Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

TerA czy Neverwinter ?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 GierO

• GierO
    • Użytkownik

Reputacja: 1
  • Napisano 05 May 2013 - 23:38

Tak jak w temacie, co wybrać jako grę mmorpg. Obydwie gry wydają się być interesujące, lecz niewiem w której rozpocząć swoją przygodę.

Doradźcie co wybrać i dlaczego.

#2 Bobrysking

• Bobrysking

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 98
  • Napisano 06 May 2013 - 6:30

Tera jest moim zdaniem dość dobrym wyborem zarówno dla kogoś kto ceni sobie fabułę (oczywiście wymagania w granicach rozsądku to nie STWOR), ale można też po prostu robic quest i cieszyć się wspaniałym systemem walki. Podobają mi się też wyzwania gdzie np. bronimy NPC przed falami wrogów.
    Jesli liczy się dla ciebie głównie grafika to też nie będziesz zawiedziony. Dopisze jeszcze, że to jedna z nielicznych dziś gier w których F2P nie przemieniło się w P2W (Pay to Win)

#3 Broda ty

• Broda ty

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 417
  • Napisano 06 May 2013 - 7:50

W skrócie

Terra

+ Fajny system walki, pozwalający nam wykorzystać wiele umiejętności na wiele różnych sposobów. To nie tylko klikanie guziczków, wiele skilli możemy ładować lub "dawkować" ich siłę.

+ Ciekawie stworzone klasy postaci, każdy znajdzie coś dla siebie rozwijając postać pod własne szczegółowe upodobania.

+ System zarządzający światem, prowincjami, gracze, gildie i klany czują że coś w tym świecie znaczą.

- Obrzydliwa, ohydna, ociekająca lukrem i rzygająca tęczą grafika, w której kobieca postać praktycznie ryje czołem i cyckami po ziemi, mając wysokopoziomową zbroję składającą się ze stanika i g-stringów, przy okazji targając 10 metrowy miecz.

- Mimo fajnych walk PVP nie ma w nich za grosz balansu

- Mało zróżnicowani przeciwnicy oraz przedmioty w grze, ich rodzajów jest zdecydowanie za mało

Neverwinter:

+ Misje Foundry, czyli możliwość tworzenia całych misji fabularnych przez graczy - z własnymi NPC, dialogami, lokacjami, postaciami, animacjami, ze k... wszystkim. Najciekawsze misje są wliczane do "Daily" quests i dostaje się za nie najcenniejszą walutę w grze (w sumie to walutę premium!).

+ Przyjemna dla oka, klimatyczna grafika nie atakująca gracza toną lukru i kontrastów. Oprawa jest po prostu fantastycznie realistyczna i dużo dokładniejsza niż w wielu grach mmo.

+ Otwarty rynek waluty premium. Grając możesz sobie wymieniać dość szybko zdobywane w grze tzw. "punkty astralne" na walutę premium do mikropłatności. Gracze mogą sprzedawać itemy za punkty astralne na globalnym rynku, a następnie kupować sobie rzeczy ze sklepiku. Albo odwrotnie - masz dużo punktów astralnych, to handlujesz globalnie - kupujesz źle wystawione rzeczy i sprzedajesz je drożej. Świetne, nie?

- Diabelnie mało umiejętności dla każdej z klas, przez wiele dni gry używamy tego samego zestawu skili.

- Loot przedmiotów. Z normalnych mobków czy bossów w otwartym świecie nigdy nie dostaniesz itemku Very Rare, musisz robić pierdyliard razy jakieś misje PVE, by dostać pierdyliard punkcików, za które dopiero kupisz sobie itemki Very Rare.

- Słaby system podróżowania, z początku z buta, potem konno, ale mimo to brakuje opcji szybkiej podróży. Ilość mobów na metr kwadratowy jest tak duża, że bijąc jedną grupkę rzuca się na ciebie cała okolica...

Jeżeli miałbym wybierać - Neverwinter.

#4 GierO

• GierO
    • Użytkownik

• Napisano 06 May 2013 - 8:47

Po tym co napisałeś o Neverwinter jakoś nie przekonuje mnie ono, a co do Tery, no grafika nie jest moim zdaniem ohydna, bo jest bardzo ładna jak dla mnie.

Ale chętnie poczekam jeszcze na opinie innych użytkowników co sądzą o tych dwóch tytułach.

#5 EniuuuPL

• EniuuuPL

Otaku

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 92
  • Napisano 06 May 2013 - 15:19

Najlepiej po prostu zagrać w obydwie :P Tylko nie kliknij przez przypadek akceptacji pvp w Terze tak jak (o ile dobrze pamiętam) nexos :P (btw to ja go wtedy wyzwałem :D ale bulwers a miał w eq bandaże)

Posted Image

Posted Image

#6 Domieg

• Domieg

Gaduła

• Użytkownik
    • PipPip

Reputacja: 5
  • Napisano 27 May 2013 - 23:11

a ja zawale czymś z innej bani 

dziś zacząłem grać w dc universe gra mnie wciągneła lepiej niż neverwinter :)

w tere jeszcze nie grałem ale spróbuje wkrótce i zdam krótki raport :)

#7 Kropek

• Kropek

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 6
  • Napisano 28 May 2013 - 13:17

W neverwinter nie gralem, o TERZE moge powiedziec tylko tyle, ze jest za cukierkowa.

Fajne jest to, ze nie ma zwyklego targetowania i walka z mobami jest dynamiczna, ale po chwili mnie nudzi. Questy glownie polegaja na zabij milion mobow/przyniesc milion itemow.

#8 Smuggler

• Smuggler

Pasjonat

• Użytkownik
    • PipPipPip

Reputacja: 59
  • Napisano 28 May 2013 - 13:19

Jeżeli ktoś lubi anime oraz miecze dwukrotnie większe od ciała właściciela (tak jak np. Ja :)) to Tera jest całkiem fajna, mimo rzeczywiście uciążliwych questów.

#9 Mortimer

• Mortimer

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 18 June 2013 - 14:35

Grałem w jedną i drugą kilka tygodni i moim zdaniem bardziej leży mi chyba Neverwinter. TERA jest być może ładna dla oka (wysokie elfy mniam mniam), ale misje są niezbyt ciekawe. W Neverwinter natomiast jest opcja tworzenia misji! Ale jak kto woli. Ja bym przetestował na Twoim miejscu obie gry. Aha TERA zajmuje jakieś 30 GB...

#10 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 30 June 2013 - 10:41

Tera mimo że ma większe wymagania to jest lepiej zoptymalizowana nawet na starsze wysluzone kompy jak mój. Z kolei Neverwinter ma mniejsze wymagania i powinno mi to iść prawie na ultra bo mam tylko trochę za wolny procesor, ale za przeproszeniem dupa, bo w tym takim dużym mieście, nie wiem jak się nazywa mi nawet na najniższych ustawieniach klatkuje. W Terze też jest więcej jakiś właśnie ustawień, a w Neverwinterze do grafiki jest tylko zmiana rozdzialki która nie wpływa na płynność gry i później dwa suwaki - skala renderowania i jakieś tam związane z detalami typu trawa, cienie itp. W Terze dużo detali można z osobna ustawiać. Jeśli chodzi o granie na jakiś starszych kompach to Neverwintera nie polecam, a TERE jak najbardziej ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych