Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

U mnie działa - kanał dotyczący elektroniki i programowania

Arduino Arduino Uno Arduino Uno R3 Arduino IDE Elektronika Programowanie Mikrokontroler Atmega Atmega328-PU Atmega328

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Works4Me

• Works4Me
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 18 April 2017 - 20:23

Cześć!

Chciałbym zaprezentować wam mój kanał na YouTube dotyczący elektroniki i programowania. Ten temat zawsze mnie interesował, jednak jak trafiłem na jakiś większy problem to się poddawałem. Stwierdziłem, że tak dalej być nie może i wpadłem na pomysł stworzenia kanału na YouTube który udowadnia, że jedynym ograniczeniem powstrzymującym nas przed zrobieniem czegoś ciekawego nie jest brak wiedzy, a my sami i wystarczy odrobina samozaparcia i możemy zrobić wszystko.

Pierwszy projekt jaki postanowiłem zrealizować to automatyczne podlewanie kwiatka. Przydatne gdy musimy gdzieś wyjechać, a nie ma kto zaopiekować się naszą roślinką. Filmy z procesu budowy znajdziecie na moim kanale. Projekt ten jest na rozgrzewkę, by zrozumieć zasadę działania mikrokontrolera i opanować podstawowe pojęcia.

Mam kilka projektów które chciałbym zrealizować m.in. komputer pokładowy do mojego samochodu, zdalnie sterowany pojazd czy może nawet domowej roboty dron. Jednak stwierdziłem, że nie ma co rzucać się od razu na głęboką wodę, tylko spokojnie małymi kroczkami realizować poszczególne cele.

Link do kanału:

https://www.youtube....cusipMANkdKBimw

Film poglądowy:

#2 Works4Me

• Works4Me
    • Użytkownik

• Napisano 29 April 2017 - 1:51

Kanał się rozwija i w związku z tym postanowiłem stworzyć serię filmów dotyczących podstaw elektroniki. Oto pierwszy film:

#3 Works4Me

• Works4Me
    • Użytkownik

• Napisano 27 May 2017 - 14:23

W dalszym ciągu tworzę podlewaczkę do kwiatów ale projekt zbliża się ku końcowi. Poniżej film w którym opisuję jak dodałem proste menu do ustawień podlewaczki:

#4 Works4Me

• Works4Me
    • Użytkownik

• Napisano 11 July 2017 - 21:10

Zapraszam na film opisujący podstawowe zagadnienia dotyczące diod:

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Arduino, Arduino Uno, Arduino Uno R3, Arduino IDE, Elektronika, Programowanie, Mikrokontroler, Atmega, Atmega328-PU, Atmega328

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych