Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Testy globalnego chatu JaRock.pl - naszej nakładki!

• Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 417
  • Napisano 18 November 2013 - 20:01

Cześć!

Od dziś dajemy Wam do testów chat, który będzie łączył kanały LIVE na JaRock.pl - gdy będzie włączony będziecie mogli go testować. Jeżeli chcecie możecie zgłaszać wszelkie błędy lub propozycje w tym temacie. Pamiętajcie - to, co znajdziecie na globalnym chacie jarock.pl to wersja testowa. Są błędy, które będziemy poprawiać oraz wszelkie Wasze propozycje będą przez nas brane pod uwagę. Takie funkcje jak antyflood, antyspam etc. będą wprowadzane z czasem, więc nie musicie proponować tak oczywistych rzeczy :) Wiemy, że jest jeszcze sporo ficzerów, które muszą zostać dodane i będą powoli implementowane.

Chat jest włączany w godzinach wieczornych do testowania, więc nie dziwcie się, że czasami pisze "Rozłączony" lub inna wiadomość. Najczęściej będziemy go odpalać w godzinach wieczornych, podczas trwania różnych LIVEów znanych streamerów, zapraszając Was do testów. Oczywiście chat będzie dostępny dla każdego, gdy tylko będzie włączany.

Czemu nad tym pracujemy? Z prostej przyczyny - by zintegrować portal Jarock.pl, forum oraz chaty dostępne na poszczególnych LIVEach. Dzięki temu jeden użytkownik będzie w pełni "zintegrowany" z całą stroną w przyszłości. Póki, co planujemy zintegrować ogólny chat. Jak się dostać na testowy kanał? Prosta sprawa, obok guzików Twitch i GameCreds macie guziczek JaRock, wystarczy go kliknąć i się zalogować.

Prócz tego możecie kliknąć sobie "trybiki" i zmienić nieco wygląd chata.

DMMeQFQ.jpg]

Pamiętajcie - jest to wersja bardzo testowa, którą będziemy z czasem będziemy ulepszać między innymi o rzeczy znane z nakładki Twitch. Zgłaszajcie wszelkie problemy czy błędy oraz rzucajcie swoje propozycje, każda jest mile widziana ;) Pamiętajcie jednak, że nie wszystkie ficzery są "wykonalne"

Tyle!

• Himiodzio, GameMaster i Patrykk lubią to

#2 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 18 November 2013 - 20:11

Czy takie coś oznacza, że serwer jest wyłączony, czy coś popsute?

http://prntscr.com/252dkx

W jakich dokładniej godzinach czynny będzie czat (do testów)?

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#3 isdn

• isdn

Gaduła

• Administrator IT
    • PipPip

Reputacja: 45
  • Napisano 18 November 2013 - 20:13

Testy będą odbywały się około godziny 18-19 będziemy informować o tym na live i forum :)
    tzn. osoby za czat odpowiedzialne będą o tym informowały ;) Ja tu tylko sprzątam :D

#4 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

Reputacja: 374
  • Napisano 18 November 2013 - 20:17

Pamiętajcie, są to testy, więc może wywalać itp...

Ale mogę Wam powiedzieć, że tymczasowo fajnie to wygląda :)

Więc macie na co czekać :P

PS: Ty Isdn wszędzie sprzątasz? :D

#5 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 18 November 2013 - 22:53

Himi jakby co to pisz do mnie na IRC, o ile jestem na kampie to tam tez, takze jak beda jakies testy, to daj znac :)

Dumna i Bogata Polska!

#6 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 18 November 2013 - 23:07

Jak będą jakieś testy to będziemy dawać info po czatach na live i zapewne tu :).

Z tego co wiem, to chłopaki jutro też coś planują. Więc jeśli wszystko będzie dobrze, dam znać wcześniej :).

#7 Phan

• Phan

Znawca

• Administrator IT
    • PipPip

Reputacja: 64
  • Napisano 18 November 2013 - 23:22

Od siebie mogę dodać tylko że max jutro rano będzie nowa wersja apki z obsługą tego czatu jak i wstępnym wsparciem Live bez flasha (dotyczy Androida 4.4+).

• Himiodzio lubi to

Moje aplikacje na Androida: Ja, Rock!, Audio ReSilencer, Bat Walk, HTTP → FB

#8 Nargal

• Nargal
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 18 November 2013 - 23:26

Od siebie mogę dodać tylko że max jutro rano będzie nowa wersja apki z obsługą tego czatu jak i wstępnym wsparciem Live bez flasha (dotyczy Androida 4.4+).

Pamietaj, ze webclient chatu zmieni sie jeszcze z 10 razy :) ale i tak wiadomo, ze bedzie to java.

#9 Phan

• Phan

Znawca

• Administrator IT
    • PipPip

• Napisano 19 November 2013 - 0:42

miało nie być javy tylko czysty js/html5, to ja już nic nie wiem.

#10 Nargal

• Nargal
    • Użytkownik

• Napisano 19 November 2013 - 1:46

miało nie być javy tylko czysty js/html5, to ja już nic nie wiem.

Sorki za zamieszanie, ale wlasnie to mialem na mysli, front z js, websocket z node jako most do backendu.
    Pozatym na poczatku powstal client  z js, ajaxem i mysqlem ale nie sprawdzil sie na tak duza ilosc uzytkownikow.

#11 Phan

• Phan

Znawca

• Administrator IT
    • PipPip

• Napisano 19 November 2013 - 1:49

No bo już się wystraszyłem ;)

Obecnie w konfiguracji streamerów przechowuje czat z JaRock jako cały url i z tych samych danych korzysta strona i aplikacja, więc jak dodam raz obsługę w aplikacji to będzie się samo aktualizować ;)

#12 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 21 November 2013 - 0:16

Możliwe, że kolejne testy odbędą się w piątek/sobotę. Gdy dowiem się więcej, dam znać :P

#13 Kubox

• Kubox

Weteran

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 351
  • Napisano 21 November 2013 - 10:22

Może skoro już robimy czat na Live to i może by mały test zrobić z czatem na samym forum?

Przetestujcie wpierw czy zadziała na Live i czy ludzie będą się normalnie zachowywać i jak to wypali to można zobaczyć na forum.  ( Tylko propozycja) ;)

ertbbb

#14 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 21 November 2013 - 13:03

Chodzi ci o to, aby zrobić test tego czatu na live i też na forum?

Tymczasowo czat jest "globalny" i będzie testowany podczas jakiegoś live, nie musi być to Rock. Info o testach na 100% wrzucę tu na forum, oczywiście jak będę podczas tych testów ;).

Dowiedziałem się, że Nargal pracuje teraz nad tym, aby każdy mógł już normalnie wbić na czat (wcześniej była to loteria, ponieważ rozłączało osoby).

#15 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 21 November 2013 - 15:39

Też tak sobie myślałem, co by  z tego czata zrobić ShoutBoxa.

Dumna i Bogata Polska!

#16 Kubox

• Kubox

Weteran

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 351
  • Napisano 21 November 2013 - 20:35

Chodzi ci o to, aby zrobić test tego czatu na live i też na forum?

Tymczasowo czat jest "globalny" i będzie testowany podczas jakiegoś live, nie musi być to Rock. Info o testach na 100% wrzucę tu na forum, oczywiście jak będę podczas tych testów ;).

Dowiedziałem się, że Nargal pracuje teraz nad tym, aby każdy mógł już normalnie wbić na czat (wcześniej była to loteria, ponieważ rozłączało osoby).

Tak, chodziło mi o to by zrobić dla naszego forum chat. Jednak zaproponowałem by jako pierwszy ukończyć chat na Live i go całkowicie dopracow. Jeżeli będzie odpowiednio działał i ludzie będą się też przyzwoicie zachowywać to możnaby zobaczyć, czy będzie też działał dla naszego forum.

Zawsze można zablokować dostęp dla niechcianych użytkowników, lub dać go tylko wybranym / takim, którzy mają jakieś dośwadczenie na forum. Jeżeli ktoś będzie się wyhylał ponad szereg to blokujmy go i jest koniec zabawy.

ertbbb

#17 OkayBrot

• OkayBrot
    • Streamer

• Napisano 22 November 2013 - 10:02

Dobra robota panowie! Bardzo dużo streamerów czekało na ten czat :) Mimo, że są to testy, to jestem zadowolony, że idzie do przodu :)

#18 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 22 November 2013 - 18:02

Testy nowego czata ruszyły, zapraszam do testów przez najbliższe godziny :).

Oczywiście ten czat nie służy  w 100% do rozmów, tylko pomaga nam w sprawach technicznych.

Polecam odpalić czat i wrócić na twitchowy, zostawiając ten nowy odpalony :).

#19 splawik2309

• splawik2309

Pasjonat

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 49
  • Napisano 22 November 2013 - 22:17

Błąd nie błąd, w każdym razie dziś bez powodu dostałem kicka na czacie z komunikatem:
    == You have been kicked by Rock-A-Bot (flood).

System: Windows 7

Przeglądarka: Mozilla Firefox

CPU Intel Core 2 Duo E7400 2.8GHz GPU NVIDIA GeForce GTS 250 1GB RAM 2x2GB

#20 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 417
  • Napisano 25 November 2013 - 12:35

Spławik, wiemy wiemy wiemy. Przykład jest taki, że serwer odbiera wszystkie Twoje wiadomości na wszystkich kanałach i filtruje je poprzez anty-flood. Napiszesz 2 wiadomości na raz na dwóch różnych kanałach to serwer zliczy to jako jedno i da kicka. To będzie poprawione. Soon ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych