Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie
- - - - -

FAQ FORUM

• Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Webber

• Webber

Szczery agnostyk

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 370
  • Napisano 11 May 2013 - 21:57

I. Fora, tematy i posty

1. Czym jest forum JaRock.pl?

• Jest to forum, służy do dyskusji na temat branży gier. Składa się z kategorii, działów, poddziałów, tematów i postów. Głównym celem istnienia forum jest zrzeszenie jak najpotężniejszej liczby fanów i widzów kanału RockAlone2k w jednym miejscu. Moc komentowania i oceniania na bieżąco!

2. Jak mogę napisać temat na forum?

• Praktycznie w każdym dziale po rejestracji masz możliwość napisania swojego tematu, wszystko zależy od tego jaka będzie tematyka i treść wątku. Wybierasz odpowiedni dział, poddział, klikasz w ikonkę "Napisz nowy temat", piszesz nazwę tematu i przelewasz swoje myśli!

3. Jak mogę zmienić lub usunąć post?

• Jeżeli nie jesteś administratorem lub moderatorem forum, możesz jedynie zmieniać (edytować) treść własnego postu. Aby zmienić post (czasem jest to możliwe jedynie przez jakiś czas po jego napisaniu) kliknij w przycisk "Edytuj" przy danym poście. Jeżeli ktoś już na niego odpowiedział, po edycji pod postem pojawi się tekst drobnymi literami informujący, ile razy dany post zmieniano (oczywiście jeśli zaznaczysz opcję "Wyświetl linię 'Edytowane przez'"). Pamiętaj, że zwykli użytkownicy nie mogą usunąć postu, możliwość tą posiadają tylko i wyłącznie administratorzy, moderatorzy forum!

4. Jak mogę utworzyć ankietę?

• Tworzenie ankiet jest proste, kiedy piszesz nowy temat (lub zmieniasz pierwszy post w temacie, jeśli masz do tego uprawnienia) powinieneś zobaczyć formularz/opcje "Zarządzanie ankietą" po prawej stronie (jeżeli nie widzisz go, to prawdopodobnie nie masz uprawnień do tworzenia ankiet). Musisz wpisać tytuł ankiety i podać przynajmniej dwie opcje (kolejne opcje możesz dodawać przyciskiem "Dodaj kolejny wybór"). Możesz także wyznaczyć limit czasowy dla ankiety (jeśli posiadasz uprawnienia do tego). W większości liczba możliwych do ustawienia opcji jest określana przez administratora forum, u nas maksymalna liczba licznika możliwości do głosowania to 20.

5. Jak przeczytać zawartość tematu?

• Kliknij na jego nazwę. To przeniesie Cię do zawartości tematu i przedstawi ją w wygodnej formie.

6. W jaki sposób mogę zobaczyć najnowsze posty?

• dwa sposoby na przeglądnięcie niedawno napisanych lub zaktualizowanych tematów. Jeśli jesteś niezalogowany, to po przejściu do "ZOBACZ NOWĄ ZAWARTOŚĆ", zobaczysz listę tematów edytowanych lub stworzonych w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeśli jesteś zalogowany, zasada się nie zmienia, przechodzisz do "ZOBACZ NOWĄ ZAWARTOŚĆ", ustawiasz parametry i wyświetla Ci się lista dobranych tematów (według kryterium). By posty zostały oznaczone jako przeczytane musisz wejść w dane tematy i przejrzeć je.

7. Czym są tagi?

• Tagi są używane do wyszukiwania tematów zawierających określone treści. Inaczej niż w przypadku standardowego wyszukiwania, które szuka tylko po określonych frazach lub postach danych użytkowników. W celu dodania taga, musisz określić słowa, które opiszą temat. Przykładowo, jeśli w wątku zamieszczasz zdjęcia i sprawy związane z fotografią, to w tagach możesz podać po protu "fotografia", "zdjęcia" lub "aparat". Prawidłowo określając naturę swojego tematu możesz zwiększyć zainteresowanie, jakim będzie on darzony przez innych użytkowników.

8. Nie widzę swojego tematu po dodaniu go!

• Spokojnie, niektóre działy na forum, mają włączona opcje moderowania. To znaczy, że zanim Twój temat znajdzie się w dziale i każdy użytkownik będzie miał możliwość jego widzenia, musi przejść przez ręce moderatora, który ma za zadanie wychwycenia ewentualnych treści, które powszechnie mogą być uznawane za łamanie regulaminu.

II. Rejestracja, logowanie

1. Czy trzeba się zarejestrować, żeby pisać na forum?

• Niestety tak. Jednakże rejestracja daje Ci dostęp do dodatkowych funkcji niedostępnych dla gości, takich jak możliwość wypowiadania się w tematach, głosowania w ankietach, ustawienia własnego pseudonimu i możliwość dzielenia się swoimi myślami z innymi użytkownikami. Rejestracja zajmuje tylko chwilę i naprawdę zalecamy jej dokonanie. Podczas rejestracji, wymagamy podania poprawnego adresu e-mail w celu potwierdzenia rejestracji. Aby móc korzystać ze wszystkich opcji forum, wymagamy zarejestrowanego konta na forum. Rejestracja jest szybka i bezpłatna.

2. Dlaczego nie mogę się zalogować?

• Jeśli aktywowałeś już swoje konto, poprzez e-mail, to problemów może być wiele. Być może zostałeś wyrzucony z forum (jeśli tak się stało zobaczysz odpowiednią informację)? W takim wypadku skontaktuj się z administratorem forum aby wyjaśnić całą sytuację. Jeżeli zarejestrowałeś się, nie zostałeś wyrzucony a i tak nie możesz się logować sprawdź ponownie swój login i hasło. Zazwyczaj to właśnie błędny login lub hasło są problemem, ale jeśli tak nie jest skontaktuj się z administratorem forum, gdyż problem może leżeć po stronie błędnej konfiguracji skryptu. 

3. Zgubiłem moje hasło! Co robić?

• Po pierwsze, nie panikuj. Jest możliwość odzyskania Twojego hasła za pomocą e-mail. Wejdź w ten formularz i podążaj zgodnie z podanymi wskazówkami. Jeśli nadal nie możesz odzyskać hasła do swojego konta, skontaktuj się z administratorem forum.

4. Dlaczego wciąż... po każdym wejściu na forum zostaje wylogowywany?

• Jeżeli nie zaznaczysz opcji "Zapamiętaj mnie" podczas logowania, na forum będziesz zawsze wylogowywany po pewnym czasie. To zapobiega wykorzystaniu Twojego konta przez kogokolwiek innego. Aby pozostawać zalogowanym zaznacz powyższą opcję. Nie jest to zalecane, gdy korzystasz z publicznego komputera na przykład w bibliotece, kawiarni internetowej czy na uczelni. Upewnij się, że tylko Ty masz dostęp do Twojego konta!

5. Czy mogę być anonimowy?

• Jeśli chodzi o listę osób, które aktualnie przeglądają forum, to tak, jest to możliwe. Wystarczy, że zaznaczysz opcję "Logowanie anonimowe", która znajduję się pod opcją "Zapamiętaj mnie". Niestety, będziesz anonimowy tylko dla zwykłych użytkowników forum, administracja i moderatorzy będą widzieć Twoją obecność.

III. Preferencje i ustawienia użytkowników

1. Jak mogę zmienić swoje ustawienia?

• Wszystkie Twoje ustawienia (jeśli jesteś zarejestrowany) są przechowywane w bazie danych. Aby je zmienić kliknij w odnośnik własnego nicku czy też pseudonimu (najczęściej znajduje się na górze po prawej stronie). To pozwoli Ci zmienić wszystkie ustawienia, wystarczy wejść w odpowiednią sekcję (zależne od tego, co chcesz zmienić).

2. Jak mogę zmienić swoją rangę?

• Przeważnie nie możesz zmienić swojej rangi (pojawiają się one pod nazwą użytkownika przy przeglądaniu tematu, oraz w Twoim profilu). Prosimy nie pisać specjalnie postów tylko po to, aby otrzymać wyższą rangę. W takim wypadku moderator lub administrator po prostu ręcznie ją zmniejszy. Kliknij w ten temat, a dowiesz się wszystkiego.

3. Chciałbym usunąć moje konto na forum. Jak to zrobić?

• Przemyśl dokładnie swoją decyzję. Jeśli nadal jesteś co do niej przekonany - napisz w tej sprawie do administracji lub moderatora (tylko oni mogą usuwać konta). Możesz też napisać do któregoś z redaktorów, a on przekaże sprawę dalej, jednak w takim przypadku może to trwać nieco dłużej. Pamiętaj, że usunięcie konta nie jest najlepszym sposobem na "wykasowanie" sobie ostrzeżeń - prędzej, czy później zorientujemy się co jest grane, poza tym archiwizujemy wykroczenia osób, które poprosiły o kasację konta, więc po powrocie możemy oddać należne poziomy ostrzeżenia...

4. Jak zgłaszać nieprawidłowe posty/tematy?

• Przy danym poście, na dole jest funkcja zgłaszania nieprzyzwoitych i nieregulaminowych postów (opcja "Zgłoś"). Najlepiej zaraportować jakikolwiek post danej osoby, w treści raportu zaznaczając, że chodzi o post temat czy też sygnaturkę. Można również wysłać w tej sprawie PW do któregoś z moderatorów, podając link do profilu osoby, której raport dotyczy. Oczywiście, moderatorzy gwarantują, że nikt nikogo publicznie nie będzie wyzywał od "kapusiów", ale nie jesteśmy w stanie zapanować nad wszystkimi drogami kontaktu z danym forumowiczem, dlatego bezpieczniej jest dokonywać zgłoszeń w sposób niepubliczny, czyli zgłaszając przyciskiem "Zgłoś" lub systemem Prywatnych Wiadomości.

5. Czy jest szansa na zdjęcie ostrzeżenia? Nadanego, przez osobę z ekipy forum?

• Szansa jest, ale pojawia się bardzo rzadko. Są to akcje zbiorowe, umożliwiające odpracowanie lub bezwarunkowe zdjęcie ostrzeżenia wielu forumowiczom. Akcje takie związane są zwykle z ważnymi wydarzeniami - świętami, czy wydarzeniami mającymi znaczenie dla forum.

• MaxiLager lubi to
    Jedzą, piją, lulki palą...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych