Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Nowa odsłona JaRocka - uwagi, propozycje, zgłaszanie błędów

jarock nowa odsłona propozycje uwagi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 19 May 2017 - 19:18

Witam!

Zaprezentowana została nowa odsłona http://jarock.pl/, ale jako że jest to nowy projekt, potrzebny nam jest odzew ze strony użytkowników.

Dlatego też prosimy was o zamieszczenie tutaj wszelkich sugestii, zgłaszanie błędów, a także wyrażanie opinii odnośnie całości nowej odsłony.

Dopóki nie zauważę, że robi się bałagan, to nie będę wymyślał jakiegoś specjalnego szablonu wiadomości

Lista aktualnie zgłoszonych rzeczy:

1. To co zostało zamieszczone w tym temacie: http://forum.jarock....-wygląd-jarock/
    2. Estetyczna kwestia strony ze streamem (odstępy na bokach)

#2 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 19 May 2017 - 19:41

Jako, że jest oficjalny temat to napiszę tu a nie w poprzednim z paskami.
    1. Chodzi o szerokość czatu na full screen + schowane menu ze streamerami, ten czat wygląda ohydnie (FullHD), skrinek (poza tym fioletowy pasek na dole jest, który również nie wygląda najlepiej):

Spoiler

To samo się dzieje przy samym schowaniu menu ze streamerami:

Spoiler

2. I kolejna taka rzecz, mała animacja poprawiająca ułożenie strony na ekranie, mianowicie jak się przesunie kółkiem czy na pasku stronę w górę czy w dół, to potem ciężko jest ponownie wycentrować ładnie streamka. Fajna by byłą opcja wychwytująca poprawne przesunięcie strony w osi Y, gdy mamy zbliżone do wejściowego ułożenia.
    Mały skrinek dla pomocy w zrozumieniu, gdy mamy taką [widoczny skrawek głównego menu] pozycję strony (poniżej), to skrypt np. po 3sekundach sam ustawia nam ładnie stronę w pozycji tuż po wejściu na nią.

Spoiler

• Wilkokłak lubi to

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#3 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 19 May 2017 - 20:35

Potrzebuję kogoś kto potwierdzi, że nie tylko u mnie skróty treści newsów nie są widoczne w całości:

Spoiler

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#4 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 19 May 2017 - 20:40

U mnie wszystko jest ok, na każdej zakładce. Ale zauważyłem co innego:

1. Nazwy gier powinny być chyba wycentrowane.

Spoiler

(to samo jest w zakładce /live)

Aa, i tak wgl, to nazwy gier są pustymi linkami, odświeżają tylko stronę.

2. Szerokości contentu na różnych zakładach są różne, trochę kuje w oczy. Drobna praca na marginesach i problemu nie będzie.

Użytkownik Fuzzik edytował ten post 19 May 2017 - 20:45

• Wilkokłak lubi to

Dumna i Bogata Polska!

#5 xeo

• xeo
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 22 May 2017 - 13:56

Odnośnie jarock.pl/live:

1. w trybie domyślnym (bez schowanego górnego paska):

- górny pasek zajmuje za dużo miejsca co niepotrzebnie pomniejsza obraz (wystarczyłyby avatary obok nicków a nie nad lub je w ogóle usunąć)

- czat twitcha za szeroki

- poziomy pasek przewijania ciekawy, ale to kolejna rzecz zajmująca miejsce w pionie, wystarczyłyby przyciski do przewijania po bokach

- po bokach jest trochę wolnego miejsca, które można wykorzystać na wideo i czat

2. po schowaniu górnego paska

- czat za wąski

- po bokach jest trochę wolnego miejsca, które można wykorzystać na wideo i czat

3. po zmaksymalizowaniu:

- czat za wąski

- na dole pozostaje wolny pasek do wykorzystania

4. wspólne:

- dolne przyciski trochę za duże

- brak potwierdzenia przed odświeżeniem ramek wideo i czatu

Generalnie wszystkie te problemy można załatwić przywracając poprzedni layout ;]

#6 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 22 May 2017 - 15:16

Tylko ja nie mam polskich znaków w linkach na górze strony? Sprawdzałem na Firefoxie na Win8.1 i Ubuntu, to samo

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#7 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 22 May 2017 - 16:53

@UP

Mówisz o tym? http://prntscr.com/fasnl5

Jeszcze co do tego paska na /live/streamer przy menu streamerów, to jeśli ma on zostać, to proponuję go zrobić jako niewidoczny, a dopiero po najechaniu na menu, bądź zbliżeniu się do niego - powiększyć/zrobić widocznym.

A apropo samego menu, to fajnie by było jakby po np. 10 sekundach od spuszczenia klawisza myszki (skończenia obracania kółkiem) wracał on na początek tak by pokazywał streamerów OnLine, a nie gdzieś tam wyciszone osoby.

Dumna i Bogata Polska!

#8 xeo

• xeo
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 31 July 2017 - 19:32

Jeszcze 1 rzeczy mi brakuje z poprzedniej wersji:
    po schowaniu górnego paska - brak informacji o ilości widzów na danym kanale (tak jak w poprzedniej wersji w lewym dolnym rogu).

Będzie coś z tym poprawiane? Bo wkurza jeszcze bardziej niż wcześniej. Każde odświeżenie strony powoduje dziwne opuszczenie strony i za każdym razem trzeba od nowa dopasowywać okienko z wideo :angry:
    Ucięta jest również liczba widzów obok nazwy kanału.

Dzięki w końcu za poprawki, już myślałem, że temat całkowicie olany. Jeszcze 2 uwagi.
    Na przeglądarce Vivaldi (chromium) po wyjściu z trybu pełnoekranowego pojawia się dziwna ramka zmieniająca co chwilę swój rozmiar i przesłaniająca zawartość
    http://i.imgur.com/788yqrw.png
    Druga rzecz to taka, że nie wszystkie grafiki źródłowe streamerów mają 180x180pix, niektóre są za duże co powoduje niepotrzebne wydłużenie ładowanie strony, taka np to przegięcie http://jarock.pl/upl...34742cc6314.jpg

// Połączyłem 3 posty w jeden ~ Wilkokłak

Użytkownik Wilkokłak edytował ten post 31 July 2017 - 21:43

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jarock, nowa odsłona, propozycje, uwagi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych