trybów współzawodnictwa. Jednym z najbardziej widowiskowych przykładów są tak zwane „battlegrounds”, czyli strefy fabularnych bitew, w których dwie drużyny walczą o określone cele strategiczne (np. działa pozwalające zniszczyć nadlatujący krążownik).

Jak na Gwiezdne Wojny przystało, teren naszych działań nie jest ograniczony tylko do jednej planety. Możemy zwiedzić większość znanych już światów (np. Coruscant, Tython, Korriban), ale i kilka zupełnie nowych, a nawet powalczyć w kosmicznych bitwach (zrealizowanych w postaci strzelanki „na szynach”). Niektóre planety są zdominowane przez daną frakcję, a na innych walka o pierwszeństwo wciąż się toczy. Chociaż poszczególne krainy różnią się od siebie diametralnie, wszystkie łączy świetne opracowanie graficzne i stylistyczne. Silnik gry doskonale nadaje się do imponujących krajobrazów. Postacie i otoczenia zostały utrzymane w odrobinę komiksowej stylistyce.

http://www.youtube.c...h?v=mm4JEZudf0c

Fajna seria Rock!

Osobiściem grałem do 34 lvl Jedi Guardian, którego robiłem pod Dark Jedi, ale przerwałem z tego powodu, że byłem korzystałem z funkcji F2P, a to praktycznie uniemożliwia rozgrywkę na późniejszych lvl z jednym quickbar'em mocy rozrzerzonego do extended quickbars, po prostu brakuje miejsca na wszystkie moce. Jak wykupię kiedyś subskrypcję to wrócę.

#2 CzarnyKruk

• CzarnyKruk

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 13
  • Napisano 03 January 2013 - 15:16

Seria całkiem fajna, chociaż bardziej bym popatrzył jak dane klasy dają sobie radę na WZ. Sam gram i posiadam Sentinel'a ( Watchman ) na 38 lvl, ( do 36 na F2P grałem ) no i Sage 28 lvl robiony całkowicie pod Heal'a.

#3 Techars

• Techars

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 2
  • Napisano 03 January 2013 - 15:18

Ma ktoś ochotę Pograć razem w STWOR-A?

• Revan lubi to

#4 Robert

• Robert

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 03 January 2013 - 15:22

Ja tam mogę grać jak na subskrypcję zarobie sobie sam, nie mam jakoś sił rodziców prosić o to :).

Do Sentinela trzeba uważać bo łatwo może paść, ale Guardian daje radę w dps i w defense :).

#5 CzarnyKruk

• CzarnyKruk

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 03 January 2013 - 15:23

Ma ktoś ochotę Pograć razem w STWOR-A?

Z miłą chęcią, ale zależy na jakim serwerze grasz. Uważam jednak, że z tym powinniśmy przejść na PW, żeby nie było niepotrzebnego spamu :).

Ja tam mogę grać jak na subskrypcję zarobie sobie sam, nie mam jakoś sił rodziców prosić o to :).
    Do Sentinela trzeba uważać bo łatwo może paść, ale Guardian daje radę w dps i w defense :).

Wystarczy dobry heal i Tank'i padają. Niestety inaczej jest z Heal'ami. Według mnie Sentinel na WZ jest przeciętny lecz na Solo Play wymiata !
    • Robert lubi to

#6 Robert

• Robert

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 03 January 2013 - 15:29

Sentinel dla mobów wymiata, ale trzeba go umieć zrobić. No właśnie ja miałem postać tanka, ale wiadomo, nie da się wykorzystać wszystkiego dla niego gdy się jest f2p.

• CzarnyKruk lubi to

#7 Techars

• Techars

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 2
  • Napisano 04 January 2013 - 20:45

Macie może postacie tak ok.13 lvl ?

#8 Robert

• Robert

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 04 January 2013 - 21:43

Macie może postacie tak ok.13 lvl ?

Ja nie, ale to idzie zrobić kajś w 3 godziny ;)

#9 mati3103

• mati3103
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 17 January 2013 - 20:17

Gra ktoś na serwerze THE PROTEGNITOR, strona Republiki, lv. 10 w góre, z kim mógłbym pograć narazie na planecie Courusant???

#10 CzarnyKruk

• CzarnyKruk

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 29 January 2013 - 18:51

Tak w ogóle byłem sobie dzisiaj w Empiku popatrzeć na gry na "Pleja". Co zauważyłem ? Oryginalne opakowanie SWTOR'a ( zawierało 3 płytki oraz abonament, na ile to już nie wiem ). Była w cenie 30 zł, co według mnie jest super sprawą, bo przynajmniej ktoś kto korzysta z wersji cyfrowej może zakupić to przy opłacie następnego abonamentu i cieszyć się pudełkową wersją. Takie małe info dla Was ;)

#11 Phan

• Phan

Znawca

• Administrator IT
    • PipPip

Reputacja: 64
  • Napisano 29 January 2013 - 19:10

hmm, ja mam Jedi Shadow na 50lv :D ale nie grałem już od ponad roku :/ (grałem od premiery)

raz że zrobiłem przerwę, a 2 że aktualizowałem Androida a to popsuło swtor security key, który jest bardziej zabezpieczony niż te od banków...

a najgorsze że tylko dzwoniąc do USA do się to odblokować teraz, a nie da się tam dodzwonić z tego co wiem, chyba że ktoś zna jakiś inny nr (taki żeby np ze Skype dało się czy inaczej darmo/tanio i po angielsku rozmawiać)?

Moje aplikacje na Androida: Ja, Rock!, Audio ReSilencer, Bat Walk, HTTP → FB

#12 Robert

• Robert

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 08 February 2013 - 22:09

Ja teraz zacząłem grać Sith Soccerer, Heal, 21 lvl Balmorra. Fajnie się gra, dmg przyzwoity i nikt nie ma prawa ci nastukać :P

#13 CzarnyKruk

• CzarnyKruk

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 08 February 2013 - 22:21

Ja teraz zacząłem grać Sith Soccerer, Heal, 21 lvl Balmorra. Fajnie się gra, dmg przyzwoity i nikt nie ma prawa ci nastukać :P

Hehe, to Ty chyba commando w akcji nie widziałeś xd

#14 Robert

• Robert

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 09 February 2013 - 6:19

Może bo ja wole władać mieczem i walić piorunami z łapy, bez skojarzeń. :P 

#15 Juhas

• Juhas
    • Użytkownik

• Napisano 11 February 2013 - 16:05

Fajna seria Rock!

Osobiściem grałem do 34 lvl Jedi Guardian, którego robiłem pod Dark Jedi, ale przerwałem z tego powodu, że byłem korzystałem z funkcji F2P, a to praktycznie uniemożliwia rozgrywkę na późniejszych lvl z jednym quickbar'em mocy rozrzerzonego do extended quickbars, po prostu brakuje miejsca na wszystkie moce. Jak wykupię kiedyś subskrypcję to wrócę.

No co Ty ja mam maraudera 50lv i nabiłem go będąc F2P dopiero potem subskrypcje wykupiłem jak zareklamowali dodatek. Opcja Extended quickbars pozwala na posiadanie 2 paskow skilli a dodatkowo mozesz stworzyc szybkie zmiany paska np ustawiasz jedna wersje paska pod pvp druga pod pve i obie zapisujesz i mozesz w kazdym moemncie je zmienic no i trzeba tez wybrac które skille sa bardziej a które mniej ważne. i powinno w 2 oknach sie zmieścić.

#16 Robert

• Robert

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 11 February 2013 - 16:12

Fajna seria Rock!

No co Ty ja mam maraudera 50lv i nabiłem go będąc F2P dopiero potem subskrypcje wykupiłem jak zareklamowali dodatek. Opcja Extended quickbars pozwala na posiadanie 2 paskow skilli a dodatkowo mozesz stworzyc szybkie zmiany paska np ustawiasz jedna wersje paska pod pvp druga pod pve i obie zapisujesz i mozesz w kazdym moemncie je zmienic no i trzeba tez wybrac które skille sa bardziej a które mniej ważne. i powinno w 2 oknach sie zmieścić.

Nie wiem czemu, ale wyczuwam tutaj gram ironii :)

No tak, wróciłem do grania bo mnie kumpel poprosił, Healer ma dużo mocy już bodajże na 22 lvl ma jeden slot wolny na moce, jest mało mocy do usuwania, które nie przydają się w grze. Co najwyżej przyśpieszenie, ale to i fajne jak się przed mobami ucieka. Myślę, że Soccerer Guardiana by rozwalił. Na razie sobie robię Heroic Mission i leczę kompanów, a za niedługo mam zamiar kupić subskrypcję bo fajna zbrojka mi dropła, która wymaga płatnej gry to wrócę do kontynuowania fabuły.

#17 Juhas

• Juhas
    • Użytkownik

• Napisano 11 February 2013 - 16:14

Ja teraz zacząłem grać Sith Soccerer, Heal, 21 lvl Balmorra. Fajnie się gra, dmg przyzwoity i nikt nie ma prawa ci nastukać   

Akurat tak się skłąda ze posiadam obie postaci zrobione drzewkiem heal i musze przyznac ze w sumie na równo wychodzi z leczeniem bo o ile commando może leczyc biegajac i ma szybszy res skilli to zeby naprawde porzadnie uleczyc musi uzyć skilla zaladowanego za pomoca podstawowego strzelania i dopiero wtedy moze przykozaczyc z leczeniem ,,advanced medical probe" a za to sorcerer chociaz laduje skille dluzej i z mniejsza szansa na krytyka to jednak moze ich uzywac bez zadnych ograniczeń a do tego rzuca tarcze zdejmuje debuffy i ma przyspieszenie ktore pomaga na warzonach uciec z opresji. Niemniej podoba mi sie ze tak fajnie wymyślili w tej gze ze niby sa po kazdej stronie 2 postaci heal i 3 tank a kazda ma swoja strategie która ja wyróżnia przez to gra jest naprawdę urozmaicona.

#18 Juhas

• Juhas
    • Użytkownik

• Napisano 11 February 2013 - 16:18

Nie wiem czemu, ale wyczuwam tutaj gram ironii :)...

No tak, wróciłem do grania bo mnie kumpel poprosił, Healer ma dużo mocy już bodajże na 22 lvl ma jeden slot wolny na moce, jest mało mocy do usuwania, które nie przydają się w grze.

No coś Ty ja mam 29 lv sorcerera heal i dopiero na dodatkowym platnym pasku mam 4 miejsca zajete w tym 1 to miksturki a drugie to pojazd trzecie to buff ktorego sie raz na godzine uzywa. A we wcześniejszym poście zadnej ironii nie było co najwyżej taka ze dla chcącego nic trudnego. a sporo z mocy ktore mam teraz na pasku gdybym dalej byl f2p i przyszłoby mi wybierac wywaliłbym.

#19 Juhas

• Juhas
    • Użytkownik

• Napisano 11 February 2013 - 18:14

a najgorsze że tylko dzwoniąc do USA do się to odblokować teraz, a nie da się tam dodzwonić z tego co wiem, chyba że ktoś zna jakiś inny nr (taki żeby np ze Skype dało się czy inaczej darmo/tanio i po angielsku rozmawiać)?

Zadzwoń za pomocą Google Voice. Do USA rozmowy są za darmo po prostu zainstaluj program i w nowym chromie stwórz lub otwórz (jeśli już masz) konto Gmail tam będziesz miał opcje telefonowania jak zainstalujesz ww program.Nr tel znajdziesz na stronce gry. A i nie zdziw sie jak po wybraniu w automatycznym menu opcji w sprawie której chcesz się skontaktować będziesz musiał zaczekać nawet i ponad 30 min.

#20 Phan

• Phan

Znawca

• Administrator IT
    • PipPip

Reputacja: 64
  • Napisano 11 February 2013 - 18:18

jasne że mam gmaila, jeszcze od czasów kiedy był w zamkniętej becie...
    a nie wystarczy ta słuchawka przy gtalku? poza tym nie w tym problem, bo i przez skype można też na ten sam nr, tylko problem że tam się nie da dodzwonić.

Moje aplikacje na Androida: Ja, Rock!, Audio ReSilencer, Bat Walk, HTTP → FB

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: SWTOR

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych