Skocz do zawartości

Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Studia i Matura

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 295
  • Napisano 01 December 2016 - 23:41

Witajcie

Aktualnie jestem w klasie 4 na teleinformatyki i przede mną coraz bliżej matura jak i wybór studiów. Na pewno wiele osób w osatnich latach stało przed egzaminami oraz wyborem studiów jak ja. Jakieś rady od starszych kolegów? Ksiązki z których warto sie uczyc? Uczelnie które omijać? Mieszkam na wypizdowie, więc na pewno na studia do większego miasta oraz na pewno chce iść na coś w swoim zawodzie. Najchetniej coś z grami, ale niestety to jak widze słabo płatne. Póki co jak zauważyłem najbardziej z ogółu IT lubie zabawe z siecią.

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#2 Fuzzik

• Fuzzik

Mistrz pióra

• Technik Sprzętowiec
    • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip

Reputacja: 687
  • Napisano 03 December 2016 - 12:22

Pisz rozszerzenie z matmy i infy, przyda Ci się do punktacji.

i5 3570k + EVGA GTX 960 SSC 2GB

Dumna i Bogata Polska!

#3 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 165
  • Napisano 03 December 2016 - 14:07

W Gliwicach jest teleinformatyka, sam zamierzam się tam wybrać

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#4 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 07 December 2016 - 21:38

W Gliwicach jest teleinformatyka, sam zamierzam się tam wybrać

W sensie studia? Ja poki co bardzo sklaniam sie do Krk, bo duzo znajomych tam mam :) No problem z informatyka taki, ze na 90% bym ja slabo napisal, bo z tego co wiem to programowanie.

https://www.facebook...epublikaGraczy/ - Grupa dla graczy, na której jestem adminem (i jednocześnie pośrednio założycielem)

graphic.png

#5 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 07 December 2016 - 21:46

Masz jeszcze sporo czasu, ja też za bardzo z C++ nie jestem na Ty, wolę inne środowiska, ale teraz będzie przerwa świąteczna to ogarnę tego raka.

Oferuję tworzenie stron internetowych [HTML5, CSS3, PHP+MySQL, Javascript]. Nie zajmuję się hostingiem i/lub załatwianiem domen! Masz jakiś problem z pisaniem strony? Napisz do mnie! ||| Moja strona

#6 rafalz

• rafalz
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 09 December 2016 - 16:51

Specjalista ds.sieci to doskonały wybór - mało ludzi w branży i pense b.dobre

#7 Hardkor

• Hardkor

Polonista

• Technik Sprzętowiec

• Napisano 12 December 2016 - 1:46

To co polecacie cos na nauke programowania? Strona jakas albo ksiazka? Co do matury z inf. Widzialem i nie ma szans, bym cos takiego zrobil xd

graphic.png

#8 Wilkokłak

• Wilkokłak

Doświadczony spamer

• Administrator IT
    • PipPipPipPipPipPip

• Napisano 12 December 2016 - 16:27

Jeśli chodzi o samo programowanie, to jakieś codecademy.com czy w3schools.com (pierwsze nie ma C++, a drugie to tylko webowe języki).

#9 Nisqacz

• Nisqacz

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 5
  • Napisano 13 December 2016 - 8:32

Jak chcesz dobrze zarabiać po studiach to musisz przejrzeć w googlu najlepeij platne kierunki i iść w tą stronę. Zdobyc doświadczenia i najlepiej prowadzic swoja firmę. Pozdrawiam.

#10 muniek777

• muniek777

Weteran

• Stały Bywalec
    • PipPipPipPipPipPip

Reputacja: 376
  • Napisano 13 December 2016 - 8:41

Zeby dobrze zarabiac trzeba robic to w czym jest sie najlepszym. Jesli z programowaniem bie miałeś nic wspolnego w ciagu 19 lat zycia to nie masz po co sie w to pchac, bo nawet jak skończysz te studia to ze srednim wynikiem, a sredniaki lądują w corpo i zarabiają 2tys na miecha.

I7 2600k, Asus p8p67 pro, Gigabyte R9 290x 4GB, G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2133MHz CL10, hdd WD Blue 1TB, ssd KINGSTON HyperX 3K 120GB

#11 DonTom

• DonTom
    • Użytkownik

Reputacja: 0
  • Napisano 13 December 2016 - 9:20

A po co Ci studia? Tam wiedzy praktycznej nauczysz się niewiele. Sam się naucz programować i zacznij pracę 

www.antyweb.pl/nie-idz-na-studia-internetowa-zawodowka-wystarczy/

Użytkownik DonTom edytował ten post 13 December 2016 - 9:21

#12 Nisqacz

• Nisqacz

Żółtodziób

• Użytkownik
    • Pip

Reputacja: 5
  • Napisano 13 December 2016 - 9:49

Podam przykład. Chcesz być projektantem instalacji elektrycznych, idziesz na studia 4-5 lat, później zatrudniasz się w jakieś firmie i robisz praktykę. Ta będzie potrzebna aby zrobić sobie uprawnienia izby projektantów. Otwierasz własną firmę, łapiesz oferty ,klientów. Klepiesz projekty w ciepłym biurze, w domu czy gdzie tam chcesz, przy komputerze w programach typu cad. Za projekt domku 120m, ktory robisz 1-2h inkasujesz 300-400pln. Proste nie? Tylko trzeba troche czasu i odpowiednio wybrac kierunek.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych