Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

LIVE + YOUTUBE +PYTANIA

LIVE nagrywanie ziggy twitch YouTube obc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 343
  • Napisano 08 October 2014 - 20:24

Witam.
    Mam kilka pytań i potrzebuje tez kilka porad.
    Zacząłem prowadzić własny kanał na YT (link w sygnaturce), jednak chciałbym rownież prowadzić streamy. Do tworzenia używam Reaper i Auto-Duck In Real Time dla audio, oraz OBC dla wideo.

W tym momencie mam juz kilka pytań:
    1. Czy moge jednocześnie streamowac i nagrywać w OBC?
    2. Gdzie najlepiej prowadzić Stream?
    3. Jakieś rady co do streamowania?

Mam do dyspozycji dwa zestawy:
    CPU: Intel Core i5 4440 3,10GHz
    RAM: 16304 MB
    Video: NVIDIA GeForce GTX 760 (192-bit) (1536 MB)
    HDD: Crucial_CT120M500SSD1 (111 GB)
    HDD: ST1000DM003-1CH162 (931 GB)
    CAM: Logitech USB Camera (Webcam C210)

CPU: Inter Core Quad Q8200 2,33GHz
    RAM: 4096MB DDR2-800
    Video: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti (1024MB)
    HDD: OCZ-Agility 2 (107GB)
    HDD: ST3500830AS (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Obecnie wszystko robię na tym pierwszym.
    PYTANIE: Jak mógłbym do moich celów ( YT i Stream) wykorzystać drugi? Poza oczywistym zakupem Avermedii ;)

Kolejna dla mnie kwestia jest jakość kanału oraz pozyskanie widzów. Na swoim kanale chce zamieszczać gameplaye, newsy technologiczne, porady, oraz pozniej testy sprzętu.

Pytania w tej kwestii to:
    1. Czy cos powinienem poprawić/zmienić w sposobie prowadzenia kanału?
    2. Jakieś pomysły lub rady dotyczące kanału oraz sposobów na pozyskanie widzów?

Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi... :D

OS: Windows 10 Pro x64 / BUDA: Corsair Graphite 780T / MOBO: MSI X99S GAMING 7 / PSU: Corsair RM850, 80 PLUS Gold / CPU: Intel Core i7-5930K @4.5 GHz / RAM: G.Skill Ripjaws4 32GB DDR4 2133 Mhz / GPU: MSI GeForce GTX Titan X 12GB / SSD: Kingston SSDNow V300 120 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 240 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 480 GB / HDD: ST1000DM003-1CH162 1TB / MIC: Blue Yeti USB / SŁUCHAWKI: SteelSeries Siberia V2 MSI Dragon Army Limited Edition / REC: Action! & nVidia ShadowPlay / MYSZ: Logitech T400 / CAM: Logitech HD Pro Webcam C920 / PAD: Xbox One Controller for Windows PC / NET: LTE 150/40 Mb/s

#2 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 09 October 2014 - 18:02

1. Co to jest?

2. Gdzie Ci najwygodniej, ostatnio chwalony jest HitBox

3. Nie bądź konwencjonalny. Streamuj coś czego nie ma dużo i w miarę ciekawie. Nie stawiaj na wielką jakość jeśli nie masz możliwości zmiany jakości lepiej celować w troszkę niższą, np. 720p, ale bitrate tylko około 2000.

1. Strona główna - jest nieintuicyjna.

2. @up co powoduje słabe wrażenie.

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#3 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY

• Napisano 09 October 2014 - 18:09

1. Co to jest?

Open Broadcaster

3.(...) Nie stawiaj na wielką jakość jeśli nie masz możliwości zmiany jakości lepiej celować w troszkę niższą, np. 720p, ale bitrate tylko około 2000.

Nie mam problemów z nagrywaniem w FullHD, co właśnie robię.

1. Strona główna - jest nieintuicyjna.
    2. @up co powoduje słabe wrażenie.

Mozesz rozwinąć? Wszystkie strony YT maja taki sam układ.

OS: Windows 10 Pro x64 / BUDA: Corsair Graphite 780T / MOBO: MSI X99S GAMING 7 / PSU: Corsair RM850, 80 PLUS Gold / CPU: Intel Core i7-5930K @4.5 GHz / RAM: G.Skill Ripjaws4 32GB DDR4 2133 Mhz / GPU: MSI GeForce GTX Titan X 12GB / SSD: Kingston SSDNow V300 120 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 240 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 480 GB / HDD: ST1000DM003-1CH162 1TB / MIC: Blue Yeti USB / SŁUCHAWKI: SteelSeries Siberia V2 MSI Dragon Army Limited Edition / REC: Action! & nVidia ShadowPlay / MYSZ: Logitech T400 / CAM: Logitech HD Pro Webcam C920 / PAD: Xbox One Controller for Windows PC / NET: LTE 150/40 Mb/s

#4 Kaadzik

• Kaadzik

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 58
  • Napisano 09 October 2014 - 19:21

Open Broadcaster

Skrót Broadcastera to OBS, a nie OBC :)

A zapisywać streamy do pliku możesz wchodząc w ustawienia -> streamowanie -> automatycznie streamuj do pliku i wybierz ścieżkę zapisu :)
    • ZiggyGG lubi to

#5 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY

• Napisano 09 October 2014 - 19:26

@UP: Literówka :P i dzieki za odpowiedz na jedno z moich pytań :)

#6 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 09 October 2014 - 19:54

Chodzi mi o to, że nie jest intuicyjna. Jak wchodzę na główną na Twoim kanale to mam pokazaną aktywność. Żadnych playlist, żadnego filmu który by się wyróżniał - nic.

• ZiggyGG lubi to

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#7 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY

• Napisano 09 October 2014 - 20:13

Zrozumiałem. Miałem wyłączoną stronę główną kanału.
    Trzeba było tak od razu :P
    Naprawione :)

Jeszcze jakieś porady?

#8 DamianDju

• DamianDju

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 0
  • Napisano 31 October 2014 - 0:11

Nie możesz streamować w full hd ponieważ 3/4 oglądających nie posiada takie pobierania aby dobrze oglądać twój stream . Nie możesz brać pod uwagę tylko siebie jeżeli chciałbyś mieć widzów . 

Jeżeli pomogłem zapraszam do follołowania mojego hitboxa .

#9 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY

• Napisano 31 October 2014 - 2:56

Nie możesz streamować w full hd ponieważ 3/4 oglądających nie posiada takie pobierania aby dobrze oglądać twój stream . Nie możesz brać pod uwagę tylko siebie jeżeli chciałbyś mieć widzów . 

Jeżeli pomogłem zapraszam do follołowania mojego hitboxa .

Z tego co się orientuję to nie ma znaczenia jaką wersję streamuje, bo serwis i tak bedzie oferować rożne do oglądania. Począwszy od chyba 240p do 1080p.

#10 RayPear

• RayPear

Nałogowiec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 75
  • Napisano 31 October 2014 - 6:44

Dokladnie, a jesli pomogles to mozesz byc z siebie dumny a nie chamsko sie reklamowac

Post DamianDju został usunięty.

Użytkownik Broda ty edytował ten post 31 October 2014 - 9:26

#11 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 417
  • Napisano 31 October 2014 - 9:38

1. Zrezygnuj z wydawania pieniędzy na sprzęty, mikrofony, kamery, Avermedie czy Bóg wie, co jeszcze. To najgorszy pomysł na jaki mogłeś wpaść z "katalogu" pomysłów na kanał. Powód jest prosty - wydasz powiedzmy 1000 zł albo i więcej (skoro chcesz kupić sprzęta i Avermedię), a taki wydatek nie zwróci ci się nawet w ciągu roku. Nie mówię, że zarabianie na YT jest najważniejsze, ale po prostu wydasz 1000 zł, a zyskasz dzięki temu 10 widzów... Co jest oczywiście absurdalne. Jeżeli posiadasz dobry sprzęt to po prostu go miej. Jeżeli masz dwa sprzęty, to na jednym sobie graj, na drugim renderuj.

2. Najpierw zadbaj o jakiś ruch wokół kanału. Nie ma złotego środka, nikt nie da Ci złotej rady na zyskanie 100 000 subskrypcji ;) By móc zdobyć kolejnych oglądających musisz im dać coś nietypowego. Absolutnie nie spamuj, nie reklamuj się pod kanałami innych youtuberów, czy nie próbuj na siłę zdobyć widza. Pierwsze, co możesz zrobić to zacząć tworzyć materiały INNE niż gameplaye. Ludzie już nie chcą tego oglądać, jest przesyt. Postaw przykładowo na opiniotwórstwo - postaraj się pograć w jakąś grę i ocenić ją w ciągu powiedzmy 3 minuty. Szybko, z przygotowanymi notatkami. Zrób sobie serię np. z cyklu "Dobre czy złe? Gram w bierki w 3 minuty!". Kolejna sprawa to autopromocja - jeżeli subskrybujesz różne kanały, staraj się pisać ciekawe i interesujące komentarze (ale bez tekstów z cyklu "zapraszam na mój kanał"). To daje większą szansę, że Twój nick ktoś zapamięta, rozpozna i może zajrzy na kanał.

3. Techniczne sprawy - zadbaj o to, by Twój głos był dostatecznie słyszalny. Aktualnie muszę podskoczyć na 12 głośności w swoich słuchawkach, by ledwie coś słyszeć, kiedy normalnie mam na 4. Możesz zwiększyć jego czułość, następnie odszumić i użyć normalizacji przy obróbce audio - np. w Audacity. Ewentualnie odwrotnie - znormalizować, a potem odszumić.

#12 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY

• Napisano 31 October 2014 - 12:11

Dzięki za wyczerpujący komentarz :D

1. Kupuję dobry sprzęt, bo chcę mieć kanał dobrej jakości, a nie jakieś filmy, których się nie da oglądać. Zobacz na moje pierwsze filmy, a na ostatnie. Jest różnica, a dla mnie to ważne. Jeszcze pracuje nad polepszeniem. Mam już AverMedię LGP Lite, mikrofon pojemnościowy Samson Meteor Mic, kamerkę Full HD Logitech C920 i czekam już tylko na nowego GTX970 od MSI. Kasy mi nie szkoda, ale jakość filmów jest dla mnie bardzo ważna.

2. Staram się robić gameplaye, serie o sprzęcie i oprogramowaniu, porady i w tym tygodniu zaczynam kursy. Myślę, że taka różnorodność wystarczy :)
    Co do autopromocji, to tak właśnie robię, tylko udzielam się na forach komputerowych :) Ale chyba na YT też mogę.

3. Wiem, że mój głos jest zbyt cichy. Będę go wzmacniał. Mam już Adobe Audition. Wkrótce powinieneś zobaczyć różnicę.

Jeszcze raz dzięki za komentarz. Jeżeli masz jeszcze jakieś sugestie, to chętnie je poznam :)

#13 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 31 October 2014 - 13:10

1. To jest właśnie błędne, co robisz. Nie jest istotne za bardzo na czym grasz, tylko w jakiej rozdzielczości, jakości, kodeku i ustawieniach renderujesz. Możesz grać spokojnie na wysokich ustawieniach na słabszym sprzęcie. Tak samo Avermedia za parę stów totalnie nie jest ci do tego potrzebna - to góra różnica paru klatek, a mając taki sprzęt nawet tego nie poczujesz. Dla mnie jako osoby z jakimś tam doświadczeniem kupowanie Avermedii tylko do zgrywania na YT nie ma najmniejszego sensu. Widzisz różnicę w jakości dlatego, że masz nieco lepszy komputer. Takie dodatki jak kamerka czy Avermedia nie są najważniejsze. Tak samo karta - spokojnie każda gra ruszy Ci na dobrym 770, dodatkowy wydatek na 970 jest niewielkim ulepszeniem. Różnica jest tylko taka, że 970 starczy Ci na sporo czasu do przodu, a 770-tkę musiałbyś powiedzmy pod koniec 2015 wymienić na nową. Dlatego w mojej ocenie takie szastanie na sprzęt tylko pod YT, na którym masz 20 widzów nie ma sensu. To tak jakby kupować aparat za 8000 zł do pstrykania fotek jedzenia i wrzucania na Instagrama :D

2. Na gameplayach nic nie zyskasz. Musiałbyś na nich pokazywać niesamowite umiejętności w grach, by to miało sens. By ruszyć z kopyta i zachęcić kogoś musisz zrobić coś oryginalniejszego niż pokazywanie jak grasz.  Na YT panuje taka moda, że ludzie oglądają materiały swoich ytberów nawet jeżeli nie bardzo ich interesują. Używają tego np. jako radia przy robieniu czegoś innego, dlatego gameplaye nie dają dużego odzewu i nie przynoszą zbyt dużo nowych oglądających.

#14 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY

• Napisano 31 October 2014 - 13:51

1. Już kupiłem sprzęt, to będę z niego korzystał :P

2. Myślałem o vlogach, ale nie mam weny do gadania o byle czym :P

#15 proboszcz

• proboszcz
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 12 November 2014 - 18:56

A jak chcesz nagrywać 60 fps ?

#16 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY

• Napisano 12 November 2014 - 18:59

Nie będę nagrywać jeszcze 60fps. Myślałem o tym ale jeszcze nie pora.
    Musiałbym kupić sprzęt do tego. Programowe nagrywanie mi się nie widzi.
    A nie będę sztucznie podbijać fps przy edycji.
    Póki co bedą dobre jakościowo filmy w 30 klatkach. :)

#17 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 13 November 2014 - 9:06

A ja ci znów podkreślę - nie musisz mieć sprzętu do nagrywania w 60 klatkach :D Różnicy między nagrywaniem z np. karty obrazowej, a bezpośrednio programem w 60 FPS NIE MA. Uśmiech mam od ucha do ucha kiedy mówisz, że musisz mieć sprzęt do 60 klatek, ale dobra, twój wybór, którego całkowicie nie rozumiem  :nodude:

#18 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY

• Napisano 13 November 2014 - 13:48

A ja ci znów podkreślę - nie musisz mieć sprzętu do nagrywania w 60 klatkach :D Różnicy między nagrywaniem z np. karty obrazowej, a bezpośrednio programem w 60 FPS NIE MA. Uśmiech mam od ucha do ucha kiedy mówisz, że musisz mieć sprzęt do 60 klatek, ale dobra, twój wybór, którego całkowicie nie rozumiem  :nodude:

W takim razie mógbym prosić o sposóbm który nie obiąża komputera?

Youtube sugeruje aby wysoka jakość filmu w FullHD miała bitrate 50Mbps. 

Więc jak nagrać film programem w 60 FPS i 50Mbps bez obiążania komputera?

Od razu zaznaczę, że sztuczne podnoszenie bitrate lub klatek mnie nie interesuje :P

Dzieki za odpowiedz :D

#19 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 13 November 2014 - 14:04

Ja po prostu przy każdym kolejnym twoim poście strzelam salwą śmiechu, bez obrazy :D

Youtube ci sugeruje? 50 mbitów to może sugerować przy rozdzielczości 4k albo jeszcze innych mega cudach. Praktycznie nikt z popularnych osób nie wrzuca materiałów w więcej niż 16 mbit, nawet przy 60 klatkach, bo to nie ma po prostu pieprzonego sensu. Aż tak wielkich słów trzeba użyć, by określić to co próbujesz zrobić - zerwać stokrotkę w parapetowej doniczce za pomocą śmigłowca Apache. Różnica jest widoczna jedynie, jak ktoś ogląda na full screen, na bardzo dużym monitorze/telewizorze oraz w przypadku bardzo dynamicznych gier. Odpalanie aż tak wysokiej jakości i bitrate nie ma najmniejszego sensu, bo tego po prostu nie widać.

Jeżeli masz odpowiednio stabilne FPS w grze, na poziomie 60-ciu. Kiedy posiadasz sprzęt, przy którym nie widać spadku obciążenia i spadku FPS podczas nagrywania, to po co inwestować w jakiś cudaczny sprzęt za kilkaset albo tysiąc złotych? Dla pięciu FPSów? Spokojnie możesz to zgrać w formacie "małostratnym" i równie "małostratnym" formatem wyrenderować. Dzięki temu praktycznie na jakości nie tracisz, a obraz jest niemal identyczny z tym, który byłby nagrywany niezależnie. Oczywiście, że sztuczne podnoszenie nagrania w 30 FPS do 60 FPS jest bez sensu - ale jeżeli grasz w 60-ciu, nagrywasz w 60-ciu odpowiednim formatem ("małostratnym") to różnica jest praktycznie niewidoczna. To jest Youtube, a nie studio filmowe - tutaj 99% widzów odpali sobie Twój filmik w normalnym playerze i będzie go oglądać w takiej formie zamiast sprawdzać czy źdźbło trawy jest widoczne między 0:52 a 0:53 w odpowiedniej jakości. FIlmiki wrzucane niby w 50 mbit i 60 FPS dla mnie osobiście na full screen, na monitorze 34 cali nie mają różnicy z tymi, które wrzucane są w 10 mbit z odpowiednimi ustawieniami renderu.

Na razie starasz się sprzętem uzyskać niesamowitą jakość z kosmosu, ale pytanie - po co - skoro mało kto będzie to oglądał? ;)

#20 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY

• Napisano 13 November 2014 - 14:07

Żeby nie było, rozśmieszę Cię jeszcze bardziej

https://support.goog...r/1722171?hl=pl

Nagrywałem wcześniej w 15Mbps i jakość była gorsza niż gry robie filmy w 50Mbps. Widać to na monitorze 21 cali na pełym ekranie w 1080p. :(

Czyli co sugerujesz? jakiś Action i tyle?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: LIVE, nagrywanie, ziggy, twitch, YouTube, obc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych