Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Sezon Burz - Nowy Wiedźmin od Andrzeja Sapkowskiego!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 SzejkPlayer

• SzejkPlayer
    • Użytkownik

Reputacja: 3
  • Napisano 26 October 2013 - 18:56

Co myślicie moi drodzy? Czytaliście fragment udostępniony w internecie? Zamierzacie kupić książkę? Na allegro dostępna jest już przedsprzedaż a w empiku można skłądać zamówienia i jest 'promocja' dzięki, której zaoszczędzicie 5 zł. Na allegro cena równa się promocyjnej z empika ale z allegro dochodzi koszt przesyłki. Osobiście zamówiłem już egzemplarz dla siebie w empiku, dostawa ma być 6.11.2013 także już tylko półtora tygodnia dzieli mnie od zgłębienia się w tekst książki.

Jeszcze taka moja opinia odnośnie fragmentu: Jedyne co mi się nie spodobało to inny 'styl' opisania walki, wcześniej było w tym więcej finezji, szczegółów. Mam nadzieję, że w reszcie książki będzie 'lepiej'. Tak czy tak - przeczytam.

Linki:

Allegro i Sezon Burz - http://allegro.pl/wi...3658621827.html

Empik i Sezon Burz - http://www.empik.com...30592,ksiazka-p

Pozdrawiam, Szejk.

• Wilkokłak lubi to

#2 Bansu

• Bansu

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 81
  • Napisano 26 October 2013 - 20:04

Jeżeli przeczytam poprzedniki, na pewno kupię :) 

lzLx8pQ.png

CPU I5-3570 Mobo GA-H61-M-S2PV 8GB HyperX 1333MHz GPU Radeon R9 280x Sapphire Vapror-X 1GB Windforce HDD SAMSUNG 500GB PSU Antec Earthwatts 500W

#3 Bobrysking

• Bobrysking

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 98
  • Napisano 26 October 2013 - 20:07

Na pewno wypożyczę. Co do kupna to nie wiem.

#4 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 295
  • Napisano 26 October 2013 - 20:08

Nie czytałem fragmentu, ale jestem pewien, że kupię książke. W końcu fanem jestem :D

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#5 SzejkPlayer

• SzejkPlayer
    • Użytkownik

• Napisano 26 October 2013 - 20:18

Jeżeli przeczytam poprzedniki, na pewno kupię :)

Podobnież zawartość książki ma nie mieć odnośników co do reszty serii. Aczkolwiek - jeśli nie czytałeś Wiedźmina to leć czym prędzej do biblioteki.

#6 Bansu

• Bansu

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 26 October 2013 - 21:05

Słuchałem jednej części, "Miecz Przeznaczenia".

lzLx8pQ.png

CPU I5-3570 Mobo GA-H61-M-S2PV 8GB HyperX 1333MHz GPU Radeon R9 280x Sapphire Vapror-X 1GB Windforce HDD SAMSUNG 500GB PSU Antec Earthwatts 500W

#7 Radek

• Radek

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 15
  • Napisano 27 October 2013 - 1:21

Obowiązkowa pozycja do kolekcji :)

#8 Kaadzik

• Kaadzik

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 58
  • Napisano 27 October 2013 - 11:20

Za 2 tygodnie wyjeżdżam, to po drodze kupię sobie, będzie co czytać w podróży :)

Dla mnie to jest pozycja "must have" :D

#9 keram2112

• keram2112

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 15
  • Napisano 27 October 2013 - 13:10

Tyle tej książki już ludzie pozamawiali że w pracy szykują mi się niezłe nadgodziny ;p . Ktoś zamówi przez allegro to może paczkę spakowaną przeze mnie dostanie ;) 

#10 Kemoc

• Kemoc
    • Użytkownik

• Napisano 27 October 2013 - 15:19

W 2010/11 roku czytałem gdzieś w internecie, że nowa książka (najprawdopodobniej chodziło właśnie o tą) ma się pojawić lada chwila i jest do kwestia maksymalnie jednego roku. Wychodzi na to, że opóźnienie jest dosyć mocne, aczkolwiek ważne, że książka w ogóle wyszła, ponieważ musze się przyznać myśłałem, że nic z tego nie będzie.

//Edit: Jestem ciekaw ile osób czytało sage Sapkowskiego przed wyjściem pierwszej części gry.

#11 moskwa

• moskwa
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 31 October 2013 - 20:01

http://xiegarnia.pl/...wrot-wiedzmina/ - tu jest fajny artykuł o tym.

nie kupujcie w empiku, jak lubicie sapkowskiego.to najgorsza dla pisarzy ksiegarnia, dostaja tylko ulamek tantiemow

#12 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 636
  • Napisano 01 November 2013 - 12:52

Zakupię na pewno, tym bardziej, że jestem wielkim fanem Wiedźmina zarówno jako gry, jak i książek. Sagę i opowiadania przeczytałem w dwa tygodnie, tak więc Sezon Burz padnie w maksymalnie dwa dni :) 

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#13 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

Reputacja: 374
  • Napisano 02 November 2013 - 11:08

Może czas na nową przygodę z książkami od Sapkowskiego? Jeszcze tylko 5 książek i przygodę z Wiedźminem czas zacząć ;).

#14 SzejkPlayer

• SzejkPlayer
    • Użytkownik

• Napisano 07 November 2013 - 21:29

Książka przeczytana. Powiem tak - majstersztyk. Choć 'finalne starcie' nie było tak epickie jak w podstawowej sadze to tutaj również - ostro. Polecam serdecznie i zwracajcie szczególną uwagę na imiona i nazwiska bohaterów i łączcie je z tymi z sagi, a dostrzeżecie geniusz Sapkowskiego ^^

#15 qpad

• qpad

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 4
  • Napisano 08 November 2013 - 6:08

Książką juz jest na czytniku ale mam jeszcze 2 tomy "kłamcy" do przeczytania zanim zaczne przygode z Wieśkiem

#16 Bansu

• Bansu

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

• Napisano 08 November 2013 - 8:20

Hah, ale szczęście, kolega zakupił książkę w Empiku, i mi ją pożyczy <3

lzLx8pQ.png

#17 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 636
  • Napisano 08 November 2013 - 16:35

A ja dostanę ją pewnie na Mikołaja :D

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#18 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 25
  • Napisano 21 November 2013 - 18:57

Przeczytałem. Właśnie przed chwilą ją skończyłem. I mam mieszane uczucia. Z jednej strony jestem zachwycony - znowu wiedźmin, znowu Sapkowski i znowu świetna książka. I tu pojawia się "ale" - ale nie wiem czy równie dobra, jak oryginalna saga. Należą się owacje na stojąco i najgłębsze dowody uznania dla Sapka za to, że wrzucił tych kilka ciekawostek i nawiązań do sagi. W dodatku końcówka i fragment z Nimue - genialny. Jeśli to jest zapowiedź kontynuacji serii, to jestem jak najbardziej na tak! Choć czytając tą książkę, szczególnie z początku, nie wyczułem klimatu sagi. Styl Sapka trochę się zmienił i w tej części fabuła rozkręca się powoli. Mam też wrażenie, że w "Sezonie..." wszystkie wątki są jakby krótsze, niż miało to miejsce w sadze, odczułem wrażenie, że są słabiej opisane i nie do końca rozwinięte, przez co pozostało w nich jeszcze trochę potencjału do wykorzystania. Nie wiem czy te zarzuty nie biorą się z mojego przewrażliwienia - wszakże saga obejmuje 7 tomów i na rozwój poszczególnych wątków Sapek miał dużo więcej miejsca. A może nie tylko ja mam takie wrażenie i to stąd się biorą oskarżenia o to, że "Sezon burz" był pisany na siłę. Która wersja jest prawdziwa - nie wiem, oceńcie sami. Ale delikatną różnicę między tą książką, a sagą, można zauważyć. Jednak nie zrozumcie mnie źle - Sapkowski to świetny pisarz, a "Sezon burz" to naprawdę niezła lektura. Jeśli miałbym oceniać sagę, w każdej chwilii dałbym jej 10/10. "Sezonowi burz" przez te moje wydumane problemy dałbym 8,5/10. Trochę niżej, ale ciągle cholernie wysoko. 

A jeśli ktoś tak wielkim fanem "Wiedźmina" jak ja nie jest, to niech odejmnie 0,5-1 oczka w ocenie.

A tytułem końca - książke uważam za świetną, choć w mojej ocenie trochę słabszą niż oryginalna saga. MImo to, będę czekał na kolejne części mając nadzieję, że będę się przy ich lekturze bawił równie dobrze, jak i przy sadze, i przy "Sezonie burz".

A właśnie, jak myślicie. Czy końcówka książki miała na celu tylko zaintrygować czytelników, czy może jest to zapowiedź następnych części?

#19 Hory

• Hory
    • Użytkownik

Reputacja: 4
  • Napisano 12 February 2014 - 0:40

Będą następne części.

Moja opinia na temat samej książki jest taka sama jak Pana wyżej ;)

#20 Ther

• Ther
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 04 March 2014 - 9:36

Po przeczytaniu miałem lekki niedosyt pokrywający się w 100% z opinią Talibowego. Z niecierpliwością będę oczekiwał dalszych części.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych