Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Dobra fantastyka dla laika.

fantastyczne fantastyka ksiażki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21 Szefu

• Szefu
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 25 February 2013 - 19:48

Łohoho

Mój temat :D 

Jeśli chodzi o dobre, a zarazem lekkie dzieła fantastyki, to na razie odpuść sobie Tolkiena ( nie żebym coś do niego miał, bo książki są cudowne, ale dla laika będą strasznie ciężkie do przeczytania).

Pierwszą książką którą mogę ci z czystym sumieniem polecić jest pierwszy tom "Wojen świata wynurzonego" autorstwa Licii Troisi... w sumie wszystkie jej książki będą tutaj pasować:

-Kroniki świata wynurzonego (3 tomy)

-Wojny świata wynurzonego (3 tomy)

-Legendy świata wynurzonego (i jaka niespodzianka- również 3 tomy :D)

Oraz jak napisali wyżej- Brett i Malowany Człowiek/Pustynna Włócznia.

#22 PabloRal

• PabloRal
    • Użytkownik

• Napisano 25 February 2013 - 22:56

Ja od siebie dorzucę serię "Złodziej Magii" :D

Autorką jest niejaka Sarah Prineas.

#23 GreG

• GreG
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 01 March 2013 - 14:07

Lewa Ręka Boga i Anioł Śmierci autorstwa Paula Hoffmana.

#24 Slod

• Slod
    • Użytkownik

• Napisano 01 March 2013 - 21:21

Ze swojej strony polecić mogę wszelkie książki autorstwa Davida Eddingsa oraz jego żony, Leigh, z którą później współtworzył. Wszelkie książki ich autostwa są godne przeczytania i naprawdę warte czasu, ale w szczególności:

Seria Elenium:

"Diamentowy Tron"

"Rubinowy Rycerz"

"Szafirowa Róża"

Jak również późniejszą serię, w której autor kontynuował przygody rycerza Sparhawka, Tamuli:

"Kopuły Ognia"

"Świetliści"

"Ukryte Miasto"

Napomknę tu jeszcze o jednym autorze, a właściwie dwóch - Warren'ie Murphy oraz Molly Cochran - którzy wspólnymi siłami napisali dwuczęściową sagę o kolejnych wcieleniach Króla Artura i jego Rycerzach Okrągłego Stołu, próbujących się odnaleźć we współczesnym świecie. Są to "Król Wszystkich Dni" oraz "Złamany Miecz". Serdecznie polecam.

#25 Len4le

• Len4le
    • Użytkownik

• Napisano 01 March 2013 - 22:49

Witam.

Ja ze swojej strony mogę serdecznie polecić serię Grzędowicza - Pan Lodowego Ogrodu. Przyjemnie się czyta, fabuła wciąga, postacie są barwne a w szczególności główny bohater i ten jego specyficzny charakter.

#26 TenJOHN

• TenJOHN

Sir

• Użytkownik

Reputacja: 4
  • Napisano 02 March 2013 - 11:20

Polecam jeszcze Trylogię Doliny Lodowego Wichru , z bardziej mrocznych Cykl Shannary , klasyka Gra o Tron no i oczywiście Oko Świata ( tylko z zaznaczeniem, że to nie jest krótki cykl a nawet najdłuższy jaki mi się zdarzyło czytać ale i tak wart polecenia ) 

• Achilles Pięta lubi to

#27 Syrius

• Syrius

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 3
  • Napisano 03 March 2013 - 22:19

Ja ze swojej strony polecam kilka książek od których zaczynałem:

- "Nigdziebądź" Gaiman'a- lekka, przyjemna, w miarę krótka no i ciekawa  

- "Kroniki Jakuba Wędrowycza"- tak egzorcysta z Polski, jest dobry na początek, pierwsza i najlepsza część jego przygód

- "Xanth" P.Anthonego- chociaż wydaje mi się że jest głównie dla nastolatków (14-16lat), ale może też wciągnąć starszego

I to ode mnie wszystko  :)

#28 Hoodi

• Hoodi
    • Użytkownik

• Napisano 04 March 2013 - 20:00

Dobre bo Polskie ;)

1.Klamca Jakuba Cwieka (http://lubimyczytac....zka/4802/klamca)

2. Trylogia Narrenturm A. Sapkowskiego (moze to nie stricto fantasy ale reweacyjny cykl ktory uzupelnia (tu brak mi slow ale fajne, bo REWELACJA, nie oddaje istoty) Audiobook Narrenturm

A dalej Klasyka: Tolkien, Ursula Le Guin, Gibson i moze na poczatek wystarczy ;P

#29 Titus

• Titus

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 2
  • Napisano 18 March 2013 - 20:54

Dziękuje za duży odzew z waszej strony :D. Kilka książek na razie wypożyczyłem i czytam lecz patrząc jaką ilość mi zaproponowaliście to nie wyrobię się do końca roku :P

#30 Squeex

• Squeex

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 31 March 2013 - 21:51

1. ''Hobbit''   Tolkiena

2. ''Harry Potter''   Rownling

3. ''Zwiadowcy''   Johna Flanagana

4. "Wampiraci"   Justina Sompera

5. ''Władca Pierścieni''   Tolkiena

6. ''Eragon''   Christophera Paoliniego

7. ''Tunele"   Rodericka Gordona&Briana Williamsa

8. "Mroczna Wieża"   Stephena Hawkinga.

#31 Crusty

• Crusty
    • Użytkownik

• Napisano 05 April 2013 - 13:41

Ode mnie polecam Brandona Sandersona. Na początek "Elantris". Bardzo ciekawa i wciągająca do tego stopnia, że zapomniałem o świecie realnym. Mimo swoich prawie 700 stron :P  czyta się ją bardzo szybko i łatwo. :)

Kolejne książki tego samego autora to trylogia:

1. "Z mgły zrodzony"

2. "Studnia wstąpienia"

3. "Bohater wieków"

W moich zasobach mam jeszcze jedną książkę B.Sandersona "Siewcy Wojny". Po skończeniu 3 części trylogi zabieram się za Siewc-ów.

#32 GreG

• GreG
    • Użytkownik

• Napisano 07 April 2013 - 13:20

"Zwiadowcy" J.Flanagan

"Oko Jelenia" A.Pilipiuk

#33 Arizaafel

• Arizaafel
    • Użytkownik

• Napisano 13 April 2013 - 13:51

Ja ze swojej strony polecę trylogię "Achaja", autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego oraz cykl "Malazańska Księga Poległych" Stevena Eriksona.

#34 szkel

• szkel
    • Użytkownik

• Napisano 17 April 2013 - 20:39

Titus, myśle, że może Ci się spodobać seria "Kroniki Żelaznego Druida". Akcja tej książki dzieje się w "naszych czasach" z tym, że na Ziemi żyją wrzystkie kiedykolwiek wymyślone przez człowieka potwory, bogowie itp.
    Sądze, że Ci się spodoba.

#35 YankeS

• YankeS

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 18 April 2013 - 10:26

Widze że masz taką samą sytuację jak ja..;-) też mam 17 lat i przygode z książkami zaczołem dopiero od października ubiegłego roku..;-) jak narazie przeczytałem 20 ksiażek z róznych gatunków ponieważ szukam swojego..;-).

Z książek Fantazy nie możesz przeoczyć

-Serii "Malowanego Człowieka" Peter.V.Brett : (w Rocku z książką wystąpiło) z kontynuacją "Pustynnej Włóczni: i wydanej niedawno bo premiera ma 23 kwietnia "Wojny w blasku dnia"...;-) Świeżynke dorwałem wczoraj i już nie mogę się doczekać kiedy ją zacznę.

-Polecam również Trylogie Anioła Nocy Brenta Weeksa...;D

#36 ArtemikPL

• ArtemikPL

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 21 April 2013 - 10:16

Jeśli lubisz post-apokalipse to polecam Metro 2033

#37 chrissmaster

• chrissmaster
    • Użytkownik

• Napisano 27 April 2013 - 17:43

Witam, ja co prawda w temacie, ale odrobinę z innej beczki  
    W zeszłym roku napisałem swoją pierwszą powieść Sci-Fi (oczywiście, przez skromność nie wypada mi oceniać czy jest ona dobra) pt. "Rubież". Proszę nie traktować tego posta jako nachalnej akwizycji - 80% książki zamieściłem na blogu - być może kogoś ona zainteresuje.
    Pozdrawiam i zapraszam wszystkich!

#38 marios

• marios
    • Użytkownik

• Napisano 28 September 2016 - 12:40

Ja CI polecam gorąco na początek książki Ricka Riordana - kupa frajdy przy czytaniu, zawsze ciekawa intryga, mitologiczny świat, który się przenika ze współczesnym, ciekawi bohaterowie. Ja sam zaczynałem od Riordana, ale wciąż od wielu lat wracam do niego. Teraz na pewno przeczytam "Hotel Walhalla" (już wyszedł) i "Młot Thora", który ma wyjść za miesiąc. I znowu się poczuję jak w dawnych czasach, gdy dopiero odkrywało się fantasy! Pozd. ;)

#39 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 28 September 2016 - 13:55

Jeśli kogoś ciągnie do dark fantasy, mistycznych klimatów, to polecam opowiadania H. P. Lovecrafta, ojca Cthulhu i innych Wielkich Przedwiecznych. Muszę kiedyś do nich powrócić, ale osobiście polecam opowiadanie "Muzyka Ericha Zanna", a także "Kolor z innego Wszechświata". Jednym z dłużych (a napewno najdłuższym z jakim miałem do czynienia) opowiadań jest Przypadek Charlesa Dextera Warda, które też mi się podobało. Jest jeszcze kilka innych, które mi się podobały, ale nie pamiętam tytułów. Za to wiem, że wszystkie można znaleźć w zbiorze "Zgroza w Dunwich i inne przerażające historie". Swoją drogą, jeśli dobrze myślę, to "Zgroza w Dunwich" też była bardzo "przyjemna"

Użytkownik Wilkokłak edytował ten post 28 September 2016 - 13:56

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#40 rafalz

• rafalz
    • Użytkownik

• Napisano 30 September 2016 - 11:53

Gra o tron jak dla mnie wymiata

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fantastyczne, fantastyka, ksiażki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych