Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Ciekawe książki - jakie polecacie?

książki ciekawe fantasy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#41 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 295
  • Napisano 30 January 2014 - 22:35

No to tak. Oczywiście Metra wszystkie, Władca Pierścienie oraz inne książki Tolkiena (Hobbit czy silmarillion), Książki Niekrytego Krytyka, Mike Carey i jego seria o Felixe Castorze (jedna z moich ulubionych serii książek), no i oczywiście Sapkowski i jego Wiedźmin :) A tak z słuchu to jeszcze Stephen King, Dean Kootnz, Tom Clancy

• AvroFM lubi to

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#42 Qba

• Qba

Bywalec

• ZBANOWANY
    • PipPipPipPip

Reputacja: 167
  • Napisano 30 January 2014 - 22:55

H.E Wasdin- Snajper
    Problemy związane z Audio? Pisz PW

#43 Hory

• Hory
    • Użytkownik

Reputacja: 4
  • Napisano 12 February 2014 - 0:36

Takie moje małe poleconko:

• Achaja - Ziemiański - za przygodę pełną gębą.
    • Akta Dresdena - Butcher - za świetnego głównego bohatera.
    • Trylogia "ostatniego maga heroldów" - Mercedes Lackey - za to że się popłakałem na końcu.
    • Seria o Feliksie Castorze - Mike Carey - znowu świetny bohater i jego dziwny tok myślenia.
    • Trylogie: Skrytobójca i Złotoskory - Robin Hobb - standardowy "od zera do bohatera"... ale czy tak jest ?
    • Cykl o inkwizytorze - Piekara - Za bardziej prawdopodobne wydarzenia dziejące się 2tyś. lat temu.
    • Cykl Kłamca - Jakub Ćwiek - bardzo zabawna i wciągająca książka, niestety koniec rozczarował.
    • Belgariada i Malloreon - David Eddings - bo to mója pierwsza książka
    • Gamedec - Marcin Przybyłek - Tam są gry noł lajfy :D
    • Cykl demoniczny - Brett Peter - Ma w sobie to coś

Mógłbym tak długo, ale to może innym razem :)

#44 adams474

• adams474
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 26 February 2014 - 12:37

Polecam stanislav Grof - Najdalsza podróż. Ogólnie wydawnictwo Okultura ma ciekawe pozycje jeśli kogoś interesują takie klimaty.

#45 Ther

• Ther
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 04 March 2014 - 9:18

To ja polecę trochę klasyki czyli Kroniki Diuny. jest to cykl składający się z 6 tomów (Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg imperator Diuny, Heretycy Diuny, Diuna: Kapitularz). Świat stworzony przez Franka Herberta jest pełen intryg, polityki, zapachu krwi, mistycyzmu. Przy tej lekturze nie sposób się nudzić chociaż nie jest ona taka prosta. Prawie każdy dialog posiada ukryte podteksty czasami autor sam zwraca na nie uwagę czytelnika a czasami zmusza go do samodzielnego ich doszukiwania przez co ponowne przeczytanie tej książki może odkryć wiele nowych szczegółów.

Dla osób lubiących trochę lżejszą lekturę polecam książki Trudi Canavan: Trylogia Czarnego MagaTrylogia ZdrajcyEra Pięciorga. Są to cykle ze świata Fantasy ze spora dawką humoru oraz wartkiej akcji choć nie pozbawionej zabarwienia erotycznego :P

Osoby które nie boją się wyzwań zachęcam do przeczytania cyklu Księga Nowego Słońca autorstwa Gene Wolfe. Jest to opowieść jak z czeladnika cechu katów w drodze przypadku dojść do Autarchy. Świat opisany w tym cyklu to pomieszanie Fantazy z SF (określanym jako science fantasy).

#46 Chris Redfield

• Chris Redfield
    • Użytkownik

• Napisano 18 March 2014 - 17:36

Ja polecam Dan Brown "Inferno"

#47 Szost

• Szost

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 5
  • Napisano 18 March 2014 - 20:41

Ja polecam Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy (cała seria) oraz jej kontynuację Olimpijscy Herosi

#48 AvroFM

• AvroFM

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 18 March 2014 - 22:01

Jako wielki fan polecę
    - serię Zwiadowcy,
    - Pod Kopułą,
    - Dallas '63,
    - serię Assassin's Creed,
    - Joyland,
    - serię Tunele,
    - sagę Dziedzictwo
    - serię Gra o Tron
    - serię Drużynę
    - serię Felix, Net i Nika
    - trylogię Igrzyska Śmierci

Co myślicie o serii Achai?

#49 Hanau

• Hanau
    • Użytkownik

• Napisano 07 April 2014 - 9:18

Achaja rządzi :)

podobnie zgodzę się ze Zwiadowcami.

Ja z kolei chciałbym polecić coś ponad kanon :)

"Incydent na Rigil Prime" T.Biedrzycki

seria "Hades" E.Filak 

mam jeszcze kilka nieprzeczytanych utworów słabiej znanych autorów - zobaczymy.

Ze znanych dodałbym jeszcze 

"Gra Endera" O.S Card

"Przeklęci" trylogia A.D Foster

#50 Podobny

• Podobny
    • Użytkownik

• Napisano 16 April 2014 - 8:19

Witam,

dziwie się, że tylko raz został wspomniany tytuł sagi "Legendy Drizzta". Wciągająca opowieść o przygodach mrocznego elfa i jego przyjaciół. Książki, które "połykałem" w jedną noc. Jeśli ktoś lubi tematykę fantazy osadzoną w świecie orków, elfów, krasnoludów itp. (świat forgotten realms), a do tego mistrzowskie opisy walk, to gorąco polecam!

Dodatkowo książek jest, aż 13 z sagi Legend Drizzta + 3 z Trylogii Klingi Łowcy!, tak więc szybko nie skończycie :)

#51 glow

• glow
    • Użytkownik

• Napisano 11 May 2014 - 9:25

ogarnij sobie "Troje" S.Lotz, mi sie udało zdobć fragment i nie moge sie doczekać całej książki. Ogólnie historia z motywem katastorfy samolotów, grupką dzieci które przeżyły i paranormalne zjawiska które dzieją się po katastrofie.

#52 Przemyt

• Przemyt
    • Użytkownik

• Napisano 29 May 2014 - 13:28

ogarnij sobie "Troje" S.Lotz, mi sie udało zdobć fragment i nie moge sie doczekać całej książki. Ogólnie historia z motywem katastorfy samolotów, grupką dzieci które przeżyły i paranormalne zjawiska które dzieją się po katastrofie.

Własnie skończyłam czytac TROJE, Sara Lotz pisze genialnie, mnie wciągnęła bardzo ta książka, mega mroczna i tajemnicza, jeśli ktoś lubi thrillery to koniecznie musi przeczytać. :)

#53 kolon22

• kolon22
    • Użytkownik

• Napisano 12 June 2014 - 9:36

Ze swojej strony mogę polecić:

Adam Wiśniewski "Snerg" - "Według łotra" i "Oro. Otomi znaczy wysłaniec"

Douglas Adams - cała seria "Autostopem przez Galaktykę" (jestem dopiero na pierwszej, ale w najbliższym czasie nadrobię zwłokę)

#54 Crazyy_Lazyy

• Crazyy_Lazyy
    • Użytkownik

Reputacja: 2
  • Napisano 17 June 2014 - 1:10

Szczerze polecam książki z serii "Droga Goblina". Obecnie zostały wydane trzy tomy. Bardzo wciągająca i momentami zabawna.

#55 reptile

• reptile
    • Użytkownik

• Napisano 25 June 2014 - 20:08

AvroFM, jeżeli bym miała wybrać, to wybrałabym 90% tego, co Ty :) fantastyczny gust literacki.

No tak, z lektur nie wliczających się do literatury pięknej polecam szczególnie Kinga i Mastertona, dobrym wyborem będzie Neil Gaiman, Terry Pratchett (ale to już zależnie od gustu).

Polecam też książki Jarosława Szulskiego, są bardzo wciągające i bardzo prawdziwe.

Co do "Troje", jedna z lepszych pozycji na rynku, naprawdę.

Piszę bloga na temat literatury (http://iamareptile.blogspot.com) dlatego niejako jestem zmuszona sporo czytać;)

#56 WysuW

• WysuW

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 7
  • Napisano 13 July 2014 - 23:25

Polecam "Pan Mercedes" Stephena Kinga

#57 DilekPL

• DilekPL
    • Użytkownik

Reputacja: 13
  • Napisano 15 October 2014 - 19:50

Stephen King

-Cmętarz Zwieżąt 

-Dolores Claiborne

-Zielona Mila 

-Cztery Pory Roku (Skazani na Shawshank, Dobry Uczeń, Ciało, Metoda Oddychania)

Dean Koontz

-Mąż

-Dobry Zabójca

Harlan Coben

-W Głębi Lasu

To są książki które zdecydowanie mogę polecić.

Zapraszam na mój kanał DilekPlay :)

#58 DurexSexperience

• DurexSexperience
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 08 November 2014 - 15:48

Wszystkie części Hannibala Tomasa Harrisa można się zagłębić w motyw myślenia seryjnego zabójcy do tego kanibala  . Polecam

#59 KarolNIZ

• KarolNIZ
    • Użytkownik

• Napisano 09 February 2015 - 16:18

Cześć, 

Jeżeli ktoś czytał np. Zieloną Milę albo Skazani na Shawshank i lubi tematykę więzenienną to polecam również pozycję pt. Skazaniec" Krzysztofa Spadło. Jak dla mnie fenomenalna książka. :)

#60 Qbaakr

• Qbaakr

Znawca

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 14
  • Napisano 09 February 2015 - 17:08

Caly cykl Dragonlance
    I Tom Clancy - przygody Jacka Rayan- tylko czytac wg chronologi wydarzeń nie wydania...

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: książki, ciekawe, fantasy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych