Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Czytanie lektur - przyjemność czy katorga? Podobały Wam się jakieś? - Dyskusja

Lektury szkolne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#121 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 636
  • Napisano 02 December 2015 - 22:29

A ja nigdy niczego od Mickiewicza w całości nie przeczytałem. I nie mam zamiaru tego zmieniać. 

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#122 YankeS

• YankeS

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 1
  • Napisano 04 December 2015 - 19:08

Ja przeczytałem wiele lektur i chyba powiem jako jedyny ,źe można wynieść z nich całkiem ciekawe nauki, poglądy, sytuacje itp. Oczywiście nie wszystki0e, książki pokroju nad Niemnem, Pan Tadeusz,Chłopi pisane wierszem, bądź oparte na nudnej fabule czy czym innym, omijałem szerokim łukiem.

Najmilej wspominam:

-Folwark Zwierzęcy

-Kamienie na Szaniec

-Granice

-Dżumę

-Tango

-Dziady( oczywiście niektóre części)

-Dywizjon 303

-Pamiętniki Powstania Warszawskiego

-Król Szczurów

-Wszystkie książki typu Medaliony.

-Makbet

-Kordian

Mógłbym wymieniać i wymieniać.. a tym co by chcieli zajrzeć lub będą musieli jeszcze do lektur radze nie patrzeć na te "Dzieła" w formie nowego świata czy ciekawej pełnej akcji fabuły, w której możemy się zjednać z głównym bohaterem. Tylko patrzeć na nie jako naukę, w moim przypadku szukałem w nich patriotycznych postaw,życiowych rad , błędów, morałów i wiele więcej.. Prawdę mówiąc nie taki diabeł straszny jak go malują...xD

#123 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 04 December 2015 - 19:35

A ja do dzisiaj zastanawiam się co brał Mickiewicz. W każdym razie musiało mocno kopać. 

• YankeS lubi to

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#124 Tianse

• Tianse

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 8
  • Napisano 16 December 2015 - 11:08

Mickiewicz od 16 roku życia chodził od baru do burdelu, o czym można przeczytać wszędzie, nie jest to żadna tajemnca :P Potem jak go rzekomo "zesłali" do Odessy, to przecież to była ówczesna stolica imprez w Europie, gdzie wynoszony pod niebiosa przez polonistów Pan Mickiewicz kontynuował swój żywot "lekkich obyczajów". Dla mnie to był zwykły palant, a nie osoba, która jest warta podziwu. Podziwiać powinno się takich Polaków jak przykładowo Urbanowicz. Ach, nie słyszeliście o nim? Tak... Przecież w szkołach jest tylko o Mickiewiczu który z burdelu nie wychodził i o historii Francji, jaką to mieli straszną rewolucję. Bolączka naszej kochanej edukacji.

Co do lektur to osobiście przeczytałem ich wiele, jednak im starszy byłem, tym mniej ich czytałem z prostego względu. Wspomnianego wyżej Mickiewicza nie mogłem czytać i patrzeć jak polonistka się nim zachwyca, jak przecież ten człowiek był zwykłym menelem, wyniesionym pod niebiosa po śmierci. Najmilej wspominam lektury z czasów dzieciństwa typu "O psie który jeździłkoleją" czy "Chłopcy z placu broni" :)

Lubisz ciekawostki? Chcesz dowiedzieć się czegoś nowego? Odwiedź mój kanał, tworzony z myślą o Tobie! wink.png
    https://www.youtube.com/user/Tianse17
    Subskrybuj po więcej ciekawostek :)

#125 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 16 December 2015 - 18:13

Oj tak, "Chłopcy z Placu Broni" to jedna z naprawdę niewielu lektur, którą przeczytałem od początku do końca.

#126 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 18 December 2015 - 17:47

Nie czytałem. To jedna z tych książek, które nie wiedzieć czemu w kanonie lektur w mojej szkole się nie pojawiły.

Przerobiliśmy Kordiana i Nie-Boską Komedię. Wolę Kordiana, aczkolwiek to, co autor próbuje przekazać w obu przypadkach do mnie przemawia. Nie-Boską Komedię zrozumiałem dopiero po analizie na lekcji, natomiast przesłanie Kordiana trafiło do mnie od razu. Jedna z lepszych lektur, aczkolwiek to zakończenie, a raczej jego brak... :/ Mimo wszystko wolę Słowackiego od Mickiewicza.

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#127 Tianse

• Tianse

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 8
  • Napisano 18 December 2015 - 23:58

Wiecie co? Odbiło mi się o uszy, że teraz w niektórych szkołach podstawowych jako lekturę mają Harrego Pottera! Według mnie dobrze, bo w końcu coś co może zaciekawić dzieciaka, a co Wy o tym myślicie?

Lubisz ciekawostki? Chcesz dowiedzieć się czegoś nowego? Odwiedź mój kanał, tworzony z myślą o Tobie! wink.png
    https://www.youtube.com/user/Tianse17
    Subskrybuj po więcej ciekawostek :)

#128 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 19 December 2015 - 12:24

Zmieni to, że tym nielicznym co przeczytają książkę to się spodoba. Kto nie lubi czytać to i tak obejrzy sobie film. Polecałbym np. pierwszą część Zwiadowców Johna Flanagana pt. Ruiny Gorlanu. W sam raz dla takiego dzieciaka 12-15 lat.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#129 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 19 December 2015 - 12:27

Lepszy Harry Potter niż "W pustyni i w puszczy" moim zdaniem.

#130 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 19 December 2015 - 12:28

Mnie się podobało. Też nie można odcinać lektur, które są czytane od pokoleń. Mamy to dziedzictwo kulturowe i trzeba je przekazywać dalej.

#131 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 19 December 2015 - 12:31

Po co wciskać na siłę coś tylko dlatego, że jest polskie? Nie dotyczy to tylko tej książki.

• Hardkor lubi to

#132 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 19 December 2015 - 12:34

Bo jesteśmy Polakami i chodzimy do polskiej szkoły. Nie mówię, że wszystkie są dobre, bo np. Syzyfowe Prace czy Wspomnienia Niebieskiego Mundurka były dla mnie mordęgą, ale akurat twórczość Sienkiewicza warto znać.

#133 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

Reputacja: 295
  • Napisano 19 December 2015 - 12:35

Nie lepiej czytac cos dobrego niezaleznie czyje niz cos slabego ale polskie? Bo tak w wiekszosci jest.

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#134 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 19 December 2015 - 12:37

Ale powiedz mi jak wyglądałaby lekcja polskiego? Bohater fantastyczny - charakteryzacja? Mieliśmy Hobbita w gimnazjum i wcale nie był bardziej czytany niż inne książki.

#135 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 19 December 2015 - 12:38

A zdziwiłbyś się. 

#136 MatC

• MatC
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 20 December 2015 - 14:39

Ja z kolejną klasą czytałem coraz mniej lektur. Nie wiem dlaczego tak, ale jakoś do mnie nie przemawiały. W podstawówce to prawie pod przymusem kończyłem to "W pustynie i w puszczy" i o wiele bardziej wolałbym przeczytać Pottera albo Hobbita.

Fakt, że Hobbit nie był bardziej czytany wynika z lenistwa prawdopodobnie i jak było już powiedziane, ktoś kto nie lubi czytać i tak nie przeczyta.

Nie mówię też żeby wywalać wszystko i zamieniać na to co mi się podoba, ale nie wciskajmy na siłę tylko dlatego, że coś jest polskie.

Tak już kończąc ten przydługawy wywód to z lektur bardzo podobały mi się te co Tianse wcześniej wymienił. Mogę dorzucić jeszcze "Kamienie na szaniec" bardzo fajna książka i przyjemnie mi się ją czytało, a nawet ośmielę się powiedzieć, że mnie wciągnęła. Podobała mi się też nowela "Kamizelka".

#137 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

Reputacja: 295
  • Napisano 21 December 2015 - 23:31

Podstawowke all czytalem, gimnazjum niektore, ald w sredniej to zero i streszczenia. Oczywiscie lektur, Metro 2035 czeka na swieta :D

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych