Skocz do zawartości


Pobierz z Google Play
Zdjęcie

Gra o Tron pbf. Forumowe rpg, w którym każdy się odnajdzie.

Gra o Tron Pieśń Lodu i Ognia PBF RPG Za darmo Świat Lodu i Ognia Fantasy

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Skirata

 • Skirata
  • Użytkownik

   
  Reputacja: 0
 • Napisano 14 September 2016 - 20:25

  Witaj, drogi czytelniku!
   
  Zamieszczam tutaj link do forum, o którym jest tu mowa i zapraszam do przeczytania wprowadzenia oraz odwiedzenia strony. Miłej lektury.
   
   
  A więc PBF! Najpierw krótki opis dla laików, który weterani gier i zabaw mogą z czystym sercem pominąć i przejść do drugiego akapitu. Przyzwyczaiłeś/aś się do RPG, gdzie masz możliwość dowolnego rozwoju postaci? Pewnie tak, ale czy jest on na pewno tak otwarty? Czy w ulubionym RPGu nie miałeś/aś  kiedyś ochoty wcielić się w lorda, kupca, lady, czy budowniczego, gdy gra sugerowała jedynie klasy wojowników i magów? Może po prostu jesteś fanem/ką Gry o Tron? Tutaj masz praktycznie pełną swobodę - wybierasz, kim chcesz być oraz co robić i już jesteś w połowie drogi! Nie pozostaje nic innego, jak napisanie Karty Postaci, w którą chcesz się wcielić i.. voila! Może masz znajomego/znajomą, z którym/ą chcesz zagrać? Żaden problem! Co stoi na przeszkodzie stworzeniu na przykład dwóch błędnych rycerzy przemierzających świat w żądzy przygód? Z kimś pisać trzeba, dlatego są dwie opcje - Mistrz Gry, który zawsze służy pomocą i często może zaproponować ciekawe zadanie dla postaci lub inni gracze - w końcu trochę nas jest i poszukiwanie współgracza zwykle jest dość szybkie.

   

  Jeśli ktoś jeszcze nie wie, PBF to w skrótowiec od Play By Forum. Jest to RPG, w którym gracz tworzy postać na forum i gra nią poprzez pisanie postów w odpowiednio do tego zadania przeznaczonych tematach. Fabuła naszego forum rozgrywa się w świecie Lodu i Ognia, ale jest inna niż ta w książkach i serialu. Do czasu pierwszej rebelii Blakcfyre'ów fabuła jest jak w kanonie. Dopiero od tego momentu zostały wprowadzone zmiany. Jest to już druga rozgrywka. Pierwsza miała miejsce w roku 226 po Podboju, a ta zaczyna się w roku 266 po Podboju i opiera się na tym, co gracze zrobili w pierwszej rozgrywce. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się w dziale "Informacje dla graczy". Każdy, od zwykłego najemnika po wielkiego lorda, ma wpływ na rozgrywkę. Nie ma też powodów do obaw, że ludzie niezaznajomieni zbytnio z uniwersum będą mieli problem zacząć grę. Z naszego doświadczenia wynika, że dział informacji dla graczy skutecznie niweluje ten problem. Ponadto nie trzeba codziennie czytać wszystkich postów, by wiedzieć co się dzieje. Na forum prowadzony jest felieton, znajdujący się w offtopie, o prostej i chwytliwej nazwie "TV Bolton". Streszczane są w nim codziennie wszystkie wydarzenia z fabuły z odpowiednim podziałem na daty.

   

  Panowanie Viserysa trzeciego tego imienia trwa już blisko czterdzieści lat. Cały ten czas Siedem Królestw rozwijało się w pokoju, lecząc rany po ostatniej wielkiej rebelii z 226 roku po Podboju. Przez czterdzieści lat ród Targaryen zaniechał tradycji kazirodztwa i połączył się więzami krwi z rodami takimi jak Arryn, Bracken, Bolton, Dondarrion, Hightower, Piper, Royce i Velaryon, doczekując się wielu potomków i bocznych linii. W Reach coraz bardziej rośnie niezadowolenie wobec władzy Czerwonych Smoków, ze względu na przekazanie nielubianym Hightowerom zwierzchnictwa nad krainą. Nawet lordowie, którzy w czasie rebelii dochowali lojalności Żelaznemu Tronowi, zaczęli się zastanawiać czy nie popełnili błędu. W międzyczasie na Żelaznych Wyspach wybuchały coraz to nowe bunty łupieżców niechcących podporządkować się zwierzchnictwu i władzy Zachodu. Doprowadziło to do stopniowego wyludnienia Żelaznych Wysp z ich rdzennych mieszkańców na rzecz wzmocnienia Nocnej Straży o kilka tysięcy niepokornych ludzi. Wkrótce też stary już lord dowódca Nocnej Straży zmarł, a nowo wybranym został żelazny człowiek - Harald Goodbrother. Nie trzeba było długo czekać, by mianował się Królem na Murze, a stanowiący miażdżącą większość w zakonie żelaźni ludzie go poparli. Jego siły zostały zmiecione przez zastępy lorda Starka, który zapłacił za swe zwycięstwo najwyższą cenę. Ta reszta buntowników, która przeżyła, zbiegła za Mur. Nietrudno się było domyślić, że po krótkim czasie Wolni Ludzie nauczyli się od nich umiejętności obróbki żelaza. Tymczasem po drugiej stronie kontynentu prężnie rozwijało się założone przed czterdziestu laty Królestwo Stopni, zwane teraz Nową Valyrią. W skład tego świeżego tworu wchodziło Dorne - wcielone do królestwa drogą mariażu z jego władczynią - oraz Trzy do niedawna zwaśnione Córki, czyli Lys - przyłączone przez mariaż, Myr - włączone w obręb królestwa sprytną dyplomacją, i Tyrosh - podporządkowane drogą podboju. Królestwo to założone przez Daerona Blackfyre'a nie miesza się w politykę Siedmiu Królestw, ale za to od samego początku swego istnienia skutecznie pacyfikuje wszelkie przypadki niewolnictwa w Wolnych Miastach oraz miastach byłej Zatoki Niewolniczej.

   

  Dziękuję za przeczytanie całości i serdecznie polecam stronę.

  http://plio.forumpolish.com/   <-- Jeszcze raz link.

   

  PS Na dole strony jest chatbox(czat forumowy), jednak dostęp do niego jest dopiero po zarejestrowaniu się i zalogowaniu. Praktycznie przez cały dzień (nie licząc środka nocy i poranków) można znaleźć administrację oraz graczy, którzy chętnie służą pomocą i dobrą radą. 


  Użytkownik Kubox edytował ten post 14 September 2016 - 20:33
  Każdą edycję tematu proszę uzgadniać ze mną


  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Gra o Tron, Pieśń Lodu i Ognia, PBF, RPG, Za darmo, Świat Lodu i Ognia, Fantasy

  Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

  0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych