Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Ściszanie mikrofonu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 PreparetoDie

• PreparetoDie
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 12 July 2017 - 11:14

Po dłuższej przerwie wróciłem do nagrywania i spotkałem się z ciekawym błędem, który to nagrywanie mi uniemożliwia. 
    Gry nagrywam poprzez OBS Studio, a mikrofon (LD Systems D1013CUSB) odszumiam w czasie rzeczywistym poprzez program REAPER (v4.75/x64).
    Kiedyś coś takiego nie miało miejsca, ale teraz gdy chce coś nagrać dźwięk mikrofonu nagle strasznie się ścisza i mocno traci na jakości. Nie wiem, jaki jest tego powód, ale sprawdziłem, że problem pojawia się od jakiś 2 do 3 min od uruchomienia komputera, gdy w sumie jeszcze nawet żadne programy, z których korzystam przy nagrywaniu nie są włączone. Dodam, że na komputerze zainstalowane mam dwa systemy (oryginalne).  Opisany problem pojawia się na Windows 10 x64.
    Może ktoś z was jest mi wstanie pomóc, sprawdzę jeszcze jak sprawa ma się na Windows 7 (też 64 bity) i zamieszczę info. 
    Z góry dzięki za odpowiedź.

#2 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 12 July 2017 - 13:01

Masz uruchomiony Skype? On domyślnie sam dopasowuje głośność mikrofonu.

Lecz skoro traci na jakości, to zapewne odszumianie swoje robi, dlatego raczej polecam inaczej poradzić sobie z szumem, lepsza będzie bramka szumów (noise gate), żeby po prostu wtedy kiedy nie mówisz mikrofon się wyciszał całkiem. Możesz też pobawić się w equalizerze samemu.

Chodzi o to, że ten filtr z Reapera wycina wszystkie częstotliwości, które wyłapie podczas konfiguracji, a w nich też jest ludzki głos, stąd potem brzmi to nienaturalnie i po prostu słabo.

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#3 PreparetoDie

• PreparetoDie
    • Użytkownik

• Napisano 13 July 2017 - 11:49

Skype nawet nie mam zainstalowanego :P
    Jeżeli chodzi o filtry w Repearze to używam tylko trzech: VST: ReaComp (Cockos), VST: ReaGate (Cockos) i VST: ReaFir (FFT EQ+Dynamisc Processor) (Cockos). Żeby było lepiej tak jak pisałem w pierwszym poście to parę miesięcy temu korzystałem z tych samych ustawień i nie było takiego problemu a teraz po powrocie nagle tracę na jakości dźwięku i jest dodatkowo tak jakby ściszony. 

Sprawdziłem dodatkowo na Windows 7 i problem jest taki sam. 
    To jakie filtry polecasz? Wtedy zmienię i zobaczymy co dalej, chyba że ktoś ma jeszcze inny pomysł.

#4 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 13 July 2017 - 23:14

Polecam spróbować taką kolejność - reafir do odszumienia, potem reagate, potem jakiś equalizer, poczytaj na internecie o equalizacji, pobaw się trochę sam, a na samym końcu dopiero kompresor. Kompresor na początek to jest zły pomysł

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#5 PreparetoDie

• PreparetoDie
    • Użytkownik

• Napisano 14 July 2017 - 9:38

No i sprawdziłem więc po kolei: 

1. Jeżeli chodzi o moje pierwotne ustawienia to kolejność była taka: Reafir, ReaGate i potem ReaComp. Teraz wyjdzie mój brak profesjonalizmu, ale jakoś nie myślałem, że ta kolejność ma znaczenie :P ale i tak przy takich ustawieniach po prostu dźwięk nagle tracił na jakości.

2. Trochę poczytałem o tym EQ i mój wybór padł na filtr: VST: ReaEQ (cockos) i koniec końców zrobiłem dwa profile z filtrami:

A. Kolejność: VST: ReaEQ (cockos), VST: ReaComp (Cockos), JS: LOSER/masterLimiter, VST: ReaFir (FFT EQ+Dynamisc Processor) (Cockos).

(Dowiedziałem się, że niby EQ powinno dawać się na sam początek.)

B. Kolejność: VST: ReaFir (FFT EQ+Dynamisc Processor) (Cockos), VST: ReaGate (Cockos), VST: ReaEQ (cockos).

3. Moje pytanie czy ma znaczenie, gdzie dodaje te filtry? (patrz grafika)

http://pl.tinypic.com/r/28utq9g/9

W obu przypadkach jak na razie dźwięk jest całkiem spoko (na pewno lepszy niż wtedy)

Użytkownik PreparetoDie edytował ten post 14 July 2017 - 11:42

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych