Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Gry planszowe na Imprezy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 TenJOHN

• TenJOHN

Sir

• Użytkownik

Reputacja: 4
  • Napisano 02 March 2013 - 12:45

Tak jak w temacie, znacie jakieś fajne gierki planszowe na imprezy ?:) 

#2 Webber

• Webber

Szczery agnostyk

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 370
  • Napisano 02 March 2013 - 22:36

Zbieranie grzybków (SuperSAM). 

Jedzą, piją, lulki palą...

#3 EniuuuPL

• EniuuuPL

Otaku

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 92
  • Napisano 02 March 2013 - 22:53

D&D, Talisman Magia i miecz, Gauntlet of fools, Monopoly, Ryzyko i może coś bardziej przestrzennego (wielopoziomowe plansze (przykładowo w kształcie piramidy)

Posted Image

Posted Image

#4 Webber

• Webber

Szczery agnostyk

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 370
  • Napisano 03 March 2013 - 5:12

Napisz również, jakiego typu impreza miałaby to być :)

Jedzą, piją, lulki palą...

#5 TenJOHN

• TenJOHN

Sir

• Użytkownik

• Napisano 03 March 2013 - 20:06

Na pewno klimatyczne ( świat fantasy , SF, Gangsta Blasta ) coś na parę godzin dobrej zabawy z dala od X Boxa ;) 

#6 Achilles Pięta

• Achilles Pięta

Nowicjusz

• Brodacz
    • Pip

Reputacja: 11
  • Napisano 04 March 2013 - 12:52

Johnie, mamy Munchikna teraz we Wrocku także wpadaj na weekend i działamy. Przydałoby się jeszcze D&D, 0 kobiet, if you know what I mean i można siedzieć cały Boży dzień :)

No i zlot Donów na Greenpoincie w grze Bloody Feud :)

#7 Speedy

• Speedy
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 04 March 2013 - 16:25

TenJOHN tak jak już ktoś wspomniał mało informacji podałeś.

jednak jak już mam coś polecać to spoko tytułem jest

Party Alias

(gra zadaniowa w której gramy w zespołach; kolejnym plusem jest fakt że dobrze sie gra w mieszanym gronie dodatkowo limit osób praktycznie nie istnieje - miałem przyjemność grania w gronie ponad 30 osó B) kolejnym tytułem godnym polecenia jest typowy party game

Jungle Speed

(polski odpowiednik Prawo Dżungli) - gierka na refleks + koordynacja oko ręka  gra też daje możliwośc grania w parach gdzie jedna osoba to ręka a druga oko; dalej warto wspomnieć o całej masie party karcianek (w cenie między 29-39zł) w wieksszości wydanych przez G3

fasolki (org. Bonhanza), sabotażysta, kameleony/colloretto,  6 bierze, mamamija , czarne historie, blefuj, krakenlakensalat ... w większośći są to rozgrywka w wymienione tytułey trwa 20-30 minut jednak gwarantuje że na jednej partii sie nie skończy. Każdy z wymienionych tytułów różni sie os siebie zarówno ilością osób jakie mogą do niego siąść jaki i typem rozgrywki (logiczna, negocjacyjna, kooperacja, z(bez) negatywną interakcją... lepiej skalujące się na mniejszą/większa ilość osób; bardziej odpowiednie dla zaprawionych w bojach planszówkowiczów.

PS Wspomniany munchkin też  jest ok choć osobiście uważam  że trzeba go traktowac jak zabawę towarzyską a nie grę bo "zasady"  Munchkina są mocno ruchome. Co ma swoje plusy im więcej gracze dadzą od siebie pozytywnej energi tym ciekawsza rozgrywka i wieksza zabawa.

Moja ulubiona grafika to "smocza lanca" choć zastanawiam sie czy nie "lech, czech i ..." z polskiej wersji.

pozdro dla wszystkich maniaków Munchkina

• Achilles Pięta lubi to

#8 TenJOHN

• TenJOHN

Sir

• Użytkownik

• Napisano 07 March 2013 - 18:12

Achilles :) jestem szybciej niż myślisz:).....Speedy podałeś naprawdę wyczerpującą odpowiedź za to Ci dziękuję bo na pewno pomyślę o twoich tytułach!:)

#9 Achilles Pięta

• Achilles Pięta

Nowicjusz

• Brodacz
    • Pip

Reputacja: 11
  • Napisano 12 March 2013 - 13:17

Pamiętam też taką kozacką gierkę pod tytułem Scotland Yard, trzeba było łapać złodzieja po całym Londynie. Wkrętka była nieziemska :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych