Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

SteamGifts - czyli podzielmy się grami :-)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 417
  • Napisano 02 October 2014 - 11:33

Taki temat chyba właśnie do promocji będzie pasował najbardziej... ;)

Często przeszukujemy różne strony dotyczące wyprzedaży albo darmowych gierek, niektórzy kupują też tak zwane Humble Bundle albo innego typu pakiety tanich gierek. Czemu, by nie podzielić się takimi jeżeli posiadamy dodatkowy kod albo kupiliśmy pakiet zawierający grę, którą już mamy? Cóż, zachęcam Was do tego, by podzielić się grami poprzez SteamGifts w oparciu o naszą społeczność - stosując pewną opcję można zablokować rozdawanie gry tylko na osoby powiązane z forum, z Rockiem, z innymi osobami z YT albo po prostu z Wami. Jak? O tym wszystkim poniżej.

Po pierwsze, czym jest SteamGifts?
    To platforma poświęcona rozdawaniu gier - użytkownicy mogą wybierać gry, które chcą oddać innym w losowaniu, ci którzy chcą dołączyć codziennie otrzymują pakiet punktów (max 300), które wydają na dołączenie do losowań. Im cenniejsza gra (droższa) tym punktów trzeba wydać więcej. Losowania można tworzyć dla wszystkich, tylko dla kontrybutorów (osób, które same stworzyły kilka akcji rozdawania) albo członków jakiejś grupy na Steam. Nas interesuje ta ostatnia opcja, jeżeli chcecie dołączyć do losowań w JaRockowej społeczności ;)

Co z tego mam? Za darmo przecież gry nie oddam... jestem chamem :kappa:
    Są w planach ikonki pod avatarem oznaczające "wpływ" danego użytkownika na społeczność na JaRock. Dotyczyć to będzie tworzenia poradników, ciekawych tematów oraz właśnie ilości rozdanych gier specjalnie dla naszej społeczności. Możesz zbudować sobie fejm i hajp wokół swojego profilu na forum  :nodude:

Czy są jakieś zasady rozdawania?
    Tak. Akceptowane będą jedynie akcje rozdawania udostępnione dla naszej społeczności lub niewielkich grup Steam. Publiczne akcje rozdawania gier nie będą akceptowane w zestawieniu. Jak to zrobić? Musisz dołączyć do grupy Steam lub stworzyć własną (np. możesz dołączyć do grupy Rock'a) i podczas tworzenia akcji zaznaczyć, że ma być tylko dla członków tej grupy. Może to być Twoja grupa prywatna, Twojego kanału na YT albo grupa fanowska. Najważniejsze, by była to grupa niewielkiej społeczności, do której mogą dołączyć użytkownicy forum.

Po drugie, jakie są wymagania?
    Nie możecie tworzyć dużej ilości kont i po prostu dołączać je do losowań. SteamGifts wymaga od Was posiadania minimum kilku-kilkunastu oryginalnych gier, system sprawdzi wartość Waszego konta, musicie ustawić by profil Steam był widoczny publicznie. Standardowo jest to włączone.

Jak powiązać profil?
    Po rejestracji wystarczy kliknąć na zakładkę Account tak jak tu:
    Spoiler

Jak stworzyć akcję rozdawania i jak rozdać klucz zwycięzcy?
    Wystarczy kliknąć na Giveaways i tam wybrać opcję Create. Następnie podajemy opis akcji, wybieramy grę z listy (tylko gry dostępne na Steam), możemy zaznaczyć czas rozpoczęcia i zakończenia. Co ważne, możemy wybrać dla jakiej grupy Steam, do której należymy akcja będzie otwarta. Warto skorzystać z tego poradniczka, by stworzyć ładny opis akcji.
    Spoiler

Jak stworzyć taką fajną grafikę jak są tutaj prezentowane?
    Po stworzeniu akcji rozdawania wystarczy w nią wejść i wybrać opcję Signature na dole. Tak jak na obrazku:
    Spoiler

Następnie taką grafikę wkleić, a ja dodam ją do pierwszego postu nad ukończonymi akcjami ;)

Wygrałem?! Ktoś wygrał?! Co zrobić?!
    Jeżeli wygrałeś to zostaniesz powiadomiony zielonym polem na SteamGifts, podobnie jeżeli Twoje akcje rozdawania się zakończą. W przypadku wygranej możesz zaznaczyć opcję Gift Received w Account->View Won. Jeżeli przez długi czas nie otrzymałeś klucza lub Gifta na Steam możesz wystawić negatywną opinię użytkownikowi. Jeżeli to Ty organizowałeś akcję musisz dodać zwycięzcę do znajomych na Steam albo wysłać mu maila/gift.

Aktualnie zamknięte i trwające akcje:

signature.png

Dla grupy http://bit.ly/brodasteam

• Glock lubi to

#2 MrAeers

• MrAeers

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 93
  • Napisano 02 October 2014 - 12:24

Takie info, aby założyć konto na SG, trzeba posiadać konto steam o łącznej wartości 100$, nie wiem ile jest teraz ale ja tyle musiałem mieć gdy zakładałem tam konto.

Takie małe uwagi dla nowych użytkowników SG:

1. robienie fakeów może doprowadzić do hejtów i zablokowania konta na SG

2. szansa na wygranie gifta jest bardzo, bardzo mała.

3. Trzeba wysłać gifta w przeciągu 7 dni, to samo tyczy się otrzymywania.

4. Komentowanie, że giveaway jest nieprawdziwy(fake) może doprowadzić do blokady

Broda bardzo fajny pomysł, dla tych którzy chcą ofiarować grę komuś innemu, ale i tak będą hejty, że ktoś nie wygrał :/

#3 QuickCygan

• QuickCygan

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 175
  • Napisano 02 October 2014 - 13:21

Kiedyś był tu mój poradnik na temat tej strony. (jakiś mod go nawet podpiął)

Z jakiego powodu on zniknął?

#4 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 417
  • Napisano 02 October 2014 - 14:35

Właśnie też go szukałem :x Pamiętam, że coś takiego było i przewałkowałem całe forum, Googla oraz profile, by to znaleźć. Pstryk, nie ma. Kij wie gdzie to się podziało... <_<
    • QuickCygan lubi to

#5 trochan

• trochan

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 13
  • Napisano 12 November 2014 - 20:44

No to łapcie Dungeon Siege III dla członków RockAlone

signature.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych