Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Dobra fantastyka dla laika.

fantastyczne fantastyka ksiażki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Titus

• Titus

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 2
  • Napisano 07 February 2013 - 22:08

Witajcie.

Wstyd się przyznać ale w życiu jak na razie krótkim (w kwietniu 17 lat) przeczytałem niewiele książek. Chciałem się w końcu przełamać, a jako że zagrywałem się w wieśka pierwszego  przeczytałem wszystkie książki o białowłosym.W sumie spodobało mi się i chciałbym kontynuować przygodę z czytaniem więc takie pytanie dla was. Jakie ciekawe książki polecacie o tematyce fantastycznej. Chciałbym aby nie były zbyt obszerne jak Harry Potter abym mógłbym się wkręcić. Liczę na wasze ciekawe komentarze.

#2 Al'zur

• Al'zur
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 08 February 2013 - 11:22

Polecam Ci oczywiście dzieła mistrza Tolkien'a* :) Jest ich parę, i początkowe książki są dosyć nurzące i trudne, ale jak się przełamie to można wejść w fantastyczny świat. Oczywiście polecam Ci także książki mistrza Lewis'a*, czyli między innymi Opowieści z Narni do których też się aktualnie przymierzam (niestety wybrałem inne książki jako priorytet czego troszkę żałuję). Książki Jacka Piekary też są świetne, i nie zapomnieć o pani Le Guin z jej cyklem o Ziemiomorzu (książki, o niesamowitej fabule)

Tyle z fantasy.

*przypisuję im tytuły mistrzów, ponieważ to oni są ojcami tego gatunku.

#3 Robert

• Robert

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 10
  • Napisano 08 February 2013 - 12:59

Może i śmieszne, ale saga Harry Potter, Eragon.

#4 GES35

• GES35

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 08 February 2013 - 14:16

Witam

Światy fantasy -  fantastyki są bogate jest w czym wybierać.Jako początkującemu zapoznaj się z Przygodami Gotreka i Felikxa  np.William King - Zabójca Trolli(Warhammer),Peter V. Brett - Malowany Człowiek i jak wyżej.

#5 Daxxy_

• Daxxy_

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 8
  • Napisano 09 February 2013 - 7:00

Ja Ci polecam serię książek "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" autorstwa Rick'a Riordana. Sam przeczytałem wszystkie tomy i naprawdę mi się podobały :) Książki nie są zbyt obszerne, mają koło 250 stron - w porównaniu z innymi książkami typu Harry Potter jest to naprawdę niewiele. Polecam :).

#6 garnekux

• garnekux
    • Użytkownik

Reputacja: 3
  • Napisano 10 February 2013 - 13:24

Bardzo dla mnie przyjemną i łatwą książką są "Dzienniki gwiazdowe" Lema. Sam bardzo naprawdę bardzo mało czytam, ale ta książka mnie okropnie zafascynowała i zmusiła wręcz do refleksji. Wiec chyba coś musi w niej być ;)

#7 Stillo

• Stillo
    • Użytkownik

• Napisano 10 February 2013 - 14:07

Ja bym polecił całą sage o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary ;) Rock nawet nakręcił filmik o tym :) Fajne są akcje i wciąga cholernie ;)

#8 Titus

• Titus

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 10 February 2013 - 14:19

Dziękuje za wszystkie propozycję. Trzeba je zapisać i iść do biblioteki :)

#9 niefart86

• niefart86
    • Użytkownik

• Napisano 10 February 2013 - 19:46

Jeśli masz ochotę na coś zabawnego, a co jednocześnie "pobudza nieznane rejony wyobraźni" jak to ujęła moja współpracowniczka, polecam dzieła Prachet'a:) wszystkie:)

#10 YooMan95

• YooMan95

Uzależniony

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 45
  • Napisano 10 February 2013 - 20:08

Bardzo mi się spodobała saga "Orcs" autorstwa Stan`a Nicholas`a, jest to książka z gatunku Dark Fantasy czyli pełna detalicznych opisów bardzo brutalnych scen czy też oraz scen erotycznych.

Tylko że problem w tym iż ja czytałem tą książkę w wersji angielskiej, nie jestem pewny czy jest dostępna po polsku.

W alternatywie propnuje ci sage "Zwiadowcy" autorstwa Johna Flanagana, znajdziesz książki z tej serii w każdym empiku.

#11 cyslowcyslow

• cyslowcyslow
    • Użytkownik

• Napisano 10 February 2013 - 21:39

Ja bym polecił całą sage o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary :) Fajne są akcje i wciąga cholernie ;)

O tak cykl o Mordimerze Jacka Piekary to fantastyczna  lektura,warto przeczytać cały.Nasz uniżony sługa licencjonowany inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu to wyjatkowy człowiek :D 

#12 maTe966

• maTe966
    • Użytkownik

• Napisano 10 February 2013 - 21:53

Sapkowski, rodzimy autor wybitnej serii Wedźmin. Do tego drugi również wspaniale piszący Piekara. Coś lżejszego to już wymieniane wyżej Harry Potter ( sam przeczytałem całą serie 2 razy, naprawdę mimo uprzedzeń jakie może nałożyć na tą historie cała masa ludzi warta jest przeczytania ), Eragon oraz Tolkien, do którego obowiązkowo trzeba zajrzeć ( ale jeśli jesteś "początkujący" to polecam Eragona, szybko i przyjemnie zleci Ci przy niej czas )

Pozdrawiam

#13 Men31

• Men31
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 11 February 2013 - 23:16

Pieśń Lodu i Ognia  Georg'a Martina :P

• YooMan95 lubi to

#14 CzarnyKruk

• CzarnyKruk

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 13
  • Napisano 12 February 2013 - 0:32

Rhezus: Tułaczka Śladami Konania Róży Jakobsze, super książka, naprawdę polecam !

#15 Tam1ek

• Tam1ek

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 17
  • Napisano 12 February 2013 - 18:02

Jeden autor

PRATCHETT :)

Jego świat dysku jest po prostu fenomenalny i stawia naszą rzeczywistość w krzywym zwierciadle fantasy. 

#16 Avorim

• Avorim
    • Użytkownik

• Napisano 14 February 2013 - 18:49

Polecam Trylogie Czarnego Maga napisaną przez Trudi Canavan ^^'' Od tej samej autorki są jeszcze dwie trylogie , "Era Pięciorga" oraz " Trylogia Zdrajcy " . Nie tak dobre jak Czarny Mag , ale też godne polecenia :)

#17 Ahmedh

• Ahmedh
    • Użytkownik

• Napisano 25 February 2013 - 8:31

Dobre fantasy dla laika hmmm : Władca Pierścionków , Hobbit, Dragon lance (8 wg mnie najlepszych książek poniżej) Warhammer Herezja horusa (teraz fajne wydanie z Fabryki słówek) Cykl: Drizzt-a  *** Jak Amerykańskich bogów i Nigdziebądź zaliczymy do fantasy to one również oraz Malowany Człowiek.  Polskie książki - Wiedźmin , książki o Maderdinie , Kłamca.  Metro (nie polskie) :) miłej lektury

1. Smoki Jesiennego Zmierzchu
    2. Smoki Zimowej Nocy
    3. Smoki Wiosennego Świtu
    4. Smoki Letniego Płomienia
    5. Czas Bliźniaków
    6. Wojna Bliźniaków
    7. Próba Bliźniaków
    8. Drugie pokolenie czytać przed nr 4

edit :P Diuna i ksiazki Warhammer fanasy battle lub 40k (Uwaga na tłuaczenia bo czasem boli np Mark of Chaos)

#18 Rose

• Rose
    • Użytkownik

• Napisano 25 February 2013 - 9:13

Ja poleciłabym Ci książkę pt." Opiekunowie" Koontza. Zawiera ona w sobie nie tylko elementy typowego kryminału, ale też sporą dawkę science fiction - co dodało książce nietypowego uroku. W zasadzie była to pierwsza którą wzięłam do ręki po za lektórkami szkolnymi i naprawdę się w niej zakochałam :) Jak dla mnie świetna i polecam Ci ją.

#19 Rose

• Rose
    • Użytkownik

• Napisano 25 February 2013 - 9:15

Lekurami* oczywiście, przepraszam za ten karygodny błąd.

#20 PrzemkoPLMcCat

• PrzemkoPLMcCat
    • Użytkownik

• Napisano 25 February 2013 - 16:49

Polecam Olivera Bowdena książki o Assasynach jednak są napisane w 90 % jak wydarzenia z gier lecz, gdy ja przeszłem całą serię tych gier to te książki czytałem z zapartym tchem naprawde polecam . Oczywiście też mistrzu Tolkien , wszystkie książki to bogactwo dla laika fantastyki , Harry Potter także świetna seria , Eragon świetna seria , a może " Malowany Człowiek " , jest też Trudi Canavan i jej wszystkie książki jak narazie to tylko tyle przychodzi mi na myśl , troche moich wypocin . 

PrzemkoPLMcCat

Przemek Antczak 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fantastyczne, fantastyka, ksiażki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych