Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

PGL Major Kraków 2017

PGL PGL2017 Kraków Major PGLKraków2017 CSGO Counter Strike Global Offensive Tauron

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#21 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

Reputacja: 374
  • Napisano 18 April 2017 - 18:30

Chcąc nie chcąc ESL robił co mógł ze sprzedażą - chciał, aby wszystko było git i też dlatego tak zmieniał daty nieoficjalnie.

PGL zapewne wyznaczyło sobie dany dzień i chciało się go trzymać... Doszło co do czego, że sami zapewne nie wiedzą już co się dzieję  (u nas w kraju żeby głupią rzecz zrobić, trzeba się kontaktować z 50 różnymi "przedstawicielami ds. kontaktu z przedstawicielem ds. wyższego kontaktu) i teraz mamy sytuację, gdzie nie wiemy o kosztach biletów dzień przed sprzedażą.

Chcieli zapewne wszystko sobie fajnie zorganizować, a tu nasza rzeczywistość ich zaskoczyła :D.

Jestem ciekaw czy właśnie o to chodzi i czemu nie przewidziały to osoby odpowiedzialne za całość ze strony pl.

#22 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 636
  • Napisano 18 April 2017 - 18:53

Jutro się okaże jak to wszystko wypadnie w praktyce :D

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#23 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 18 April 2017 - 19:37

Dobra, tylko dzienne:

Normal seating - 39 PLN / day of event.
    Premium seating - 59 PLN / day.

Dużo mówiąca informacja :D :D :D :D :D

#24 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 18 April 2017 - 20:38

No na Premium seating siedzisz obok ładnej pani.

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#25 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 18 April 2017 - 20:46

No na Premium seating siedzisz obok ładnej pani.

Zwanej Liptonex? :D

Dziś już chyba nie będzie aktualizacji infa, czas czekać jutro :D

#26 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 18 April 2017 - 20:48

Szkoda, chętnie bym się dowiedział co daje "premium".

Masz wątpliwości przed zakupem sprzętu? Chcesz o coś zapytać? Problem na forum - z tematem, użytkownikiem? Wal śmiało, zawsze chętnie pomogę :)

#27 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 19 April 2017 - 13:09

Serio, bilety na piątek i niedzielę dostępne, a na sobotę już nie? :/ 

EDIT, jednak się udało dostać po dwa zwykłe bilety na każdy dzień. Czyli dużo dłużej dostępne niż w przypadku IEM :D

#28 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 19 April 2017 - 16:19

Osoby które narzekały na TicketPro mają teraz przykład, że jednak w porównaniu z ebiltem, to nieba o ziemia :P.

Pięknie dla mnie było to wysypanie się wszystkich biletów po 12 :D.

Bilety kupione, dalej można je kupować - pewnym "mykiem", zapomnieli zablokować bezpośredniego adresu... Przez ten myk, następna fala (bo niby ma być, PGL samo nie wie :D:D:D:D:D) może wynosić kilkanaście biletów :D

• ololarry lubi to

#29 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 19 April 2017 - 18:03

Na pewno będą kolejne fale, pisał to sam eBilet na FB. Ja nie narzekam, wszedłem, były dostępne dwa dni - od razu zarezerwowałem po dwa bilety. Poczekałem chwilę i udało się trafić bilety na sobotę, także 6 sztuk dla mnie i kumpla już opłacone :) 

#30 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 19 April 2017 - 18:40

Na pewno będą kolejne fale, pisał to sam eBilet na FB. Ja nie narzekam, wszedłem, były dostępne dwa dni - od razu zarezerwowałem po dwa bilety. Poczekałem chwilę i udało się trafić bilety na sobotę, także 6 sztuk dla mnie i kumpla już opłacone :)

Jeśli ktoś wbił o godz. 12 wybrał bilety i przeszedł do płatności... Dostawał miłą wiadomość, że stronę wywaliło i musiał czekać, aż wszystkim anuluje zamówienie (dobre 70% biletów było tak zablokowanych :D).
    Co do kolejnych fal... Jak jakaś będzie, to zapewne jedynie druga (no chyba, że dadzą po 2 bilety, to może i 4 zrobią)... Żeby nie było, nie robię sobie jaj - ktoś zdolny zmieniając status na stronce odnośnie kupna biletów ("bilety tymczasowo niedostępne"), odblokował całą pulę i podstronę gdzie można je kupować (--->Kilk1<---, --->Kilk2<---, --->Kilk3<---).

Obecnie bilety cały czas się rozchodzą, wycofać tych kupionych nie będą mogli, bo jeśli nie można wrócić do płatności po odświeżeniu strony finalizacji zamówienia, to sobie z tym rady nie dadzą.

Ogólnie jeśli nie zablokują tego jeszcze dziś (choć i tak już trochę za późno), to wszystkie bilety mogą jeszcze dziś pójść :D.

#31 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 03 July 2017 - 14:37

Co do samej organizacji, nie będę pisał dużo... Nie chcecie wiedzieć (sam nie chcę, bo widzę jak info sami podają) :D.

Liczę jednak na to, że wszystko uda się ekipie ogarnąć i wyjdzie z tego fajny event.

Teraz pewna kwestia - kto z forum wybiera się do Krakowa na majora?

Wstępnie wiadomo, że będą dwie osoby :D:
    1. Himiodzio

2. Ikaros

#32 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 03 July 2017 - 20:05

Ja jadę. I o organizację jestem spokojny - już same kwalifikacje do Majora, które odbywały się w ostatnich dniach, były naprawdę świetne. Żadnych opóźnień, problemów technicznych, stream w naprawdę wysokiej jakości, dopracowany HUD w grze, nowe ujęcia map, insta powtórki, podbite kolory - jest wszystko to, co zapowiadali. Jeśli tak będzie i na samym Majorze, to organizacyjnie IEM od ESL zostanie zjedzony. Wystarczy wejść na Reddita, by zobaczyć, że nie jestem odosobniony w tej opinii. 

#33 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 03 July 2017 - 20:59

Ja jadę. I o organizację jestem spokojny - już same kwalifikacje do Majora, które odbywały się w ostatnich dniach, były naprawdę świetne. Żadnych opóźnień, problemów technicznych, stream w naprawdę wysokiej jakości, dopracowany HUD w grze, nowe ujęcia map, insta powtórki, podbite kolory - jest wszystko to, co zapowiadali. Jeśli tak będzie i na samym Majorze, to organizacyjnie IEM od ESL zostanie zjedzony. Wystarczy wejść na Reddita, by zobaczyć, że nie jestem odosobniony w tej opinii. 

Czyli 3 osoba z forum :)

Co do samych kwali... Wszystko jest git, HUD jaki używają jest piękny, lecz to co robią, a bardziej nie robią w stronę głównego aspektu (majora), może niepokoić...
    Ogólnie spokojnym tak nie powinno się być, oczywiście życzę PGL jak najlepiej, sam chcę jak najwięcej eventów esportowych u nas... Jednak jeśli mamy już niecałe 3 tygodnie do eventu, a tutaj nie wiadomo nawet jak rozmieścić publikę (brak planu*), nie wiadomo jak "ułożyć" ludzi (chodzi o wejścia, a niektóre w Tauronie uważam, że są debilne), jak zabezpieczyć dane wejście, to mogę mieć pewne obawy.
    Można mieć przygotowane perfekcyjnie zaplecze techniczne co do samych rozgrywek, ale jeśli nie będzie się miało pomysłu na ogarnięcie samej imprezy... To ja wolę nie myśleć co się może stać.
    Liczę jednak, że ogarną co trzeba, słyszałem, że podobno nawet przeboleli niektóre kwestie i poprosili osoby odpowiedzialne za pewne rzeczy na IEMie o pomoc.

Czasu coraz jest mniej, muszą zacząć poważniej myśleć.

*Podane sektory premium nie odnoszą się do niczego obecnie

@edit@

Jedno jednak muszę organizatorem przyznać, są bardzo odważni organizując taką imprezę w takim obiekcie - chodzi głównie o to, że postawili sobie bardzo wysoko poprzeczkę.

Żeby nie było, lubię jak organizatorzy coś takiego robią, jednak czasami kończy się to bardzo źle, jeśli nie ogarną wszystkie dobrze (jeśli jednak ogarną, wychodzi wtedy zawsze bardzo dobry event)

Użytkownik Himiodzio edytował ten post 03 July 2017 - 21:06

#34 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 03 July 2017 - 22:03

Idę o zakład, że to będzie lepszy event niż dotychczasowe IEMy :D

#35 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 03 July 2017 - 23:41

Idę o zakład, że to będzie lepszy event niż dotychczasowe IEMy :D

W takie zakłady miło mi wchodzić ;)

#36 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 04 July 2017 - 10:24

Ty jesteś fanbojem IEMa tak jak Mass Effecta, więc będzie ciężko z Tobą polemizować :P

#37 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 04 July 2017 - 11:24

Ja ocenię, jestem neutralny :)

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#38 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 04 July 2017 - 11:57

Ty jesteś fanbojem IEMa tak jak Mass Effecta, więc będzie ciężko z Tobą polemizować :P

Fanbojem ME jestem, ale co do samego IEMa, umiem wyłapać błędy w organizacji sam :D.
    IEMa uwielbiam, jest dla mnie wspaniałą imprezą, jednak jeśli sytuacja wyglądałaby tak jak obecnie z PGL, sam bym był zaniepokojony (chociaż raz też mieli całkiem sporo problemów przed - bardziej związanych z grami, niż ekipą odpowiedzialną za spodek).

Ja ocenię, jestem neutralny :)

( $ ͜ʖ $ )

#39 Himiodzio

• Himiodzio

Widmo

• Global Moderator
    • PipPipPipPip

• Napisano 15 July 2017 - 14:31

Czas zebrać się za małe podsumowanie informacji :).

Źródła jakich użyłem przy tworzeniu:  cybersport.pl  hltv.org

PGLMajorKrakowLogo.png

Skład drużyn biorących udział w turnieju klasy major PGL Kraków 2017:

• Drużyny kwalifikujące się za zajęcie jednego z miejsc w TOP8 ostatniego majora

-Astralis

-Virtus.pro

-SK

-Fnatic

-Natus Vincere

-Gambit

-FaZe

-North

• Drużyny zakwalifikowane z minorów

-G2

-Cloud9

-Vega Squadron

-MouseSport

-Penta

-BIG

-FlipSid3

-Immortals

Mecze drużynowe zaczynają się już w niedzielę, rozpiska:

DCQF2om.png

*godziny mogą ulec małej zmianie ;P

Dni rozgrywane na głównej scenie w Tauronie to piątek (21.07), sobota (22.07) i niedziela (23.07).

Wstępna rozpiska na poszczególne dni:

• Piątek

13:00 - ćwierćfinał #1

16:30 - ćwierćfinał #2

20:00 - ćwierćfinał #3

• Sobota

13:00 - ćwierćfinał #4

16:30 - półfinał 1

20:00 - półfinał 2

• Niedziela

15:00 - Showmatch (10 z tych osób zobaczymy podczas showmatchu: Mantrousse, YNK, Natu, Moses, Fifflaren, HenryG, Bardolph, DDK, Anders, Sapphire, Prius, Izak)

17:30 - Wielki finał turnieju

Skład komentatorski wygląda następująco:

uQ9Narb.png

Polski skład komentatorski na dziś dzień wygląda tak:

Piotr "Izak" Skowyrski - komentator

Adam "Destru" Gil - komentator

Więcej informacji nie posiadam (można się spodziewać osób powiązanych w pewien sposób z esportnow).

Naklejki pominę, bo osoby zainteresowane wiedzą o co chodzi (naklejki w CSGO jak na każdym majorze).

Każda osoba posiadająca bilet i wybierająca się na majora, będzie mogła odebrać jednego pina za darmo (jeden bilet = jeden darmowy pin) na terenie imprezy.

Wychodzi więc na to, że osoby idące na 3 dni, będą mogły odebrać 3 darmowe piny (jeden każdego dnia).

I kilka dodatkowych informacji:

Żeby wejść na teren imprezy potrzebny będzie bilet, a dokładniej kod kreskowy umieszczony na bilecie - więc można bilet mieć nawet na telefonie (jeśli kod kreskowy jest rozmazany, MUSI być widoczny numer biletu, umieszczony obok).

Czy będzie można wychodzić w czasie imprezy? To jest największa zagwozdka - obstawiam jednak, że tak. Tauron słynie z najgorszego syfu i cen kupowanych produktów, więc organizatorzy nie powinni nas skazywać na męki cały dzień ;)

Tak jak na każdym majorze, podczas oglądania OFICJALNYCH streamów, będzie można mieć szanse na drop specjalnych skrzynek w CSGO. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz miał (bardzo małą) szanse na skrzynkę, sprawdź czy masz połączone swoje konto twitch ze steam, jak sprawdzić --->Kilk<---.

Czy bilety można jeszcze kupić? Dzisiejszego dnia (15.07) zostało dodanych ok. 400 biletów do kupna na stronie ebiletu (bilety są w najdroższej cenie z ostatniej "fali").

Wstępnie to chyba na tyle (o ograniczeniach wiekowych było już wspomniane wcześniej).

Scena główna ma być gotowa już w środę, więc wtedy wylądują tutaj jakieś fotki ;)

#40 Śliwa

• Śliwa

Madridista

• Moderator

• Napisano 15 July 2017 - 18:08

Kogo by tam polski komentarz obchodził :D 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PGL, PGL2017, Kraków, Major, PGLKraków2017, CSGO, Counter Strike, Global Offensive, Tauron

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych