Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

CryEngine - Tworzymy grę?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 02 June 2014 - 21:39

Są już dwa poradniki, 3 czeka na swoją kolej żeby wrzucić. Heroesy... Kurcze, nie grałem, wiem, nie miałem dzieciństwa i w ogóle. To jest jakaś gra z rzutu izometrycznego jak np. Diablo, Lol? Jeśli chodzi o samą kamerę to podejrzewam, że da się to zrobić żeby była z takiej perspektywy aczkolwiek to już trzeba samemu napisać kod żeby to tak było, twórcy silnika dali jedynie z pierwszej osoby.

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#22 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 04 June 2014 - 18:11

Jest 3-cia część: https://www.youtube....eature=youtu.be
    Sorki, że post pod postem, ale trochę temat zaginął więc go przy okazji odświeżam

• MaxiLager lubi to

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#23 AsasynGames

• AsasynGames
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 17 July 2014 - 14:51

Jakby ktoś chciał do tego grafikę 2d to się pisze. mogę wam koncepty robić w wolnym czasie

!

#24 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 17 July 2014 - 15:13

Nie wiem czy to nie podupadło :/
    jak co to na mnie już też raczej nie liczcie, przez te wakacje może będę miał czas, ale w roku szkolnym już chyba raczej nie :/

#25 MaxiLager

• MaxiLager

Pirat

• Moderator
    • PipPipPip

Reputacja: 298
  • Napisano 17 July 2014 - 15:24

Jest 3-cia część: https://www.youtube....eature=youtu.be
    Sorki, że post pod postem, ale trochę temat zaginął więc go przy okazji odświeżam

Przepraszam za mały off kamraci, ale TheReaper11 aka Wilkokłak masz super kanał :)

A teraz wracając do meritum, to jak dodać do utworzonego obszaru postacie ? budynki ? itp ? :)

Maxi

#26 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 17 July 2014 - 15:49

Dziękuję, nawet nie wiesz ile dla mnie te słowa znaczą, tak rzadko je słysze <łzy wzruszenia> :D
    Dobra, widzę, że zainteresowanie jakieś jest więc nagram jeszcze parę odcinków, ale teraz już powiem jak:

Jak budynki, płoty, ławki itp, to:

- Rollup bar->Objects->Brush->Tam wybierasz jakiś model, jak klikniesz jakiś to gdzieś tam niżej ci się powinien pojawić podgląd
    - żeby wstawić ten model do gry to klikasz jego nazwę na liście dwa razy. Potem można korzystać z tych narzędzi na pasku u góry żeby go obracać, skalować, przemieszczać w płaszczyznach itp itd.

Jak postać... no tutaj z samym wstawieniem filozofii jakiejś nie ma, ale trzeba jeszcze sprawić żeby postacie się poruszały po świecie, no do tego chyba już będę musiał nagrać filmik, a zrobię to raczej dopiero jutro jak sobie sam jeszcze przypomnę jak się to robiło ;)
    Jak wstawić postać?
    - Rollup bar->Entity->AI->Characters->No i human, bo nie ma nic innego XD
    Jeszcze można jakieś zwierzątka powrzucać, ale mi nie wszystkie się pokazują jakoś
    - Rollup bar->Entity->Boids

Mam nadzieję, że na ten jeden dzień to wystarczy, no i do usłyszenia oby jutro :D

• Kubox lubi to

#27 NCIS128

• NCIS128

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 20
  • Napisano 20 August 2014 - 15:03

Ja kiedyś bawiłem się cryengine 3. Stworzyłem nawet parę budynków min. wieże,parę pomników. Jeśli powstanie grupa ludzi ja też się zgłaszam
    Nudzi ci się? Wpadnij na mój kanał.

http://m.youtube.com/user/PlayPackTV

#28 SoldierPL

• SoldierPL

Pan Snajper

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 610
  • Napisano 20 August 2014 - 17:10

NCIS, dzięki, przeczytałem ten temat dzięki tobie :P 

Jestem maperem w SA:MP i MTA (multiplayery do GTA:SA). Umiem projektować i tworzyć lokacje na mapie San Andreas, a więc w razie czego poradziłbym sobie pewnie z Cry Engine po całym dniu ogarniania funkcji :D Jeśli będzie wam potrzebny koleś, który umie zaaranżować lokacje i koleś, który ma pomysłów od cholery - pisać xd

• Kubox lubi to

YouTube |-| Live |-| Blog Metro 2033 |-| Facebook

CPU: Intel Core i5 6500 3.20 GHz |-| Cooler: Raijintek Themis |-| GPU: Sapphire Radeon HD 7870 |-| RAM: Kingston HyperX Fury 2x4 GB DDR4 2133 MHz |-| Mobo: MSI B150 PC MATE |-| HDD 1: Western Digital Blue 1 TB |-| HDD 2: Seagate 320 GB |-| HDD 3: Western Digital 80 GB |-| PSU: OCZ CXS 500W |-| Case: SPC Gladius M45W |-| Sys: Windows 7 Ultimate 64-bit |-| Screen 1: LG 24" FHD IPS 60 Hz |-| Screen 2: Acer 18.5" HQV 60 Hz |-| Mouse: A4Tech Sniper ZL5 |-| Keyboard: Natec Zander |-| Microphone: Blue Yeti |-| Headphones: AKG K511

#29 Red Leaf

• Red Leaf
    • Użytkownik

• Napisano 09 October 2014 - 16:39

Ja też będę śledził ten temat. Polecam się.

Nie miałem zbyt wiele do czynienia z tworzeniem gier, ale właśnie to nadrabiam. :P

Mogę być odpowiedzialny za fabułę (jeżeli takowa będzie) lub wymyślanie postaci. :)

Jeżeli ktoś ma propozycje jakichkolwiek poradników, tak jak TheReaperV11, to będę niezmiernie wdzięczny. Jestem otwarty na wszelką pomoc z waszej strony i z góry dzięki. :D

#30 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 09 October 2014 - 21:13

A, no tak, zapomniałem, że jak dałem wszystkie filmy na prywatne to poradniki też. Ja już więcej poradników nie będę nagrywał, ale udostępnię te co już nagrałem teraz jak mi się uda to ma fonie ogarnąć albo jutro na kompie :) ja już raczej odpadam z tego projektu, jestem zajęty szkołą, muzyką, dziewczyną i jak już jestem na kompie to raczej wolę grać w gry :P
    • Red Leaf lubi to

#31 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 10 October 2014 - 14:33

Tutaj link do całej playlisty, 3 filmy: http://www.youtube.c...758MBr6C5Dv8dQL

Post pod postem argumentuję tym, że jeśli bym edytował poprzedni, to nikt by nie zobaczył, że zaszły jakieś zmiany, dopóki nie otworzyłby tematu :)

• Red Leaf lubi to

#32 AD_PL

• AD_PL
    • Użytkownik

• Napisano 07 December 2014 - 22:00

Mam pomysł na 1gierkę, ale nie wiem czy on wypali

#33 MateuszW93

• MateuszW93
    • Użytkownik

Reputacja: 3
  • Napisano 07 October 2015 - 22:52

Za jakieś 2-3 miesięcy planuję ukończyć swój projekt, więc będzie czas na nowy :)

Na co dzień dłubię w UE4, naprawdę podoba mi się pomysł zrobienia gry na kształt Heroes'a 3.

Programistycznie myślę że dał bym radę, ale brakowało by mi jakiegoś speca od grafiki 2d.

Mój aktualny projekt:

http://steamcommunit...s/?id=493461494

PS. Mam nadzieję że temat odżyje.

• isdn lubi to

#34 EtirPX

• EtirPX
    • Użytkownik

• Napisano 20 July 2016 - 20:20

noo ciekawe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych