Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

[PORADNIK]Jak kupować na humblebundle.com bez użycia karty, rachunku bankowego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 nyczbar42

• nyczbar42

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 36
  • Napisano 19 August 2013 - 9:51

Ostatni wiele osób prosi o to aby kupić im zestawy gier na humblebundle.com gdyż nie mają karty ani rachunku bankowego. W tym poradniku chciałbym pokazać jak można to zrobić. Jest to szybki sposób gdyż założenie konta trwa chwilę. Jedynym problemem może być pójście na pocztę :P

1. Założenie konta PayPal: Wchodzimy na stronę paypal.com i zakładamy konto uzupełniając formularz swoimi danymi, następnie sprawdzamy w mailu od serwisu czy podaliśmy prawidłowe dane.

2. Przygotowanie danych do przelewu: Logujemy się na swoje konto; wybieramy "Dodaj środki" a następnie "Dodaj środki (w kilka dni)". W tym miejscu otrzymujemy dane do przelewu. Są one bardzo ważne, nie możemy się pomylić gdy później będziemy dokonywać przelewu. Najlepiej wydrukować je sobie lub dokładnie przepisać.

3. Wypełnienie na poczcie druku "Wpłata na rachunek bankowy": Skorzystaj z danych, które w poprzednim punkcie otrzymałeś na stronie PayPal. Tak może wyglądać wypełniony druk: http://imageshack.us...1/1536/zzil.jpg Kwotę wpisujemy jaka nam odpowiada. Według cennika poczty polskiej koszt wpłaty na rachunek bankowy to 2,50 zł.

4. Czekamy aż pieniądze dotrą na konto: Czasami są one już na drugi dzień, czasami trzeba poczekać dłużej.

5. Przewalutowanie: Gdy będziemy mieli pieniądze logujemy się na swoje konto i korzystamy z opcji "Konwerter walut". Możemy tu wymienić nasze pieniądze na dolary. Jeśli tego nie zrobimy przy próbie zakupu będzie wymagana płatność kartą.

6. Kupno gier: Wchodzimy na stronę humblebundle.com. Wypełniamy formularz i klikamy "Check out with PayPal". Następnie "Zapłać z mojego konta PayPal". Wpisujemy adres e-mail oraz hasło i potwierdzamy płatność. 

Poradnik robiony na szybko, więc jeżeli zauważycie jakiś błąd lub macie sugestie bądź uwagi piszcie. Jeśli ktoś zdecyduje się na taki zakup to mile widziane będzie jeżeli napisze w komentarzu że można w taki sposób zapłacić.

Uwaga! Niektórym wpłata poprzez Pocztę Polską nie została przyjmowana przez PayPal. Kiedyś nie było z tym problemu, lecz teraz może się zdarzyć, iż nie odzyskamy pieniędzy. Pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność.

#2 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 416
  • Napisano 19 August 2013 - 10:40

Warto dodać, że aby mieć konto na PayPalu trzeba mieć ukończone 18 lat.

Chcesz ze mną pograć? Szukam ludzi do Running With Rifles i Rocket League.

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#3 nyczbar42

• nyczbar42

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 19 August 2013 - 11:29

Warto dodać, że aby mieć konto na PayPalu trzeba mieć ukończone 18 lat.

Nie trzeba :) Ja sam nie mam ukończonych a mam konto i nigdy nie miałem żadnych problemów.

#4 l10

• l10

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 9
  • Napisano 19 August 2013 - 11:52

5. Przewalutowanie: Gdy będziemy mieli pieniądze logujemy się na swoje konto i korzystamy z opcji "Konwerter walut". Możemy tu wymienić nasze pieniądze na dolary. Jeśli tego nie zrobimy przy próbie zakupu będzie wymagana płatność kartą.

Ja z tym nie miałem żadnych problemów. Przy zakupie kwota automatycznie "zamieniała się" z $1 na 3.31 zł. 

#5 nyczbar42

• nyczbar42

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 19 August 2013 - 11:53

Ja z tym nie miałem żadnych problemów. Przy zakupie kwota automatycznie "zamieniała się" z $1 na 3.31 zł. 

Ja miałem tak że jeżeli nie zamieniłem to chciało żebym podał dane karty.

#6 Bansu

• Bansu

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 81
  • Napisano 19 August 2013 - 13:33

Dzięki, nie dokładnie wiedziałem jak to zrobić ;P

lzLx8pQ.png

CPU I5-3570 Mobo GA-H61-M-S2PV 8GB HyperX 1333MHz GPU Radeon R9 280x Sapphire Vapror-X 1GB Windforce HDD SAMSUNG 500GB PSU Antec Earthwatts 500W

#7 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 19 August 2013 - 14:15

Aby uzyskać status Zweryfikowany, należy wykonać następujące czynności: dodać kartę kredytową i przeprowadzić procedurę powiązywania i potwierdzania kart

Mógłby mi ktoś o tym coś powiedzieć? 

Mój profil na Twitterze - Kliknij tutaj! FanPage - Kliknij tutaj! Kanał na YouTube - Kliknij tutaj!

#8 nyczbar42

• nyczbar42

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 19 August 2013 - 14:18

Mógłby mi ktoś o tym coś powiedzieć? 

"Oprócz podniesionego poziomu bezpieczeństwa dodatkową korzyścią jest to, że kupujący i sprzedający cenią Twój status użytkownika zweryfikowanego, który potwierdza przejście procedur kontroli bezpieczeństwa w systemie PayPal. Co najważniejsze, możesz odtąd wysyłać płatności ze swojego konta PayPal bez żadnych ograniczeń."

#9 Quahod

• Quahod

Pasjonat

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 77
  • Napisano 19 August 2013 - 16:53

Dzięki za wrzucenie tego, sam założyłem paypala w zeszłym roku, korzystając z danych mamy, także nie miałem żadnych problemów z kupowaniem gier. :D

PS Mi wyświetlają się kwoty w złotówkach, ale dobrze wiem ile to ile dolców.

#10 ArtemikPL

• ArtemikPL

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 2
  • Napisano 19 August 2013 - 18:48

Czyli jak chce sie zarejestrowac na paypal, to moge podac swoje dane, nawet jak nie mam ukonczonych 18 lat i konta w banku?

#11 Glock

• Glock

Polonista

• Stały Bywalec

• Napisano 19 August 2013 - 19:15

Co najważniejsze, możesz odtąd wysyłać płatności ze swojego konta PayPal bez żadnych ograniczeń."

A jakie jest to ograniczenie?

#12 nyczbar42

• nyczbar42

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 19 August 2013 - 19:32

A jakie jest to ograniczenie?

"Po założeniu konta PayPal możesz wysyłać pieniądze do dowolnych osób dysponujących adresem e-mail.

Ze względów bezpieczeństwa ustaliliśmy jednak roczny limit wysyłania, który możesz usunąć poprzez zweryfikowanie swojego konta PayPal..."

Centrum pomocy Paypal

Nie wiem dokładnie jaki jest to limit ale jeżeli jest to roczny limit to pewnie jest on taki iż nie przeszkadza on w normalnym używaniu konta.

#13 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 19 August 2013 - 20:24

Jest limit wplaty do 5k zl chyba i zaplaty za 1k czy jakos tak, wystarczy poklikac, zawsze gdzies malymi literkami jeest to napisane.

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#14 Patrykk

• Patrykk

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 109
  • Napisano 20 August 2013 - 9:45

Wpłaciłem dzisiaj o 10:30. Kiedy mogą pieniądze dojść? Z poczty oczywiście wplacalem.

#15 QuickCygan

• QuickCygan

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 175
  • Napisano 20 August 2013 - 9:51

Dzisiaj albo jutro powinna być kasa jeśli wszystko dobrze zaadresowałeś.

#16 Adiss

• Adiss

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 1
  • Napisano 20 August 2013 - 13:46

A adres e-mail podajemy ten co mamy na Steam ?

#17 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 20 August 2013 - 13:56

A adres e-mail podajemy ten co mamy na Steam ?

Tak, a hasło do mnie na PW...

Co ma Steam do PayPal'a?

• Django lubi to

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#18 Patrykk

• Patrykk

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 109
  • Napisano 20 August 2013 - 21:08

Jakoś mam dziwne wrażenie, że ten przelew będzie szedł dużo dłużej niż 1-2 dni albo w ogóle nie dojdzie 

#19 Django

• Django

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 220
  • Napisano 22 September 2013 - 0:21

Zrobiłem dokładnie jak napisałeś a pisze mi że żebym mógł przelewać pieniądze musze podać rachunek bankowy :P

#20 Sylennas

• Sylennas
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 12 October 2013 - 19:52

Niestety nie jest tak łatwo. Kilka razy wpłacałem tak pieniądze na paypala i wszystko było ok, natomiast ostatnio moja wpłata nie dochodziła ponad tydzień więc postanowiłem napisać do supportu co się z tymi pieniędzmi stało. Okazało się że oni za bardzo nie polecają tak wpłacać pieniędzy bo ich system automatyczny czasami może przyjąć a czasami może odrzucić tą wpłatę, w pierwszym meilu dostałem wiadomość że pieniądze zostaną mi zwrócone w ciągu 10 dni. następny że do 30 dni, a ostatni jaki dostałem to 40 dni. Powiedziano mi żebym udał się na pocztę/banku gdzie wpłacałem i "zażądać" oddania wpłaconych pieniędzy, ok poszedłem w oddziale banku powiedziano mi że przelew poszedł i nie było żadnych zwrotów czyli pieniądze są na koncie paypal. Ja swoich pieniędzy jeszcze nie odzyskałem, nie wiem czy odzyskam, tylko ostrzegam według paypal jedynym i słusznym sposobem na wpłacanie pieniędzy jest wpłata z rachunku bankowego zarejestrowanym na takie same dane jak konto paypal. Co jest moim zdaniem oczywiście całkiem bezsensu. Szkoda jeszcze że nie ostrzegają o tym przed wpłatą.

• QuickCygan lubi to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych