Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Różnice między GTX 1070 a 1080?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubikolos

• kubikolos

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 0
  • Napisano 01 August 2017 - 9:13

Witam! Zastanawiam się jaką kartę wybrać. Czy 1070 czy 1080. Mam również kilka pytań. Czy są duże różnice w wydajności między tymi układami? Jeśli jakieś w ogóle są. Czy przepłacać i kupić 1080 czy zapłacić trochę mniej a mieć mniej więcej taką samą wydajność (jak nie identyczną) za mniejszą cenę? Karta przyda się do wszelkiego rodzaju obróbki grafiki, filmów, animacji i tak dalej, ale głównie jakieś gry. Pytam gdyż dostałem zwrot pieniędzy za uszkodzoną kartę i mam zamiar zainwestować raz a porządnie na jakiś czas. Rozważam tylko te dwa układy, reszta sprzętu da radę.

#2 SoldierPL

• SoldierPL

Pan Snajper

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 608
  • Napisano 01 August 2017 - 17:01

Zacznijmy jednak od reszty sprzętu. Tak dla pewności, nie zaszkodzi :) Zwłaszcza zasilacz.

YouTube |-| Live |-| Blog Metro 2033 |-| Facebook

CPU: Intel Core i5 6500 3.20 GHz |-| Cooler: Raijintek Themis |-| GPU: Sapphire Radeon HD 7870 |-| RAM: Kingston HyperX Fury 2x4 GB DDR4 2133 MHz |-| Mobo: MSI B150 PC MATE |-| HDD 1: Western Digital Blue 1 TB |-| HDD 2: Seagate 320 GB |-| HDD 3: Western Digital 80 GB |-| PSU: OCZ CXS 500W |-| Case: SPC Gladius M45W |-| Sys: Windows 7 Ultimate 64-bit |-| Screen 1: LG 24" FHD IPS 60 Hz |-| Screen 2: Acer 18.5" HQV 60 Hz |-| Mouse: A4Tech Sniper ZL5 |-| Keyboard: Natec Zander |-| Microphone: Blue Yeti |-| Headphones: AKG K511

#3 kubikolos

• kubikolos

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 01 August 2017 - 17:15

Spokojnie ;) Corsair AX860i + Ryzen 7 1800X. Wszystko da radę. Przymierzam się na Zotaca. Godzinę temu był po 2500 zł teraz jest po 2129 zł. 

https://www.morele.n...00c-10p-928004/

#4 kubikolos

• kubikolos

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 02 August 2017 - 15:09

Gram głównie w 1080p60Hz więc czy jest sens kupować GTX 1080? GTX 1070 powinien spokojnie wystarczyć do 1070 prawda? 

#5 Decapitare

• Decapitare

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 107
  • Napisano 02 August 2017 - 15:15

Zastanawiam się jaką kartę wybrać. Czy 1070 czy 1080. Mam również kilka pytań. Czy są duże różnice w wydajności między tymi układami?

Wiesz te karty są już sporo czasu na rynku. Zostały przetestowane przez praktycznie każde liczące się redakcje zajmujące się sprzętem jak i ogrom amatorów na jutubie. No ale przecież po co poszukać samemu i zobaczyć jaka jest różnica.. Lepiej walnąć temat na forum i czekać na zbawienie...

• muniek777 i Szczep07 lubią to

#6 kubikolos

• kubikolos

Nowicjusz

• Użytkownik
    • Pip

• Napisano 03 August 2017 - 14:13

Pytam od strony technicznej geniuszu a nie o różnicę klatek. 

PS. Po to to jest żeby pytać a skoro się nie podoba to nie widzę problemu w tym żebyś nie pisał.

Użytkownik kubikolos edytował ten post 03 August 2017 - 14:13

#7 Decapitare

• Decapitare

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 107
  • Napisano 04 August 2017 - 9:59

Hmm, pytasz o różnice wydajności głównie pod kątem gier, którą mierzy się właśnie w klatkach.. Zatem?

Od strony technicznej cała architektura i budowa tych kart też została opisana jak się tylko da wzdłuż i wszerz ;) Wszystko jest w Google po Polsku, Niemiecku, Angielsku, jaki sobie tam język lubisz ;)

#8 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 07 August 2017 - 21:57

Proszę grzeczniej wobec siebie nawzajem. Obydwaj dostajecie ostrzeżenia

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych