Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Problemy z smsem IPHONE7

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Krapsy

• Krapsy

Bywalec

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPip

Reputacja: 52
  • Napisano 06 January 2017 - 19:58

Hejo! Jakiś czas temu zmieniłem telefon na iphone7. Wszystko elegancko, na pewno lepiej chodzi od starego, lecz mam z nim pewien problem. A raczej w polaczeniu tel + steam. Musiałem przenieść mobilny token, co zrobilem bezproblemowo tylko dostalem blokade na 2 tyg na rynek/wymiane. Chciałem także zmienic nr telefonu, by juz miec wszystko z glowy. I W TYM PROBLEM.

Zmieniajac numer telefonu, po jego wpisaniu i kliknieciu dalej, nic na telefon nie przychodzi (a powinno). Piszę, że wysłano kod potwierdzający, lecz na moim telefonie cisza. Odbieranie smsów itd. mam poodblokowywane, wiec powinno przyjsc. Inne smsy przychodza normalnie. Probowalem pare razy i nic.

Napisalem, wiec do steama, ktory mi odpisal, ze mam

• wylaczyc i wlaczyc telefon (hehe)
    • przenieść kartę SIM do innego telefonu
    • spróbować za tydzień (hehe v2)
    • zobaczyć czy mój numer nie jest prywatny (nie, nie jest)
    • zobaczyć, czy mam zasięg i wyłaczony roaming
    • zobaczyć, czy mam wlaczone odbieranie smsów

Wszystko, co jest tu napisane zrobiłem lub posiadam i nic nie pomogło. Za drugim razem steam napisał juz, ze w takim razie to wina telefonu i musze isc do operatora. Bylem u operatora i oni mi powiedzieli (oni - orange = barany), ze nie rozumieja o co chodzi, nie wiedza co to "stejm" i mam iść do informatyka, hm?! Zadzwoniłem do kolegi, bo jest informatykiem i to wyśmiał, po za tym też nie umiał pomóc przez telefon.

Co do powyzszych punktow, bym zapomnial, nie zrobilem numeru z przelezeniem karty SIM, ale w tym problem, ze w iphonie mam nanoSIM, wiec nie pasuje do pozostalych starych telefonow co mam w domu, a adaptera nie mam zadnego.

Ktos ma jakis pomysl w czym moze byc problem, ze nie moge otrzymac od nich smsa? Juz łatwiej dostawać fake smsy od kancelarii lexus z próbą naciągniecia na 3000 zł niż od steama, na prawde? :D

ed: dostalem sugestie by wyzerować telefon, choc juz troche rzeczy na nim mam i poustawianych i posciaganych, ale mniejsza. Probowac tego?

Użytkownik Krapsy edytował ten post 06 January 2017 - 20:03

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych