Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Andrzej Sapkowski - w kręgu wiedźmińskiej sagi

wiedźmin saga wiedźmińska saga sapkowski as

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#41 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 295
  • Napisano 17 July 2014 - 22:09

Bez niego ksiazka nie bylaby taka sama. Chyba moja ulubiona postac drugoplanowa. Bardzo go lubie, mimo pakowania Geralta w klopoty itp. Po prostu Jaskier to Jaskier.

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#42 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 636
  • Napisano 17 July 2014 - 22:14

No i coby nie gadać, to jego ballady są znane na całym świecie ;) Dumą napawam się, że nosił 'śliwkowy kapelusik' :D 

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#43 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 22 July 2014 - 20:51

No, już po 'Krwi Elfów', 'Czas Pogardy' w toku :) Teraz zdałem sobie sprawę, jak wiele istotnych faktów i szczegółów pominąłem przy pierwszym czytaniu. Teraz, znając dalsze etapy rozwijającej się akcji, bardziej skupiam się na detalach. Ale i tak książka zaskakuje mnie na każdej stronie, naprawdę :)

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#44 raximon

• raximon
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 17 August 2014 - 20:47

Siemka, ja swoją przygode z sagą skończyłem pare lat temu po 3 miesiecznym błogim delektowaniu się. Ohh co to była za lektura ;) W moim przypadku wszystko się zaczeło od gry Wiedźmin którą dostałem niedługo po wydaniu, no może i to będzie nawet ponad pół roku ale racją było to że już wtedy była hitem. Miałem wtedy z 13 lat i nie byłem kompletnie przyzwyczajony do takich gier, wolałem grać w gry niewymagające aż tak intensywnego myślenia ( bo nagle przyszło do mnie że muszę coś zapamiętać, żeby potem posunąć właściwie fabułe do przodu), byłem strasznie zdesperowany i odstawiłem gre na półkę ( o dziwo nawet solucja w pudełku nie pomagała !! taki to ze mnie był geniusz, całe życie na skróty :D ). Po dłuższym okresie czasu, już zmądrzawszy ( tylko troszeczke :D) z innym podejściem odpaliłem gierke i wtedy magiaaa... nie mogłem się oderwać po prostu. Po ukończeniu gry zabrałem się do czytania. Czytałem bardzo powolutku celowo ograniczając siebie do 35 stron dziennie i ani jednej więcej :). Czekałem cały dzień, żeby wróciwszy ze szkoły wkońcu przeczytać, dowiedzieć się co dalej. Calutką sage przeczytałem jednym tchem i to dosłownie przez całe 3 miesiące. Niestety po tym czasie już mi się dosyć dużo zapomniało :(( Ostatnio mój kolega też zaczął czytać sage, coś wspominał o sezonie burz w sumie to od niego się o tym dowiedziałem.

Próbowałem kiedyś obejżeć również serial na którego tak wszyscy najeżdżają. Miom zdaniem serial jest na tragicznym poziomie ale mimo wszystko czasem da się wyczuć ten specyficzny klimacik :)

Co wy o tym sądzicię?

• Śliwa lubi to

#45 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 17 August 2014 - 20:49

Miałem szczęście go nie oglądać :) Zbyt wiele negatywnych opinii o nim słyszałem, by go obejrzeć.

#46 raximon

• raximon
    • Użytkownik

• Napisano 17 August 2014 - 20:56

Nie polecam ani nie ostrzegam :) Ale pomimo tych żałosnych efektów specjalnych to nawet podobała mi się gra Żebrowskiego ( Geralt ) i Zamachowskiego ( Jaskier ). Ogólnie gra aktorska jest w miare przyzwoita, ale to co przeraża to te rekwizyty jak w jakichś polskich bajkach dla dzieci z lat 80 :/ No i o scenach walki już nie wspomnę.

#47 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 17 August 2014 - 20:58

Tak samo nie ogladalem. Za to mi dzis kumpel oslodzil dzien (klotnia z laska i to powazna, tylko sie zabic xD). Wczoraj rozmawiam z znajomym, wielkim fanem Wieska i stalym dzialaczem w tym (FP,10k likw na FB) i mowie mu, ze chwile przed wyjsciem 3 kupie 2, aby miec savy. Co dzis sie stalo? Kumpel mi podarowal inny za free Wiedzmina 2 w jakiejs specjalnej edycji :D
    • Śliwa i raximon lubią to

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#48 raximon

• raximon
    • Użytkownik

• Napisano 17 August 2014 - 21:10

No to masz ;) A ja też chce w Wiedźmina 2 zagrać bo jeszcze nie grałem zanim trzecia część wyjdzie :D

#49 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 18 August 2014 - 9:39

No to się zabieraj za W2, bo jak Cię wciągnie, to trochę tam posiedzisz. Zwłaszcza w Vergen czy Flotsam ;) 

#50 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 18 August 2014 - 9:47

Narazie lezy i czeka na premiere 3,:)

graphic.png

#51 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 18 August 2014 - 11:57

Jak to tak? Nie lepiej przejść teraz pierwszy raz, a bezpośrednio przed premierą kolejny raz? ;) 

#52 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 18 August 2014 - 12:09

Ja prawis nigdy nie przechodze gier wiecej niz raz. Jednym z wyjatkow jest W2, ktorevo skonczylem 2x. Poczekam do premiery, i tak mam teraz w cholere gier

graphic.png

#53 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 18 August 2014 - 12:16

Chyba, że tak, rozumiem. Ostatnio skończyłem sagę po raz drugi. I tak samo jak za pierwszym razem wciągnęła jak bagno, w niektórych momentach spowodowały ciarki na plecach, w innych zaś "pocenie się" oczu. Niesamowita historia. 

#54 YankeS

• YankeS

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 20 August 2014 - 0:13

Widzę wielę osób się udzieliło to czemu i ja nie mam się podzielić moją historia z Wiedźminem i książkami...

A więc czytać zacząłem od podstawówki kiedy to pani zabrała nas do magicznego miejsca zwanej biblioteki która do 3 klasy była nie zastąpiona, wraz do zachęty był co miesięczny ranking najlepszego czytelnika...XD na którym często się znajdowałem jak nie na 1  miejscu to czołówce...  Na wolnych godzinach chodziłem czytając jak na dziecko krótkie bajki i historyjki w ilościach ,że pani nie potrafiła nadążać wypełniać karteczki co było powodem jej wnerwienia ale zawsze słyszę opinie o mnie pozytywne to i w końcu mnie polubiła do tego stopnia ,że wypożyczała mi 5 książek do domu...:3 trwało to trwało lektury były jeszcze ciekawe jak "Dzieci z Bulerbyn" lub "Hobbit" ale w 8 klasie książką którą zakończyłem już okres mola książkowego co było spowodowane ciągle rosnącą tuszą cielesną był Sherlock Holmes... :P i się skończyło bardzo na długi czas choć przewinęło się parę lektur ale to przymus który okazywał się przyjemnością choć bez bodźca do czytania dalej....

Magicznym okresem jak i najpiękniejszym stał się okres przed wakacjami 3 gim... Starałem się o pasek na świadectwie i nauki było sporo na wyciąganie 2-3 tyg bez snu żyjąc na energetykach i kawach a w nocy śnie o szkole nauce i że oblałem... tak straszny okres w którym mi pomogła książka "Pamiętnik powstania Warszawskiego" A potem nie kto inny jak Remigiusz Maciaszek...XD ,który po osiągnięciu paska w dniu po rozdania nagród polecił w serii "Rock z Książką" serię "Malowanego Człowieka" no i wtedy otworzył mi się najpiękniejszy rozdział mojego życia.. :P który będzie trwał już 4 rok a przeczytałem w międzyczasie 60 książek..XD

Ale do rzeczy Wiedźminem zainteresowałem ,gdy miałem chęć pograć w tym roku w grę Wiedźmin... :P

Tak tak oczywiście może być pytanie "tyle lat od powstania Wiedźmina a Ty dopiero w to grasz..?" prostuje mam oprócz siebie 3 braci z tego że jestem najmłodszy wynika co wynika i jestem szczęśliwym posiadaczem 10 laptopa bez modułu 3D...XD chciałem się przygotować do tego aby mieć jak najmilszy odbiór i poprosiłem rodziców pierwszy raz w życiu o całą serię wydanych książek o wiedźminie wydanych przez Pana Sapkowskiego... Mina moich rodziców nie oceniona a reszty rodziny jeszcze bardziej... :P

Książki czytałem w roku szkolnym więc zajęło mi to chcąc nie chcąc więcej czasu i przebrnąłem wraz z Geraltem przez przygody w czasie 3 miesięcy za co dostałem 3 uwagi za czytanie na lekcji, 1 próbę zabrania mi "czasu pogardy" przez nauczyciela  i dwóch jedynek na lekcji języka polskiego podczas sprawdzania ile uczniów ma ze sobą książkę oczywiście ja na stole miałem akurat tom 4 "Chrzest Ognia:" i pod długiej dyskusji z Panią od Polskiego , która wyraziła prostacką opinię ,że "Fantastyka to gówno" i jest do niczego nie przyda dostałem drugą jedynkę za pyskowanie choć uważam że nie miała pomysłu jak walczyć z moimi argumentami... :P

Po zakończeniu ostatniego tomu z sagi miałem niezłą schizę ,która również się ujawniła w "Sezonie Burz" ,lecz i tak najbardziej zapamiętałem Przypowieść Itliny o mieczu przeznaczenia...<3

Ale równie miłą sytuacja jest spotykanie w grze bohaterów książek, gdy do tego dochodziło zawsze w myślach "zaraz zaraz ja ciebie znam...XD"

No i tyle to moja cała krótka historia...;D podziwiam każdego kto tutaj dotrwa w co wątpię dlatego za takie wypracowanie pozwolę sobie podziękować Rockowi.

Za pokazanie i przywrócenie mi pięknego zapomnianego czasu i świata książek z dzieciństwa , za prezentowanie wszystkich pozycji na swoim kanale. W których przygody wciągały mnie raz za razem na wiele wiele przyjemnych godzin, oraz za książki które są ułożone  na mojej bibliotece cały czas się zapełniającej. Po prostu Dziękuje i nie zmieniaj się!!!.

Taki tam przypływ emocji...XD Pozdrawia Michał Jankowski...;-)!

• Śliwa lubi to

#55 raximon

• raximon
    • Użytkownik

• Napisano 20 August 2014 - 14:39

No wiesz, ogólnie saga wiedźmińska powstała w latach 90'tych więc tutaj nie ma znaczenia czy przeczytasz je po takim czasie dopiero :)

#56 YankeS

• YankeS

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 20 August 2014 - 22:04

Tak wiem sam się dziwiłem ile to już lat ma oraz tym że Sapkowski miał dostęp do takiego towaru..XD

#57 raximon

• raximon
    • Użytkownik

• Napisano 21 August 2014 - 13:17

Ja raczej wątpie że mógłby coś brać podczas pisania sagi ale jestem pewny że nie obyło się bez innych używek, w końcu przecież, jak to bywa przy długich dziełach, mógł go dopaść brak weny albo brak inspiracjii no i może niechęć spowodowana zbyt wielką presją na stworzenie czegoś dobrego. To jest standard wpisany w zawód artysty. Ale na pewno jest że to zasługa talentu Sapkowskiego i jego ciężkiej pracy. Wg. mnie i tak jest on niedoceniany a powinien być przez każdego polskiego pisarza i nie tylko.

#58 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 21 August 2014 - 13:19

A może Wyście coś brali przy pisaniu swoich postów? ;)

Raximon, nie używaj pogrubienia, proszę, to razi w oczy.

• raximon lubi to

#59 YankeS

• YankeS

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 21 August 2014 - 14:26

Wiem po prostu młody jestem i jakoś nadal nie potrafię sobie wyobrazić jak można mieć taką głowę(Talent) aby coś takiego wymyślić... rozumiem 3 części ale mieć pomysły aż na 8...XD a właśnie wie ktoś czy może wyjdzie jeszcze jakaś część...?

#60 raximon

• raximon
    • Użytkownik

• Napisano 21 August 2014 - 16:40

Ok nie będe już :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wiedźmin, saga wiedźmińska, saga, sapkowski, as

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych