Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Andrzej Sapkowski - w kręgu wiedźmińskiej sagi

wiedźmin saga wiedźmińska saga sapkowski as

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#21 kalibers

• kalibers

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 14
  • Napisano 14 July 2014 - 19:11

Fakt. Zmienione ;)

#22 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 295
  • Napisano 14 July 2014 - 21:00

Tez slyszalem, ze Trylogia Husycka jest genialna.

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#23 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 636
  • Napisano 14 July 2014 - 21:19

Cóż, trzeba będzie niewątpliwie przeczytać. Ja z kolei słyszałem opinie, że dla tych, którzy nie lubią historii, może to być trudniejsze do czytania. 

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#24 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 25
  • Napisano 15 July 2014 - 23:51

Dzięki Śliwa za zaproszenie do rozmowy :) Jeszcze bym ominął taki fajny wątek...

Fajnie się czyta Wasze wypociny. Aż czuję się jak stary wyjadacz, mentor wręcz, bom czytał wiedźmina jeszcze przed powstaniem gier i sagę wciągnąłem dobrych kilka razy (>5). Ach, ale o czym tu pisać, tyle tego jest...

Książki czytałem od zawsze, za dzieciaka pochłaniałem je masowo. Od liceum dużo mniej, bo bardziej wciągnąłem się w seriale i gry. Niemniej jednak po raz pierwszy za sagę (wraz z opowiadaniami) zabrałem się w gimnazjum, podczas przerwy zimowej. Wszystkie siedem tomów połknąłem w jakieś cztery dni. Czytałem od kiedy wstałem do rana (gdy o 6 rano szedłem spać). W dodatku miałem kilka godzin przerwy, bo trzeciego dnia skończyły mi się książki i trzeba było biegusiem podążąć do biblioteki po ostatnie dwa tomy :-D W każdym razie w wiedźminie od razu się zakochałem. Do dziś jest to moja ulubiona saga i niewiele książek mogę uznać za równych wiedźminowi. W gruncie rzeczy mniej więcej co pół roku do niego w jakiejś postaci wracam, czasem audiobooki, czasem książki, a zdarza się, że nabieram ochotę na jakieś wyrywkowe opowiadanie. :-) 

Pisaliście o zakończeniu... a ja powiem, że zakończenie w pewien sposób oczywiście zawodziło ("bo jakże to tak, a co dalej?"), ale jednak było na tyle nietuzinkowe i tajemnicze, że naprawdę, nie można tego nie docenić. Szczególnie, że Sapek w doskonały sposób zostawił niedosyć w czytelniku, zmuszając nas do ciągłego przeżywania całej historii, do tworzenia alternatywnych zakończeń i do tworzenia własnej kontynuacji wydarzeń. No nie mówcie, że po nocach nie zastanawialiście się, co może być dalej :-D

Ulubionych cytatów z wiedźmina nie podam, bo musiałbym cytować książki. Sapek jest mistrzem, jeśli chodzi o bystrość komentarzy i celność uwag na temat świata. Tyle jest tam cudownych tekstów... Ech, muszę jeszcze raz sagę przeczytać...

Kilku z Was pytało się o "Trylogię husycką". Czytałem ją chyba dwa lata temu. Jest naprawdę niezła, ale dosyć ciężka. Sapek straszliwie przyłożył się do odrobienia lekcji i historię Śląska opisął wzorowo, przez co książka jest momentami trochę ciężkawa. Chociaż jeśli ktoś z Was "zmęczył" doskonałe skądinąd "Imię róży", to z łatwością i przez "Trylogię..." przebrnie. Jeśli nie, to niech się pociesza myślą, że historia jest naprawdę warta poznania. :) Szczerze polecam. 

To tyle, nie będe przedłużał. Ale postaram się śledzić wątek i co jakiś czas dorzucić swoje trzy grosze :)

• Śliwa lubi to

#25 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 16 July 2014 - 0:02

No niektore nawiazania do aktualnego swiata (bron papla np) jak i przelozenie aktualnych rzeczy majacych miejsce teraz do swiata Wieska jest genialne i nadaje charakteru ksiazce :D

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#26 kalibers

• kalibers

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 14
  • Napisano 16 July 2014 - 8:28

Były też Niemcy :D . Bodajże Ciri jak krążyła po światach trafiła na któryś z naszych okresów z historii, gdzie spotkała wojska niemieckie.

#27 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 16 July 2014 - 10:11

To nie był przypadkiem Grunwald wtedy czy mi się zdaje XD ?

graphic.png

#28 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 16 July 2014 - 10:34

Talibowy, dzięki, że się wypowiedziałeś :) Widzę, że najwięcej razy z nas przeczytałeś sagę i się nie dziwię w sumie.

Oczywiście, że się zastanawiałem nad innymi zakończeniami, czemu cesarz tak postąpił, no ale... Tak jakby chciał zostawić wolną rękę REDom, od których bardzo wiele teraz zależy, czyż nie? 

Kurcze, gdzie mi tam do momentu z pustynią... Ja dopiero jestem w Oxenfurcie, z Dijkstrą i Shani.

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#29 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 16 July 2014 - 14:16

Oczywiście, że się zastanawiałem nad innymi zakończeniami, czemu cesarz tak postąpił, no ale... Tak jakby chciał zostawić wolną rękę REDom, od których bardzo wiele teraz zależy, czyż nie?

Jeżeli uważnie czytałeś, to wiesz jaka relacja łączyła cesarza z Ciri... Wtedy jego decyzja, gdy w końcu ją zobaczył na żywo, jest całkiem racjonalna.

Sapek zamknął sagę i dla niego to "otwarte" zakończenie ("otwarte w cudzysłowie, bo możemy się spierać o to, czy rzeczywiście takie jest) to koniec. Gry nie są w żadnym razie kontynuacją, a jedynie fanowską fikcją :) 

• Baggins lubi to

#30 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 16 July 2014 - 16:01

Jasne, że wiem jaka łączy ich relacja. Ten kto tego nie wie po przeczytaniu sagi, widać źle ją czytał ;)

Oficjalną kontynuacją nie są, ale bardzo wielu fanów je tak traktuje i taki też chyba był zamiar CDPR, pisałem o tym we wcześniejszych postach. Oni chcą sprawić, aby to 'otwarte' zakończenie Sapkowskiego jak to ładnie ująłeś nie było tak 'otwarte' i wolne w interpretacji, a raczej jasne i klarowne. No i żeby rozwiązało wiele zagadek, niedopowiedzeń, żeby nie było pytań bez odpowiedzi. Wierzę, że godnie zakończą tę epicką opowieść :) 

#31 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 16 July 2014 - 23:06

Niech ktos przypomni ich relacje. Bo nie chce czytac od nowa sagi, a nie pamietam :D ?

Spoiler

graphic.png

#32 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 17 July 2014 - 5:10

Hardkor jak będziesz spoilerował, nawet w domysłach, to ludzie Ci uszy urwą... 

Poniżej odpowiedź na Twoje pytanie i ogromna dawka spojlerów! Jeśli nie czytaliśie książek - nie czytać poniższych słów!!!

Spoiler

• Glock i Śliwa lubią to

#33 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 17 July 2014 - 9:13

Kurcze, Hardkor, zaraz dawaj to w spoiler. Nie po to pisałem, żeby każdy istotny spoiler ukrywać, żeby to teraz olewać. Lipton miał mi dać władzę nad tym tematem, ale coś mu nie wyszło. 

#34 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 17 July 2014 - 9:46

Sorry, byłem na telefonie, pisałem to po północy i szerze kompletnie nie pamiętałem jak się daje spoiler. Już poprawione i dzięki za odp :)

graphic.png

#35 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 17 July 2014 - 9:58

Widzieliście zapewne Ciri na jednym z filmików dot. W3 :) Tak sobie ją wyobrażaliście wedle opisu Sapkowskiego czy inaczej? 

screenshot_41.jpg

W każdym razie ładna ona, bez cienia wątpliwości.

No i jest jeszcze Yennefer.

comment_UswkMnZQF8WwwYi4whR3Tj1gUZf0W5GF

Mam nadzieję, że to wina oświetlenia, bo gdzie jej burza czarnych loków? Przynajmniej o aksamitce nie zapomnieli :) 

#36 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 17 July 2014 - 11:48

Yennefer myślałem, ze będzie miała bardziej okrągłą twarz, zaś Ciri kompletnie nie podobna do mojej wizji :)

graphic.png

#37 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 17 July 2014 - 12:07

Ciekawe czy będzie pachnieć bzem i agrestem z monitora, jak pojawi się Yen :D

#38 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 17 July 2014 - 17:14

4D, tylko w Wiedzminie 3 :D ?

graphic.png

#39 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 17 July 2014 - 18:26

Ej no, gadamy o książkach czy grze? 

PS. Na razie mało widać, zobaczymy jak naprawdę będą wyglądać w grze :-P

#40 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 17 July 2014 - 18:50

Racja, racja, Talibowy., wróćmy zatem do sedna.

Jaką macie opinię nt. Jaskra? To, że większość problemów Geralta wynikła z jego winy, to wiemy. Wiemy również, że jest kobieciarzem, ale jak zapatrujecie się na to, że ciągle jeździ za Geraltem, jak się przy nim (i w ogóle) zachowuje?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wiedźmin, saga wiedźmińska, saga, sapkowski, as

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych