Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Słuchanie audiobook'ów? A może czytanie ? Wasza opinia.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 kalibers

• kalibers

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 14
  • Napisano 27 November 2013 - 18:53

Cześć. Zastanawiałem się co jest lepsze, słuchanie audiobooka czy czytanie?

Opinie pozostawiam wam.

#2 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 295
  • Napisano 27 November 2013 - 21:31

Czytanie ? Chyba oczywiste xD

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#3 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 27 November 2013 - 21:45

Czytanie. Ja jestem wzrokowcem i ze słuchu prawie nic nie zapamiętuję. :)

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#4 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 25
  • Napisano 28 November 2013 - 0:23

Audiobooki są dla tych, którzy nie widzą, albo mogą ich słuchać w skupieniu przez dłuższy czas (np. podczas prowadzenia samochodu). Książkę czytasz szybciej, bardziej się na niej skupiasz i więcej zapamiętujesz, a w konsekwencji - lepiej poznajesz fabułę. Dlatego jeśli masz wybór - bierz książkę.

• Jurand lubi to

#5 Hebe

• Hebe

Znawca

• Stały Bywalec
    • PipPip

Reputacja: 22
  • Napisano 28 November 2013 - 0:26

Czytanie-więcej się zapamięta

#6 OkayBrot

• OkayBrot
    • Streamer

Reputacja: 1
  • Napisano 28 November 2013 - 13:02

Zm audiobooków korzystam tylko, jak coś w robię np. w kuchni. Tak to zdecydowanie czytanie zdecydowanie lepsze jest.

#7 keram2112

• keram2112

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 15
  • Napisano 06 December 2013 - 18:56

Dla mnie zdecydowanie książka. Tutaj potrafię się skupić. Do audiobooków podchodziłem dwa razy. Za każdym razem po jakimś czasie po prostu leciało to w tle, nie skupiałem się na tym....a jak się nie skupiam to po co w ogole ;) ?

Także książka to zdecydowanie czytanie...i na papierze oczywiście ;) a nie jakieś e-booki ;)

#8 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 25
  • Napisano 06 December 2013 - 20:00

Hehe, ja na pierwszym roku studiów miałem tak, że włączałem audiobooka "Wiedźmina" jak kładłem się spać (zazwyczaj po południu). Wtedy gdy się budziłem, wiedziałem jak długo spałem i co mnie ominęło :D (wiedźmina znam bardzo dobrze, czytałem go wielokrotnie)

#9 Jasiu33

• Jasiu33
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 09 January 2014 - 21:10

Książki a dokładnie e-booki na smartfonie :)

#10 Szawi

• Szawi
    • Użytkownik

• Napisano 10 January 2014 - 0:35

Książki ponieważ łatwiej się skupić i wciągnąć. :)

#11 PrzeX

• PrzeX
    • Użytkownik

• Napisano 09 February 2014 - 3:10

Moim zdaniem audiobooki są strasznie nudne.

#12 domel89

• domel89
    • Użytkownik

Reputacja: 2
  • Napisano 09 February 2014 - 7:39

Czytanie :D tylko i wylacznie :D

#13 Temer

• Temer
    • Użytkownik

Reputacja: 4
  • Napisano 09 February 2014 - 13:04

Zdecydowanie czytanie, słuchanie audiobooków totalnie mi nie podchodzi, nic z niego później nie pamiętam  :P . Podczas czytania książki bardziej się skupiam i wciągam  ;) .

#14 Inspirujący

• Inspirujący

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 7
  • Napisano 10 February 2014 - 16:11

Raczej książki, mogę sam sobie dostosować tempo czytania, przy okazji więcej zapamiętam. Poza tym, ciężko się było skupić na Audiobooku.

Zm audiobooków korzystam tylko, jak coś w robię np. w kuchni. Tak to zdecydowanie czytanie zdecydowanie lepsze jest.

Może w Audiobookach taka forma jest poprawna, kolejny argument za czytaniem  ;) .

#15 MrWeb123

• MrWeb123

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 10 February 2014 - 16:14

Też jestem za czytaniem :) Ale jakim? Książki są niewygodne, a e-booka nie miałem okazji testować.
    Co o tym sądzicie?

#16 TheNecu

• TheNecu
    • Użytkownik

Reputacja: 9
  • Napisano 10 February 2014 - 21:42

Ja uważam, że nie ma to jak prawdziwa książka w dłoni - nic tego nie zastąpi, ani audiobook ani e-book. Oczywiście, nie mówie, że audiobooki są złe - może ktoś lubi i preferuje, ja jednak jestem za "tradycyjnym" rozwiązaniem. Audiobook to chyba jedynie jakbym naprawde nie miał możliwości/czasu na czytanie i włączał np. nie wiem w długiej trasie w samochodzie ;)

YouTube: TheNecuYT

#17 EniuuuPL

• EniuuuPL

Otaku

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 92
  • Napisano 10 February 2014 - 21:59

Papieru nic nie zastąpi. Nie wyobrażam sobie słuchać całej noweli Spice and Wolf (17 tomów japońskich, z czego 10 dopiero przetłumaczonych na angielski, seria nie dla przeciętnego zjadacza książek, ale jak ktoś przełknął Sagę o Ludziach Lodu to to też mu się uda :P) gdzie liczba stron zazwyczaj sięga 250-300 (parę tomów ma ok 200). Kiedyś próbowałem słuchania Audiobooka razem z czytaniem książki (Krzyżacy) i było w miarę przyjemnie ale trzeba się naszukać aby znaleźć audiobooka czytanego dokładnie tak samo jak wersja książki którą posiadamy. Dobre są też jeżeli nie ma się miejsca na książki etc. ale na to zawsze jest miejsce :3

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#18 Hory

• Hory
    • Użytkownik

Reputacja: 4
  • Napisano 12 February 2014 - 0:20

Wolę czytać, ale słuchanie też jest przyjemne.

Porzuciłbym czytanie tylko w momencie powstania audiobooków z pełnym udźwiękowieniem wszystkich scen. (marzenia)

#19 Hanau

• Hanau
    • Użytkownik

• Napisano 07 April 2014 - 9:07

Przy audiobookach zwyczajnie zasypiam :). Dlatego ebooki są dla mnie najlepszym kompromisem - papier swoje waży - a odkąd mam czytnik, nie trzeba robić trudnych wyborów przed wyjazdem - bibliotekę zabierasz ze sobą :)

#20 YankeS

• YankeS

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 13 April 2014 - 12:27

Ja sobie na razie nie wyobrażam czytania książek w innym formacie niż papierowej... Uwielbiam zapach nowej książki(uzależniające), patrzeć wprost na postęp w przygodzie z czasem przewracania stron... Co do audiobooków jestem maks uprzedzony... Raz spróbowałem i już nigdy do tego nie wrócę... Nie mogłem leżeć na łóżku i słuchać kolesia czytającego mi, a Jak z kolei coś robiłem nic nie pamiętałem... A ebooki sam nie wiem wiele osób wypowiada się na ich temat pozytywnie, lecz chyba jednak wole te moje zakurzone książki na biblioteczce...:P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych