Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Stream z kilku maszyn w sieci LAN

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 The Strikeer

• The Strikeer
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 08 July 2014 - 22:52

Witam. Jako, że do tej pory się tym nie bawiłem, a kombinowanie an własną rękę bez żadnego doświadczenia tutaj jest męczące mam pytanie odnośnie właśnie tego co napisałem w temacie, a mianowicie chodzi mi o utworzenie stream'a, na którym znajdą się ekrany wszystkich graczy w LAN'ie. 

Mniej więcej chodzi mi o coś takiego jak tutaj: http://www.twitch.tv...ive/b/485586893

Z góry dziękuję za pomoc :)

#2 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 09 July 2014 - 8:46

Ja znam 2 rozwiązania.

1. Karta do przechwytywania obrazu.

2. Ściąganie obrazu z klienta gry, o ile gra umożliwia oglądanie gier innych (taki spectator).

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#3 RayPear

• RayPear

Nałogowiec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 75
  • Napisano 09 July 2014 - 9:26

Nie wiem czy jest taka mozliwosc ale zrobic tak zeby jeden dodatkowy komputer przechwytywal obraz z pozostalych

#4 The Strikeer

• The Strikeer
    • Użytkownik

• Napisano 09 July 2014 - 14:58

Hmm, no właśnie funkcja spectator'a by mnie tutaj nie urządzała, ponieważ chciałbym mieć widocznych wszystkich graczy jednocześnie. Inna sprawa, że to raczej musiałyby być obrazy typowo ekranów z pozostałych komputerów, a nie tylko gry, ponieważ będzie kilka gier i pod każdą wtedy musiałbym robić inny skrypt.

Opcja z kartą do przechwytywania mnie zaciekawiła, ale musiałbym usłyszeć o tym coś więcej :)

Myślałem nad czymś takim jak tutaj opisał drugi kolega, ale pojawia się pewien problem. Używam Open Broadcaster Software. Chciałem wstępnie zrobić stream na każdym kompie i na jednym złożyć to w całość. Do tego niestety musiałbym mieć niesamowicie szybkie łącze... Więc musiałbym znać sposób, aby przekazać obraz po LAN'ie. Mało tego. Wszystko może i byłoby w porządku gdyby nie fakt, że przechwytywane okna nie mogą być zminimalizowane. Komputer, na którym wszystko bym złożył obraz w całość nie może mieć wszystkich na raz otwartych okien, ani też zmniejszonych, bo wywoła się niepowołany efekt. Same komplikacje :|

#5 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 09 July 2014 - 16:05

Do komputera głównego podłączasz kilka/naście monitorów i sprawa załatwiona :)

Co do karty do przechwytywania, to wiem, że są takie z 1 sygnałem wejściowym i bardzo często są one używane przez YT'berów/streamerów pracujących na dwóch kompach, ale czy są takie które mają kilka wejść sygnału to nie wiem, musiałbyś pogooglować, lecz na 100% nie będzie to tani sprzęt.

Dobrym rozwiązaniem będzie załatwienie sobie serwera najlepiej lokalnego (większa przepustowość łącza) z dużą mocą obliczeniową, na który każdy z podkomputerów będzie wysyłał obraz, a ty na kompie do streamu będziesz ściągał obraz z serwera. Zrobić sobie taki hosting.

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#6 The Strikeer

• The Strikeer
    • Użytkownik

• Napisano 09 July 2014 - 16:32

Wszystko fajnie, tylko w jaki sposób teraz mógłbym na tym oto serwerze skomponować to w całość. On też musi w jakiś sposób te stream'y obsłużyć. Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jeśli chodzi o temat jakikolwiek związany z udostępnianiem obrazu lub jego przechwytywaniem to jestem niestety conajmniej niedoświadczony :P

#7 ThePlayingMantisTV

• ThePlayingMantisTV
    • Użytkownik

• Napisano 19 February 2015 - 12:20

The Strikeer, jeżeli nie jesteś w stanie dojść do czegoś takiego, to nie chcę cie zniechęcać, ale nie będziesz w stanie skonfigurować czegoś takiego samemu, a żaden poradnik ci nie pomoże. Rozwiązania są dwa oparte o podobne systemy.

1. Z kartami sieciowymi 

2. bez kart sieciowych

1. Setup 4 Graczy w Lan + 1 komputer streamujący. Każdy z graczy robi LOKALNY stream po lanie na drugim połączeniu sieciowym, które jest możliwe w przypadku większości kart sieciowych niezintegrowanych. 4 osoby streamuja lokalnie za pomocą np. VLC media, a komputer streamujacy przechwytuje i skleja sceny w xsplit czy obs. 

2. To samo, ale na tym samym połączeniu, co może tak obciążyć sieć, że mogą być problemy.

UWAGI

720p - 2000-2500kbs -> Tylko tyle wyciągniesz bez partnerstwa, żeby ktoś w ogóle był w stanie oglądać, a nie wyobrażam sobie większej ilości graczy niż 4. na takiej rozdzielczości co i tak będzie dokuczliwe. Lepszy sposobem zamiast 4 ekranów jest jeden, i 4 twarze w każdym z rogów, co można rozwiązać udostępnianiem urządzeń po lanie przez USB, (dużo programów jest takich)

#8 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 343
  • Napisano 19 February 2015 - 15:36

Najlepsza jest opcja z kartami do przechwytywania obrazu, ale trochę kasy to wyniesie. Wyglądałoby to tak, że do każdego monitora podłączyłbys np AverMedie (zawierają przelotkę, wiec obraz nadal byłby ma monitorze) i przez USB zgrywalbys obraz z kazdej takiej karty na jeden komputer. Napisałeś, że chcesz używać Open Broadcaster i w tym wypadku mozesz. Ustawiasz po prostu wszystkie źrodła sygnału z tych kart w programie, ustawiasz sobie sceny i jazda. Chyba najprostszy ze sposobów, jednak cena zakupu tych kart może byc dla Ciebie problemem, ponieważ najtańsza AverMedia LIVE Gamer HD kosztuje chyba 350zl.

OS: Windows 10 Pro x64 / BUDA: Corsair Graphite 780T / MOBO: MSI X99S GAMING 7 / PSU: Corsair RM850, 80 PLUS Gold / CPU: Intel Core i7-5930K @4.5 GHz / RAM: G.Skill Ripjaws4 32GB DDR4 2133 Mhz / GPU: MSI GeForce GTX Titan X 12GB / SSD: Kingston SSDNow V300 120 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 240 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 480 GB / HDD: ST1000DM003-1CH162 1TB / MIC: Blue Yeti USB / SŁUCHAWKI: SteelSeries Siberia V2 MSI Dragon Army Limited Edition / REC: Action! & nVidia ShadowPlay / MYSZ: Logitech T400 / CAM: Logitech HD Pro Webcam C920 / PAD: Xbox One Controller for Windows PC / NET: LTE 150/40 Mb/s

#9 RayPear

• RayPear

Nałogowiec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 75
  • Napisano 20 February 2015 - 7:14

Gornictwo poziom hard. Sprawdzcie kiedy on napisal ostatno post.

#10 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 343
  • Napisano 20 February 2015 - 7:16

Faktycznie. Nie zwróciłem uwagi. Pojawiło mi się w nowych postach ;)

OS: Windows 10 Pro x64 / BUDA: Corsair Graphite 780T / MOBO: MSI X99S GAMING 7 / PSU: Corsair RM850, 80 PLUS Gold / CPU: Intel Core i7-5930K @4.5 GHz / RAM: G.Skill Ripjaws4 32GB DDR4 2133 Mhz / GPU: MSI GeForce GTX Titan X 12GB / SSD: Kingston SSDNow V300 120 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 240 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 480 GB / HDD: ST1000DM003-1CH162 1TB / MIC: Blue Yeti USB / SŁUCHAWKI: SteelSeries Siberia V2 MSI Dragon Army Limited Edition / REC: Action! & nVidia ShadowPlay / MYSZ: Logitech T400 / CAM: Logitech HD Pro Webcam C920 / PAD: Xbox One Controller for Windows PC / NET: LTE 150/40 Mb/s

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych