Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Supernatural - Nie z tego świata - 2005-?

Supernatural

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 17 September 2013 - 20:34

Supernatural-Season7-Banner.jpg

Akcja serialu zaczyna się ponad dwadzieścia lat temu, gdy spokój pewnej szczęśliwej, amerykańskiej rodziny z Kansas zostaje zdruzgotany. Szczęśliwa żona i matka dwóch synów niespodziewanie ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, a świadek niesamowitego zdarzenia, jej mąż John, w panice ucieka wraz ze swoimi dziećmi - Deanem i Samem - z płonącego domu. John postanawia zgłębić sprawę śmierci żony na własną rękę, szukając odpowiedzi w zjawiskach paranormalnych i poznając innych podobnych jemu, żądnych zemsty ludzi. W pierwszym, pilotażowym odcinku, poznajemy dorosłego już Sama, którego dziewczyna ginie w bardzo podobny sposób jak jego matka. Wkrótce w jego domu pojawia się starszy brat - Dean, razem wyruszają na poszukiwanie ojca, gdyż okazuje się, że John zniknął wiele dni temu i nie daje znaków życia.

Źródło: iitv.info

Są tu jacyś fani tego serialu? Niedługo rusza już dziewiąty sezon :). Osobiście jestem wielkim fanem tego serialu. Pomimo tego, że czasem widać naciąganie, to serial pomimo dużej ilości sezonów nie schodzi z pewnego wysokiego poziomu (no dobrze, może początki sezonu szóstego). Zapraszam do dyskusji!

PS: Chyba dobry dział? Nie ma nigdzie działu "Seriale".

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#2 kalibers

• kalibers

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 14
  • Napisano 28 November 2013 - 13:31

Jeden z najlepszych serialow fantastycznych jakie widzialem . Serdecznie polecam .
    • Glock lubi to

#3 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 25
  • Napisano 29 November 2013 - 2:50

Rzeczywiście jeden z ciekawszych seriali. Może nie jest tak dobry, jak mógłby być, gdyby twórcy tak bardzo nie brnęli w mitologię katolicką.

Spoiler

Podobnie można się przyczepić do faktu, że wszystkie potwory mają wygląd ludzi, nawet smok czy feniks, zamiast być mitycznymi stworzeniami ukrywającymi się po jaskiniach, mają wygląd ludzi z gorącymi dłońmi. Tutaj twórcy mogliby bardziej się wysilić.

Niemniej jednak serial jest naprawdę spójny, przemyślany i atrakcyjny, a przy tym - bardzo oryginalny. Świetna gra aktorów, inteligentny humor i - mimo krytykowanego przeze mnie wyżej nastawienia na chrześcijaństwo - naprawdę dobrze odrobione zadanie domowe z mitologii. Zarówno biblia, jak i elementy wierzeń pogańskich i orientalnych są konkretnie przedstawione, oparte na prawdziwych źródłach. Cały serial jest bardzo klimatyczny, a wszelkie smaczki i nawiązania do popkultury (pojawiające się w każdym odcinku) są cholernie atrakcyjne. 

Dla mnie ocena 9/10

• kalibers lubi to

#4 trochan

• trochan

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 13
  • Napisano 29 November 2013 - 12:27

Co do tego katolicyzmu

Spoiler

Bardzo fajne w serialu jest to że od czasu do czasu pojawiają się odcinki wychodzące poza schemat. Na przykład odcinek którego część dzieje się na dzikim zachodzie ma czołówkę jak western. Podobał mi się też pomysł zrobienia całego odcinka czarno-białego w klimacie noir.

Serial ma wzloty i upadki ale bardzo przyjemnie się ogląda.

#5 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 29 November 2013 - 12:46

@trochan To o bogach dotyczy chyba tylko bóstw pogańskich, bo - z tego co pamiętam - było wspominane tylko w okolicznościach ich dotyczących.

Serial jest cholernie przemyslany i oryginalny. Chociażby to, co działo się kilka odcinków temu - w "Dog Dean afternoon". Gdzie indziej znajdziesz taki pomysł na odcinek?

#6 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 29 November 2013 - 13:11

Spoiler

Spoiler

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#7 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 29 November 2013 - 23:05

@TheGlocKPL: Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić. :)

Spoiler

#8 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 30 November 2013 - 8:44

Spoiler

A jak tam wrażenia z 9 sezonu?

Spoiler

#9 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 30 November 2013 - 15:50

Spoiler

I podejrzewam, że nie poznamy. Pewnie nie mają pojęcia jak go przedstawić.

A jak tam wrażenia z 9 sezonu?

Na razie wiele się nie wydarzyło, większość fabuły leci z odcinka na odcinek. Czekam aż rozkręci się główny wątek sezonu.

#10 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 06 December 2013 - 22:08

Jak tam wrażenia po finale jesieni?

Spoiler

Wie ktoś może kiedy powróci SN? 

#11 kalibers

• kalibers

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 14
  • Napisano 16 July 2014 - 8:31

Pora odświeżyć temat, tak znakomity serial,a zapadł na drugą stronę -.- . No więc co myślicie o 9 sezonie ? 

#12 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 16 July 2014 - 10:44

Świetny. Od czasu piątego sezonu przy żadnym nie bawiłem się tak dobrze. Ciekawy pomysł, dobry finał i trzymające poziom odcinki przez cały rok. Bardzo udany. ;)

Spoiler

Podobno Misha Collins (Castiel) ma być w końcu w stałej obsadzie. Świetne wieści. ;)

#13 muniek777

• muniek777

Weteran

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 376
  • Napisano 17 July 2014 - 6:43

Według mnie ten serial ciągnie się jak krówka ciagutka :/
    Juz dawno temu powinien się skończyć.
    Sezon z lewiatanami to jakaś porażka.
    Ostatni trochę odbił się od dna ale nadal brakuje tego co było w pierwszych sezonach.
    Kiedyś trzymał w napięciu, potrafił nawet przestraszyć a teraz to jest bardziej komedia niż horror.

I7 2600k, Asus p8p67 pro, Gigabyte R9 290x 4GB, G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2133MHz CL10, hdd WD Blue 1TB, ssd KINGSTON HyperX 3K 120GB

#14 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 17 July 2014 - 8:58

Muniek za pięć pierwszych sezonów imo 5/5, potem zniżka. Imo 6 sezon kiepski, lewiatany dawały radę, ale szału nie było, a 8 i 9 to takie 4/5.

#15 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 343
  • Napisano 22 May 2015 - 18:14

Nowa czołówka serialu? :P

OS: Windows 10 Pro x64 / BUDA: Corsair Graphite 780T / MOBO: MSI X99S GAMING 7 / PSU: Corsair RM850, 80 PLUS Gold / CPU: Intel Core i7-5930K @4.5 GHz / RAM: G.Skill Ripjaws4 32GB DDR4 2133 Mhz / GPU: MSI GeForce GTX Titan X 12GB / SSD: Kingston SSDNow V300 120 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 240 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 480 GB / HDD: ST1000DM003-1CH162 1TB / MIC: Blue Yeti USB / SŁUCHAWKI: SteelSeries Siberia V2 MSI Dragon Army Limited Edition / REC: Action! & nVidia ShadowPlay / MYSZ: Logitech T400 / CAM: Logitech HD Pro Webcam C920 / PAD: Xbox One Controller for Windows PC / NET: LTE 150/40 Mb/s

#16 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 22 May 2015 - 18:26

Tylko czemu Sam jest Azjatą?

#17 ZiggyGG

• ZiggyGG

Pisarz

• ZBANOWANY
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 343
  • Napisano 22 May 2015 - 18:36

Tylko czemu Sam jest Azjatą?

Poprawność polityczna.

OS: Windows 10 Pro x64 / BUDA: Corsair Graphite 780T / MOBO: MSI X99S GAMING 7 / PSU: Corsair RM850, 80 PLUS Gold / CPU: Intel Core i7-5930K @4.5 GHz / RAM: G.Skill Ripjaws4 32GB DDR4 2133 Mhz / GPU: MSI GeForce GTX Titan X 12GB / SSD: Kingston SSDNow V300 120 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 240 GB / SSD: Kingston SSDNow V300 480 GB / HDD: ST1000DM003-1CH162 1TB / MIC: Blue Yeti USB / SŁUCHAWKI: SteelSeries Siberia V2 MSI Dragon Army Limited Edition / REC: Action! & nVidia ShadowPlay / MYSZ: Logitech T400 / CAM: Logitech HD Pro Webcam C920 / PAD: Xbox One Controller for Windows PC / NET: LTE 150/40 Mb/s

#18 Talibowy

• Talibowy

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

• Napisano 19 November 2015 - 21:13

Jak Wam się podoba kolejny sezon? Wiadomo, od akcji z lewiatanami serial stracił na mocy, ale ten nowy wątek Ciemności może być całkiem ciekawy. Szczególnie, jeśli twórcy odpowiednio zrealizują wątek związany z wizją Sama. No to sprawa z Deanem... Ten sezon może być hitem.

Użytkownik Talibowy edytował ten post 19 November 2015 - 21:13

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych