Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

"Pieśń lodu i ognia" Georga Martina

fantasy georg martin pieśń lodu i ognia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 jedrek

• jedrek

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 0
  • Napisano 18 March 2013 - 19:04

Siemka!

Zastanawiam się co sądzicie o powyższej sadze, jakie są wasze opinie o książce, serialu i rzecz jasna grze. ;D

#2 Squeex

• Squeex

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 2
  • Napisano 31 March 2013 - 21:40

Książki są po prostu epickie! Narazie kończe drugą część, zakupione już mam wszystkie i czyta się zajebiście. Ale dla takiego laika, który mało czytał a chce zacząć to bym raczej nie polecił bo książki są długie i od razu może sie zniechcęcić. Ale naprawde warto.

#3 konyk

• konyk
    • Użytkownik

• Napisano 01 April 2013 - 21:30

Serial w porownaniu do ksiazki wypada bardzo slabo (budzet serialu nie ma szans z wyobraznia ^^ ). Przeczytalem wszystkie czesci ktore juz wyszly i nie moge sie doczekac nastepnych ;) goraco polecam.

#4 goKu

• goKu
    • Użytkownik

• Napisano 03 April 2013 - 4:15

jestem w trakcie czytania 1 tomu i jak narazie sporo tam polityki co mnie troche nudzi, w ktorym tomie zacznie sie jakas "akcja" ? ;p

#5 Azet

• Azet
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 03 April 2013 - 12:03

jestem w trakcie czytania 1 tomu i jak narazie sporo tam polityki co mnie troche nudzi, w ktorym tomie zacznie sie jakas "akcja" ? ;p

Akcja? Drugi tom: bitwa nad Czarnym nurtem, trzeci tom: Red Wedding, wesele Joffreya, zdobycie Nieskalanych, Bitwa o Astapor, Mereen. Dalej zabójstwo namiestnika, jednego, drugiego, trzeciego. A to tylko kilka rzeczy z wielu. Będzie ciekawie. 

Niemniej rdzeniem książek nie są bitwy czy akcja ale postacie, ich motywy, przekonania, historia, zależności. Akcja jest tylko smacznym dodatkiem. Martin jest niesamowity w konstruowaniu dialogów, ale niestety też pisze rozwlekle chociażby o potrawach czy brudach miast. To tworzy klimat, ale bardziej niecierpliwym może wydać się nudne. 

Jeśli chodzi o porównanie serial/seria to naprawdę niema co porównywać. To są dwie oddzielne rzeczy jak dla mnie. Serial musi podążać własną dynamiką, schematami czy chociażby budżetem. Książki nie są tym ograniczane. I biorąc pod uwagę serial jako oddzielne dzieło, wypada on wprost znakomicie. Dialogi, gra aktorów (a w szczególności ich dobór!), efekty specjalne, muzyka. Razem tworzą świetny serial. 

• jedrek lubi to

#6 Elensar

• Elensar
    • Użytkownik

• Napisano 05 May 2013 - 21:34

To jest cudo literatury i jeszcze ten serial na podstawie powieści. To powinna byc lektura szkolna a nie jakieś badziewia sprzed kilku set lat.

• jedrek lubi to

#7 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 25
  • Napisano 13 May 2013 - 11:56

Ciągle się zastanawiam czy czekać, aż Martin zakończy sagę i w będę mógł przeczytać wszystkie tomy jednym tchem (jak to było w moim ukochanym "wiedźminie"), czy jednak zacząć się w ten świat "wkręcać" już teraz.

#8 PIROTECHNIK11

• PIROTECHNIK11
    • Użytkownik

• Napisano 27 May 2013 - 16:41

Jeśli tylko masz ku temu możliwości - radzę czytać w oryginale. Polskie tłumaczenia są wg mnie koszmarne. No chyba, że tłumacz starał się wzorowo oddać słaby warsztat Martina, to chylę czoła, udało mu się. 

Ogólnie to PLiO nie jest jakimś klejnotem literatury; fabuła może się podobać, ale pod względem technicznym - słabizna jak dla mnie. 

@Talibowy - jeszcze parę ładnych lat musiałbyś czekać :)

#9 SamCompany

• SamCompany
    • Użytkownik

Reputacja: 6
  • Napisano 28 September 2013 - 16:52

Książka jest naprawdę, naprawdę dobra, a serial jest równie dobry. Dobrze, że to akurat HBO miało możliwość realizować książkę.

Pieśń Lodu i Ognia trzyma w napięciu, każdemu miłośnikowi fantasy trzeba tą książkę polecić.

#10 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 28 September 2013 - 17:05

Książka jakoś do mnie nie przemawia, w przeciwieństwie do serialu, który jest świetny. Próbowałem przeczytać Grę o Tron, ale zatrzymałem się w okolicach 400 strony. :/

Btw. w tytule jest błąd. Powinno być Pieśń Lodu i Ognia, a jest Pieśni.

• MaxiLager lubi to

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#11 LeeSek

• LeeSek
    • Użytkownik

• Napisano 08 October 2013 - 12:17

Książka epic, serial bardzo dobry.

Spoiler

Jak to Ci panowie śpiewali:

https://www.youtube....lp3RhzfgI#at=37

Jeżeli nie wiesz nic, to i tak wiesz za dużo.

http://lisiewski.com || http://sklepjubilerski.com

#12 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 295
  • Napisano 08 October 2013 - 16:17

Ja oglądałem 3 sezony serialu i jeden z najlepszych jakie widziały moje oczy. Co do książki to już mam pożyczoną pierwszą część i czeka na swoją kolej :D

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#13 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 25
  • Napisano 06 April 2014 - 23:21

Miałem nie czytać... Taa... Tylko dlaczego jestem w połowie "Tańca ze smokami"?

Książki są naprawdę niezłe. Podczas czytania "Gry o tron" z początku nie przemawiały do mnie dialogi, które wydawały mi się jakieś takie krótkie i niedopracowane, ale albo się do tego przyzwyczaiłem, albo tylko miałem takie chwilowe odczucia. Sama saga momentami naprawdę wbija czytelnika w fotel. Wprawdzie nie wiem co myśleć o geograficznym podziale między "Ucztą dla wron" a "Tańcem ze smokami" (ci którzy czytali wiedzą o co chodzi), który według mnie trochę myli czytelnika, niemniej jednak książki są naprawdę warte polecenia. 

Co do serialu, to jest jednym z ciekawszych jakie widziałem. Szkoda tylko, że tak bardzo postarzeli bohaterów. Trochę ciężko wyobrazić sobie rozterki młodocianych bohaterów, jeśli na ekranach mają po 30 lat (wszak chociażby John Show to w książe 16-letni gówniarz ;-).  Ciekawi mnie jakie byłyby opinie widzów, gdyby bohaterów serialu zgodnie grali nastolatkowie :)

• jedrek lubi to

#14 Maniaczysko

• Maniaczysko
    • Użytkownik

• Napisano 25 August 2014 - 9:25

Jak dla mnie książka jest jedną z najlepszych pozycji w ostatnich latach. Mimo iż rzeczywiście czasami ciężko się czyta, bo bohaterów jest jak mrówków i czasami się tego nie ogarnia, to akcja potrafi nieźle zaskoczyć. A serialu jeszcze nie oglądałem, czekam aż Martin wyda w październiku zakończenie i dopiero wtedy wezmę się za serial. :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fantasy, georg martin, pieśń lodu i ognia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych