Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Ciekawe książki - jakie polecacie?

książki ciekawe fantasy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#21 Onori

• Onori
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 04 June 2013 - 17:42

Trochę pchnę w górę i z zupełnie inną tematyką. Przywołam te wszystkie trupki ;)

13 wojen i jedna - K. Miller - o wojnie, jednak bez kolorowych bajeczek, misiów, róży i tęczy. Prawdziwa książka, prawdziwe i mocne historie. Magiczna są jedynie duchy i zjawy. Trzeba przeczytać, by wiedzieć z czym mierzy się nie tylko korespondent wojenny, ale każdy z tych szarych bohaterów.

Dotknięcie pustki - J. Simpsona - o górach i człowieku, który w tych górach pewną historię przeżył, przepełniona strachem, ale także nadzieją na przeżycie. Mówiąca, że zwykli ludzie w niezwykłych sytuacjach są w stanie dokonać niezwykłych osiągnięć.

Skafander i motyl -  Jean-Dominique'a Bauby - by trochę nadziei zagościło na sam koniec. Książka krótka, na jeden dzień. Warta przeczytania bo napisana w niezwykły sposób, bo... okiem. 

Dla leniwych na podstawie dwóch ostatnich książek powstały filmy. Jak coś sobie przypomnę, a pewnie tak będzie to dopiszę.

#22 CroNNer

• CroNNer
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 01 July 2013 - 21:29

Hmm jeśli lubisz książki SF polecam :

1. Pan Lodowego Ogrodu

Autorstawa: Jarosława Grzędowicza

Wedłóg mnie fascynujaca i porywająca o eksploracji kosmosu i innych światów .

2. TOY WARS

Autorstwa: Andrzeja Ziemiański

3. Nocarz + pozostałe 2 ksiegi .(trylogia)

Autorstwa: Magdaleny Kozak

Polskie realia+ CBŚ + wampiry = Niezła gradka

Wszelkie informacje o tych ksiażkach możesz znależć w google.

Mam nadzieje że przejżysz :)

#23 deom132

• deom132
    • Użytkownik

• Napisano 11 July 2013 - 10:03

Ja od siebie polece Igrzyska Śmierci, W Pierścieniu Ognia, Kosogłos, Metro 2033 i 2034, Harry Poter (wszystkie części), Wiedźmin, Władca Pierścieni (wszystkie części), Houston Mamy Problem. Bardzo polecam =)

#24 Vukkoo

• Vukkoo
    • Użytkownik

Reputacja: 2
  • Napisano 23 July 2013 - 8:19

Czesc , polecam całą serie Jarosława Grzedowicza - Pan Lodowego Ogrodu , naprawde dobre polskie s-f , wciąga niemiłosiernie i naprawde bardzo dobry gatunek w Polskim wydaniu :)

#25 Pirat

• Pirat
    • Użytkownik

Reputacja: 3
  • Napisano 23 July 2013 - 9:11

R.A Salvatore - Legenda Drizzta.
    Przeczytałem wszystkie jego książki i o ile w późniejszym etapie jak coś ma 16 tomów to można mieć dość,
    to jednak pierwsze 3 części są po prostu mega.

Magdalena Kozak - Nocarz
    Oraz resztę kontynuacji "Renegat" oraz "Nikt"
    Książka polskiej autorki o wampirach, ale nie jest to zmierzch, poza tym akcja książki dzieje się w Polsce.

Maja Lidia Kossakowska - Siewca Wiatru
    Książka opowiadająca o losach anioła zagłady, Abbadona.

Orson Scott Card - Gra Endera
    Jest to Sci'Fi głownym bohaterem jest młody dzieciak. Świat jest zagrożony inwazją "robali" i młode wyjątkowe jednostki są szkolene w specjalnych "szkołach" et itp.
    Książka będzie nawet ekranizowana  http://www.youtube.c...h?v=Eqep5fCqZVI

#26 Skrzynia

• Skrzynia

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 15
  • Napisano 07 August 2013 - 11:53

Polecam książki Dimitrija Głuchowskiego "Metro 2033" i "Metro 2034". Bardzo klimatyczne świetnie się czyta (wiem po sobie) ja akurat posiadam wersje elektroniczną ale jedna książka kosztuje coś koło 30-40zł. Gdy nie moge zasnąć zaczynam czytać w ciemnościach robi się jeszcze klimatyczniej i poprostu nie da rady przestać czytać. Bardzo polecam te dwie książki. 

#27 nestii

• nestii
    • Użytkownik

• Napisano 07 August 2013 - 12:57

Jak wojenne to - Niełatwy dzień, Czerwony krąg i przeżyłem afganistan

#28 xlonux1

• xlonux1
    • Użytkownik

• Napisano 07 August 2013 - 20:24

zwiadowcy  autor john flanagan nie będę opisywał bo zepsuje ale jest to naprawdę świetna fantasy :D

#29 QuickCygan

• QuickCygan

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 175
  • Napisano 17 August 2013 - 14:01

Własnie miałem pisać o "Zwiadowcach".

Tomów jest jedenaście. Nie chcę zdradzać fabuły. Podam tylko opis z odwrotu pierwszej części ;p

Przyszłość piętnastoletniego Willa zależy od decyzji możnego barona.

Sam Will najchętniej zostałby rycerzem, ale - drobny i zwinny - nie odznacza się tężyzną fizyczną, niezbędną do władania mieczem.

Tajemniczy Halt proponuje chłopakowi przystanie do zwiadowców - ludzi owianych legendą, 

którzy, jak wieść niesie, parają się mroczną magią, potrafią stawać się niewidzialni...

Początek nauki u mistrza Halta to jednocześnie początek wielkiej przygody i prawdziwej męskiej przyjaźni.

Polecam zapoznać się z treścią, bo książka jest tego warta. ;)

#30 Akurat

• Akurat
    • Użytkownik

• Napisano 18 November 2013 - 16:19

W imieniu wydawnictwa Akurat polecam naszą najnowszą książkę "Czerwony Golem" Petera Higginsa. To błyskotliwy thriller SF rozgrywający w alternatywnej rosyjskiej rzeczywistości. To również opowieść o tym, co by było, gdyby polityczna machina zderzyła się z tym, co w świecie niewytłumaczalne, boskie i fantastyczne.

Jesteśmy ciekawi Waszych opinii na temat tej powieści. Prosimy o komentarze!czerwony-golem.jpg

„Czerwony Golem” Petera Higginsa w zaskakujący sposób łączy w sobie science fiction, fantasy i thriller. Pomyślcie o Moskwie lat 30 i 40, mieście przesiąkniętym strachem, kontrolowanym przez partię i tajną policję – ale z golemami, olbrzymami, starożytnymi artefaktami i czującym deszczem… Taki właśnie jest nastrój powieści Petera Higginsa.

Wissarion Łom, policyjny śledczy z prowincji i uczciwy człowiek pracujący dla systemu, zostaje wezwany do stolicy, Mirgorodu aby pomóc w śledztwie dotyczącym ataków terrorystycznych. Miasto z brudnymi ulicami, propagandowym kinem i zatłoczonymi głośnymi dworcami przytłacza go brutalnością i korupcją. Na swojej drodze spotyka Marusię, prostą i pełną nadziei dziewczynę, która na swoje nieszczęście dowiedziała się co kryje główna siedziba policji. To spotkanie oraz śledztwo Łoma doprowadza go do wykrycia spisku, który sięga najwyższych partyjnych szczebli. Łom zabiera Mariusię i postanawia uciekać. Czy na prowincji będzie spokojniej niż w mrocznym Mirogrodzie? Czy Tajna policja to jedyne niebezpieczeństwo, które im zagraża?

Peter Higgins wykładał angielski na Oxfordzie, a także pracował w Wolfson College zanim wstąpił do Służby Cywilnej. Utwory fantasy i SF zaczął pisać w 2006 roku, a jego prace pojawiły się w „Fantasy: Best of the Year 2007” oraz „Best New Fantasy”. Mieszka i pracuje w południowej Walii.

#31 JohnnyKaktus

• JohnnyKaktus

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 18 November 2013 - 20:15

A ja polecę Jacka Piekarę i jego całą serię o wielkim inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Naprawdę bardzo ciekawa seria polskiego twórcy

CPU: Intel Core i5 4590 |-| Cooler: box |-| GPU: Gigabyte GeForce GTX 960 G1 Gaming |-| RAM: 2x4GB 2133MHz Kingston HyperX |-| Mobo: MSI Z97 Gaming 3 |-| HDD: Western Digital Blue 500GB |-| SSD: GoodRam C100 120GB |-| PSU: OCZ Fatal1ty Series 550W |-| Sys: Windows 10 Pro 64bit  |-| Screen : IIyama ProLite E2483HS |-| Mouse: Razer Taipan Battlefield 4 Edition |-| Keyboard: Natec Genesis RX55 |-| Headphones: Superlux HD 681 |-| Obudowa : SilentiumPC Gladius M40 Pure Black

#32 Bobrysking

• Bobrysking

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 98
  • Napisano 18 November 2013 - 21:05

Serce się raduje gdy widzę że tyle osob czyta książki.
    • qpad lubi to

#33 qpad

• qpad

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 4
  • Napisano 19 November 2013 - 5:29

Ja polecam Raymonda E. Feist
    Jak dla mnie napisał jednej z najlepszych cykli fantasy

#34 Simtar

• Simtar
    • Użytkownik

• Napisano 22 November 2013 - 10:18

Polecam Całą serie Dary Anioła. Pierwsza część książki to Miasto Kości, niedawno nawet film zrobili. ale polecam ksiażkę. 

#35 KasiaLovee

• KasiaLovee
    • Użytkownik

• Napisano 27 November 2013 - 23:43

Ja zafascynowałam się animalistycznym thrillerem politycznym/ troche sf, erotyzmu/ i przede wszystkim absurdalny humor. Przedstawiony świat to kraina świń, sex-afery, spiski, ciekawa fabuła. AAAaaaa i zapomniałam podać tytuł "Tajemnice Pigalonii" JJ Renert !!!

#36 PrzeX

• PrzeX
    • Użytkownik

• Napisano 16 December 2013 - 18:27

Polecam całą sagę Wiedźmina oraz Metro 2033.

#37 huba90

• huba90
    • Użytkownik

• Napisano 18 December 2013 - 21:08

polecam abyście w wolnej chwili koniecznie przeczytali Margo Seila Tajemnica bransoletki http://www.tojakobie...argo-seila.html

#38 PoznanskaPyra

• PoznanskaPyra

Pisarz

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 765
  • Napisano 02 January 2014 - 3:02

Duch w sieci

Autor: Kevin Mitnick 

Jest to świetna książka będąca biografią jednego z najlepszych hakerów. Dzięki zainteresowaniom autora, jego biografia jest nadzwyczaj wciągająca. Polecam, szczególnie osobą, które interesują się różnymi technicznymi ciekawostkami. Niektóre sytuacje tam opisane naprawdę mnie rozbawiły. Przygoda autora zaczyna się od niewinnych zabaw w młodości, a kończy... No właśnie. Tego to już sami się dowiecie, jeśli przeczytacie tą książkę. 

CPU:Intel i7 4770k Mobo:AsRock H97 Pro4 RAM: 2x8GB 1600MHz GPU:różne Cooler:Be quiet! Shadow Rock 2 PSU:BeQuiet DarkPower P8 1000W

AUDIO: Audiotrak Maya 5U + Sennheiser HD 280 PRO

Wbijaj na kanał YouTube:https://www.youtube....ser/Maslana1233 Kliknij Lubie to na FB:https://www.facebook.../PoznanskaPyrka Mój nowy projekt: http://www.tanietransmisje.pl/

#39 Laura

• Laura
    • Użytkownik

• Napisano 04 January 2014 - 22:21

* Cała twórczość Stephena Kinga, ale w szczególności: Bastion, Sklepik z Marzeniami, czy Desperacja. Przeczytałam większość jego powieści, ale te najbardziej chyba przypadły mi do gustu. Ilość stron może ździebko przerażać (w Bastionie jest ich ponad 1000!), ale uwierzcie mi, że naprawdę warto ;)

* Moja nowa miłość: Terry Pratchett. Jego powieści ze Świata Dysku połykam nałogowo. Uwaga! Jego poczucie humoru uzależnia! ;)

* Bardzo podobała mi się też nowa powieść Miłoszewskiego- Bezcenny. Sensacyjna historia, a w tle wydarzenia z II wojny światowej

* Pan lodowego ogrodu Grzędowicza. Dla fanów fantasy pozycja obowiązkowa! ;)

#40 Sqzi

• Sqzi
    • Użytkownik

• Napisano 30 January 2014 - 11:22

Jakie tytuły polecacie? Nie mam ulubionego gatunku, ponieważ nie wiele czytałem do tej pory. Głownie spowodowane jest to nudnymi lekturami w gimnazjum. Może to być fantasy, coś wojennego (przeczytałem połowę Battlefield 3: Rosjanin, lecz jest strasznie słaba) nie pogardzę też jakąś ciekawą książką przygodową. Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Hobbit, niezapomniane wrażenie, które oddają całą kwintesencję fantastyki. Tolkien to prekursor fantasy, więc może zacznij pierw od jego powieści. Klasyka!

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: książki, ciekawe, fantasy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych