Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Czytanie lektur - przyjemność czy katorga? Podobały Wam się jakieś? - Dyskusja

Lektury szkolne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
136 odpowiedzi w tym temacie

#41 Qba

• Qba

Bywalec

• ZBANOWANY
    • PipPipPipPip

Reputacja: 167
  • Napisano 27 January 2014 - 17:30

Jedyna lektura którą pamiętam jest Quo Vadis Sienkiewicza.Reszta mi już dawno uciekła z głowy.
    Problemy związane z Audio? Pisz PW

#42 Patrykk

• Patrykk

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 109
  • Napisano 27 January 2014 - 17:56

Z Balladyną mam o tyle miłe wspomnienia, że z kumplami nagrywalismy film z tej książki i nieźle jaja były :D Ale za to Antygona, Dziady i Quo Vadis(których zresztą i tak nie czytałem) były katorga.

#43 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 27 January 2014 - 18:13

@up nie czytałeś książki, a i tak były katorgą? 

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#44 Patrykk

• Patrykk

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 27 January 2014 - 18:31

@up nie czytałeś książki, a i tak były katorgą?

Chodzi mi o Quo Vadis. Przeczytałem że stron i przestałem, bo już nie mogłem tego czytać. Pamiętam potem, jak się przy filmie zanudzilem.

#45 QuickCygan

• QuickCygan

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 175
  • Napisano 31 January 2014 - 17:20

Do swojej listy dodam jeszcze Dywizjon 303, którego nie czytałem w pierwszej, lecz w trzeciej klasie (!?)

#46 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 636
  • Napisano 31 January 2014 - 17:43

Ja w ogóle tego nie czytałem, nie było tego na liście lektur obowiązkowych.

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#47 Patrykk

• Patrykk

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 31 January 2014 - 18:42

Ja dopiero co skończyłem omawiać Dywizjon 303 w szkole :P A teraz czas na Hobbita :D

#48 Confileus

• Confileus

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 19
  • Napisano 31 January 2014 - 21:11

Ja nie czytam książek gdyż zniechęciły mnie do tego lektury. Prawie wszystkie lektury, które miałem/mam są pisane zawiłym językiem, trudnym do zrozumienia - rozumiem, że są "dziełami sztuki", ale bez przesady .. gdyby zrobić ankietę w szkole ile osób czyta lektury, a ile nawet nie wypożyczyło to zdecydowanie wydaje mi się, że tych drugich było by zdecydowanie więcej.

Śliwa, aż muszę sobie kiedyś tego Wiedźmina wypożyczyć/kupić, twój opis mnie zachęcił :)

#49 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 31 January 2014 - 21:15

Confileus, popieram :) 

I ja bym tych książek dziełami sztuki nie nazwał, po prostu. A cd. Wiedźmina, to polecam całą sagę z opowiadaniami a także 'Sezon Burz' :) 

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#50 Confileus

• Confileus

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 19
  • Napisano 31 January 2014 - 21:16

Dzieła sztuki dla polonistów prędzej.

#51 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

Reputacja: 295
  • Napisano 31 January 2014 - 21:18

No i tu sie ukazuje lekkie polskie zacofanie. Bardzo malo osob czyta ksiazki, a one naprawde poszerzaja horyzonty myslowe oraz slownictwo :) A osob, ktore czytaja wiecej niz lektury maaaalo w szkolach, juz nie mowiac o tych chwalacych sie jak malo oni w zyciu przeczytali i w dupie maja lektury (a ze z takim chodzilem do klasy to skladanie literek w wieku 16 lat juz mnie nie dziwi xD)

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#52 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 31 January 2014 - 21:20

Zacofanie systemu edukacji w Polsce bym powiedział. Bo to lektury powodują, że zniechęcamy się do czytania. To one są książkami, które czytamy jako pierwsze w naszej 'karierze' (przynajmniej jest tak zazwyczaj), a jeśli to są naprawdę nudne książki napisane trudnym, nieraz mało zrozumiałym językiem to jak one mogą nas do czytania zachęcić?

#53 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 31 January 2014 - 21:45

Ja przez długi czas nie lubiłem czytać książek. Większość lektur to były męczarnie, które czytałem po 5-10 stron dziennie, a i tak zazwyczaj kończąc to wszystko streszczeniem. Dopiero perspektywa wyjazdu za granicę namówiła mnie do zakupu książki i cóż. Kupiłem The War Z, potem Zeznanie, potem Achaja, Angelfall, Hobbit, Zwiadowcy i cóż, zmieniłem swoje podejście do książek, jednak tylko do niektórych. Z lekturami nadal się nie przeprosiłem. Może i są to dobre książki, ale ja sobie kupuję, a czytam po powiedzmy pół roku :). Przeczytałbym je, przynajmniej niektóre z nich, ale musiałbym mieć na to czas i chęci, a jakoś zawsze jest tak, że czytam coś lepszego od tej, którą muszę przeczytać.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#54 Patrykk

• Patrykk

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 31 January 2014 - 21:53

Najgorsze jest to, że skurczybyki każą ci wykorzystać wiedzę, którą powinieneś nabyć czytając te książki na egzaminach gimnazjalnych i maturach. Jak w tym roku na próbnym gimnazjalnym trzeba było podać dwa przykłady z lektur, że mądrość jest córką doświadczenia, to jeśli nie przeczytasz lektur to nawet nie masz co liczyć.

#55 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 31 January 2014 - 21:55

Heh, miałem inny temat i trzeba było się odnieść tylko do jednej ;). Akurat fajny temat miałem to odniosłem się do Hobbita i Stowarzyszenia Umarłych Poetów (w sumie niezła lektura).

#56 Patrykk

• Patrykk

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 31 January 2014 - 21:57

Ja użyłem przykładu lektury z klasy szóstej podstawówki i obcięli mi za to punt, bo nikt mi nie powiedział, że na gimnazjalnym nie można używać przykładów z zerówki -_- Gdyby nie to miałbym full punktów z wypracowania :D 

#57 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 31 January 2014 - 21:59

Ja miałem zaledwie 7 bo pomyliłem autora Stowarzyszenia, zamiast N.H.Kleinbaum wpisałem J.H.Kleinbaum :D. Chyba też troszkę nie do końca zgodne z tematem było ;d.

#58 Patrykk

• Patrykk

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 31 January 2014 - 22:01

Ale jak ja, umysł ścisły z Polaka miałem 85% z próbnego to nigdy nie zrozumiem :D 

#59 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 31 January 2014 - 22:02

Ja chyba 78%, coś takiego i powiem szczerze, że pomimo moich słabych ocen z polaka (3/4) jestem troszkę zawiedziony :D.

#60 QuickCygan

• QuickCygan

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 175
  • Napisano 31 January 2014 - 22:04

No cóż. Poloniści tłumaczą sobie i uczniom, że Mickiewicz, Sienkiewicz, Słowacki i inni wieszcze narodowi to autorzy, którzy muszą zostać przeczytani przez ucznia, po pierwsze po to, aby poznać 'klasykę', ale też aby umacniać ducha patriotyzmu. Co do tego pierwszego to strasznie mnie to irytuje - przeczytaj tysiąc utworów jednego pisarza. Jest to zresztą podobne do podchodzenia nauczycieli do muzyki - jest milion stylów muzycznych, ale wy macie poznać tylko muzykę klasyczną. A co do patriotyzmu to sądzę, że lepiej przeczytać taki Dywizjon 303 aniżeli Balladynę. ;)

Mnie naprawdę poruszył Dywizjon i chciałem go przeczytać, a taka Balladyna to była droga przez piekło.

PS jeśli się powtarzam to sorki, ale wyświetla mi się tutaj, że podczas pisania tego postu 3 osoby coś napisały, więc nie kontroluje ostatnich wypowiedzi. :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych