Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Fanastyka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Imagine98

• Imagine98
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 20 October 2013 - 20:15

Czeeeść :)

Lubicie fanasy? Jakiego autora możecie polecić?

Ja uwielbiam Ricka Riordana - jego twórczość jest genialna, powala mnie ;) Ostatnio przeczytałem "Morze Potworów" - reweeeeelacja, teraz czekam na premierę "Dom Hadesa" - po opisie - zachwyca mnie :)  A Wy jakie macie opinie? :rolleyes:

#2 QuickCygan

• QuickCygan

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 175
  • Napisano 20 October 2013 - 20:30

Polecam John'a Flanagana i Rafała Kosika. ;)

Poczytaj sobie o nich.

#3 Bobrysking

• Bobrysking

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 98
  • Napisano 20 October 2013 - 20:46

Sapkowski. Lem. Czołowi polscy (!) fantaści uznani na całym świecie.

#4 bedj325

• bedj325

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 3
  • Napisano 20 October 2013 - 22:52

Obowiązkowo Tolkien, to mój ulubiony pisarz przeczytałemwszystkie jego książki :)

#5 SzejkPlayer

• SzejkPlayer
    • Użytkownik

• Napisano 23 October 2013 - 16:33

Serdecznie polecam Paula Hoffmana, konkretniej - Lewą Rękę Boga oraz sequel, Anioł Śmierci. Oczywiście Harry Potter, Władca Pierścieni i Wiedźmin. Poza tym, polecam moją ulubioną[na równi z Wiedźminem] serię - Demoniczny Cykl Petera V. Bretta, póki co - w Polsce jest 6 książek, będzie jeszcze cztery. W tym roku ma również wyjść opowiadanie dodatkowe z uniwersum Demonicznego Cyklu a w roku 2014, kolejna część cyklu, przed ostatnia. Nie mogę się doczekać <3

#6 Catter

• Catter

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 8
  • Napisano 24 October 2013 - 7:45

Jacek Piekara i jego cykl Inkwizytorski :)

#7 hoopek_10

• hoopek_10
    • Użytkownik

Reputacja: 4
  • Napisano 24 October 2013 - 15:17

Tollkien niestety lepiej moim zdaniem najpierw przeczytać jego książki a potem oglądać filmy ;d

#8 Kemoc

• Kemoc
    • Użytkownik

• Napisano 27 October 2013 - 15:21

Andre Norton, Świat Czarownic. Polecam. Wszystkie książki z tej serii.

• bedj325 lubi to

#9 Imagine98

• Imagine98
    • Użytkownik

• Napisano 27 November 2013 - 13:52

Andre Norton, Świat Czarownic. Polecam. Wszystkie książki z tej serii.

a w mojej biblioteczce Rick Riordan przeważa :D Najbardziej go ubóstwiam :) Teraz skończyłem czytać najnowszą ksiązkę "Dom Hadesa" i nic bym tam nie zmienił - woow, rewelacyjna :D Ktoś już czytał?

#10 Gibby

• Gibby
    • Użytkownik

Reputacja: 2
  • Napisano 31 December 2013 - 2:13

Szczerze polecam Tolkiena. Najlepiej zacząć czytać od Silmarillion'a (jest to dość trudna książka), ale gdy ją przeczytasz to jest dużo łatwiej wdrążyć się w świat "Śródziemia". Książka jest tak jakby mitologią Władcy Pierścieni, opowiada o czasach, które dzieją się dużo wcześniej (stworzenie ras, pierwsze wojny etc.). Później polecam przeczytać Hobbita. Książka jest fantastycznie napisana i bardzo wciągająca, jest w niej dużo humoru a jak człowiek przy niej siądzie to trudno jest od niej odstąpić. I na końcu najdłuższa część sagi tzn. Władca Pierścieni. Gdy sam skończyłem czytać tą trylogię (a było to stosunkowo bardzo niedawno) byłem z siebie bardzo dumny. Fenomen tej książki polega na tym, że przy czytaniu towarzyszą nam chyba wszystkie emocje i chociaż jestem dorosłym facetem to nie raz płakałem przy niej (raz ze smutku raz z radości).

• bedj325 lubi to

#11 MordelinHex

• MordelinHex
    • Użytkownik

• Napisano 21 May 2014 - 16:22

Ja polecam Malowany Człowiek i Pustynną Włócznię Peter Brett genialne książki :D

#12 Grizzfor

• Grizzfor
    • Użytkownik

Reputacja: 2
  • Napisano 26 May 2014 - 16:16

Terry Goodking seria "Miecz Prawdy". Cały cykl jest świetny i ciągle powstają nowe książki. Na razie jest ich chyba 13 z głównej serii i dwa prequele. Nie wiem jak będzie dalej i czy koniec serii jest bliski bo nie czytałem "Trzeciego królestwa", ale uczynie to w niedługim czasie.

Andrzej Ziemiański "Achaja". Bardzo dobra seria trzech książek polskiego autora. Istnieje również "Pomnik cesarzowej Achaji", która to seria jest kontynuacją "Achaji", ale jeszcze do niej się nie zabrałem.

Petera V. Bretta seria "Cykl Demoniczny". Roch chyba już się wypowiadał o "Malowanym człowieku" więc pozostaje mi dodać, że jak najbardziej warto przeczytać kolejne części. Niestety aktualnie zalegam z drugą księgą "Wojny w blasku dnia" bo jakoś nie mam czasu(od kilku miesięcy) by kontunuować lekturę, ale myślę, że niedługo do tego wrócę.

Raymond E. Feist seria "Saga o Wojnie Światów". Bardzo dobry cykl czterech książek, które pochłania się jedna za drugą. Tak w ogóle to ten autor napisał dużo więcej książek, które postaram się prędzej czy później przeczytać.

Williama J. Mann seria "Kruczy dwór". Nie jest to coś co przypadnie ludziom stroniącym od literatury z młodymi bohaterami. Nie zmienia to jednak faktu, że warto się przemóc i dać tej serii szansę bo naprawdę warto. Jest to dark fantasy i termin nie został użyty bez kozery. Jedyna wada tej serii to zakończenie, które jest.. specyficzne. Ciekawe czy to serio koniec czy jednak powstanie czwarta książka.

Narazie tyle przyszło mi do głowy. Nie wspomniałem o Harrym Potterze bo jest to raczej oklepany temat. Tyle.

Pozdrawiam.

• Broda ty lubi to

Wasze życie należy tylko do was. Powstańcie i przeżyjcie je.

Zostań piratem | Zostań pokemonem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych