Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

CryEngine - Tworzymy grę?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam

• Adam

Znawca

• Global Moderator
    • PipPip

Reputacja: 496
  • Napisano 28 May 2014 - 23:17

Tak sobie myślę, czy są tutaj jacyś entuzjaści tworzenia gier:>? Profesjonalni, amatorscy jacykolwiek. Chodzi o to, że wyszedł teraz CryEngine na Steam: http://store.steampo....com/app/220980 i jeżeli znalazła by się grupa osób, która chciałaby coś tworzyć pod patronatem Rocka to jesteśmy w stanie za sponsorować CryEngine dla całej grupy no i oczywiście zapewnić jakiś rozgłos medialny.

Ja też się jakoś bardzo dobrze nie znam, może są lepsze opcje niż CryEngine:>?

• Wilkokłak i Django lubią to

#2 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 29 May 2014 - 14:43

Ja robiłem na darmowej wersji i powiedzmy, że samo tworzenie terenu mam jako tako opanowane. Oczywiście krzaczki też, bo lubię krzaczki :D
    Jak ktoś chce się najpierw sprawdzić to tu macie linka do darmowej wersji, która chyba nie różni się niczym oprócz tego, że nie można na swoich dziełach zarabiać:
    http://www.crydev.ne...detail.php?id=4

Ja kiedyś założyłem temat czy robi jakąś grę dla Rock&Rojo, ale nie było odzewu :(

EDIT:
    Ja z chęcią bym mógł coś stworzyć. Jakąś muzykę też mógłbym spróbować skomponować i nagrać, ale raczej to by było coś rockowo/metalowo/bluesowego więc wszystko zależy od tego o czym by gra miała być. Przez wakacje będzie sporo czasu więc można coś spróbować.

Szczerze - chyba CryEngine jest najlepszy. Ewentualnie może UE4 by mogło być, ale próbowałem 3 i za "bukszpryta" nie ogarniałem. W UE4 z kolei da się fajnie pobawić z teksturami, a raczej z rodzajami materiałów, ale to też trzeba umieć robić tekstury, a mi Bozia takiej zdolności nie dała :(

W CryEngine jest też pełno "gotowców" więc jest to takie all in one, a jak będzie coś trzeba dorobić to w Blenderze, darmowy program, a potem pewnie da się to jakoś zaimportować do CryEngina.

• DarkAnvil lubi to

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#3 Smuggler

• Smuggler

Pasjonat

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 59
  • Napisano 29 May 2014 - 22:56

Jeżeli ktoś nie ma pojęcia o programowaniu, to nie radzę się brać ani za CryEngine 3 ani za UE4. Ciężko się programuje w tym środowiskach. Dla początkujących polecam Unity. Co prawda nie jest on szczytem marzeń, ale wiele fajnych Indie gier na tym właśnie silniku powstaje. Sam osobiście z kolegą ze studiów mamy zamiar stworzyć grę, ale tak na poważnie weźmiemy się za to po wakacjach (w wakacje wyjeżdżam do pracy). 

#4 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 30 May 2014 - 13:03

I CryEngine i UE4 mają "nody" czyli graficzne programowanie. Wiadomo, że łatwe to nie jest, ale wszystkiego idzie się nauczyć, a dla niektórych napewno będzie łatwiej niż zabawa z kodem, a nie wiem czy w unity są nody.

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#5 Smuggler

• Smuggler

Pasjonat

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 59
  • Napisano 30 May 2014 - 19:00

Prawda, ale zawsze lepiej się przy okazji programowania uczyć :).

#6 QuickCygan

• QuickCygan

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 175
  • Napisano 30 May 2014 - 19:35

Ja cośtam tworzyłem w Unity3D, ale raczej nic ciekawego, raczej design poziomów. ;)

#7 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 31 May 2014 - 16:53

Nikt nie jest chętny? :(

#8 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

Reputacja: 374
  • Napisano 31 May 2014 - 16:55

Kochał ozdabiać dane poziomy.

Czyli o co chodzi? Chodzi o nakładanie szczegółów w danych lokacjach. W stylu mamy knajpkę, to nakładasz stoliki, masę innych pierdół itp...

Bardzo to lubiłem kiedyś robić.

Jeśli projekt się uda (choć wątpię, aby znalazła się jakaś dobra grupa), to chętnie mogę się na takową pozycję zgłosić ;)

• Wilkokłak lubi to

#9 czarny2100pl

• czarny2100pl
    • Użytkownik

Reputacja: 2
  • Napisano 31 May 2014 - 18:08

Jezli takowa grupa powstanie tez jestem chetny .
    • Wilkokłak lubi to

#10 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 31 May 2014 - 19:22

To jak już mówimy o funkcjach to ja mogę robić teren i roślinność. Ewentualnie mogę też robić te wszystkie rzeczy z oświetleniem, kolorystyką itd.

#11 czarny2100pl

• czarny2100pl
    • Użytkownik

• Napisano 01 June 2014 - 8:28

Dobra funkcje funkcjami, ale masz lub myslisz nad koncepcja tej gry ? Co to ma byc ,? Musi byc jakis plan zeby w ogole byl sens sie za to zabierac

#12 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 01 June 2014 - 9:00

Myślę, że na początek moglibyśmy zrobić coś "prostego" czyli strzelanke, może nawet z trybem multi. Nigdy się nie bawiłem w multi, ale wiem że wtedy porostu jedna osoba musi postawić serwer dedykowany i jakoś raczej przez hamachi trzeba grać. Raz odpaliłem żeby zobaczyć jak to wygląda, ale się nie laczylem z żadnego kompa ani nic. Do strzelanki nic dodatkowego nie będziemy musieli robić, są itemy, pojazdy, budynki, kilka rodzajów broni. Jedyne czego brakuje to chyba udzwiekowenie shotguna :/ o ile mi wiadomo to w CE3 nie ma pracy w chmurze, wtedy można by było w kilka osób pracować przy jednej mapce, a tak to raczej każdy z osobna będzie musiał i jeszcze będzie trzeba gdzieś na neta wrzucać aktualną wersję pliku. Na początek możemy zrobić kilka projektów, które nie muszą ujrzeć światła dziennego, najpierw trzeba się nauczyć. Jak będziemy chcieli tworzyć naprawdę ładne i rozbudowane gry to jeszcze będzie się trzeba nauczyć innych programów i języków, jeśli chodzi o programy to: blender (darmowy), 3ds (płatny), Photoshop (płatny), był jakiś do robienia lepszego terenu niż jak jest wbudowany w CE3 (darmowy z ograniczeniem rozdzielczości heightmapy do 512x512, na większe trzeba już kupić, tak to jakoś było o ile pamiętam). Więc na początek możemy na tej licencjonowanej wersji zrobić kilka takich sredniaczkow, dać je za parę dolarów i już się nazbiera kasy na pozostałe programy. Można by było też kickstartera spróbować, ale to przy jakimś naprawdę ambitnym i nietypowym projekcie.
    EDIT:
    No i dobrze by było załatwić jakiegoś TeamSpeaka, jakiś serwer żeby wspólnie omówić sprawy. Rock i reszta streamerów chyba mają jakiś serwer, to może by nam też mogli tam jakieś pokoje załatwić. Na Skype teraz chyba można bez premium robić konfy video więc kto ma pozwalającego na to kompa i neta to może coś edytować tak żeby inni to widzieli.
    Jeszcze można by się było nauczyć Mantle, bo mają je wprowadzić do CE3 więc może jakaś znajomość się przyda. Będzie się trzeba dogadać, kto się w czym czuje najlepiej i i tam te osoby przydzielić. Tak jak mówiłem, każdy sobie może pobrać darmową wersję żeby się nauczyć, link jest wyżej. Ja może nagram kilka poradników, w których przekażę to co umiem. Jak się pojawią na internetach to dam tutaj linki.

#13 czarny2100pl

• czarny2100pl
    • Użytkownik

• Napisano 01 June 2014 - 10:57

Kiedys troche sie bawilrm w Unity 3d . Na tym programie chwile tylko. Troche siw podszkole i bede mogl pomoc w tym projekcie
    • Wilkokłak lubi to

#14 Django

• Django

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 220
  • Napisano 01 June 2014 - 11:25

Tak sobie myślę, czy są tutaj jacyś entuzjaści tworzenia gier:>? Profesjonalni, amatorscy jacykolwiek. Chodzi o to, że wyszedł teraz CryEngine na Steam: http://store.steampo....com/app/220980 i jeżeli znalazła by się grupa osób, która chciałaby coś tworzyć pod patronatem Rocka to jesteśmy w stanie za sponsorować CryEngine dla całej grupy no i oczywiście zapewnić jakiś rozgłos medialny.

Ja też się jakoś bardzo dobrze nie znam, może są lepsze opcje niż CryEngine:>?

Może watro poprosić Roja o nagłośnienie sprawy ? Pod jego RFG było wiele dobrych tytułów i może ktoś chciałby pomóc.Większa grupa,większy projekt,lepsza gra.

• Wilkokłak lubi to

#15 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 01 June 2014 - 12:17

Dla tych co ogarniają angielski - http://docs.cryengin...ay/SDKDOC2/Home
    Tam jest internetowa instrukcja obsługi. Niektóre artykuły są przestarzałe, ale podobno pracują nad nowymi wersjami tego "podręcznika". Ostatnio sporo pozmieniali w niektórych narzędziach i jeszcze nie zdążyli ich opisać. Dla tych co z angielskim sobie nie radzą - spokojnie, dzisiaj nagram pierwszą część poradnika, w której na szybko omówię "instalacje", a potem mniej lub bardziej szczegółowo interfejs programu.
    EDIT:
    Chyba nawet teraz coś zmieniają, bo mi wyskakuje error 503 :P

#16 Kubox

• Kubox

Weteran

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 351
  • Napisano 01 June 2014 - 12:28

Na początek to w ogóle coś  zróbcie. Nauczcie się dobrze podstaw, a nie zaraz takie wielkie plany.

Nie życzę Wam nic złego, ale jak dla mnie na razie jesteście w chmurach :D

• Smuggler, no.name i Django lubią to

ertbbb

#17 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 01 June 2014 - 16:06

Dwa poradniki już nagrane. Ja myślałem, że to będzie jakieś takie 4-5 minutowe, a tu JEB! Jeden 15 minut drugi 25... spokojnie, ja tam czasem bez sensu gadałem więc to pewnie wytne, kilka przerw robiłem więc trochę to będzie krótsze... tak o 25 sekund :P
    Jak mi się uda to jeszcze dzisiaj je zedytuje i wrzucę i podam linki :)

#18 czarny2100pl

• czarny2100pl
    • Użytkownik

• Napisano 01 June 2014 - 17:17

Czekam, mam nadzieje ze dowiem sie czegos czego nie wiem ;)

#19 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 01 June 2014 - 18:08

Czekam, mam nadzieje ze dowiem sie czegos czego nie wiem ;)

Pewnie nic nowego, bo w pierwszym odcinku omawiałem tylko interfejs XD
    Ale oprócz interfejsu powiedziałem też o kilku opcjach, które mogą pozytywnie wpłynąć na wydajność, ale także i grafikę, więc może jednak coś nowego.
    Już się wrzuca, ostatnio mi net zwolnił i trochę katorga... z 20 uploadu się zrobiło 2 :(
    Już jest: http://youtu.be/BRJOn_Vog-A
    Z początku może być tylko w 360p, ale jak YT już rozkmini film to będzie w 1080p :D

#20 SmaugPL

• SmaugPL
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 02 June 2014 - 19:02

Bardzo ciekawy temat :D Ja jestem kompletnym amatorem w tych sprawach, ale chętnie poczytam co piszecie :) I oczywiście czekam na kolejne poradniki Reapera.

P.S. 

A da się na tym silniku zrobić gierkę w stylu Heroesów? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych