Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Jakie książki polecacie z rodzaju książki wojennej ? :)

książki wojenne polecacie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pr!m0S

• Pr!m0S
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 30 May 2014 - 21:15

Witam :)

oddaję się waszej sugestii w sprawie czysto ciekawskiej, chciałbym poczytać trochę książek o tematyce wojennej, żołnierskiej oraz wojskowej :). Jeżeli macie jakieś dobre tytuły warte uwagi to śmiało piszcie je tutaj. A może kupię jakąś fajną książkę z ,której będę miał dużo frajdy :)

Pozdrawiam ;)

#2 Hvba111

• Hvba111

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 19
  • Napisano 30 May 2014 - 22:49

Witam,
    jesli interesuje Cie literatura faktu to moge polecic kilka... np. SNAJPER Howard E. Wasdin, CEL SNAJPERA Chris Kyle, KOMANDOS Richard Marcinko, SAPER Kevin Ivison, VIPER PILOT F16 Dan Hampton, PILOT APACZA Ed Macy I jeszcze taka luzacka ksiazeczke ARMIA INSTRUKCJA OBSLUGI generala Romana Polko.
    Pozdrawiam

#3 Pr!m0S

• Pr!m0S
    • Użytkownik

• Napisano 02 June 2014 - 18:30

Dziękuję, na pewno przyjrzę się tym tytułom :))

#4 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 08 June 2014 - 20:37

Lubisz Steam Punk i alternatywne historie? Jeśli tak, to z pewnością spodoba Ci się Lewiatan od Scotta Westerfelda. Ostatnio przeczytałem, już od pierwszych stron wciąga. Jest to alternatywna historia pierwszej wojny światowej, gdzie zamiast podziału na ententę i państwa centralne, to mamy chrzęsty (czyli maszyny) i darwinistów (czyli mutacje zwierząt, latające wieloryby jako statki etc.). Polecam. Są także kontynuacje, dwie części, ale jeszcze się za nie nie zabrałem.

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#5 Pr!m0S

• Pr!m0S
    • Użytkownik

• Napisano 08 June 2014 - 22:17

Ciekawa propozycja :)

#6 Crazyy_Lazyy

• Crazyy_Lazyy
    • Użytkownik

Reputacja: 2
  • Napisano 17 June 2014 - 1:15

Polecam "Sztandar Chwały". Na początku nudnawo, ale się rozkręca :)

#7 Łosiu

• Łosiu
    • Użytkownik

Reputacja: 2
  • Napisano 03 September 2014 - 8:58

Jeśli masz ochotę poczytać coś "z pierwszej ręki" to polecam czytanie wspomnień spisywanych bezpośrednio przez żołnierzy. Brzmi to trochę drętwo, ale zapewniam, że wiele książek to świetne opowieści. Niestety smutne - mimo, że kolesie przyżyli to jednak ich kumple nie.

Polecam (mój mały ranking)

1. Guy Sajer, Zapomniany Żołnierz (pół francuz pół niemiec, walczył w niemieckiej dywizji Gross Deutschland, głównie na froncie wschodnim). Jako, że książka opowiada o stronie niemieckiej to pewnie nigdy nie będzie filmu - a to co się tam dzieje bije kompanię braci na głowę.

2. Eugene B. Sledge, Ze starą wiarą na Peleliu i Okinawie (Amerykanin w Marines, srogie opisy akcji na Pacyfiku - warto poznać wygląda życie marine bez amerykańskiego patosu)

3. Adam Majewski, Wojenne opowieści porucznika Szemraja (Tu "żołnierka" z naszego podwórka. Koleś spisywał wspomnienia swojego znajomego, który walczył w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie m.in. na Monte Cassino). Super książka, ale ciężko ją dorwać, bo ostatnie wydanie pochodzi z czasów komuny a dodruku nie było.

Jeśli chcielibyście info o innych wspomnieniach to dajcie znać - swego czasu sporo ich przeczytałem.

#8 Bert

• Bert

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 19
  • Napisano 03 September 2014 - 15:08

Choc nie uwazam sie za ksiazkowego maniaka, lubie czytac ksiazki. Z ksiazek o tej tematyce moge polecic ksiazke Cel Snajpera Chrisa Kyle'a, Pluton Wyrzutków Seana Parnell'a i Snajpera Howarda E. Wasdina

#9 JednookiV30

• JednookiV30
    • Użytkownik

• Napisano 24 September 2014 - 18:39

"Powiedz że się boisz" Roberta Masona, wspomnienia pilota śmigłowca desantowego z wojny w Wietnamie. Doskonała książka, czytałem jak miałem 15 lat, czyli jakieś 15 lat temu ;)

Potem napisał dwie inne książki: "Solo" i "Solo wojownik", ale to już trochę sci-fi osadzone gdzieś w klimacie lat osiemdziesiątych.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: książki, wojenne, polecacie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych