Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie
* * * * - 4 głosy

Wiedźmin 3 Dziki Gon

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1239 odpowiedzi w tym temacie

#1 Django

• Django

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 220
  • Napisano 13 August 2014 - 14:45

Na grę Wiedźmin 3: Dziki Gon wyczekiwano długie kilka lat. Twórcy stopniowo podgrzewali atmosferę kolejnymi materiałami wideo, zapowiedziami i obietnicami. Na trailerach gra wyglądała cudownie, na papierze zapowiadała się na istny majstersztyk z ogromnym światem i wciągającą fabułą. Czy warto było czekać? Oczywiście. Wiedźmin 3 to fascynująca przygoda, obok której żaden gracz nie może przejść obojętnie. Zwłaszcza fani poprzednich odsłon i książek pana Sapkowskiego docenią kunszt CD Projekt RED, którzy stanęli na wysokości zadania i stworzyli niesamowitą grę. 

Jako Geralt z Rivii, słynny wiedźmin, ruszamy w świat pełen tajemnic i niespodzianek, gdzie niebezpieczeństwa czyhają za każdym drzewem. Dosłownie, stworzony ekosystem jest spójny i można się w nim zatracić. Ludzie reagują na nasze czyny, nasze decyzje mają realny wpływ na losy innych, odczuwamy skutki naszych wyborów. Fabuła jest wciągająca, wątek główny to zabawa na około 35-40 godzin, lecz przed zadaniami pobocznymi nie wolno "uciekać" - te są równie rozbudowane, jak zadanie główne. Grafika może i odstaje od tego, co prezentowali REDzi na trailerach - ale czy to ma znaczenie? Nie, tym bardziej, że po drobnych modyfikacjach ta różnica praktycznie staje się niezauważalna.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to epickie zakończenie epickiej historii.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Oficjalna strona gry Link do steam

Gra kontynuuje historię z "Zabójców Królow". Geralt odzyskał pamięć i na nowo odnalazł cel wędrówki, sens życia. Znający Sagę o Wiedźminie Sapkowskiego będą wręcz zachwyceni - w grze pełno jest nawiązań i odwołań do książek, których znajomość sprawia, że rozgrywka jest jeszcze przyjemniejsza, a i niewiadomych jest znacznie mniej. Lepiej rozumiemy wszystkie intrygi, znamy postacie, ich historie i problemy. Twórcy przyłożyli się do zadania i stworzyli najlepszą grę ostatnich lat. 

boXU4Z6.jpg

Zalety

• Fantastyczna, nieliniowa fabuła, która zadowoli wszystkich graczy. Jest dojrzała, stawia przed nami wiele trudnych pytań, podejmiemy dużo decyzji, których wolelibyśmy uniknąć. Zadania poboczne i zlecenia wiedźmińskie są ciekawe, niektóre zajmują nawet kilka godzin. 
    • Ogromny, otwarty i żyjący świat. Ludzie i potwory myślą. Wieśniacy pracują, złodzieje i bandyci kradną i zabijają. Możemy ich powstrzymać lub zostawić w spokoju. NPC zależnie od pogody stosownie się zachowują, nawet komentują warunki atmosferyczne. Zwracają uwagę Wiedźminowi, gdy ten ich potrąci lub po prostu przeklinają go za to, że istnieje.
    • Piękna grafika i idealnie dopasowany soundtrack. Wielu narzeka na downgrade, a mało kto docenia to, jak gra wygląda w stosunku do raczej niskich wymagań systemowych, dzięki bardzo dobrej optymalizacji. Dynamiczna zmiana pogody, system dnia i nocy, roślinność reagująca na wiatr, niesamowite widoki i efekty pozwalające przystanąć i zapatrzyć się na zachód słońca czy rwącą rzekę. Do tego nastrojowa muzyka, która dostosowuje się do tego, co dzieje się na ekranie.
    • Ulepszony, efektowny system walki. W połączeniu z eliksirami, olejami i znakami miecze sieją zniszczenie bez względu na to, z kim się mierzymy. Walka to już nie tylko tłuczenie po myszce bezmyślnie, ale taktyczne podejście do sprawy, a wręcz do każdego przeciwnika z osobna. Specjalnie dobrane oleje i znaki pozwalają na efektywniejsze ciosy. Myśleć trzeba zawsze i wszędzie.

rtPB9cg.jpg

Wady

• Sporadyczne błędy i bugi w grze, jak np. koń do połowy zapadnięty w ścieżkę czy "niespokojne" przedmioty, które wbrew naturze ruszają się.
    • Nienaturalne kolory - problem, z którym modderzy uporali się w dniu premiery. Można odnieść wrażenie, że kolorystyka jest "zbyt żółta", przez co sprawia wrażenie nienaturalnej, tak jakby zawsze i wszędzie świeciło słońce.
    • To już koniec z Geraltem  :( Historia Geralta z Rivii zakończyła się. Ale za to jak!

a8qVJuX.jpg

Zapowiedź.

Spoiler

Użytkownik Fuzzik edytował ten post 19 June 2015 - 13:52
    Wpis by Śliwa

#2 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 636
  • Napisano 13 August 2014 - 15:10

Widzę, żeś mnie uprzedził :) Dobrze. 

Cd. materiału - obłęd. Muzyka, grafika tworzą w sumie niesamowity klimat. Jedynie mogę się przyczepić do stylu poruszania się, przeskakiwania no i jeszcze odtrącania tych gęsi :D Walka wygląda dynamicznie, znaki świetnie zrobione, animacje spektakularne. No i od groma potworów :) 

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#3 Django

• Django

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 13 August 2014 - 15:15

Mi się nie podoba też wygląd ekwipunku :P Może jak zagram to się przyzwyczaję ;) Co do grafiki YT zrobił swoje w praktyce wygląda na pewno 100 razy lepiej ;)

#4 Yafek

• Yafek
    • Użytkownik

Reputacja: 2
  • Napisano 13 August 2014 - 15:16

Nowe arty

Spoiler

Spoiler

• Śliwa lubi to

#5 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 13 August 2014 - 15:16

https://mega.co.nz/#...8B83MQpPt_1XA-4

Tutaj link do pobrania filmiku w super-hiper jakości FullHD :)

@up

To są rendery, nie arty ;) Widziałem je już wcześniej, Dziki Gon - istna miazga. Ciri prezentuje się również bardzo atrakcyjnie :) 

• Django lubi to

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#6 Django

• Django

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 13 August 2014 - 15:18

Spoiler

Jest i moja tapeta ;) BTW Śliwa dzięki za link ;)

#7 Yafek

• Yafek
    • Użytkownik

Reputacja: 2
  • Napisano 13 August 2014 - 15:18

Dziki Gon - istna miazga

Dokładnie :)

#8 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 13 August 2014 - 15:20

Może obrazki wstawiajmy w spoiler? Jest ich sporo, osobom z wolniejszym netem szybciej się strona załaduje :)

Spoiler

Czy także według Was na screenie widzimy Geralta i Vesemira? Któż inny by to mógł być? :) 

#9 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 417
  • Napisano 13 August 2014 - 15:27

Nie ma wątpliwości, jaka gra będzie "Grą Roku" kiedy pojawi się trzeci Wiedźmin ;)
    Odnośnie artów - starajcie się dawać je w spoilery, strasznie wyciągają temat zmuszając do scrollowania cała masę razy :)

@Yafek - każdy Twój post oraz temat zawiera link do LiveSpot, to można podciągnąć pod pewien punkt regulaminu mówiący o nachalnej reklamie.

#10 Django

• Django

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 13 August 2014 - 15:29

To jest Vesemir na 100% ;) Ale bardziej intryguje mnie postać Letho,który jest na materiale niżej ;) Jestem tego tak pewny że dam uciąć sobie jajko :kappa:

I ciekawe jak będzie wyglądała możliwość przeniesienia save'a z Wieśka 2.

EDIT. Trailer w SPOILERZE :D

Spoiler

#11 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 13 August 2014 - 15:33

Django, przecież sam pisałem, że to Letho. Na setkę. I dlatego go oszczędzę w dwójce, jak będę przechodził ją bezpośrednio przed Dzikim Gonem. Może się przydać :) A importowanie save'ów - w czym problem?

Szkoda, że w jedynce i dwójce trochę REDzi olali sagę Sapka, mogli więcej nawiązań wstawić. 

A przed trzecią częścią lektura Sagi Sapkowskiego jest wręcz obowiązkowa, coby wiedzieć o co chodzi. Z gier niewiele można się dowiedzieć. A skądś ta Ciri, Yen, Dziki Gon musiały się przecież wziąć, przecież czemuś te osoby są dla Geralta najważniejsze w życiu. Mnie zostało przeczytać "Panią Jeziora" i już drugi raz saga będzie przeczytana :) 

#12 Django

• Django

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 13 August 2014 - 15:35

Śliwa bardziej mi chodziło o to czy np. będę mógł wypełnić coś w rodzaju ankiety jakie podjąłem decyzje czy cuś :P

#13 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 13 August 2014 - 15:40

Nie bardzo rozumiem na jaką cholerę Ci taka ankieta? Przecież ten save w samej istocie to taka ankieta, którą wnosisz do trójki importując go :D Jaki wtedy sens miałoby importowanie zapisów, skoro oprócz tego ręcznie chciałbyś wprowadzać wszelkie swoje decyzje itp.? ;) 

Słucham właśnie soundtracku z Wiedźmina 2. Ten z Dzikiego Gonu będzie na pewno inny... Jest inny. Ale czy gorszy? Nie. Czy lepszy? Zapewne. Muzyka w trailerach czy podczas walki dopasowana perfekcyjnie. Zespół o nazwie dzielnego gnoma, towarzysza Zoltana, daje popis ;) 

#14 Django

• Django

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 13 August 2014 - 16:16

Śliwa chodziło mi o to że gdybyś jakimś cudem nie miał tego sejwa :D

#15 Baggins

• Baggins

Uzależniony

• Stały Bywalec
    • PipPipPip

Reputacja: 155
  • Napisano 13 August 2014 - 16:19

soundtrack geninalny.

#16 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 295
  • Napisano 13 August 2014 - 20:02

WOOOOOOOOOOOW  *.*

No to upgrade PC, kupno Wieśka 2, potem Wieśka 3, przejście 2 ponownie (mam na xboxie, ale z niego nie wezmę  save) i potem nolifing w Witcher 3 :D

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#17 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 14 August 2014 - 9:11

No, upgrade PC bardzo wskazany :D

https://www.youtube....h?v=LEe5f-FgFos

Percival daje czadu :)

A tu miła dla ucha przeróbka jednego z utworów: https://www.youtube....h?v=aGMSN_dQgLg

Co powiecie na taką Ciri? Jak dla mnie zaiste bomba :) Vysogota nieźle się spisał i ładnie jej połatał ten policzek :) 

Spoiler

#18 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 295
  • Napisano 14 August 2014 - 10:07

No taka to cud, miód i orzeszki :D

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#19 Patrykk

• Patrykk

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 109
  • Napisano 14 August 2014 - 10:10

A co da import Save z W2 do W3?

#20 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 14 August 2014 - 10:17

Wszelkie decyzje, które miały wpływ na przebieg fabuły w dwójce, będą jakoś skutkowały w Wiedźminie 3. Dla przykładu - jeśli w walce końcowej zabiłeś Letho, ten nie będzie się mógł pojawić w trójce. A jeśli go oszczędzisz - być może go spotkamy jak można wnioskować z trailera. 

Import dotyczyć też będzie najpewniej ekwipunku jak to było w W2, kiedy importowało się zapis z jedynki. Zapewne nie będzie to miało dużego znaczenia ani wpływu na historię, ale wg mnie warto sobie taki save zostawić :) 

• Patrykk lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych